Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
30. okt 2009

to je sranda, ze jej odtiekla sama plodova voda. Tusim aj ivka to tak mala, ze nastupila do nemocky a babo sa vypytalo samo. Ale su tie deti uzasne, vsak?

lenka85
30. okt 2009

veru zucha, aj ja som mala ist rano na vyvolavacku a v noci som zacala sama od seba rodit a rano uz bol na svete🙂

simka9122008
30. okt 2009

Tie deti asi majú tušáka, keď už sú v nemocke 😀

zucha
autor
30. okt 2009

to fakt Leni, aj u teba to tak bolo. No sranda

zucha
autor
31. okt 2009

no, tak dnes som dobrovolne - nedobrovolne musela prestat kojit. Bola som totiz na pohotovosti s Kati a poslali nas na rontgen a tam nemozu kojace a tehotne. Takze kojenia som sa vzdala a uz mi ostava len dufat, ze prave teraz nie som uz tehotna. Nikdy by som si nemyslela, ze tuto vetu pouzijem, ale je to tak.
Katulka totiz spadla z postele. Bola v pohode, ale po asi 3 hodinach zacala mat veeelmi zlu naladu, plakala, no proste bola uplne ina, ako zvykne byt, tak som s nou hned utekala k lekarovi.
Tuk, tuk, tuk nastastie je v poriadku. Ani nas nenechali na pozorovanie v nemocnici, len doma ju mam sledovat, ci nezacne vracat a aj jej zmeny nalad.

telinka
31. okt 2009

jooj zucha to je mi luto ☹ ale hlavne ze je ok 🙂
tiez som sa natlacila na vyvolavacku a peta sa narodila v noci predtym sama dobrovolne 😅

martinaj
1. nov 2009

ahojte 🙂 tak ja sa hlasim po 4 dnoch 😀
janka gratulujeme k Vikinke, aka baculka 😵 super a uz som pomaly na rade ja 😀 😀 😀

bocmanka
1. nov 2009

🙂 zucha držím katulke palce...

teraz je na rade kto?..po janke?
liluska a martinaj?

abetka
1. nov 2009

boc a ja , ze ides tu stalejsie prispievat 😉
Ale potom mi to doslo, ze ty uz asi eeeeeeeeeee

liluska
1. nov 2009

boc je tam este aj bam medzi nami 😉
takze teraz by sme mali byt v poradi:
bam, ja, kika25, a potom martinaj 😉 a potom netusim ci tam este nikto po nas je 🙂

ivka22
2. nov 2009

jeeeejda, takze vsetky odrodime svoje druhe deturence a potom tu bude tichoooo ??? to snad nie...
urcite sa najde dalsia tehuka 🙂))

luculka
2. nov 2009

no tak my sme v stádiu riesenia ,,,ci ano druhe teraz alebo nie 😒

abetka
2. nov 2009

no a ako ste sa rozhodli???

luculka
2. nov 2009

no este nijako,,,,, 😅

zucha
autor
2. nov 2009

lucul, ja mam teba a aidu ako dalsie kandidatky, tak ma nesklam. Ja som uz dokojila. Sice este mam mlieko, ale s kojenim je kvoli tomu oziareniu rontgenom koniec. Takze dufam, ze ak to tu nahodou utichne, zas to tu rozbehnem ja 😀 😀 😀

zucha
autor
2. nov 2009

lucul a keby ste teraz zacali na druhom babu, tak si uvedom, ze este 3/4 roka, kym sa to narodi. To je pekne dlha doba a Natus bude uz riadna slecna. Mozno uz aj skolkarka

luculka
2. nov 2009

🙂 🙂 🙂 zucha idete aj na tretie?
no my to riesime skorej kvoli stavaniu domceka,,,,nie kvoli Natus

zrzulka
2. nov 2009

Zucha to mi je luto ze si musela prastit s kojenim. To som inak ani nevedela ze zena ktora ide na rontgen potom uz nemoze kojit, vedela som to len o tehotnych ... no aspon som mudrejsia o nieco🙂))

tinyleaf
2. nov 2009

no zucha, to mi je luto, co sa stalo Kati, ale hlavne ze je ok. Nam sa stalo presne to iste v Matkovych 7mich mesiacoch. Nas si nechali na pozorovani 2 dni, lebo aj vracal, no a tiez som s nim isla na vysetrenie do dveri, kde bolo napisane zakaz tehotnym a kojacim zenam. Ked mu robili CT, bola som vo vedlajsej miestnosti, ale ked to skoncilo, zavolali ma, aby som si ho isla z toho pristroja sama zabrat. A nikoho nezaujimalo, ci kojim alebo nie. Mozno preto je teraz obcas ako z divych vajec. Teda dost casto 😀 😀

tinyleaf
2. nov 2009

a tusim ked bola Ani v takomto veku ako Kata, tak si otehotnela, nie?

lenka85
2. nov 2009

zucha a kedy chcete tretie? To s tym kojenim je blbe, ale podstatnejsie je, ze je kati ok... A dobre je, ze si ju kojila pol roka, to je najdolezitejsie🙂)

simka9122008
2. nov 2009

Jééééééééééj tu začína 3 várka tehuliek 😲

ivka22
2. nov 2009

No Lucul, tak drzim paste pri rozhodovani a nesledne pri snazilkovani 🙂)) to su veci veeelmi prijemne...

Inak Zucha ma prvadu, rataj este s 3/4 odstupom...to sa nezda, ale pamalu bude mat Nati uz 3 rocky...takze kludne sa pusti do tehulkovania 🙂))
No Aida, Zrzul, Luia79, Glor, Huleni...takze este he dost adeptiek 🙂 len aby to niektora zase rozbehla ....
Alebo rovno ty Zuzi 🙂))

zucha
autor
2. nov 2009

tiny ano, Anicka mala presne tak, ako Kati teraz, ked som otehotnela a presne v tomto veku mi prvy krat spadla z postele 😅

Zrzul, maju to tam velkymi pismenami napisane, ze prisny zakaz vstupu tehotnym a kojacim zenam. Pytal sa ma aj chirurg, ci kojim a aj potom pracovnicka na rontgene. Asi je to velmi vazne. Ale netusim, co sa moze stat, ak by som takto oziarena potom este kojila. Pamatam si, ze ani zubam mi nemohol pocas kojenia robit rontgen zubu.

kika25
2. nov 2009

Ahojte tehulky a decembrovky, dnes som bola v poradni a vsetko je nastastie v poriadku, len si vzdy uvedomim ako neskutocne rychlo to leti a drobca mame na svete aj my;) Dnes nam prisla nova postielka kedze lenuska este spinka vo svojej, vlastne nic viac ani neplanujeme kupit, detsky matrac uz mame novy tiez.
A co nove tehulky? Naozaj sa nikto novy nehlasi?

zucha
autor
2. nov 2009

kika,veru baby nejak vyckavaju s dalsimi babatkami. A co vase meno? uz mate nejake top?

tinyleaf
2. nov 2009

jeeej zucha, ty mas fotku 🙂 teraz som si vsimla 🙂

abetka
2. nov 2009

zucha, tie tvoje slecny su rozkosne.
No ajj ja som zvedava na dalsiu tehulku 🙂

luculka
2. nov 2009

zucha babule su krááááásne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kika aj tebe sa to kráti,,, 😵

zucha
autor
2. nov 2009

dakujem Lucul. Ked pozriet v tvojom albume tie fotky zo stretka, tak sa musim smiat. Ake boli tie deti malulinke. A Ani bez tych vlaskov. Nie zeby teraz ich mala nejak vela, ale vtedy fakt skoro ziadne.
Lucul a ty by si chcela parik, ci zas dievcatko radsej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre