Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
28. máj 2009

zucha, diky za vysvetlenie. Ja som myslela ze mi daju nejake prisavky na brusko, ako ked som raz bola na monitore, kedze doktorke sa zdalo ze maly ma tachykardiu.

janka1874
29. máj 2009

ahojte
fakt tokedy sa má ísť na ten glukózový test už neviem kedy som bola pri malej

csikike
29. máj 2009

jani, gluko je v 26tt

tinyleaf
29. máj 2009

janka ja som bola na konci 24tt

janka1874
29. máj 2009

fuj už teraz mám z toho sladkého hrúzu 😀 😝 😝 😝

bocmanka
31. máj 2009

🙂 a kde ste tehu-kočky?

zucha
autor
31. máj 2009

boc, tie tehotne si hladkaju doma bruska a tie ostatne pracuju na tom, aby sem mohli prist 😀

bocmanka
31. máj 2009

🙂 a ja že kde všetky odišli....???...žeby na dovolenku ako ivka?....juuuj krétu by som si dala povedať... 😎 😎 a slniečkoooooooooo

lenka85
1. jún 2009

ahojte, my sme doma, ale nejako mi nezvysil cas na konika... Tiny uz som bola, minulu stredu, t.j. v 24tt... Soj strasne "unavena", stale by som len spala a pomalinky mi zacina to brusko aj vadit niekedy, pri Hanke som take nemala, neviem ako sa budem hrosit cele leto... V pondelok ide na CR moja kamoska, tiez ma jej prve dieta rok a devat mesiacov, tak som zvedava, ako to bude zvladat, ci ma totolne odrovna, alebo potesi.. No, dufam, ze to druhe..

bam
1. jún 2009

Ahojte, ja mam tiez malo casu, pracujem do 14, potom sme s Danilkom vzdy vonku do tej 17-18tej, potom papat, kupat, spat, upratat a aj ja spat a takto dookola 🙂 Zajtra ideme na uzv, tak som strasne zvedava, ako sme narastli, potom sa ozvem. Inak brusko uz mam, nejak vacsie ako pri danilovi a uz sa neviem dockat co to bude🙂

zucha
autor
3. jún 2009

bam, inak zvladat popri tomto aj pracovat, tak to je zaberak asi. Si dobre pamatam, aka som bola na zaciatku strasne unavena. Pri prvom to bola pohoda, lebo ked som prisla z roboty, tak som si lahla a spala som, kolko som len chcela. A v robote som tiez predsa len 95 percent pracovnej doby presedela na stolicke, kedze som mala sedavu robotu. Takze ta unava sa dala zvladat. Ale pri druhom tehotenstve to bola hroza. Anna zacinala len chodit a vsade som musela s nou chodievat za ruky a nijak inak. Kocik nechcela ani za nic, takze prve mesiace som si odzila v predklone. A ty to mas teraz tiez tazke. Praca, potom hned rodina a domacnost.
Ale znova opakujem, stoji to za to a kludne si to "odmakam" aj dalsi krat 😉

glorita
3. jún 2009

zucha wau klobuk dole,to nadsenie obdivujem...... 😵 😵 pozicaj trocha 😀

lenka85
3. jún 2009

zucha ja tiez ziram ako to beries... Ja som prve mesiace po porode nechcela o dalsom tehotenstve ani pocut a ty tu takto basnis... No, klobuk dole, myslim, ze takych ako si ty vela nie je...
Tiez si neviem predstavit, ze by som este chodila aj do prace, ledva to stiham teraz ak si chcem aspon ako tak oddychnut, takze bam, tiez klobuk dole. Dnes sa kamoske narodil syn a jej reakcia, ze uz nechce dalsie 😀 😀 😀 ... jasne, ze zabudne, ale aj tak 😀

zucha
autor
3. jún 2009

ved ja o tom nebasnim. Prave naopak, hovorim, ze to je strasne narocne. Jedine pozitivum je na konci ten krasny vysledok. 😉 Samozrejme, aj teraz som casto unavena, ako hovado. Anna uz pomaly s pravidelnostou vstava o piatej. To je ten najvacsi zabijak pre mna. A este to zacinajuce obdobie vzdoru. No je toho vela, preco by som sa mala bat mat dalsie dieta, alebo hromzit a nadavat, ale na druhej strane mam taky vnutorny pocit, ze konecne zijem niecim zmysluplnym. Mat dobru robotu je uplne super, mat kopec priatelov a kamaratov, vyrazit na koncerty, vylety, dovolenky, to vsetko je uzasne a chcem to aj ja, ale na tom vsetkom treba makat a neprichadza to samo. Ale dieta je nieco, co clovek naozaj "urobil" sam a je si za to aj sam zodpovedny. Teda aspon do urciteho veku. Potom uz ostava len verit, ze ho viedol spravne a ze bude dobrym clovekom.

bam
3. jún 2009

Ahojte, babo je v poriadku, pekne rastieme, trepalo nohami, rukami🙂 Kedy si zucha zacala citi pohyby pri Katke?, ze vraj pri druhom babu je to skor, tak som zvedava.
No pracovat, mat male babo a este dalsie v bruchu nie je lahke, ale da sa to. Chodim len na 6 hodin, od pol 8 do 13:45,potm idem pre drobca, potom vacsinou na nakup, z nakupu niekde na ihrisko sa vybehat a vyhrat, prideme domov, robim veceru, alebo sa hrame doma, Danilko chodi spavat okolo 20-tej, potom osprchovat a spat. Cez vikendy sa snazim dohnat domacnost a varim. Takze zvladnut sa to da, a ked pride manzel domov z roboty, tak sa s nim hra on do vecera, mozem sa na chvilu vyvalit. Ja sa zase nemusim starat o obedy, mysim cez tyzden, vsetci obedujeme mimo domu, Danilko je u opatrovatelky, ta mu navari, vyspi sa tam, je tam velmi spokojny.
Zucha pekne si to napisala 🙂

zucha
autor
3. jún 2009

bam, ja som mala pocit, ze citim pohyby v 14tt. Lekarka mi povedala, ze to nie je mozne, ale vsetky uzv ukazovali, ze je cca o 14 dni vacsia, takze som uz teoreticky mohla byt vtedy v 16tt a to by uz mozne bolo. U prvej som citila v 17tt, takze to by aj tak sedelo.
Je dobre, ze mas pre maleho spolahlivu opatrovatelku. Urcite ti to dobre padne, aj ked sa babo narodi. Ak sa smiem opytat, akym sposobom si ju nasla?

lenka85
4. jún 2009

zucha trefne!!! Presne ako pises, mat super robotu a priatelov atd sa nikdy nevyrovna dietatu... a to s tym tehu, ja neviem, ja sa ako tehu moc dobre necitim, nie som vo svojej kozi, takze... no budem rada, ked sa znovu dostanem aj po Tomaskovi do normalu a som celkom rada, ze chceme len dve deti, tretie tehu by som uz asi nezvladla...

tinyleaf
4. jún 2009

baby, mozem potvrdit ze zucha je uzasna mamina, ked bola u nas, mala som pocit ze obe deti zvlada upne v pohodicke a bez akehokolvek stresu. Bud je Ana take dobre dieta, alebo ma zucha nevycerpatelnu trpezlivost. Ked si predstavim ako ja na maleho obcas nakricim, ked robi nieco zle...a to mam celkom kludnu povahu. V poslednej dobe je ale fakt dost zlostny a nepomaha ani ked mu poviem ze nesmie kludnym hlasom, ani ked hlas zvysim..ale vtedy si aspon ja ulavim ☹ Este aj zle spava, aj cez den sa zobudi po polhodine a treba ist k nemu, teraz vecer takisto, uz spal a o pol hodinu plac...ja nechapem, on tak dobre spaval ako male babo. Aj z toho som taka nejaka nesvoja, ako to bude pri dvoch placucich detoch. No a ako pise Lenka, ja sa tiez ako tehotna citim taka nesvoja, asi su to take podvedome obavy, ci vsetko bude v poriadku. Spetne to beriem ako krasne obdobie, tak aj ked sa mala narodi, tiez budem dufam spominat ze byt tehotnou bolo super

lenka85
5. jún 2009

neboj tiny, aj ty budes... vlastne kazda z nas... Keby sme sa na to necitili, tak sa na to nedame...

zucha
autor
5. jún 2009

tiny, si zlata, ako pises, ale vedz, ze v poslednej dobe musim na Anu stale kricat. Ona teda vobec nie je kludna. Prave naopak. Pripada mi, ako utrhnuta z retaze. Este minuly tyzden som sa chvalila, ze aka je super, ze pozicia hracky a vobec nema problem, ked si niekto iny zoberie jej hracky a teraz mam presny opak. Nik sa nemoze jej veci ani dotknut. Hotova katastrofa. Vsetkych potom bije, vratane mna, lebo ja som nakoniec ta najhorsia, lebo jej vysvetlujem, ze aj ostatne deti sa mozu hrat s hrackami, ked sa ona s nimi nehra. A bije vsetkych bez rozdielu. Nie nejak silno, ale predsa.
Kamaratka, co je tehotna dnes drzala moju Katu na rukach a Ana chytila take nervy, ze sa skoro uslo aj Kati. A nedajboze sa niekto iny chyti Katinho kocika. Strasne sa meni to dieta. Ale inak je stale zlata. Snazi sa rozpravat a su z toho velke srandy. Uz som si povedala, ze to zacnej aj zapisovat, ale akosi sa stale k tomu nemam.
Inak, co pisete o tehu, ja mam presne opacny "problem". Ja sa citim ovela lepsie, ked som tehotna, ako ked nie som. Neviem cim to je. Asi aj kvoli tomu som chcela po anne hned otehotniet a aj teraz by som chcela. Ale samozrejme je to nerealne, lebo to by som nezvladla. Ale fakt sa vtedy citim ovela lepsie. Po fyzickej aj psychickej stranke. Ale to musim odmysliet prve tri mesiace, ktore by som najradsej prespala. Ale po nich je to paradicka.

janka1874
5. jún 2009

no mne tiež nejako tehotenstvo nevadí len tie kilá potom mi teda fakt vedia hrozne z toho jediného som normálne v depke
ale dve tehotenstvá mi určite stačia a viac detí ani nechceme nezvládli by sme to už ani finančne pri hypo na krku
a čo sa týka pohybov tak ja som cítila na MDD a od vtedy zas nič ja to nechápem no Sendy sa tiež začala hýbať až v 20tt tak som zvedavá a len dúfam, že všetko je o.k. uvidíme na budúci týždeň vo štvrtok máme poradňu tesne pred stretkom a tajne dúfam, že už sa dozvieme čo to bude nech špekulujeme mená to je u nás desný problém

tinyleaf
5. jún 2009

zucha, z toho si nic nerob, ze Ana si neda dopustit na svoje hracky, ved si videla ako je to u nas. Asi je to normalne v takom veku 🙂

tinyleaf
5. jún 2009

dnes som bola na prietokoch , nie u svojej Dr. ale v nemocnici a tam bola taka divna mlada doktorka, ktora mi hned ako som si lahla povedala vycitavo ze ved Vam tvrdne brucho, ako by som za to ja mohla. No a este ze mam male brusko, aj babo je akesi mensie...no ved ale to ja neovplyvnim ☹ Mala ma 1100g, co podla mna nie je az tak malo. Ale inak by malo byt vsetko ok, aj ked obcas ma uz pobolieva brucho aj krize. No co uz, treti trimester uz nie je ako predchadzajuce dva 😉

tinyleaf
5. jún 2009

janka, tak drzim palce nech sa drobatko ukaze a na stretku nas potesis, ze v cakate to co si zelate 🙂

zucha
autor
5. jún 2009

jani, meno bol aj u nas veeeeeeeelmi veeeeeeeelky problem. Ja som este po narodeni nevedela isto, ake meno muz povedal sestricke 😀

bocmanka
9. jún 2009

🙂 🙂 vy čo kočky?..nestíhate, nestíhate... 😀
tiny sadí, zucha varí, ivka dovolenkuje a ostatné?... 🙂

tinyleaf
9. jún 2009

boc, ja veru nestiham, ani nie tak kvoli sadeniu, ale maly nedovoli 🙂 Vcera sa tak vytrepal na beton, ze ma cez pol cela podliatinu. Ale inak sa mame primerane svojmu stavu, akurat mi dost tvrdne brucho, tak dufam ze to este par tyzdnov potiahnem.

ivka22
9. jún 2009

Boc, my sme uz uspesne ukoncili dovolenku...no hadam nie uplne dovolenkovu sezonu 😵
pokial mate tip na Balatan, sup sem s nim...chceme ist v polovici jula....len hladam nejaky dobry privat, domcek...🙂

tinyleaf
9. jún 2009

ivka, my sme boli minuly rok s malym tu
http://www.apartmanrozsa.hu/en_bemutat.html

Bolo to tam pekne, pekna zahrada s hojdackou, hojdacou sietou, my sme mali prenajaty domcek s kuchynkou, lebo sme boli aj s nasimi, ale asi su tam aj samostatne izby. Plaz je blizko, aj taka mala promenada, len nejake centrum s obchodikmi mi tam chybalo. ale ved ak je auto, nie je problem sa ist pozriet inde.

ivka22
9. jún 2009

No super Tiny, si mi dala dorby tip 🙂 este nieco pokukam, ale celkom sa mi to paci...my tiez chceme vziat mojich rodicov, takze to by bola uplna parada...

Do Chorvatska, ci Talianska sa mi uz nechce s tym bruchom, tak sme sa rozhodli pre Balaton, snad to bude ok...vela ludi si to pochvaluje, hlavne piesocnatu plaz...tak som zvedava 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre