Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
10. aug 2009

to som ani nevedela.

janka1874
10. aug 2009

no vidíš tak už vieš 😀 😀 😀 😀 ale nie robí sa to kôi tomu že niektoré ženy majú alergiu na rôzne látky a potom aj pri plánovanom CR musia byť v plnej narkóze ako napr. bratova priateľka

tinyleaf
11. aug 2009

no ja viem ze na epi treba ist na to poucenie, ved som bola tak pri malom, ale myslim, ze v pripade potreby by mi ju pichli aj bez poucenia. Ved kolko je takych pripadov, ze zena nestihne ist na poucenie a dostane ju. Aj pri neplanovanom CR ked dostane zena spinal a a nechcela predtum epi, nic nepodpisovala. A rozdiel medzi spinalom a epiduralom nie je az tak velky, iba ze sa picha do inej vrstvy. Ale asi tam fakt zajdem pri buducej poradni, ved je to akurat v case, ked tam budem.

Skor sa bojim, ze sa nedostanem na nadstandard, ked je vraj teraz tolko mamin co rodia a este co ak to na mna pride napriklad cez vikend, ked nebudem mat kam dat maleho. Teraz tu mam mamu, asi aj buduci tyzden, ale cez vikend nie, tak dufam ze vikend prezijem este v celku. Inak maly bude asi pri porode sestricky 😀 😀

tinyleaf
11. aug 2009

zucha, ja uz neberiem magnezium, tak to tvrdnutie brucha mam zase castejsie ako v poslednych dnoch, ale nemyslim ze su to kontrakcie. Ved to nie je take silne, ze by som pri tom skapinala od bolesti. A to asi pri pravych kontrakciach budem, ze?

janka1874
11. aug 2009

tiny skôr si myslím že potom bude mat otecko smolu a bude strážiť malého 😒

tinyleaf
11. aug 2009

janka, ani zo zartu nehovor....ja tam chcem mat muza, ved potrebujem nejaku psychicku podporu ☹

janka1874
11. aug 2009

tak dones malého ku nám 😀 😀 😀 😀

tinyleaf
11. aug 2009

tak to aby som uz vyrazila a urobila si vylet 😀 V Kosiciach som este nebola 🙂

janka1874
11. aug 2009

😀 😀 😀 😀 😀 no tiny ale až na budúci týždeň lebo teraz ideme preč do nedele 😀 😀

tinyleaf
11. aug 2009

a Matka neberiete na vikend so sebou??????? 😀 😀

janka1874
11. aug 2009

ale to by si ho musela už dnes najnekôr zajtra doobedu doručiť 😀 😀 😀 😀

zrzulka
11. aug 2009

Tiny nam povedali tak na pouceni ze oni ti pichnu Epi aj bez poucenia (na Antolskej) ale robia to neradi.ja som na pouceni aj bola aj som mala zaplatenu len mi ju uz nestihli pichnut... peniaze vratili tak radsej si to vybav ak epi chces mat. A s tymi kontrakciami? to na 100% zistis ze je to ono. mne to zacalo tym ze mi odtiekla voda(to sa neda prehliadnut) a vtedy ma zacalo pobolievat v podbrusku. Ale si hovorim co ved to su asi tie falosne kontakcie. Este som sa sla pobalit, namalovat... no a do porodnice sme prisli tak akurat. takze ak by ti nahodou odisla voda tak sa zberaj rychlejsie nez ja🙂))) Ja som stale cakala ze vsak to urcite bude brutalnejsie a nic. Ale aj som rada ze to tak bolo. Aspon som bola v klude doma a nemusela tam pobehovat po chodbe v nemocnici.... 😝 😝 😝

zrzulka
11. aug 2009

Dobre to dopadne neboj!!!!! Ale chapem tvoje obavy, tiez som stresovala co ked...?🙂

tinyleaf
11. aug 2009

janka, poslem Ti ho autobusom...aj plienky nabalim 😀

tinyleaf
11. aug 2009

zrzulka, aj mne pri pri malom odtiekla najprv plodova voda, to bolo poobede o druhej a do polnoci sa nic nedialo, takze u mna sa tym kontrakciam nejako nechcelo prist. Keby mi odtiekla voda, to je v pohode, aspon by som vedela ze treba ist, len aby mi nezacali skor kontrakcie. Vraj len 10 percent porodov zacina odtecenim vody.

ivka22
11. aug 2009

ja som mala vcera poradnu a sme sa uz dohodli na planovanom CR cca tyzden pred porodom...to si este upresnime podla situacie... ale urcite sme sa uz dohodli na odbere plodovej vody a bla bla....
s tym, ze nastupim do nemocky den pred porodom, aby sme vybavili nadstandard a po porode rovno isla na tu izbu....tak dufam, ze okolo toho nebudu priblemy a izbu vybavime....

snad vsetko pojde hladko a dotiahneme to stastne do 10.10 🙂 /kedy by som asi rada rodila..... 😝 😝 😝 /

janka1874
11. aug 2009

no ivka tak to máš super

tiny tak potom daj vdedieť v ktorom autobuse bude aspoň si natrénujem aké je to s dvomi 😀 😀 😀 😀 😀

tinyleaf
11. aug 2009

janka 🙂 🙂 🙂

tinyleaf
11. aug 2009

ivka a naco teraz odber plodovej vody?
budes v Ruzinove?

ivka22
11. aug 2009

och, sorry....citam nieco o plodovej vode a hned to tu napisem....chcela som napisat, ODBER PUPOCNIKOVEJ KRVI.....sorry
ano, v Ruzinove.....

zucha
autor
11. aug 2009

ivka a nestaci jeden odber, ked mate pre Sebiho? Ja mam taku info, ze to staci aj pre surodenca.

Tiny, tie kontrakcie vobec nemusia byt take, ze ides"skapat" od bolesti. To vsetko zavisi od toho, aky mas prah bolesti. Moja kamaratka si hovorila, ze stale bude cakat, kym bude to slabe pobolievanie silnejsie a nakoniec prisla do nemocky a oni sa na nu divaju, ze preco tak neskoro, ked uz je otvorena na 9 prstov. Takze hned na sal, par krat zatlacila a decko bolo na svete. A hovori, ze zubar je horsi. Ju to vobec nebolelo, ani porod. Na druhy den si cupitala po chodbe za navstevou a uplne kludne sedela na stolicke, akoby sa nic nedialo. Ja som po prvom sedela na pol rite pekne dlho

ivka22
11. aug 2009

Zuzi neviem, ale chcem dat aj pre druheho.... istota a hlavne, ze to mozeme dat urobit iba raz, uz neskor to nemozme zmenit....
Mame pre Sebiho a dame aj pre Simona...aj keby som bola radsej, keby to nikdy vyuzit nemuseli....

tinyleaf
11. aug 2009

ja si tiez davam odobrat pupocnikovu krv aj pre malu. Ta surodenecka moze aj nemusi vyhovovat pre obe deti. Aj ked ako Ivka pise, dufam, ze to nikdy nebudem musiet vyuzit. Akurat cakam na fakturu z Eurocordu, aby som tu zalohu zaplatila.

tinyleaf
11. aug 2009

ivka a ktoreho Dr, mas dohodnuteho?

ivka22
11. aug 2009

Diveky, rodila som u neho aj Sebina... a ty?

tinyleaf
11. aug 2009

ja mam Kozolkovu, tiez ako pri Martinkovi. O Divekym som pocula, ze je fajn 🙂

zucha
autor
11. aug 2009

ivi, ake je to zvlastne, ked tak verejne hovoris uz malemu menom 😉

ivka22
11. aug 2009

no to tak byva, ked uz mame vybrate 🙂))

abbi
12. aug 2009

Ivka aj nas druhy mal byt SIMON... 😉

zrzulka
12. aug 2009

Zucha to o tej tvojej kamoske to akoby som o sebe citala. ja som tiez cakala ze to bude silniet tie kontrakcie a nakoniec sme ledva prisli do porodnice. este mi akurat stihli dat klistir, a hned na salu. Som sa aj cudovala ze to tak rychlo ide. A od mojho porodnika som dostala pucung ze ked mi odtiekla voda ze hned som mala prist. A co som vedela ked nam na priprave povedali ze netreba stresovat??? tak som nestresovala. Pritom ja mam strasne nizky prah bolesti. ja neznesiem ani masaz. A s tym zubarom tiez suhlasim. radsej pojdem rodit jak k zubarovi. k nemu jedine s umrtvenim.

Ivi pekne meno ste vybrali🙂) Aj mne sa paci. moja byvala kolegynka davala synovi meno Simon (bez mekcena) a vsetci sa cudovali ze tom co je za meno. Ale to bolo este pred 10timi rokmi ked ju povazovali za exota.
Takze Sebi a Simi. Ako pekne pasuju k sebe🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre