Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

glorita
30. sep 2009

simi ,pokial to bude mat nadalej taky rychly spad,Simonko bude na svete vraj uz podla vsetkeho uz dnes 😵 😵 😵 😵 este vecer mala ivka v nemocke silne kopanceky a zrejme malinky ju privita uz coskoro 😉

glorita
30. sep 2009

SIMONKO je uz na svete...jupiiiiiii...... 😵 😵 😵 😵
Ivke este raz srdecne gartulujeme a zelame vsetucko dobreeeee...... 😵 🙂 😵

janka1874
1. okt 2009

ahojte
jeeeeeej gratulujeme hlavne nech sú zdravučkí a v poriadku

abbi
1. okt 2009

jej skvele SIMONKO tesime sa na teba.. urcite bude taky isty krasavec ako tvoj bracek 😉 😉
IVka velmi gratulujem 😵 😵 😵

martinaj
1. okt 2009

jej Ivi gratulujeme 😵

ivka22
1. okt 2009

nas krasny chlapcek prisiel na svet 30.09.09 o 22.42hod s vahou 3070g a 47cm... Je krasnucky a vonavy.... No ja este priserne ubolena....

janka1874
1. okt 2009

ivka tak skoré zotavenie pajeme a maličkému len to naj naj naj hlavne zdravíčko 🙂

telinka
1. okt 2009

gratulujemeeeeee ku krasnemu chlapcekovi 😵 😵 😵

bocmanka
1. okt 2009

😵 krásne simonko prišiel na svet v posledný septembrový dníček.....S ako september S ako Simonko
gratulujemeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂
cmučky maminke, držala sa isto statočne
😵

ajula25
1. okt 2009

gratulejem! skoré zotavenie Ivi. Simonko nech je hlavne zdravý a nech rastie do krásy. 😉

tinyleaf
1. okt 2009

ivka, gratulujem ku krasnemu chlapcekovi, nech prinasa Vasej rodinke vela radosti 🙂

csikike
1. okt 2009

ivka, gratulujeme 😵

simka9122008
1. okt 2009

Jééééééééééééééééj ivi gratulujeme, tak som na teba večer myslela a aha ho on prišiel o hodinu na to na svet, čo som písala, super, tak prajeme veľa zdravíčka a maminke veľa mliečka

abetka
1. okt 2009

ivi srdecna gratulaccia k vonavemu balicku a skore zotavenie 😵

lenka85
1. okt 2009

GRATULUJEME k Simonkovi!!!

kika25
2. okt 2009

Gratulujeme Ivka, mas pravdu, druhe tehotenstvo ubieha ovela rychlejsie, len nove tehulky z mamiciek decembroviek akosi nepribudaju...

janka1874
2. okt 2009

lenka uprav si pas lebo si nejako moooooc tehotná 😀 😀 😀 😀 😀

lenka85
2. okt 2009

jani vidis ani som si to neuvedomila 😀 😀 😀

janka1874
2. okt 2009

nevadí veď preto som napísala ja už totiž strácema prehľad kto ide po mne a podobne tak ma to stále tak zaujalo 😀

lenka85
4. okt 2009

baby nejako to tu viazne... Pomaly by sa sem mali zacat stahovat nove tehulky lebo tema zanikne 😉

zucha
autor
4. okt 2009

tak kocky, nasa Ani uz asi zacina mat to prave ziarlenie. Je to take neprijemne. Ale nechce jej dat hracku, vsetko pre Kati schovava, aby jej to nahodou nezobrala alebo nedobaj nechytila do ruky. Alebo robi taku vec, ze jej akoze ide dat nejaku hracku a ked sa po nej natiahne, tak ju rychlo da prec. Vcera jej to urobila, ale Kati to stihla chytit a ako tahala prec tu hracku, Kati ju drzala a skoro ju tak stiahla z postele. Ledva som ju stihla zachytit.
A dnes chcela, aby som ich obe ulozila na taku hraciu deku. Zvykli tak leziavat a hrali sa a dnes tiez tak lezali a zrazu, uplne z nicoho nic si Ani sadla a Kati strasne kusla do ruky. Uplne tmavo modre otlacky tam mala. Teda presnejsie, ju kusla do prstikov. Az mi zle prislo......som mala pocit, ze jej to odkusla.
Fakt neviem, ako mam v takychto situaciach reagovat.

janka1874
4. okt 2009

fu ha zucha no to je u Vás rušné teraz ani neviem ako by som postupovala ale asi nemáš inú možnosť len jej stále vysvetľovať a vysvetľovať prečo to nemá robiť a podobne veď vieš

ivka22
5. okt 2009

Baby, dakujem vam vsetkym krasne 🙂))
od vcera sme uz domenka....tak si to snad uz zacneme aj uzivat... 🙂

Ja som mala po spinali / nevedeli sa mi trafit, asi na 10 pokus sa to zadarilo :( /hrozne pospunkcne bolesti hlavy, naozaj nikomu neprajem...dnes sa citim prvy den lepsie, ale tie bolesti boli hrozne musela som len lezat, ziadna ina poloha mi nevyhovovala, plakala som od bolesti a to neklamem..... tak na mna myslite, aby to nazoaj uz dnes preslo a nevratilo sa mi to, lebo si neviem predstavit svoje dalsie fungovanie.... v nemocnici ma dopovali liekmi a velkym mnozstvom kofeinu, aby sa vyrovnal tlak, no nic nezabralo, akurat chuda male, ked pil moje mliecko..../inak len tak v skratke, je to odtekanie miezgomozgovej tekutiny cez vpich kde robili spinal, stava sa to malokomu, ale stava...ak by to dnes nepreslo, musela by som ist na zakrok, tzv. krvna zatka...tak sa teraz len modlim, aby to preslo.../

no a by toho nebolo malo, tak sice sme sa rozkojili, ale maly mi tak znicil bradavky, ze som uz vcera kojila cez slzy...sama chrasticka, takze dnes len odsavam a snazim sa ich dat ako tak do poriadku...no som zvedava ako to takto dalej vydrzime...

no dost bolo stazovania...na druhej strane som nesmierne rada, ze sme uz 4 a vsetci ok....Simon je skvely, aj ked vcerajsi prichod domov bol taky hekticky, maly si musel zvyknut na nove prostredie a tak...noc uz bola ok, papal o polnoci , o 3hod a potom az o 6,30hod rano...Sebino to zatial zvlada ok, kuka na neho, obzera si ho, nosi mu auta...no len musim sliedit, ci mu nieco nespravi....

tak idem sa venovat detickam a neskor hodim aj foto 🙂))

tak sa zatial drzte, paaaaaaaaaaa

zrzulka
5. okt 2009

Ivi vitajte so Simonkom doma.
Prajem rychle zotavenie.... a hlavne nech nemusis pod noz. Ufff take zazitky....
A na tie bradavky , skus si ich potierat materskym mliekom. a mne velmi pomohla Avent masticka. Mne takto ponicilo odsavanie bradavky, takze tie pocity doverne poznam:(((((

abetka
5. okt 2009

ivka vitaj doma .
ja som mala Pri Tomaskovi taky isty problem s bradavkami a pomohla mi cicaderma.Len natietra a umyvat si prsniky a tak stale dokola, ale potom to islo uz dobre.
A s tym spinalom prajem nech ti to vsetko ustupi a nech si skoro ok 😵

janka1874
5. okt 2009

ivka mne pri poranení najviac zabralo pantenolova masť tú som skladovala v chladničke čiže mala aj super chladivý účinok občas som si dala na dezinfekciu tú fialovú vodičku čo sa dáva detičkám na tú ústnu aftu určite vieš čo myslím a kojila som cez klobúčiky vtedy a zahojené som to mala za pár dní a to som mala také rany že som skončila u dr. ale to čo mi dala mi vôbe nezaberalo viac ako týždeň tak som si našla toto niekde na nete ako odporúčanie mamičiek

a k spinalu skoré zotavenie ani som netušila že aj také problematické to môže byť ale hlavná vec že to už máte za sebou a už len dúfame že bude stále lepšie a lepšie

ivka22
5. okt 2009

Dakujem baby,
mam teraz chvilu...maly Simon spinka a mamina mi vzala Sebina von, tak "oddychujem" 🙂))

Bradavky natieram kremom na bradavky, mam ich asi 3 druhy, aby sa nepovedalo ...potom aj svojim mlieckom, ale akosi nic nezabera poriadne...no musim vydrzat...len sa bojim teraz maleho prilozit, aby sa to este nezhorsilo a potom kojit nebudem vobec...tak dnes odsavam, mlieka mam dost, ani nestaci pit, ale co uz ked mam blbe bradavky...ono sa vobec cudujem, ze sa maly chytil, lebo ja ich mam male, take skor vpacene, tak som myslela, ze kojit ani nebudem moct, ale on o to viac taha a takto to aj vyzera...

janka1874
5. okt 2009

ivka skús ten pantenol a tie klobúčiky ja som si na skúšku kúpila také najobyč najlacnejšie za nejakých 30,-Sk vtedy v kauflande a fakt toto jediné mi pomohlo

ivka22
5. okt 2009

no Janka to som vobec netusila ani ja...ale kuk, nieco som citala na webe...inak som v tom tiez uplny laik.... http://www.lubusky.com/cc_16_vyvoj-incidence-po...

no skusim na tie bradavky co sa da 🙂 dakujem.... inak ked si Janka mala tie problemy, si kojila, alebo len cez klobuciky...? mne maly odmieta klobucik....

ivka22
5. okt 2009

ja mam tie avent klobuciky a sa mi zdaju byt dost na hovno...asi sa poobzeram po inych...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre