Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
3. feb 2009

anna, no na spanie potrebujes druhu postielku a mala bude behat okolo kocika na prechadzke

kristinaanna
4. feb 2009

ahojte, no veď práve, že druhú pstieľku, len máme takú veľkú izbu že vôbec neviem, kde by som ju dala, ale rozmýšlam nad kolískou, nemáte s tým skúsenosti?
ozaj a máte nejaké tehotenské problémy?
a máte také tehotenstvo ako prvé, keďže sa hovorí že každé je iné, lebo ja keby mi nemeškala menštruácia tak ani neviem že som tehotná, a to som mala aj predtým

zucha
autor
4. feb 2009

no ja mam toto tehotenstvo uplne ine, ako to prve. O prvom som ani nevedela, zato toto si fakt "uzivam".

Tiny, volala som do babymarketu kvoli tej sajdke a zevraj sa nehodi na ten kocik, co mam ja. Este som pisala aj vyrobcovi, tak uvidim, ci mi odpisu, lebo tu mi neboli schopni odpovedat na mail tri dni, tak hadam v UK su zodpovednejsi. No uvidime

tinyleaf
4. feb 2009

zucha, ja som to tiez pozerala, ten vyrobca tam ma zoznam kocikov na ktore to pasuje, tak mozno by si si to mohla overit cii Ti to naozaj nepojde. Mne to na Jane ide. Skoda ze sa to neda objednat priamo od vyrobcu, ma tam len vypisane zastupenia v jednotlivych krajinach ale nie ze sa da objednat priamo u neho. Skoda, lebo ani na ebay som to nenasla lacnejsie.

tinyleaf
4. feb 2009

anina, ja mam toto tehotenstvo asi rovnake ako to predtym, teraz mi byvlao mozno trosku viac zle, ale nie nevolno, len tak tazko ked som sa poobede najedla. No a problemy, take drobne mam alebo dufam ze to plati uz v minulom case, sem tam spinenie a kratke bolenie brucha. Ked som chvilu v klude, tak to vacsinou prejde

zucha
autor
4. feb 2009

ano tiny, uz mi odpisali, ze to nepasuje. Skoda, lebo to by bolo najlepsie riesenie pre nas v tejto situacii. Ja som to skusala hladat aj cez Amazon. Vychadza to sice lacnejsie, ale ked k tomu pripocitas postovne, tak je to mozno o nejakych par euro lacnejsie, ale vzhladom na to, ze zaruka a ine veci, tak sa to de facto oplati nakoniec kupit tu

zucha
autor
4. feb 2009

fakt a este je to aj na mimibazare, tak skus mrknut tam

tinyleaf
4. feb 2009

no skoda, zeTi to nejde na kocik, pre Vas by to bolo idealne. Ja neviem ci to my vobec budeme potrebovat, lebo do konca roka bude mimino aj tak v hlbokom kociku, ten mam uplne iny ako sportak, a nan by to asi nepasovalo. No a potom bude mat Matko uz cez 2 roky a hadam to zvladne aj pesi, ale ved uvidim. Na prechadzky by sa to hodilo 🙂

csikike
4. feb 2009

ahojte, tak dnes som bola u dokiho a bolo vidno len plodovy vak, tak idem najblizsie 16ho,
baby, mne je furt zima, cely den drkocem zubami a to milujme zimu 😔

zucha
autor
4. feb 2009

csiki aj mne na zaciatku furt bola zima a teraz presne naopak. Hlavne v noci som ako radiator. 6tt je skoro na srdiecko, tak drzim palce, nech sa toho 16. ukaze

zucha
autor
5. feb 2009

sme spat z poradne. Sice som "len" v 31tt, dietatko vazi uz cez 1900g, co zodpoveda priblizne 33tt, takze podla toho posledneho ultrazvuku nam tam vyplulo termin porodu 29. marec 2009, co je o takych 13 dni skor, ako hovorili predtym a ked k tomu pocitam zas plus, minus 2 tyzdne, tak to moze byt v polovici marca. Takze sa mi to pekne skracuje. Od buduceho tyzdna idem teda uz prebrat detske veci a zacne sa pranie a zehlenie

simka9122008
5. feb 2009

Jéééééééééééj Zucha tebe sa to fakt už kráti, sa strašne teším na tvoju malú bambuľu

zucha
autor
5. feb 2009

simi, aj ja sa tesim. A na uzv to vyzeralo, ze jej budu odstavat uska 😀 😀 😀

tinyleaf
5. feb 2009

zucha 😀 😀 😀 ze odstavat uska 😀 😀 😀

tinyleaf
5. feb 2009

super, ze je vsetko v poriadku, tak budes mat teda marcove babatko 🙂

zucha
autor
5. feb 2009

no povedala, ze to moze byt aj nahoda, ze je nejak cudne otocena, ale ona sa tam tocila stale a stale jej to ucho odstavalo 😅 No uvidime. Ale zabudla som sa opytat na to "najdolezitejsie", ze ci nahodou nevidno vlasy 😉

tinyleaf
5. feb 2009

no len aby si nebola prekvapena ked sa Vam narodi vlasate ciernovlase bejby 🙂

zucha
autor
5. feb 2009

no, skor budem zas prekvapena, ze holohlave 😀

lenka85
6. feb 2009

cafte, trosku to tu zanedbavam, ale ja fakt nestiham,neviem ako je to mozne... Zucha davaj bacha na seba, este aspon mesiac vydrzat a mas vystarane.
Anina aj my sme planovali a presne ako Tiny aj my sme chceli presne dva roky rozdiel a tiez sa podarilo na prvy sup tak bude po roku a deviatich mesiacoch. Hadam to nejako zvladneme. Dufam, ze Hanka bude kustik rozumnejsia

csikike
6. feb 2009

lenka, asi si budeme striedat mena, my chceme Hanku ak bude baba 😵

lenka85
6. feb 2009

no a ty vies, ze my tuzime po Tomaskovi 😀 😀 😀 Len ta trosku varujem 😀 😀 😀 😀 , mame tu este jednu susedku, co ma Hanku, ta ma 15 mesiacov a je to poriadne sidlo a ta moja je tiez poriadne pohybovo zdatna a vymyselna. Dufam, ze Tomasko je kludny, lebo neviem neviem 😀 😀 😀 😀 😀 zartujem samozrejme, ale tu je to fakt tak

zucha
autor
6. feb 2009

my sme stretli raz Hanku a oproti nasej Anne to bol uplny anjelik lenivucky 😀

lenka85
6. feb 2009

no vidis, to len ja mam take "stastie" 😀 😀 😀

lenka85
6. feb 2009

zucha teraz ma napadlo, Anna a Hana, podobne a meniny v rovnaky den.... Hovorim, ze na tom nieco bude 😀 😀 😀

zucha
autor
6. feb 2009

a ake mate vybrane dalsie mena? Lenka ma Tomas a.............. a Csiki zas Hanka a.....................

lenka85
6. feb 2009

zucha ty si otehotnela po troch mesiacoch od porodu, ak dobre pocitam.... to si sa nestihla ani "opit", co??? No ale budes to mat skorej za sebou, a potom... 😀

lenka85
6. feb 2009

no ja dievcenske ani netusim... fakt, ani pri Hanke sme sa nevedeli rozhodnut... A ty mas ake vybrate?

tinyleaf
6. feb 2009

jeeej, vidim ze sa bavite o menach. Ako to vlastne je ak by som chcea take co nie je napriklad v nasom kalendari? Musim nejako dokazat, ze v inej krajine existuje, alebo mi ho v porodnici normalne len tak zapisu?

zucha
autor
6. feb 2009

nie tri, ale sedem. Praveze som sa opila a hned otehotnela 😀 😀 😀

lenka85
6. feb 2009

zapisu, je tam potom nejaky poplatok na urade, tusim nieco okolo 3000 sk,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre