Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

janka1874
14. mar 2010

zucha ja ťa fakt obdivujem ja by som to nezvádla už teraz si veľa krát vyčítam že Sendy je nervná kôli tomu že sa jej nestíham dostatočne venovať a chúďa Viki že ju zanedbávam a podobné blbiny mi stále kolujú v hlave 🙂

zucha
autor
15. mar 2010

Jani, aj mne take veci koluju hlavou. Ale ukludnujem sa tym, ze budu tie nase deti zbehlejsie v inych oblastiach, ako tie deti, co su same. Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody a rozmyslat nad takymi vecami zrejme nema vyznam, kedze uz tie deticky mame doma

kika25
24. mar 2010

zucha,blahozelam,nech mas krasne tehotenstvo a deticky posluchaju...inak podobne uvahy a vycitky koluju v hlave aj mne,ale asi naozaj nie je sanca venovat sa aj tomu mladsiemu tolko ako tomu starsiemu ked bol sam...ale nastastie nasa Lenka to zobrala v pohode len dufam ze jej to aj vydrzi a maly je kludas a nevyzaduje tolko ako Lenka v jeho veku...

zucha
autor
25. mar 2010

tak, konecne sme na ultrazvuku videli aj srdiecko. Babatko uz nie je len fazulka, ale ma hlavicku, telo, koncatiny 😵

janka1874
25. mar 2010

super tešíme sa že je všetko v poriadku

lenka85
26. mar 2010

zucha to je super🙂) len nech to ide takto aj nadalej🙂

tinyleaf
29. mar 2010

baby co teraz uz davate detom aj normalnu stravu, lenka, mozno aj csiki....ake ovocie davate na desiatu a olovrant? Mne mala vobec nechce banan ani nastruhane jablko, horkotazko ked ma dobru naladu, zje trosku kupovanej vyzivy. Uz som z nej nestastna, ze nechce moc jest, aj na obed zje len trochu Hippky, nic co jej uvarim ja. Teraz nie su este ani broskyne a marhule, tak nie je toho moc na vyber.

csikike
29. mar 2010

tiny, ja este nedavam ovocie, mne mala zje iba 20-30ml zeleniny, a aj to nevie co s tym, takze takmer vsetko vysuva jazyckom 😅
tiny, mozno hrusky, ale moc ju nenut, lebo mne maly teraz nezje takmer ziadne ovocie... 😒

lenka85
29. mar 2010

tiny ja som doteraz len kupovala vyzivy a hippky, teraz uz varim. Masko so zeleninkou s ryzou alebo zemiakmi, vsetko zmixujem a ovocie davam len vyzivy a banan. A neboj, ona si zvykne🙂

zucha
autor
29. mar 2010

tiny, ja som tento problem mala pri Anicke. Casom sa ale naucila jest aspon tie kupovane ovocne vyzivy, aj ked veeelmi malo. A potom som prisla na to, v com bol problem. Ona nechcela len postruhane. Takze pri Kati som sa chcela tomu vyhnut a normalne som ovocie ocistila, nakrajala, pridala trosku prevarenej vody a uplne pomixovala. Jedla jedna radost 😉

tinyleaf
29. mar 2010

baby, dufam ze mate pravdu, ze si zvykne viac jest, ona niekedy vobec ani pusu nechce otvorit. Dnes zjedla asi jednu polievkovu lyzicku tekvice so zemiakmi, ale krmila som ju hodinu na 3 etapy ☹ Skusim teda pomixovat jablko, ci to bude jest.
zucha a to si ho aj povarila, aby zmaklo? vsak surove tazko zmixujem, nie? Skusim dnes na olovrant

tinyleaf
29. mar 2010

tak pomixovane jablko nemalo uspech. Slecna sa ani neunuvala otvorit pusu a ked ju omylom raz otvorila a strcila som jej do nej lyzcicku, spustila rev a bolo po papani ☹ No co uz, aspon maly to dojedol

zucha
autor
29. mar 2010

tak to potom vyzera, ze to ani nie je, ze jej nechuti, ked to ani nevyskusa. Lekarka mi na prednaske o prikrmoch radila urobit v takom pripade to, ze do svojho materskeho, alebo umeleho, co dieta pijava rozmixovat trosku, ale naozaj len trosku nejakej stravy. Teda mrkvy, jablcka, ci nieco ine. Aby si zvyklo na tu chut. Ale neviem, ci ti mala pije z flase. Ja som to nikdy neskusala, ale pamatam si to, ze to hovorila. Mam to aj vo svojich poznamkach. Viac ti poradit neviem. Ale nesmies rezignovat, aj ked verim, ze je to narocne, sa trapit hodinu s jednou lyzickou, ktoru ti potom vypluje ☹

lenka85
30. mar 2010

juj tiny, to je mi luto. Aj nasa Hanka bola velmi zly jedak, ale az taketo to asi nebolo. Mne zas hovorila doktorka, ze deti co su do 6 mesiacov vylucne kojene sa dlhsie "otukavaju"... tak jej daj len trosku viac casu, ona si zvykne🙂

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinyleaf
1. apr 2010

baby ja uz neviem co s nou, niekedy pekne spapa vyzivu a niekedy tu pusu fakt drzi ako zlepenu, ako napriklad dnes rano. Tak som jej dala UM namiesto ovocnej desiaty, len neviem dokedy jej to bude stacit. Ona aj tak vypije z flasky dost malo, vecer len okolo 80ml. Jedine co jej chuti, je masova Hippka na obed, tu ma tak na 3 obedy. Ale ak jej budem musiet davat len kupovane, vsak zachvilu skrachujem ☹
Este aj ryzovu nemliecnu kasu od Nutricie jedla s ochotou, vcera som jej dala ale taku inu ryzovu kupenu v AT, a tu vobec nechcela. Vsak sa ai necudujem , vobec to nemalo chut. Predvcerom sme boli na gastre a minimalne do roka nebude moct jest ani jogurty, tak ja fakt neviem, co bude jest. Zlaty moj Matko, ten tak krasne vsetko papal 🙂

Lenka a kolko vazi teraz Tomasko? Sofia ma 7700g, tak nech viem porovnat, ci ma dost. A uz mate zubky?

zucha, tak skusim vyskusat do toho mlieka trochu jablkovej vyzivy 🙂

tinyleaf
4. apr 2010

ahojte, zase sa Vam tu idem vyzalovat, Sofia uz druhy den vobec nic nechce zjest, na obed zje asi 3 lyzicky a inak je cely den len na mlieku. Je sice chora, tak dufam, ze sa coskoro vrati aspon k tomu minimu co jedla predtym ☹ Teraz absolutne ani pusu neotvori ☹ Mne uz je z toho do placu

tinyleaf
20. apr 2010

a zase pisem ja, uz nikto nepise do tejto temy ☹ ????

janka1874
20. apr 2010

veru od kedy je nový kôň tak táto téma nám nejako zapadá prachom a pritom máme nove tehulky

tinyleaf
28. apr 2010

zeny, no kde ste?

tinyleaf
28. apr 2010

kedy konecne vylezie tej mojej dcere aspon jeden zub? Ved takto jej budem mixovat jedlo az do puberty. Nezje nic, kde je co len kusocek nerozmixovaneho ☹

telinka
28. apr 2010

tiny nezufaj.....ja som na zub cakala vyse 11 mesiacov 😅 😅 😅

janka1874
28. apr 2010

tiny neboj vylezie neexistuje dieťa bez zúbkov neboj 😉

tinyleaf
29. apr 2010

no kocky, tak to teda dufam, ze sa raz dockame. To si uz ale ani nechcem predstavit, ako bude potom spavat, ked jej polezu zuby, vsak uz teraz spava otrasne.

tinyleaf
7. máj 2010

baby ake ovocie davate teraz detom? Mne mala nechce postruhane jablko, banan, ani hrusku, ani ked to uvarim. Zje len tie kupovane presladene ovocne vyzivy ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre