December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

nathalie111
autor
17. máj 2008

my vieme mama-mami,tato-tati,baba-babi,dede,Tee=sesternicka Terezka,halooo,aňo=ano,ham-ba (pocikana plienka),pipi=sliepky,mi=mliecko,ťaj=cajik,brum=Brumik,kde je?a tu je.... 😵 vie,ako robi havo,cica,somarik,kravicka,ovecka,kozicka,sova,auto....no urcite som si nespomenula na vsetko,ale kazdym dnom nas prekvapuje niecim novym... 😉

nathalie111
autor
17. máj 2008

a este vieme povedat hlasne aooooj ked niekam prideme.... 😀 a samozrejme dat papa a cau..
a idem ja zalahnut,mam nadchu a je mi zle--- 😖

aktak
17. máj 2008

mama, tato, dedo, baba, jaja, peto, havo, auto a dokonca uz aj Adam mu celkom ide 😀 moc sa mu rozpravat nechce, ale ho nechavame nech zacne kedy chce a po svojom 🙂

zuz11
17. máj 2008

kati, krasne brusko 😉

aktak
17. máj 2008

dakujem 😉

zuz11
17. máj 2008

take superske by som aj ja brala 😀 😀 😀

aktak
17. máj 2008

snad ti nemusim vysvetlovat ako som k nemu prisla, takze vies co mate robit ked vam uz bude trom smutno 😀

zuz11
17. máj 2008

to chces povedat ze Vam bolo trom smutno? 😉 😀 ja som sa este nestihla zastavit co sme traja 🤐 ale asi nemam take babky 🤐 aj ked mozno by sa aj dotrhali ale jedna to ma daleko a druha sa moze potrhat ako chce 🤐 😀 😀 😀

aktak
17. máj 2008

hej babky su super vec 😀 ale vazne, bez nich by som tu skolu tazko dorazila, kedze nechcem adamka tahat so mnou, lepsie mu je s nekym vonku a ja aspon vsetko rychlejsie vybavim

adetka
18. máj 2008

ahojte...

ja som prave spisala zoznam Mirkinych slov:

1. havo,
2. cica, naunau
3. bebe,
4. meme,
5. mumu,
6. ia (oslik),
7. koch, koch (prasiatko)
8. pav,
9. kaka (plienocka, kakanie, cikanie a vtacik),
10. cajik,
11. mama,
12. ahoj,
13. papa,
14. auta (auto),
15. haci (aj na stolicky, a ked si chce sadnut),
16. hamham (ked niekto papa, ked ona papa, taniere, lyzicky),
17. kocky,
18. cita (ked sita, vidi knizku, vidi niekoho citat),
19. acky (veci do pieskoviska),
20. alo (telefon),
21. ampa (lampa)
22. gol gol (lepta)
23. hopa (z kocika, na kocik, na ruky, z ruk)
24. hojda hojda (hojdacky, ked sa hojda)
25. ocica (opica)
26. kocko (ocko, usko)
27. nena (neda)
28. mama
29. tata
30. haji (ked niekto spinka, alebo ona ide spat)
31. bauon (balon)
32. taci (vtacik)
33. papu (papagaj)
34. oda (voda)
...

obcas uz zostavi vetu z dvoch slovicok... a samozreme pomedzi to blabotanie... usta sa nam nezastvia

kiwuska
18. máj 2008

oooo adetka, normalny maly slovnik mirkinho jazyka 🙂 zlate. nasi podobne plus, minus. este maju take smiesne slovicko trrria. Ke im poviem ze ideme pocitat, nechaju ma ratat jeden, dva a potom zakricia trrria, s vyraznym francuzskym rrr. neviem kde na to prisli. oni ho radi pouzivaju aj v tej svojej hatlanine, ked akoze s niekym telefonuju a rozculuju sa. 😉

adaa
18. máj 2008

Fiha, vy ste aky rozkecany adet. Tak my take sem tam ciste, sem tam neciste: tata, mama, baba, taci(paci), papa (aj papat, aj papa-cau aj obcas pipi), ham, neni, ta(tam), no no, ha(havo), ne, ada (to je obcas aj v preklade ano) a to je asi aj vsetko. Napodobnuje zvuky zvierat, auta to vsetko perfis. Aj rozumiet rozumie super. Ale jazyk zatim pomaly rozvezuje.. stale po svojom ;))
Aha a strasitansky sa boji much, tak som jej vysvetlila ze to je malinky vtacik kedze pipi-vtak ma naopak velmi rada. Nuz ale zatim moc nezabera, ale aspon sa trosku zamysli ked vresti ;)

adaa
18. máj 2008

a jasne vie povedat: SASI, SASA 😀

adaa
18. máj 2008

a : a a je kaka ale nocnik sa nam nedari, pritom este ani rok nemala a robila tam vsetko ukazkovo.. pak sa zatala a ani za svet si tam vobec sadnut. Uvidime cez leto, snad nieco poriesime

adaa
18. máj 2008

oblubene : babo, aha, mhm, jeej, haa haa(ked uspava babiku v kociku) 😀 a sem tam sa trefne podari: jeezis, co to je

k.a.t.k.a.
18. máj 2008

heh tak Miška vie povedať len "mama" 😀 a to kričí aj na námestí ked holuby naháňa 😀 tak som v pomykove kto je teraz mama 😀

k.a.t.k.a.
18. máj 2008

ani sa s rozprávaním nemusí ponáhlať 😀 keby do toho všetkého čo navyvádza ešte aj vykecávala tak by som mala hlavu ako melon 😀

jááj Kati aké bruško 🙂 aj ja chceeeem .. ale asi najskor až ked postavime dom 😢

k.a.t.k.a.
18. máj 2008

už sme sa kupali v bazene 🙂 teda len krpec, ani vyliezť nechcela a opálená je už jak cigán 😀

elise
18. máj 2008

kati krásne bruško o také sa snažíme už rok a stále nič 😒

k.a.t.k.a.
18. máj 2008

som zabudla, že síce nevie rozprávať ale zato ukazuje napr. čo si pipi? a tuká na čelo, prevracia oči akože jééžiši, vyplazuje jazyk a minule oplula čašníčku ktorá sa jej prihovorila 😀 😀

elise
18. máj 2008

kati asi sa je čašníčka nepáčila 😀 😀

adaa
18. máj 2008

😀 postrah Miska. Ale zato je strasne podarena, jej ksichtiky nemaju chybu.
Aka postavicka a ake brusko Kati,jej.Tiez ticho zavidim. Snad po svadbe pojdeme na vec 😵

aktak
18. máj 2008

adi vdaka 😉 uz sa mi aj tazko sprchuje s nim 😀 a verim ze po svadbe sa odhodlate a coksoro bude dalsia tehulka tu 😵
cakam na maleho, bol s babkou a dedkom 2 dni tak sa ho uz nemozem dockat, a manzelovi ani nehovorim, ma prist v utorok, 12 dni sme bez neho este neboli teda 😕

erika153
19. máj 2008

cafte zeny este ma poznate??? 😀

som pokukala vase albumy no detiska su supeeeeeeeeer!!!!! vsetky su krasne!!!
mame sa dobre, timko je ako certisko 😠 vie opakovat vsetko mozne po nas ale normalne slova ani nahodou zato ham ham vie povedat perfektne 😠 uz sa kupal a je tiez opaleny na ruckach jak roboš 😀 idem popridavat fotky, teraz sme ho ostrihali do hola lebo mam strasne spoetenu hlavu tak vyzera trosku ako z koncentraku 😀 ale akonahle kuknete nizsie na brusko tak dojem sa urcite strati!!! papa vsetko a vkuse 😠 tak sa čaute 😵

aktak krasne brusko a aka si chuducka.... 😉 ale chutky si mi nenarobila aj tak 😀

zuz11
19. máj 2008

erika, krasne fotky 😉 super ze si sa aj ozvala 😉 ozaj tatinka uz mate ok?

fakt pekna motivacia to katkine brusko 😀 😀 😀

erika153
19. máj 2008

joj mi nevzalo vsetky foto lebo boli velke a som nezmensila 😠 jak zmensim dam holohlavca na kona hned 😀

no katkine brusko je naaaaaaadherne ale pre mna motivacia ne e 😎 😀 😝

tatko chodi do prace ale chodi na tie blbe impulzy do nemocnice kazdy 3 tyzden, uz mu chlpy na nohach a rukach vypadali ☹ ale inak sa drzi...tie chlpy-aj mne by mohli 😎 😀

elise
20. máj 2008

ahoj erika krásne fotky 😵
aktak aj ja chcem už také bruško 😅

adetka
20. máj 2008

ahojte 😀

krasne brusinko... ale ani mna to zatial nemotivuje... 😅 ... ja som namako skor s malych... niekolkotyzdnovych drobcekov... ale aj tak sa este necitim na dalsie... ked vidim, ako Mirka vymysla, vystraja... pockam, kym budeme rozumnejsi... a priznam sa, ze sa mi coraz viac pozdava myslienka jedinacika...
... neuslapte ma 😕

elise
20. máj 2008

adetka pozerala som si tvoje fotečky mirka je zlatulinká a máte krásne zábery, skoro umelecké profesionálne 😵 😵

adetka
20. máj 2008

elis... dakujeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre