December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

zuz11
13. jan 2009

oli, v Ba je ten problem ze sa prihlasuje viac deti ako mozu vziat a tak ak mas este druhe dietatko s ktorym si doma tak mala pravdepodobnost ze Ti vezmu to starsie, Ti povedia ze ved si doma a uprednostnuju deti tie ktorych mami idu do prace 🤐

kiwuska
13. jan 2009

aj my by sme chceli dat chlapcov do skolky na jar alebo od leta. By som mala koncit skolu a zacat pracovat. ani si to neviem predstavit.
co sa tyka nocnika, celkom sa s nim kamaratime. doma mame strasne teplo a chalani behaju len v bodynkach a nocniky su poruke. tak si v ramci hrania odbehnu, niekedy chcu ist na velky a niekedy na stojaka, ako si vymyslia ze budu vymyslat. 🙂 dudka u nas nebola velkym navykom, lebo vedia byt aj bez nej, ak z tohovelkeho poctu neviem v byte najst ani jednu, spia bez dudky. a rozpraavaju o 106. Kubo uz aj nejake basnicky po anglicky, co ho uci babina. 🙂 namiesto teddy bear je bety ter 😅

olianko
13. jan 2009

😨 fiha to som prekvapena lebo mam kamosky co dali dieta do skolky a pritom s druhym boli doma.No ale ved uvidim a ked nas nezoberu tak sa nezblaznime 😉

k.a.t.k.a.
13. jan 2009

tak moj muž zahlásil že žiadna školka, ked tak až do školy 😀 že bude pekne domka s nami 😀 😝

adetka
14. jan 2009

oli, zuz, akatka... tak to je v Bratislave opat ako v 70-tych a 80-tych rokoch za sociku?... vtedy som musela odist zo skolky, ked sa mi narodila sestricka... ako 4-rocna... a to som od 18-tich mesiacoch byvala v takychto zariadeniach... dokonca kvoli vysokej porodnosti ma ani posledny polrok nezobrali do skolky... a potom som mala neskutocne problemy si v skole zvyknut na kolektiv... na agresivitu niektorych deti... co sa so mnou tahalo vlastne az do dospelosti... 😅 ...pritom som vraj ako 2,5-rocna organizovala v skolke vzbury proti kucharkam a podobne 😀
ale.. snad aspon do posledneho rocnika skolky vam deti zoberu.... 😅 ... neskutocne 😠

slecna dnes vraj po prichode do jasliciek opat zahlasila "obut papucky a hat (hrat)"... a to vcera opat asi desat sekund plackala... opat me skusala vydierat...

k.a.t.k.a.
14. jan 2009

miška mi od 6,00 rána vracia 😖 je to síce len po tročkách ale chuďa biela je jak stena a nechce nič piť ani jesť ☹ ani neviem čo by som jej mala dať jesť

kiwuska
14. jan 2009

katka, jest radsej nedavaj nic, ale pite, cajik, nemas bio gaiu alebo ors 200 od hipp? tam je vela mineralov a elektrolztz na doplnenie pri strate pri vracani alebo hnacke.

adetka
14. jan 2009

kati... maximalne suchy chlebik... ten by mohla papat... a nepite ani mliecko... iba cajik...

masinka
14. jan 2009

my pri hnacke davame Kulisek -taky prasok z lekarne co sa rozrobi vo vode -na doplnenie tekutin a mineralov

k.a.t.k.a.
14. jan 2009

mam aj kulišek aj ors, ale vobec nechce nič piť ani jesť .. už som sa jej 100x opytala 😒

elise
14. jan 2009

katka aspoň miške vlhči pery tamponikom z vaty alebo gázy občas to lízne, oblýže si pery a tak bude mať aspon vlhké ústa ked odmieta piť aj papať s papaním sa netráp priprav jej neaké keksíky a ovocie jablčko na tanierik na dosah. vyskúšaj možno to zaberie 😉 nech vám to čím skôr prejde inak že vraj je viroza povedala mi to decká lekárka dnes ked sme boli s lukaskom ana odbere krvy kôli tomu železu, vaj sa to prejavuje bez horúčky len malátnosťou 😒

aktak
14. jan 2009

sme dnes boli v besiedke kam chodievame na detsky program, Adamko sa strasne zmenil v kolektive, uz sa tak neboji, lieta kade tade, kazdeho objima, uz na mne tak nevysi, aj mamicky mi hovorili ze ako sa zmenil
najlepsie bolo ze prvy si sadol k stolu ked sa este neslo papat a ostatni sa hrali a on len krical na tie tety ze dajte mnam mnam 😀

adaa
14. jan 2009

Kati no tak to mate mozno to co my. Mala mi nechce jest, ale uz co to dnes pojdela. Vcera po tej zlej noci nechcela nic. Ale pila. Tak snad sa aj vam podari.
Skolky- no do tej co chem dat ja, min.rok nevzali 40deti pre nedostatok miesta! Uprednostnuju deti v predskolskom veku alebo deti, ktorych rodicia su zamestnany. Ak si ma materskej s dryhym tak je to asi bez sance.
Masinka, pozrela som Dianku na foto.. je taka zlatucka 🙂 Ako si zvykate na 4clenu rodinku?
Zuz dakujem za tip s tou imunitou, to ma ani nenapadlo.. hend som malej nakvapkala cebion kavapky do dzusiku 😉

aktak
14. jan 2009

kati, adaa, nech ste rychlo zdravi, mne neviem rpeco ked som vela vracala (nie z virozi) davali kocku cukru s citronovou stavou 😕

adetka
14. jan 2009

pred chvilkou mi manzel doniesol Mirku domov... kedze sa vonku tvori naladie... a aj ona vraj dnes vracala... po ranajkach a po obede... po olovrante (kasicke) uz nie... nastastie pekne pije... a celkom ma velmi dobru naladu... asi je skutocne nejaka viroza... idem jej dat chlebik s masielkom... cecko jej davame takmer kazdy druhy den... kedze este nedavno bola pat tyzdnov v kuse chora...

k.a.t.k.a.
14. jan 2009

jo jo lekárka mi potvrdila že je nejaká viroza a vela detičiek zvracia. Mne práve Miška zjedla banán, aspon niečo a našťastie sa rozpila a pije len vodu, lebo z kulíška ju akurat tak len naplo 😖

aktak
14. jan 2009

tusim prestaneme chodit medzi ludi nech aj my neco nechytime...zo zapadnej europy sa vraj vali chripka, uz je v cechach 🙄

k.a.t.k.a.
14. jan 2009

tak banán sa dlho v žaludku nezdržal 😖

olianko
14. jan 2009

takze tu sarapati nejaka viroza? nech su vsetky deticky co najskor v poriadku.My sme nastastie este nikdy nevracali a dufam, ze nas ta viroza obide
..my sme pri hnacke davali cucoriedky a nastatsie to pomohlo ale s vracanim nemam skusenosti 😅

lucxy
14. jan 2009

boze baby nech to detickam prejde,,,a nech to nechyti vas 🙂 lebo ja som fakt nemohla fungovat

sveva
14. jan 2009

Ahojte baby. Prajeme detičkám skoré uzdravenie.

Trošku na zasmiatie. Eliške som nedávno povedala, nech mi ide urobiť kávu a uvariť zemiačiky v tej jej kuchynke. Ona sa na mňa tak krááááááááásne usmiala a hneď aj utekala. O pár minút som počula rachot a že niečo spadlo na zem. Išla som ju skontrolovať a ani som nedošla do detskej, ale zastavila som sa v kuchyni. Moja malá si vytiahla z linky hrniec, do neho dala takú malú kovovú misku, vybrala z chladničky vajíčka a rozbila ich v tej miske. Myslela som, že ma porazí. Ona sa na mňa usmiala a povedala "Mami mňami - mňami" 😀 No hnevajte sa na ňu. Ešte dobre, že som v ten deň išla vypražiť rybku.

lucxy
14. jan 2009

sveva to bolo dobreeee 😀

lucxy
15. jan 2009

dobre ranko,,,tak ako polepsilo sa? ja som rada ze vonku je konecne -1stupen 🙂

adetka
15. jan 2009

sveva... kraaaasne 😀 ...

my sme na tom fajn... veer spapala chlebik s masielkom a jablcko... a nic... uvidime ako dnes... ale asi uz viem z coho zvracala... nejak zacala viac hltat jedlo... vacsie kusky... 😅 ... rozpapala sa... doteraz papavala veeelmi malinko... ak jej to vydrzi... tak asi mali pravdu mamicky, ktore mi hovorili, ze sa okolo toho druheho roka rozpapa... 😉

k.a.t.k.a.
15. jan 2009

tak zatial dnes este nevracala ani v noci, ale za to ma zvyšenu teplotu 😖

aktak
15. jan 2009

kati k doktorke nezajdete? ci nema taku vysoku?
adetka super ze sa mala rozjedla, aj my sme sa teraz viac v papani rozbehli, treba dobehnut co zameskali 🙂

Adamko sa zas rad hrava na vizazistu 😀 pomerie mi zo stolika spiralu ceruzku aj stetec aj tiene a maluje do zblbnutia najprv mna, potom aj seba pripadne ocinka 😀 keby ste videli aky je jemny, este aj ocami zmuri aby boli linky co najpresnejsie 😎

lucxy
16. jan 2009

no halo kde ste? zijete 😎

k.a.t.k.a.
16. jan 2009

tak malá už v pohode, ale za to sme to schytali my dvaja s manželom 😝 tak sme malu odtafarili k babke a my sa doma bijeme o záchod 😝

olianko
16. jan 2009

k.a.t.k.a tak teraz sa to nalepilo na vas? ber to z tej lepsej strany .....zhodis nejake to kilo 😉
to mas stastie , ze Miska nema problem byt u babky.Nasa Saska tam vydrzi chvilku a uz chce ist za mamou 😒
zuz, masinka vy ste pisomne oznamovali do roboty duhe tehu alebo ste im to len povedali? 😉

zuz11
16. jan 2009

oli, nie ja som to neoznamovala, ved eset aj tak rok som mala byt na rodicovskej 😀 ja som tam nabehla oficialne to oznamit az ked som niesla papiere na matersku, samozrejme sef to vedel skor ale vlastne nie oficialne ale ludskeho hladiska 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre