December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

adaa
15. feb 2009

dnes sme spali celu noc, asi uz bola priserne unavena.. plus tie sedativa mozno zabrali. TESIM SA 🙂

elise
15. feb 2009

adka mamina mi robí v škôlke a berú detiv pohode od sebtembra aj ked majú v decembri, januári 3 roky. plienku sú ochotní dávať iba na poobedný spánok. mala by sa aspon vedieť pytať, inak mamina má tu najmladšiu vekovú skupinu a posádzajú ich na záchodiky skoro stále. 😉

danii
15. feb 2009

ahoooojte! po dlhom case som sem nakukla a ake novinky. adaa - gratulujeeeeeeeem! 🙂 🙂

kiwuska
15. feb 2009

ahooooooojte. Baby aj vam deti strajkuju s jedlom? v poslednom case chalani nechu obedovat/ inac vsetko ine, ano. ale snad by mali aj varenu stravu. este tak ryzu s hraskom a k tomu kompot, alebo uhorku, ktoru volaju paprika, neviem preco. 🙂 elise som ti pisala do ip 🙂

lucxy
15. feb 2009

no kiwiska presne ani mne nechce jest obedy a najnovsie ani polievku,,,mam ztoho nervy,,, 😠

elise
15. feb 2009

lukasko tiež miluje kyslé zavárané uhorky cez víkend zajedal uhorku pagáčom 😀

aktak
15. feb 2009

tak Adamko zacal jest za troch ako za starych casov pred Vianocami 😀

zufalo potrebujem teplejsie pocasie 🙄

sveva
16. feb 2009

Eliška tiež málo čo zje. No večeru papá krásne. Raňajky vôbec, tie odmieta, tak pije mliečko, na desiatu spapá chlebík, ale len trošku, obed sem tam, olovrant kedy ako a večera normálne.

adetka
16. feb 2009

slecna tiez vymysla... niekedy papa pekne (vraj v jaslickach iba pekne)... a niekedy si neskutocne vybera... povie, ze chce ryzu... a nic ine do nej nestanem...

Mirka ma chripku... zatial sme bez antibiotik... vraj este nie je v takom stadiu... drzte sa... aby sa vasich deti chripkova epidemia nechytila... 😉

chelsee
16. feb 2009

ahojte kocky tak ja sem obcas nakuknem a precitam si vas 😉
tak na tom slovensku je to strasne s tymi chorobami, boli sme tam teraz na navsteve kedze zijeme v zahranici u nasich konkretne v bratislave a po dvoch dnoch stravenych tam mi mala zacala vracat z nicoho nic....trvalo to dva dni, vsetko co zjedla islo von k tomu dostala vysoke teploty kde nepomahali ani zabaly a este aj strasny kasel, lekarka nam dala antibiotika ale ani tie nazaberali tak sme utekali na pohotovost a samozrejme si nas tam nechali takze sme stravili 6 dni na kramaroch detskom infekcnom ako nezelam nikomu to zazit je to des a trauma pre to dieta jak svina....s malou som tam ostala aj ja...by som ju nenechala tam samu ani za svet....infuzky 3dni sme dostavali a udrzat ju bola teda fuska...lebo si to furt vytrhavala z ruky....stale nejake vysetrenia a meranie teploty a same sirupy, xray pluc nam robili dvakrat kedze prvy krat to nevyslo....no uplny des....potom nam zistili nakoniec ze to bola len nejaka infekcia a tak ako prisla tak aj odisla....v zime na sk uz asi nepridem nikdy...davajte pozor baby snad uplne na vsetko, umyvajte detom furt ruky a ked nemusite neberte ich niekam von kde je vela ludi, radsej to preckajte doma....bo tyzden pred ako som tam bola ja bolo tak plno ze nemali kam deti davat a to su tam dve poschodia na to.....drzte sa a vyhybajte sa vsetkym chorobam som rada ze tam uz niesom 😔 😉

lucxy
16. feb 2009

chelsie tak to mi je luto,,,ze ste boli v nemocnici,,,,hm ked mi bola mala v skolke jeden den a to tam bola hodinu az a dostali sme tiez hned ten grcajuci virus no to bolo tiez strasne,,,,ozaj v ktorom ste meste v irl? 🙂

chelsee
16. feb 2009

lucxy sme pri galway 😉 tiez ste boli v ie vsak? nechcete sa vratit?

lucxy
16. feb 2009

chelsee poslala som ti ip : 🙂

nathalie111
autor
16. feb 2009

ahojte,vy o skolke... 🙂 my sa tiez chystame na zapis,ja v septembri chcem ci nechcem musim nastupit do roboty,takze vziat by mi ju mali... 😉 a s plienkami (klop klop ) problem nemame... 🙂 Ale zvazujem,ze zaciatku (kym si zvykneme 😅 ,pre mna to asi bude este tazsie ako pre nu 😖 ) dam Clarinku iba na pol dna a poobede pre nu bude chodit babina alebo dedino...
baby,nezamyslali ste sa nad tym,ze by sa vas drobec zacal ucit cudzi jazyk?Ja by som sa do toho rada pustila,len neviem,ako zacat..prax s takymito malinkymi detickami nemam... ☹ a ani ziadne materialy k tomu...nemate tip,kde by sa take daco dalo zohnat?dakujeeem za kazdu jednu radu.... 😵

elise
16. feb 2009

ahoj nathali náš malý chodí na angličtinu. tam púšťajú vela pesničiek , malujú omalovánky hovoria čo malujú, majú popec obrázkov, skladačiek. 😉

danii
16. feb 2009

nathalie, aj karolinka chodi na anglictinu, teda chodime tam spolu, ale uci sa ona 🙂 je to zlate 🙂 mame za sebou par mesiacov a vidim pokroky a drobne uspechy

danii
16. feb 2009

... dnes mi moje dieta vynimocne skoro zaspalo - o 9tej. inak to je o 10-11 😝 som vtedy uz cela vypluta..... 😝 aj u vas je to tak? lebo ja uz neviem co mam robit...... 🙄

baby, poradte pls. v piatok mame v skolke karneval. a ja uz dva tyzdne nerobim nic ine len vymyslam masku..... 😒 take tie princeznovske-baletkovske nafuknute sukne nechce, neoblecie to. kupila som taku a na druhy den isla vratit...... asi z nej spravim certa.... 😀

nathalie111
autor
17. feb 2009

ja mam nejake rozpavky po francuzsky,aj pesnicky,ale neviem,ako postupovat...franinu ucim na druhom stupni (osemrocny gympel a stvorrocny,aj v jazykovke som pred tehu robila,ale len "starych" som ucila.. 😀 ),ale na takychto drobcov urcite treba nejake specialne postupy a metody...mohli by ste mi priblizit,ako vyzeraju hodiny v jazykovke?? 😉 dakujeeem
a danii,s tym spanim je to u nas presne take iste...okolo desiatej chodi,ak sa podari nahodou skor,mozem si gratulovat... 😅
karolinka potom ako vstava do skolky?v pohode??A ozaj,odkedy chodi a ako ste si zvykli?? 😉

zuz11
17. feb 2009

nasa Hanka napodobne o desiatej cca zachrni ak je dobry den a klasika este teraz spi 🤐 a maly uz konecne spi, kedze ten mi urobil budicek uz o 6:38 a teraz zachrnel 🤐 ale este ze v noci sa iba napapal a spal 😀

elise
17. feb 2009

nathali my prídeme na anglinu a tam sa pustí pesnička helou, detičky tancujú skáču a tak podla textu čo sa tam spieva. potom si sadnú na koberček do kruhu (kto chce sedieť 😀 ) ukazuje obrázky napríklad vtáčik - povie to po anglicky a tak podáva potm obrázok z otázkou čo je to a k tomu kolíček s farbou a pripnú ho na šnurku. medzitým je rozprávka aj názorne ukázaná na obrázku (veľmi jednoduchá) a potom idú kresliť a vyfarbovať dostanú tma nálepku učitelka chodí stále okolo detí a každému zvláš hovorí nové slovka na obrázku. potom majú záverečnú pesničku bay bay. používa bábku tigríka kukyho 😉 to deti milujú. a malého máme učiť doma tak že sa ho pýtame ako napríklad rybyčka fisch, kravička krow änetuším pravopis tak sa ospravedlňujem) 😉

sveva
17. feb 2009

Ahojte. Tak vy rozoberáte už cudzí jazyk a naša Elča sa učí ešte len po slovensky. 😅 Keďže len teraz sa jej jazýček začal rozuzlovať.

elise
17. feb 2009

nathali je tam max 5 detičiek 😉

aktak
17. feb 2009

moja sestra uci deti v skolke anglictinu, som sa jej pytala ake ma skusenosti a hovorila ze najvhodnejsie je zacat v cca 3 rokoch, ked uz dieta bez problemov ovlada matersky jazyk, co samozrejme neznamena ze sa skor nenauci jasne ze nauci, ale potom to ide lahsie a rychlejsie a zachvilu dobehne tych co sa ucili dlhsie (ked na dieta hovoria inou recou od narodenia to je o inom), ale ako kruzok kde sa stretava s inymi detmi je to urcite fajn
nasi zaspavaju naraz o pol 10tej, a vstavaju tiez skoro naraz okolo pol 8mej (vecsinou Adamko budi mna aj malu veeeelkou pusou 😀 ), a kojime sa ako kedy, nekedy raz nekedy aj 4 krat, aj ked to je skor cucanie ako kojenie
len cez den mi nejak nechcu spat 😅

adaa
17. feb 2009

Ja sem tam tiez hodim nieco po anglicky, aj DVD ma v anglictine a docela ju to bavi. Inak na nu ale netlacim, asi az tiez v skolke. Radsej nech si to najprv vyriesi so slovencinou 😉 Synovec co zije v londyne ma taky misung ze dovi. Ako rozumie aj aj samozrejme, to bez problemov. Ale rozprava tazko a to uz ma ted v marci 3roky. Podla mna sa rozkeca v skolke.Aj s mojimi francuskymi au-pair detmi to tak bolo. My tu v okoli ziadne jazykove kruzky nemame, isto by som sla.. ale myslim ze nejaky velky trvajuci ucinok to na nich mat nebude. Skor pre zabavu a rovoj 😉
Aj mne zaspava neskoro..ani nehovorte. Snad sa nam to vsetkym casom upravi. Mne stale vylieza z postielky a poobede zaspat je boj.
Danii a ides jej sit kostym? sak predavaju kadeco, nech si vyberie ;) To moja by hned bola Barbie, miluje princeznovske saty... ach jo 😅

adetka
18. feb 2009

ahojte... nam manzelova kamaratka... anglictinarka, ktora uci deti i dospelych odporucila kurz az od 4 rokov... dovtedy ju mozeme aj my vo forme hry... zvieratka, pesnicky (Podhradska a Canaky maju aj anglicke)... a podobne... ja ju prihlasim na anglictinu v skolke...
Mirka... kedze je naucena vstavat do jasliciek zaspava medzi osmou a deviatou... vstava o siedmej...

aktak
18. feb 2009

predchvilou vykuklo slnko a uplne mi to zmenilo naladu podvedome, uz sa tesim na jar a leto 😵 prenajmem si lavicku na ihrisku 😀
tak Adamkovi este ta slovencina az tak nejde, vie hovorit a zopakovat skoro vsetko ale kym bude hovorit cisto to este potrva, ale aspon uz viem co presne chce 🙂

adaa
18. feb 2009

Tak, my sme si dnes tlacili z\ tejto stranky obrazky a vyfarbovali.. teda skor cmarali. Ak by ste chceli tu je link:
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/colour/

adaa
18. feb 2009

vyfarbovanie: staci stlacit na konkretnu rozpravku a tam uz su obrazky na tlacenie
na anglictinu su dobre tieto pesnicky:
http://www.uptoten.com/kids/boowakwala-navigati...

lucxy
18. feb 2009

adaa super stranky,,,mala sa nasmiala 🙂
inak ako este ti je na prd?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre