December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

aktak
9. mar 2009

Alex je este maly k moru naozaj podla mna😕 s Adelkou pojdeme dalsi rok, teda dufam, teraz aj tak budeme mat co robit sa prestahovat 😀
oli Saska ma moj obdiv, ja otuzila moc nesom 😅 😉

zuz11
9. mar 2009

kati ved pisem ze iba chalupa a nieco na sk bude tento rok 😉

aj ked ja ked som raz sla z kanady sli som mnou ani nie pol rocne dvojicky a to bolo cca 9 hodinovy let 🤐 lebo ja urcite na dofcu k moru iba lietadlom 😀

aktak
9. mar 2009

zuz sak som to tak myslela ze s tebou suhlasim ze aj podla mna je skoro 😉 len pisem jak talian krizeny s mixerom 😵

masinka
9. mar 2009

my uz mame dovolenku vybavenu - v septembri ideme na dva tyzdne do Bibione. Dianka bude mat vtedy tristvrte roka, s Nelkou sme boli prvykrat ked mala pol roka a zvladla to uplne v pohode. Chodime tam mimo sezony ked nie je az taky hic - hlavne kvoli morskemu vzduchu a zatial bola Nelka chora iba raz. Takze snad jej to pomaha.Keby som na nu pustila studenu vodu, tak ju do kupelne viackrat nedostanem 😀

kiwuska
10. mar 2009

ahoojte, masinka suhlasim s tebou, ze ked uz nie su tie najvacsie horucavy, aj mensim babatkam morsky vzduch prospieva. ono to vsak nie je az taka dovolenka pre rodicov, ale trosku zmena a relax urcite.
vy otuzujete studenou vodou? my sa otuzujeme tak, ze sa velmi nebabusime. ked ideme von, bodynko svetrik pancuchace overal, to bolo zatial najviac co mali na sebe tuto zimu. musim klop klop strasne silno, my sme estei ATB neuzivali. v septembri chceme skolku, som zvedava co spravi kolektiv. inac sem tam chodime do MC.
zuz, akatka, masinka, mate krasne babatka 🙂

adetka
10. mar 2009

Mirka nebola pred nastupom do jasliciek ANI RAZ chora... celych 21 mesiacov NEMALA ani soplik... a to sme chodili plavat, neobliekala som ju nikdy velmi... a poznam dalsiie deti, ktore pred nastupom do kolektivneho zariadenia neboli chore... a v skolke, alebo jaslickach presoplili a prekaslali takmer cely prvy rok... a naopak dieto, ktore bolo pred nastupom do skolky obcas chore... a v kolektive ochorelo iba raz na tri tyzdne... vsak uvidite...
chcem len povedat, ze aj ked ziadna z nas nerobi nejake chyby... jej dieta moze v kolektive ochoriet... a naopak... ja nemam pocit, ze by som zapricinila choroby svojho dietata... a ani to, ze aj keby bola dalsi rok doma... ze sa u nej mne z nepochopitelnych pricin objavi taka chorobnost...

aktak
10. mar 2009

Adamko uz ATB mal, raz ak sa nemylim, Adelka je zatial dobre, tak uvidime, skolka nam hrozi najskor v januari tak uvidime 😕
ani my sa nebabusime, ani Adelku, tak primerane 🙂
Adamko ani za nic nechce ist na nocnik uz ma stve, nechala som ho bez plienky tak ju chodi pytat, som zvedava co bude nasledovat
uzite si slniecka, ma zas 4 dni prsat 🙄

kiwuska
10. mar 2009

adetka, som v ziadnom pripade, nemyslela ze nieco robis zle, prave, ze mam obavu, co to spravi s chlapcami. ked sa dostanu vic medzi deti. ja mam sesterku, ktora kvoli tomu ani v skolke nemohla byt. stale ydrave decko a v skolke, dvakrat do mesiaca atb az nakoniec skolku zrusili. ☹

k.a.t.k.a.
10. mar 2009

my sme zatial tiez nikdy nemali atb 😝 , dokonca aj teraz kašle jak tuberak pred tyždnom mala aj vysoke teploty, a to som si už myslela že jej predpise prvé atb a nič 😕 vždy jej zobere z prsta krv, ma nejaky pristroj tam jej to urobi nejaky rozbor či čo a podla toho usudi či dá alebo neda atb 😅

rybecka
10. mar 2009

ZUz,
mam na teba jednu otazocku ked si cakala druhe babo bolela ta jazva po cisarskom na konic tehu? lebo mna zacala teraz v pondelok a pokracuje vobec nemozem chodit stale mam taky tlak mam pocit ze sa mi otvori 🙄
ked sedim a lezim v pohode a hned ako sa postavim tak chodim zhrbena tak neviem ci mam volat doktorovi alebo je to normalne 😖

aktak
10. mar 2009

rybecka 😖 zavolala by som gynekologovi ci sa nemas ist ukazat, je risk nechat to tak ak je mala sanca ze jazva je uz moc tenka, staci ze ti zacnu kontrakcie

olianko
10. mar 2009

Ahojky 🙂
tak sme dnes vyuzili slniecko a az teraz sme sa vratili z ihriska.Saske sa ani velmi nechcelo ist domov.
Adetka ved toho sa aj ja obavam, ze ked Saska nebola doteraz chora tak v skolke vsetko na seba nachyta 😒 .Ale to je normalne, ved aj takto si deti buduju imunitu.Takze v ziadnom pripade si tiez nemyslim, ze Ty si nieco zanedbala alebo ze je to tvoja chyba 😉
Rybecka ja by som tiez volala dr., a isla by som sa mu aj ukazat

masinka
10. mar 2009

Rybecka, urcite zavolaj doktorovi
ja som ku koncu tehu jazvu tiez citila a ked mi zacali kontrakcie, tak som v nej mala taky rezavy pocit. povedala som to doktorovi, hned mi urobil UTZ a isli sme na sekciu

zuz11
10. mar 2009

rybecka, nie ze volaj ale chod k Dr. podla mna to nie je dobre, mna ta jazva nastastie nebolela ale iba trosku takze urcite chod hned k Dr. tak ako radia aj baby

rybecka
10. mar 2009

Diky baby za rady tak ja rano asi pobezim za nim 😒 uvidim co mi na to povie 😕

zuz11
10. mar 2009

nie zajtra ale dnes by si mala aby sa ti nahodou ta vnutorna rana neodtrhla to je nebezpecne 🤐 preto som sla ja cisarskym tyzden pred terminom lebo som tu vnutornu ranu mala tenku a nevydrzala by kontrakcie 🤐

aktak
11. mar 2009

rybecka... 😕

lucxy
11. mar 2009

no rybecka daj vediet, ze co sa stalo,,,,teda ze ci je vsetko ok 🙂

rybecka
11. mar 2009

Ahojte,
no ja som dnes rano vstala a bolo vsetko ok uz ma nic nebolelo , ale aj tak som sla a lekar ma vysetril apovedal ze vsetko je ok zatial je rana v poriadku a ze ma to boli lebo male tlaci a aj pocasie vplyva na jazvy tak som kludnejsia 😉
tak som rada a zatial to vyzera na normalny porod. 😵

adaa
15. mar 2009

Rybecka nejake nove spravy? Dufame, vse v poriadku 😉
Ako sa mate? My celkom fajn, malu uz nejak prechadzaju tie nevysvetlitelne mega vzdory. Aj spinkava dobre aj poobede aj vecer. Aj sa mi zda ze trosku lepsie papa 🙂 Brusko tiez poslucha, bola som na utz a vse fajn.
Chcela som sa opytat, pouzivali ste niektora na kojenie taky ten speci vankus pod dieta? Rozmyslam ze si to kupim, pri Sasul ma strasne bolieval chrbat.

sveva
15. mar 2009

adaa ja som si ho kúpila tiež pri druhej. Bola to fakt veľká pomoc.

masinka
15. mar 2009

hm, ja som si ho kupila pri prvej, teraz ho mame v detskej pri radiatore aby sa Nelka nebuchla ked sa jasi a ja kojim oblozena obycajnymi vankusmi. inac to nie je zla vec, len keby to nebolo take drahe.

adaa
15. mar 2009

ano, je to docela drahe. Tak si to ale kupim, uz sa na to tesim.. uz a by aj malinke tu bolo. Sa neviem dockat pohlavia. A vasi drobci sa maju ako?
Sme boli cez vikend v Rakusku na nakupoch, ale teda nic moc. Ziadne zlavy, takze bolo tak isto draho ako tu.

aktak
15. mar 2009

adaa ja som ho pouzivala este s Adamkom v brusku na spanie, potom na kojenie a teraz donho davam sedkat Adelku aby mi hned neusla 😀 odporucam 😉

olianko
16. mar 2009

Ahojky 🙂 Tak zas mame uprsane pocasie ☹
Ja som ten vankus nemala , tiez som oblozena normalnymi vankusmi a ja som casto kojila sasku po leziacky bo mi tak tieklo mlieko, ze nestihala pit a potom jej zabehlo a cela bola zababrana 😅
Nasa Saska uz vyse tyzdna ma suchu plienku a dokonca sa pyta v noci na nocnik takze ideme skusit nocny spanok bez plienky 😵
....a inak sme nastastie stale zdravi a drobcek v brusku poslucha.Len zacinam mat zas strach z porodu

k.a.t.k.a.
16. mar 2009

u nas slnko svieti 🙂
aj ja mam ten vankus ale som ho používala na spanie posledne 2 mesiace tehu, na to bol super a teraz vyplna medzeru medzi stenou a postelou 😀

dnes ma byt pekne, nejdete niekto niekam von? 😀

adaa
16. mar 2009

ano, tak si ho urcite kupim.. nechapem co ma to nenapadlo aj pri Sas. Aj u nas svieti, iba chvilu zprchlo. Lenze mne vytiekla pracka takze sme sa nikam nedostali.. pomaly pojde spat a pak snad bude este pekne ked vstane. Ja mam kopec zehlenia, takze ma spanok necaka 😠 Inak spavam kazdy den 😅
Olianko pohodka, ziaden stres.. bude vse ok 😉 Mysli na pekne veci.. aj pri porode musis mysliet pozitivne a hlavne, ze to nie je ako bolenie zuba ktory trva tyzdne. Toto vytlacis a je to 😀 Teda takmer.. 😅 😵 Ja zatim ok, ale verim ze aj na mna to pride. Este som len 16tyz a mam 0.5kg extra, zato bruchan uz rastie a idem prejst na tehu gate.

adaa
16. mar 2009

Ozaj pacil sa vam OTO? podla mna to bolo vtipne 🙂

adaa
16. mar 2009

som sa sekla som 15tyz tehu, aj ked 2doktori mi to kazdy inak vyratal 😉

adaa
16. mar 2009

vlasne aj na mamaaja mi to vycadza inak aj na tychto kartickach, vsade inak.. to som zvedava kedy sa to vlasne narodi .. Mozno aj o mesiac 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre