December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

adetka
4. sep 2009

ako dneska skolkari?... uz to bolo lepsie?...

sisinka... ano, boli... som si ta nevsimla... 😀 ... aj tento vikend ideme do Bratislavy...

adaa
6. sep 2009

Sissinka ako? snad si ta nenechali v nemocke. Opatruj sa
My skolkarkujeme uz lepsie 🙂

aktak
6. sep 2009

asi ma slak trafi, co dnes maly robil na besiedke skoro som ho roztrhla, nikto nanho nemohol prehovorit, vobec sa nezapajal a len sa ma drzal za nohu a domrzal ze chce hento a tamto 😠 ale nemozem ho nutit sa hrat alebo zapajat, tak sme po pol hodne odisli ale ani to nepomohlo, zeby pocasie? 😀
skolkarom uspesny novy tyzden prajem 😉

adkaw
6. sep 2009

Ahojte 🙂
My ideme zajtra ráno k alergologičke tak sa konečne ukáže načo má miško alergiu, mám z toho dosť nervy lebo ho budú určite pichať a brať krv takže zajtra nám držte palce lebo budeme mať obidvaja slzavé údolie ☹ ale aspoň zistíme čo mu škodí.

aktak
7. sep 2009

adkaw drzte sa 😉

poradte ako naucit maleho spavat rano dlhsie, kedysi tahal do 8mej potom do 7mej ale teraz sa budi uz o 6:15 a sme zufali, ked sa posunie cas bude to 5:15 😠 Adelka spi ako hodinky, od 8mej do 8mej, staci jej dat len cumel nadranom ked jej vypadne 😀

lucxy
7. sep 2009

adkaw tak nech mu zistia, ze zcoho ma alergiu a ma aj dake priznaky?
aktak stymto ti teda neporadim,,,,mne minuly rok velmi dlhu dobu vstavala o 5tej rano a mohla som urobit co som chcela,,,,no a teraz vstava o6tej 🙂

adkaw
7. sep 2009

Ahojte tak už to máme za sebou, to bolo revu ☹
najprv mu brali krv a potom dostal ešte takých zo desať malých vpichov do každej ručičky z čoho kričal ešte viac ☹ krvné testy budú za 10 dní a z tých na ruke mu vyšlo že má alegriu na brezu a púpavu z čoho nie som nadšená ale som strašne rada že nemá žiadnu alergiu na potraviny lebo obmedzovať sa v jedle hlavne teraz keď nastupuje do MŠ by bolo dosť blbé a aj zvieratká mal negatívne 🙂

sveva
7. sep 2009

adkaw tak už to máte za sebou. Ozaj mal nejaké príznaky, alebo bol často chorý, že ste boli na alergológii? Nás to čaká na budúci rok so Šárkou, ale tá ma asi alergiu na potraviny.

adkaw
7. sep 2009

No on už ako sa narodil tak mal strašné suchú kožičku a na nožičkách sa mu robili také chrastičky ale nebola to ranka ale proste také suché miesto ako keď uschne chrastička a potom bol často chorý a naposledy keď sme boli na cintoríne a trhal púpavy tak sa mu totálne vyhádzali ručičky takými vodovými pluzgierikmi tak nás pre istotu doktorka poslala a predsa sa tam niečo našlo ale už aspoň viem čomu sa máme vyhýbať takže teraz žiadne fúkanie do púpavy 🙂

sveva
7. sep 2009

adkaw aj šárka má takú suchú pokožku na nožičkách a stále sa jej robia lišaje. Začalo to keď mala 3-4 mesiace, ale zatiaľ sme ešte neboli tak strašne chorý, iba asi dvakrát mala nádchu.

adkaw
8. sep 2009

Miškovi sa tiež objavilo tak okolo 3 mesiaca a doktorka mi hneď povedala že keď to bude pokračovať tak to môže znamenať alergiu ktorá sa večšinou prejavý okolo 3 roka, ževraj to prechádza do sennej nádchy a pod., no nám zatiaľ zistili len tie dva alergeny tak uvidíme z krvy dúfam že tam už nič viac nebude s tým sa dá vydržať a vieme čomu sa máme vyhnúť a okrem sme mestké deti takže do prírody moc nepáchneme maximálne na železnú alebo do sadu SJK 😀 😀 😀

adaa
8. sep 2009

aktak ja neviem, moja spi tiez tak do 6.30 a max do 8h ale to len vynimocne a musi mat predtym narocny den a ist neskoro spat. Inak malinko jej pomaha uuuuuuuplna tma. Ked vystrkne rano slniecko uz je po spanku.
By the way uz chodime do skolky bez placu a aj sa tam tesi.Plakala len tie prve 2dni. Tak jej vravime, ze : pojdes ked budes posluchat 😀 Tak posluchame a neplaceme 😵

k.a.t.k.a.
8. sep 2009

a my s placom dnes ze ona nejde ona chce spat 😅 takze riesim opacny problem 😀 😝

sveva
8. sep 2009

adkaw nám dr. hovorila, že je to môže byť atopický ekzém a že je potenciálny alergik, ale testy robia až po 2 rokoch, lebo že vtedy už majú vyvinutú imunitu.

Poraďte mi Eliška je od začiatku roku dosť často chorá, dovtedy bola len raz za čas. Mám obavy, či sa nevyvíja u nej nejaká alergia. Môj brat je alergik.

sveva
9. sep 2009

Tak Eliška má znova angínu. Jednu skončila 26.8. potom mala soplíky, týždeň bola zdravá a znovu je chorá. ☹ 😢

adkaw
9. sep 2009

Sveva len sa nenechaj prehovoriť aby si dala Eliška vybrať mandle predtým že budeš vedieť či je alergik alebo nie, lebo alergikom mandle nevyberajú lebo im môže hroziť astma! ☹

sveva
9. sep 2009

adkaw ja neviem či je alergik, pohrávam sa s myšlienkou, že poviem doktorke nech nás pošle na alergológiu. O tom som ani neuvažovala, že vybrať mandle.

olianko
9. sep 2009

Ahojky 🙂
Saska uz je v skolke na pol dna.Vseeetko tam zostrotuje.Zatial sa jej tam paci ale aj tak vzdy musi rano trosku mrncat- to aby sme si nemysleli , ze to tak lahko slo. 🙂
Adkaw , seva ja idem v piatok s MAximom na kozne lebo tiez ma nejaky ekzem.Ma ho len okolo usiek a taha sa mu pod bradu.Tak som zvedava co povie kozna.

adkaw
10. sep 2009

Olianko a kam na kožné vás poslala? Lebo v ružinové je veľmi dobrá detská kožná ambulancia na Borodačovej 4.

masinka
10. sep 2009

ahojte
tak my sme docasne doskolkovali. Nelka zacala v pondelok vecer soplit, tak sme boli v utorok u lekarky, urobila jej vytery a cakame na vysledky. Teraz sa jej to uz zlepsilo, ale Dianka ma od vcera vecera teplotu skoro 39C aj ked jej davam cipky a nurofen. A zajtra sme mali cestovat na dovolenku, tak na to mozeme rovno zabudnut.

Nelku ked mala asi pol roka a flaky pod ocami tiez poslali na alergologiu. Objednali nas o tri mesiace a ked sme tam mali ist, akurat chytila tu siestu chorobu, tak nas preobjednali zase o 1,5 mesiaca... dovtedy z tej alergie alebo co to bolo vyrastla a nikam sme nakoniec nesli.

lucxy
11. sep 2009

masinka aj my uz sme chytili sopliky,,,tak som ju nechala doma a hned pomohlo,,,,no co uz som zvedava ako casto bude chora,,,,zevraj ten prvy rok skolke je hrozny co sa tyka chorob 😒

adaa
11. sep 2009

nas tiez chytili sopliky uz v pon, ale odchodila si cely tyz. Nema teplotu ani nic a da sa to zatial zvladnut. Doktorka jej zistila ze ma nizky imunoglobulin tak bere kazde rano na lacno take ze Broncho-Vaxom na imunitu. Je to ze imunoterapia infekcii dychacich ciest. Tak snad sa bude drzat a neochorie. Inak do skolky sa stale tesi, aj tam stale spi a poslucha vraj akurat ze jest sa jej nechce.. ale sak to je u nej klasika.

Tehosky ako sa mate?

sveva
12. sep 2009

detičkám prajem skoré uzdravenie. 😉

My sme už dobrali atb. vyzerá byť v pohode, tak sme to asi skoro podchytili. 😅

adetka
13. sep 2009

ahojte... vsetkych choruckym detickam prajeme skore uzdravenie... Mirka bola v jaslickach chora az po mesiaci... ale potom takmer stale... tyzden v jaslickach a dva tyzdne doma... uvidime ako to bude, ked ju opat pustia do kolektivu... a ked najdeme miesto (januar, februar... september)... deti Mirke neskutocne chybaju... tak som ju prihlasila na hudobny kurz Yamaha... a pokusim sa najst nieco v MC...

adi... aj Mirka brala broncho vaxom... tri mesiace... teraz by sme mali ist na kontrolu... ako jej zabral... cely cas, ako ho brala nebola chora... ale my sme pocas brania tohto lieku mali kolektiv zakazany...

mne sa rozbieha druhy rok doktorandskeho studia... budem ucit sest hodin (dva predmety)... nijaka z mojich povinnosti na katedre mi neubudla... a v novembri/decembri ma cakaju dizertacne skusky...

elise
14. sep 2009

ahojte 😉
všetkým oslávencom prajem všetko naj naj naj 😵 samozrejme gratulácia aj bábenkám ktoré sa narodili, nech su zdravučké a veľ mliečka 😵 😵

chorým skore uzdravenie

ja v jednom kole práca otras takže ju budem meniť bude do inej práce alebo na druhú mateskú lebo už aj lukasko sy pýta na sestričku alebo bračeka 😀

my chodíme šte do jasličiek do decembra od januára ide lukasko do škôlky. všetkým škôlkárom prajem aby si rýchlo zvykli na školku a rodičom aby to odlúčenie rýchlo zvládli. ved naše decembrové "bábetká" sú šikovné a zvládnu všetko možné aj nemožné.....

my si stále obuvame topánočky naopak vraj sa tak lukaskovi dobre chodí neviem či to mám nechať tak alebo isť riešiť k doktorke nerobí to stále ale dosť často hlavne doma na ulici sa dá presvedčiť a má topánočky dobre.
nám sa všetkoôdarí" ked sme boli v maďarsku (kuk album mikuláš a iné fotky) tak nám vyrabovali s prescanovanou kreditkou účet našťastie tam manžel nemal odstupné ktoré v marci dostal inak by som to ťažko predýchavala.
lukasko chodí na angličtinu teraz začíname dúfam že mu to pôjde, chodil v lani tak uvidím ako to bude teraz, budú mať novú učiteľku, tá čo ich učila išla na materskú.

v poslednom čase lukasko začína super poslúchať a strašne mudrovať, už dokáže dosť aj pri činnosti obsedieť. nočné odúčanie plienočiek sa nám celkom darí dociká sa iba 2x za týžden tak dufam že do narodenin budeme bez plienočky aj v noci bez pocikania.

ozaj čo plánujete kupiť k 3 rôčku? 😅 😕 😀

adaa
14. sep 2009

Elise ja som citala, ze takto naopak topanocky si davaju hlavne deti co maju ploche nohy lebo im to vlastne vyhovuje kedze ta klemba je naopak ci ako to. Takze ked bude mat Lukasko 3roky mozno by ste mohli skocit k Dr aby ste to pre istotu skontrolovali. Alebo mozno ho to len bavi 😉
4dni bez skolky je pre Sasi ako za trest, stale sa pyta kedy uz pojde a ona chce a chce a chce 🙂 🙂 🙂
Darcek k narodeninkam 😀 to este vobec netusim

adetka
14. sep 2009

ja som tiez zatial nad narodeninovym darcekom nerozmyslala... Mirka mala nedavno meniny... 😀

aktak
15. sep 2009

elise urcite s tym zajdi, alebo minimalne malemu kup sandalky/topanky od Protetiky alebo Sante kde je pevna klenba a skor sa to upravi, my ich uz nosime 4 mesiace a je to lepsie, ale hlavne aby sa vam to nezhorsilo aby ste nemuseli chodit kade-tade po doktoroch 😒

Adamko sa mi zda byt pomaly zrely na skolku, tak snad nekedy cez zimu otvoria tu podnikovu, hlavne Adelke by sa ulavilo 😀

sveva
15. sep 2009

Ahojte, tak mi do škôlky nejdeme o mesiac, ale až od januára. Takže to ešte budem musieť vydržať.

adkaw
17. sep 2009

ahojte tak my ideme do škôlky už od 1.oktobra, včera nám volali že môžeme nastúpiť skôr aj keď nám poslali rozhodnutie že máme nastúpiť od 1.decembra tak musím ísť rýchlo nakupovať 🙂
Nad darčekmi sme už trošku rozmýšlali a určite budeme kupovať taký detský stan lebo miško si začal robiť bunkre po celom byte tak to sa mu určite bude páčiť a určite nejaká garáž na autá a nejaké rozprávky či už knižky alebo DVD, teraz nás drží Casper uvidíme do vianoc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre