December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

lucxy
7. aug 2008

ta moja mala je srandovna teraz sa pozeram na radiator a tam moje dve tricka zavesene a jedna jej ponozka 😀

masinka
7. aug 2008

ahojte
tak som naspat z nemocnice, teraz uz len dva tyzdne PN-kovat...
ta amniocenteza nie je az taka hrozna, ani to moc nebolelo, akurat teraz to cakanie na vysledky
na izbe som mala super spolubyvajuce, dobre sme si pokecali, tak ten cas aspon rychlejsie presiel

mala bola prvykrat v noci bezomna (z toho som mala asi vacsie nervy ako z odberu), ale zvladla to super
Francuzske mliecko sme zacali skusat od minuleho tyzdna a celkom jej chuti, ja som zistila, ze som z toho stresu zo dna na den prisla o mlieko...no ale 20 mesiacov kojenia hadam stacilo 🙂

Nelka vazi stale cca 10,5 kg a ma uz 87 cm. Na ranajky papa chlebik s masielkom a syrom, sunkou alebo takou smotanovou natierkou, niekedy jej urobim aj vajickovu alebo tuniakovu. Zvladne niekedy cely krajec chleba. Na desiatu/olovrant mame ovocie (alebo Frutapuru), pripadne jogurt a v poslednom case aj take tvarohove veci ako Termix, alebo Mliecny rez (za tym sa ide potrhat - kupujeme ich v Hainburgu v Hoferovi, 5 ks stoji tusim 79 centov). Cokoladu jej obvykle nedavam, len vynimocne dostane kusocek ochutnat. Lekvar prilis neoblubuje, este tak na palacinkach. A ma rada kolace alebo skoricove osie hniezda. Na obed mame polievocku a masko s prilohou (aspon vacsinou), na veceru tiez nieco varene alebo chlebik. Inac Nelka papa stale pekne a slusne porcie, ale pred cca tyzdnom mala taku fazu, ze jedla ako drevorubac - najprv spapala svoju porciu, potom moju a nakoniec isla ochutnat od tatinka ci to jeho nebolo nahodou lepsie...asi nejaky rastovy spurt, musim ju zase odmerat.

zuz11
7. aug 2008

ja som skusala uz davat malej a prazzenicu a smekovala 😀
pijeme iba vodu resp riedene hipp dzuse s vodou resp co odstavim 😀
caje jej nesmekuju takze aspon si usetrim robotu 😀
ryzu a zemiaky moc nemusi ale cestovin by zjedla aj za vrece 🤐
nastastie teraz mame kopec ovoca od nasich zo zahrady tak je to super a hlane ze hanke vsetko chuti, od jahod, malin, cucoriedok, sliviek a ringlot 😀 jedine co moc nemusi su jablka 😀 jaj a zboznuje aj ribezle sama si ich krasne odstapkuvava, vid foto v albume 😀

adetka
7. aug 2008

zuz... prazenicu?... tak to ti zavidim.. ja neviem ako by som do nej vajicko dostala... na tvrdo ho nechce, prazenicu tiez nie... rozmixovane do jedla odmieta (ona iba ksky papa)... 😖

zuz11
7. aug 2008

no neviem ci je co zavidiet, neviem ci to nie je moc skoro na prazenicu, aj ked ju varim na olivovom oleji a tak pomenej oleja ako zvycajne 😀 jaj a nehovorim este ako je rohliky 🤐 🤐 🤐 chlieb jej uz tak nesmekuje 🤐

masinka
7. aug 2008

zuz, prazenicu davam aj ja (asi od roka a pol)
teda nie ze by som jej vyslovene urobila prazenicu na veceru, ale ked ma manzel, tak chodi ochutnavat, myslim ze 20 mesacnemu babu to uz neuskodi
jaj a na pitie davame vodu - kupujem Lucku alebo Rajec v tych sportovych flasiach a pije to priamo odtial, alebo nesladeny Leros detsky caj. obcas dostane aj trosku sirupovej vody, ale vo velmi nozkej koncentracii alebo jablckovy dzus riedeny cca 1:5 . my aj s manzelom mame dost onicom zuby, tak sa snazim Nelku chranit pred cukrom ako sa len da (hlavne ked sa brani ked jej umyvam zubky)

adetka
7. aug 2008

ihih... tak slecna si rada sama umyva zubky... najma mojou kefkou 😅 .. ale aj svojou... kvapnem na to trosku pasty... ktoru spapa... a potom si to tam sama masiruje 😀 ... obcas dovoli aj mne umyt... a co sa tyka zubov... ja si myslim, ze je to skor genetika... ja som sladke takmer do troch rokov nejedla (dedko pediater)..a aj tak ich mam hrozneeee... a manzel kusal keksiky uz ako polrocny a ma akurat jednu dieru... 😠

aktak
7. aug 2008

prazenicu to my tez mooozeme 🙂

tak baby som otvorena na 5 cm 😀 a CS mam uz 10, bolestive kontrakcie hocikedy pocas dna ale nie suvisle takze zatial sa dokopy nic nedeje 😀

lucxy
7. aug 2008

aktak no zeby to vislo na zajtra? 🙂
prazenicku papame na masielku ale teraz to dako nema v oblube 😒

adetka
7. aug 2008

tedaaaa akati... to mozes odrorit uz aj zajtra 😉 ... ja som jeden den bola na 4 cm... a na druhy som rodila... 🙂 ... musim si na tej dovolenke najst cas na citanie MK.. lebo sa ani nedozviem kedy porodis 😀

aktak
7. aug 2008

ja som este v den porodu rano bola na 3, pri 4 cm mi uz pichli epidural a teraz vidis, sedim pri compe 😀

lucxy
7. aug 2008

ti vravim, ze to bude zajtra 🙂

aktak
7. aug 2008

lucxy no keby bolo tak sa fakt zasmejem, lebo na 8.8.08 by to jeden nenacasoval ani keby velmi chcel a nieto este nahodou 🙂

rybecka
7. aug 2008

Ahojte,
KAti tak mozno stihnes ten pekny datum na zajtra co? 🙂
a vlastne ako to ze si na 5 cm a si doma 😕 niecomi uslo to ako si bola ulekara alebo ako to vies?

lucxy
7. aug 2008

dneska poobede si zobrala mala buginu s babikou vonku a kamoskina mala jej ju stale chcela brat tak normalne ju moja Laurinka uhryzla do ruky 😕

rybecka
7. aug 2008

lucxy brani si svoje hracky nie?
bude z nej dracica 😀

aktak
7. aug 2008

som bola v poradni pobede
no lebo nemam pravidelne kontrakcie a neodteka voda, takze technicky sa este porod nezacal, citim sa fajn az na kontrakie ktore su ale ledabolo hocikedy kazdu chvilu 😕

rybecka
7. aug 2008

aha
ja som bola v poradni a bola som na 2 cm otvorena tak ma hned posielal do porodnice.
takze si na to pockas asi do zajtra budes mat mozno rusnu noc 🤐

aktak
7. aug 2008

ozaj masinka, by som ti aj zabudla napisat, prepac, nejaka som roztrzita dnesi 😅
velmi vam drzime palceky, nech je malicke zdravucke, aj napriek obavam ci zlym vysledkom, verim ze to bude nakoniec ovela lepsie ako ta nastrasili, nech sa vam dari celej rodinke 😉

lucxy
7. aug 2008

rybecka no brani si ked to neslo po dobrotky tak ju uhryzla no co uz 😉
ja som zase mala kontrakcie ked som chodievala na tie pasy aj ma dva razy poslali do porodnice kde ma pozerali ale som nebola otvorena tak som sla vzdy domov a aj tak som rodila az devat dni po termine

elise
8. aug 2008

kati takže dneska by bol krásny dátum narodenia pre adelku 😵
masinka nech sa babenko narodí zdravučké, mnohým testy ukázali zlé výsledky a majú zdravučké bábenká 😉
babulky dnes som čítala že vraj pri druheom od 01.01.09 budú poskytovať príplatok k narodeniu druhého a tretieho dieťaťa 25 tisíc 😔
lucxy aj lukasko ked sa najeduje tak chce hryzkať asi si testuje zúbky ale laura si ubránila svoje to je super nedala si zobrať 😉

adetka
8. aug 2008

elise.. to by bolo fajn... keby to vyslo... s tym prispevkom aj pri druhom a tretom dietati (kde na to zoberu peniaze?)... lebo vacsine z vas by pomohol... ja sa chystam rodit 😅 ... ked to vyjde.. tak koniec 2010 az cely rok 2011... do vtedy to zrusia... tusim ze sa vtedy bude menit vlada... 😅

elise
8. aug 2008

adetka aspon sa ujde niečo našim niektorým tehulkám. ked sa nám neušlo v decembri 06 😅

adetka
8. aug 2008

elis... presne ako vravis... a co ty vies.. este stihas aj ty 😉 ... my sme nielenze nedostali peniazky od Fica k prvemu dietatku... ale ani od mesta... Mirka sa narodila v case regionalnych volieb... a kym sa zastupitelstvo uznieslo... tak deticky po prvom aprili uz dostavali 2.500 korun 😠

zuz11
8. aug 2008

takze vravite ze musim vydrzat do terminu? 😀
ja neverim ze to fakt schvalia a daju tie peniazky 🤐
inak dobre ranko, u nas v meste davali odznaky a asi az doteraz davaju takze adet ste na tom lepsie 😀 len konecne teraz uz mame trvaly pobyt tu v BA tak snad tu sa nam ujde nieco lepsie ako odznak 😀

adetka
8. aug 2008

zuzi.... vydrrrrrz 😉

elise
8. aug 2008

zuzi vydrrrrrž 😉 😉

u nás v obci začali dávať 3000sk od januára tohto roku takže sme mali smolu 😒 ale super šťastie lebo máme zdravučkého výmiselníka ktorého milujeme najviac na svete a tešíme sa z neho. 😵 😵 😵 😵

masinka
8. aug 2008

Zuz, prekrizime nohy a budeme drzat....

ale kym je to len v stadiu navrhu novely, tak tomu moc neverim, dopadne to podobne ako tych 8000 rodicaku, sak teta ministerka druhe dieta teraz necaka, tak nema dovod to dat

a Petrzalka na dieta nedava nic, asi sa prehlasim k mame, Nove mesto dava 5000, ked si dvakrat vymenim obciansky po 500 sk, este vzdy sa mi to oplati 🙂

lucxy
8. aug 2008

no zuz musis vydrzat,,,,a tych 8000tisic nejde byt? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre