December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

olianko
23. máj 2009

Ahojky 🙂
Co sa tyka skolky tak to bol taky zapis.Niektore skolky poslu papier o prijati + zoznam veci co treba priniest, vybavit.V tejto skolke nam to oznamili telefonicky a potom sme prisli na stretnutie kde nam vsetko vysvetlila co a ako to funguje v tej skolke.Deti zatial boli vo vedlajsej miestnosti s ucitelkami.Saska si aj poplakala
Co sa tyka tehotenstva tak pribrala som teraz ovela viac ako pri Saske a to este nie je koniec , je to aj vidiet ale nevadi ,
hlavne nech je vsetko ako ma byt a ved potom to zhodim 🙂
A vy ste uz boli na tom 3Dutz?

k.a.t.k.a.
23. máj 2009

juj baby mam pocit že Taliansko bolo "plodné" 😅

adaa
23. máj 2009

Katiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 Ja som sa aj chcela spytat, ze ci ste si nepriniesli darcek.. ale som nechcela byt drza 😉 Informuj, informuj 🙂
3D mame bud stvrtok a pak 2.6 kontrolu u Dr. Olianko aj ja priberam.. dost 😒

k.a.t.k.a.
23. máj 2009

no neviem, dnes mam tusim 33 den cyklu či jak sa tomu hovori, ale mam tak asi 29-31 dnovy cyklus no a urobila som si test a vysla slabulinka druha ciarka, tak som zavolala mojho stareho 😀 či vidim dobre 😅 jaj no predychavame obidvaja 😅

k.a.t.k.a.
23. máj 2009

ale tak neberem to este na 100%

aktak
23. máj 2009

kati to je bomba 😀 😉

zuz11
23. máj 2009

no super uz asi napocitame ze kolke nemaju uz druhe kolo nacate 😀

adaa
24. máj 2009

🙂 Kati, tak razem kupit dalsi a k lekarovi 😀 Podla mna budete mat doma poloitalcatko 😀 A sak by ste sa aj tesili, nie 😉

aktak
25. máj 2009

tie co ste davali nausnicky, nemali ste problem s krvacanim okolo nastrelenia? dnes, po tyzdni, ma Adelka okolo nausnicky zachnutu krv 😕

lucxy
25. máj 2009

cau aktak,,,tusim mala to mala tak som jej dala dole nausku vydezinfikovala a potom uz to bolo okej 🙂

adaa
25. máj 2009

hej aj my sme tusim nieco take mali a spravili sme to iste ako lucxy

olianko
25. máj 2009

my sme nemali problem s nausnickami.Saska tam nemala krv skor taku tu zltkastu tekutinu co je ked sa hoji rana.Stale som jej to krutila a cistila liehom a bolo to o.k.
K.a.t.k.a tak dufam, ze italia bola ozaj plodna 🙂 Mne teraz tiez prvy test vysiel negat. ale akosi som citila, ze som tehu a nakoniec tam predsa len tie // boli 🙂
Z tepla mi je na skapanie a vobec by som sa nezlostila keby aspon 3-4 dni bolo pod mrakom a aj poprsalo 😅

lucxy
25. máj 2009

olianko no ani ja nemam rada hice,,,,a to nie som tehotna,,,,
adaa pridaj fotky bruska,,,inak mala je rozkosna 🙂

adaa
25. máj 2009

ja by som prijala takych prijemnych 23stupnov. No, nejak normalne odfotim a dam, teda ak to bude pouzitelne.. ci sa zmestim do toho obrazka 😀
aj mne vysiel najprv negativ, ale to mi este ani nemeskali len som skusila lebo som uz vedela co sa tam vo vnutri deje 🙂 Pak po vynechani mi vysla slaaaaaaabulinka ciarocka a o tyz uz to bolo jasne 😀 😵

k.a.t.k.a.
25. máj 2009

uz som spravila dalsie dva testy a pozitivne su oba 😅

k.a.t.k.a.
25. máj 2009

ale k dr. pojdem az neskor kedze mi vychadza len nejaky 5tt a to by asi moc nevidela a vkuse zvazujem ci vobec knej alebo k svojmu byvalemu porodnikovi, ktorý vedel ako som "dopadla" 😝 , lebo pre tu moju gyndosku je vzdy vsetko "v pohode" 🙄

aktak
25. máj 2009

kati 😵
mne vysli obidva hned pozitivne ale aj tak som vedela ze som tehu pri obidvoch uz ked osm si test isla kupit 😀
budem jej to cistit a uvidim, len nechapem preco zrazu po tyzdni krv 🙄 po kokych tyzdnoch ste vymenili nausnicky? po tych odporucanych 6tich? a v pohode?

lucxy
25. máj 2009

aktak ja si uz presne nepamatam,,,a moja ma nausky tie iste nic sme nemenili,,,,
katka gratulujem k tehu 🙂

adaa
25. máj 2009

Kati gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 tak mozno budete mat aj valentinske dieta, ci ako to vychadza? Chod tam kde sa citis bezpecnejsie podla mna. Aj som bola na prvom utz v 6tyz a uz bolo vidno a aj tehu kartu mi dali a secik jak ma byt.

olianko
25. máj 2009

Akatka my sme nemenili nausnicky.Nam ich prepichla sestricka u pediatricky a hned dala tie co sme mali kupene.Nemali sme ziadne tie nastrelovacie.
K.a.t.k.a tak gratulujeme 😀 O chvilku budu mat vsetky decembrovky druhe mimco 😀
Ja som bola u dr. asi v 5tt.Sa mu to zdalo tiez skoro ale kedze som mala predtym problemy tak som nechcela nic zanedbat a v 10tt mi dal knizku.
Saske sme kupili bicykel tak uz na nom frcime ale najviac sa tesila prilbe 🙂
Lucxy ja mam teplo rada ale niekde pri vode kde sa mozem kupat .Toto leto to ale ozeliem 🙂

k.a.t.k.a.
25. máj 2009

adaa tak kolem 25.1. je termin 😉 no uz ratam a chcem stihnuť do 20.1 nech mam kozorožca 😀

sisinka76
25. máj 2009

ahojte 🙂

jeeeeeej, aka krasna novinka 😵 katka, gratulujeeeeeem 😉

ja mam dnes "volno" 😀 muz ma dovolenku a zobral Samka na cely den k svokrovcom. a ja som si urobila skraslovaci den - oddychla som si u kozmeticky a na masazi a vecer idem s kamoskou von, mala narodky. jooooj, uz sa tesim, ani neviem, kedy som takto naposledy vypadla 😀

inak, aj my uz mame po zapise, nakoniec nas prijali 🙂 ale planujem, ze budem davat Samka len na pol dna

a chcem sa spytat - s oducanim od plienok ste nemali ziadne problemy? Samko sa doma pekne vypyta, ale len na cikanie. ked potrebuje kakat, povie - mamina, daj plienku, idem kakat 😒 a vzdy, ked ideme von, plienku mu radsej dam, lebo nechcem riskovat, ze sa mi pokaka. raz som mu ju nedala a dokonca sa aj pocikal a okomentoval to - ked si mi nechcela dat plienku, tak som sa ti pocikal 😠 fakt uz neviem, co s nim.
a minuly tyzden som stretla kamosku, jej syn bude mat 3 v oktobri a tiez maju ten isty problem s kakanim, jej syn dokonca ja schopny aj 4 dni nekakat, ked mu plienku neda.
nepoznate nejaku fintu? ale ucinnu, lebo mam pocit, ze u nas to nejde ani po dobrom ani po zlom.

adaa
25. máj 2009

Kati tak das nejake schody, dlhsiu prechadzu, masaz a rodis kozorozca 😀
Sisinka super den, aj ja planujem 😵 My mame uuuuuplne ten isty problem s kakanim. Inak proste nekaka a hotovo. Ale na von zasadne nedavam, ani neberem. Uz sa nam par krat podarilo vykakat do serblika vonku (ze akoze ako havino ) ale len tak nechce. Ona aj tlaci, ale nejde 😅 Aj poznam niekolko deti s tymto problemom, minimalne 5. Naozaj. Sak ono to pride. Nepoznam ziadne finty, iba stale podporovat, stale o tom hovorit a usmernovat v tom.
No, my mame asi tiez protekcne vybavenu skolku. Ale budem vozit autom cca 10min do jednej pobliz dedinky. Od sep.iba na pol dna do 12h. Ale nevadi mi to 🙂 Skor mam teraz obavy aby nam tam nespravila hambu. Ked papa je bordel naokolo, zaspini sa, nevie sa sama este pekne obliect a tak. Myslite ze to bude problem? sak oni im na zaciatku pomahaju nie?

aktak
25. máj 2009

Adamko pred viac ako mesiacom povedal ze chce ist cikat do zachoda a odvtedy tam aj kaka, sam sedi, odtrhne si papier a zavola ze uz je hotovy, tak som rada ze to islo tak rychlo, bezbolestne a same 🙂 aj ked nasi chaosili ze uz to malo byt davno 🙄 ale podla mna kazde dieta ma svoj cas na to, suseda je o 4 mesiace starsia a stale ma plienky, a ine deti zas vedia byt bez plienok skor, neni to jedno? 🤐

olianko
25. máj 2009

nasa Saska sa skor vypytala kakat do nocnika ako piskat/ asi jej to viac vadilo v tej plienke/
Finty nejake specialne nepoznam, len sme ju vzdy povzbudzovali a chvalili a co sa jej velmi pacilo bolo ked mohla obsah nocnika vyhodit do zachodu a sama splachnut 🙂
Akatka co si brala do porodnice pred Adelku ked sa narodila? teda co ste jej obliekli na cestu domov?

aktak
25. máj 2009

ak sa pametam dobre tak bodynko s dlhym rukavom mala, teplacky a ponozky, plus ciapocku a deckou sme ju prekryli, bolo tak prijemne asi ako teraz tych 24 stupnov takze tak akurat ako je v interieri

Adelka je ako neriadena strela, vsade chce byt, vsetko musi mat, zjest, znicit, normalne ma vrtulu v zadocku, vsade sa dostane, a ked jej vyberiem bradavku po dlhom zuzlani tak mi jednu supne rukou 😀 ale je s nimi ohromna sranda hlavne ked sa po sebe valaju, neviem co by som bez nich robila 😵

masinka
26. máj 2009

ahojte
my sme zacali pred tyzdnom radikalne odplienkovavat (uz mesiac Nelka sedavala tak 2-3 denne par minut na nocniku, nic do neho neurobila a ked dostala plienku, tak do nej nalozila, ale aj tak to bol pokrok, lebo predtym chytala hisaky len co pred nou niekto nocnil spomenul).
V utorok sme rano obliekli nohavicky a cely den som stravila pranim teplakov, nohaviciek a ponoziek a tepovanim ocikanych kobercov... v stredu sa prvykrat podarilo vycikat do nocnika a odvtedy tak striedavo nocnik / teplaky, kakala iba do nohaviciek... vcera sme mali uz len jednu malu nehodu - sice to bolo v nocniku, ale cez oblecenie - no aspon koberec tym neutrpel. A dnes sme zase rano nestihli dobehnut, ale po obede sa do nocnicka vykakala, tak sa tu vytesujeme 😀 na spanie a na von davame plienku, resp. take plienkove natahovacie nohavicky, s treningom vonku este pockame... neviem ako ju budem davat cikat pod stromcek, ked mam zavesene druhe dieta v manduce

co sa obliekania tyka, Nelka si vie sama prezliect spodok - nohavicky, teplaky, ponozky, obut topanky, pripadne este vyzliect svetrik, ale veci co sa davaju cez hlavu zatial nezvlada a aj veci na zips si obvykle nerozopne celkom a potom sa zacne jedovat ze sa to neda vyzliect. a aj nohavice, ked netrafi kazdu nohu do inej diery hned na prvy sup, zacne sa jedovat a musi mama ratovat... a obvykle si ich da zadkom dopredu a aj topanky si vacsinou dava opacne...tak uvidime ake ustretove budu ucitelky v skolke

k.a.t.k.a.
26. máj 2009

cafte 😉 pohravam sa s myslienkou dat misku zaockovat proti kiahnam ... dali ste niektora?

masinka
26. máj 2009

jej, katka, gratulujeme k tehulkovaniu 🙂

my sme Nelku proti kiahnam nedali ockovat, iba proti zltacke, ale bavili sme sa s doktorkou ze Dianku dame spolu s rubeolou a mumpsom v 15 mesiacoch ak to dovtedy niekde nelapne, vraj ja ta ockovacia latka celkom dobra.

zuz11
26. máj 2009

kati, ja sa chystam dat Hanku ockovat proti kiahnam a tiez Alxa v 15. mesiacoch 😉 muz bol cca pred mesiacom ale on potrebuej az 2 vakciny a teraz niekedy ma ist na preockovanie 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre