December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

k.a.t.k.a.
19. sep 2008

tak u nás fasa noc, vkuse 39,2st teplota 😒 aj ráno tak sme hned naklusali k dr., zobrala krv z prsta a antibiotika netreba že je to nejaký čístý vírus, lebo ani nekašle ani nesoplí .... že je teraz dosť deciek chorých a črevné virózy sú dosť rozšírené 😖 tak si dajte bacha na detské kútiky a centrá, ja som včera bola 😖

ja Miške normálnu postel tak skoro nedám, až ked jej budú nohy trčať z tejto postielky 😀 z tejto vyskočiť nevie, tak jej neostáva nič iné ako zaspať a v normálnej by určite 100x vyliezala a zaspala by ktovie kedy

lucxy
19. sep 2008

katka, presne moja mala teplotu 3dni bolo to strasne nebolo jej absolutne nic len teplota a potom zrazu jej to preslo
no su virozy lebo kamaratka mi lezala s malou vnemocke na infuzke behom hodiny jej bola doma nevladla , vkuse vracala a mala hnacky a to znicoho nic, najhorsie bolo na tom to ze sa potom nakazili vsetcií v dome lebo byvaju aj srodicmi 🙂

aktak
19. sep 2008

my sme bez teploty, den je v pohode ale akonahle zaspi ma sople a kasle chudatko, dufam ze to Adelka nedostane lebo si to hodim

adetka mirka je super, drzime palce 😉

Adamko spinka na posteli, ktoru ma pritlacenu k nasej posteli, na druhej strane mam ja Adelku, a cuduj sa svete nechcem to zakriknut, spime celu noc od zaciatku doteraz, nechapem 😵

maju mat drobci teple ruky vonku? lebo napriklad vcera som Adamka fakt dobre obliekla (4 vrstvy) a ruky mal ladove 🤐 Adelku obliekam viac, ale hlavne ju zabalim do deky, dufam ze pride to babie leto a este si uzijeme prechadzky a slniecko 😎

k.a.t.k.a.
19. sep 2008

Kati na zátylku by mal byť teplý, podla toho vieš či mu je zima alebo nie 😉

ja celý deň zrážam teplotu 😖 každé 3 hodky iný čipok dám lebo vkuse má cez 39st, malej tie sirupy vobec nezaberajú len čípky 😒

elise
19. sep 2008

katka skús zábaly nám sa osvedčilo mokrý uterák okolo hrudníčka a potom rýchlo deka alebo suchý uterák toto treba zopakovať ak teplota neklesne ešte 3x. ak by si nemohla dať zábal na hrudníček tak dávaj mokré uteráky na zápestie. nech sa miška rýchlo vyzdraví a horúčka klesne.. ja dávam ešte paralenčipok. 😉

elise
19. sep 2008

katka ak to neprejde ani takto tak ešte sa nám podarilo zraziť teplotu že sme do vaničky napustili takú studenšiu vodu (nebola uplne ľadová ) a manočili sme ho tam smerom k srdcu sem masírovali nožičky a ručičky všetko trvalo tak minutu minutu a pol potom rýchlo zabaliť do uteráka a do deky 😉

k.a.t.k.a.
19. sep 2008

dakujem elise, len mne sa tá teplota podarí ako tak zraziť čípkom, ale dlho to nevydrží a po 3 hodinách sme znova tam kde sme boli 😖 a zábaly chcem dať až pri 40st ..

aktak
19. sep 2008

kati myslim ze zabaly by si mohla dat uz nad 39, lebo 40 to uz je velmi zle 😔 drzim palce, asi ste fakt chytili neco medzi detmi ale verim ze to rychlo prejde, drzte sa

zuz11
19. sep 2008

no halooo ved padame robtwe nieco 😀 😀 😀
my sa zatial drzime zdrave klop klop 🤐 ale nechodime nikm do detskych kutikov a ani do materskych centier este 🤐
inak netusim aky debil to vymyslel ale buduci tyzden od pondelka do soboty mame byt bez teplaj vody 🤐

lucxy
20. sep 2008

ahojte, zuz tu odstavenu vodu sme mali aj my minuly tyzden od piatka do pondelka a este dako v july tusim nam ju odstavili,,,,,no hroza, som mala z toho strasne nervy 😠
katka ako mala? uz je lepsie? ja som tiez davala malej sprchu, pomahalo to 🙂
radsej deticky riadne oblecte, ved vidite ze je riadne chladno 🙂

lucxy
20. sep 2008

ozaj aktak adamko s malou su zlatucky, videla som nove fotky 🙂

aktak
20. sep 2008

nam ju odstavili na pol dna ale dalo sa vzdryat, viac ako den si neviem predstavit 🙄 ja tiez rozmyslam ze musime co najmenej s ludmi byt, lebo keby mi mala ochorela by som sa nepotesila, je este moc malicka

kati ako miska?

no dost je kosa, a ten dazd, chudak kto ma dnes svadbu 😅

zuz11
20. sep 2008

no u nas tu na okoli nieco kopu tak asi koli tomu ta odstavka inak nebyva 🤐
netusim ako to zvladnut, moc sa mi k nasim nechce 🤐 😀

k.a.t.k.a.
20. sep 2008

čafte tak u nás už o niečo lepšie, teplota ešte trochu je ale urobila sa jej na jazyku afta teda taký dosť velký biely flak ako keby pluzgier na kraji jazyka 😒 vkuse si do toho kúše asi to aj dosť bolí, lebo v noci je plačlivá a cez deň nechce moc jesť 😖 tak jej na to striekam tantum verde ale zatím zmeny žiadne 😒

zuz11
20. sep 2008

vsetkym chorym detickam skore uzdravenie a nam dobru nocku a hlavne dlhu a pokojnu 😉 aby sme vladali zajtra navarit obed 😉 😀

adetka
21. sep 2008

ahojte...

katka... ako sa dnes citi Miska?... drzim palceky, aby sa jej co najskor polepsilo... 😉

my zatial nie sme chori... aj ked chodi do kolektivu deticiek niekolko dni v tyzdni... davam je probiotika... a zatial mala iba dva dni soplik a jeden den (to este bolo teplo) horucku... snad sa to tak udrzi i nadalej...

k.a.t.k.a.
21. sep 2008

ahojte 🙂

tak teplotu už dnes nemá, ani v noci nemala ale tá hnusná afta tam stale je, tak som dnes bola v lekárni a dali jej na to cannadent z čistého konopného oleja 😀 a ja som kupila ešte aj candibene sprej a nutrolin B, keby som si v noci nepreštudovala na internte čo všetko je na to dobré, tak asi odidem z lekarne s prazdnymi rukami 😠 neviem na čo tolko študujú ked mi vedia velké hovno poradiť, všetko si musím sama vypýtať 😠

lucxy
21. sep 2008

Tak to uz je dobre ked nema teplotku......no ja tiez chodim len do jednej lekarne, pretoze v tych ostatnych mi fakt nikdy nic neporadili 😠 myslim si, ze by mali mat daky prehlad no nie?

zuz11
21. sep 2008

tak my sme po fajnovej husacinke dokonca mame aj na ajtra na obed 😝 len ako sa po tej dobrej husacinke umyjem ked sakra od zajtra nemame tu teplu vodu 🤐 🤐 🤐
asi budem vrazdit koli tomu a stazovat sa vodarnam...... 🤐 🤐 🤐 a dobre im vynadam... 5 a pol dna bez teplej vody v tomto pocasi 🤐 🤐 🤐 keby som aspon videla snahu ze budu makat od nevidim do nevidim 🤐 🤐 🤐 ale sa tam poflakuju 🤐 🤐 🤐

aktak
21. sep 2008

zuz to ma mrzi, bude to asi fuska vdrzat 😒

Adamko si doteraz kreslil, vyse hodiny, a do postele ani pocut, isiel s placom a to poriadnym, umelec to bude 😀

zuz11
21. sep 2008

no vahala som ze navstivim nasich ale nechce sa mi velmi 🤐 🤐 🤐

nasa Hanka bude hudobnick ahrava na saxafon od rana do vecera 😵 😵 😵

kiwuska
21. sep 2008

akatka, adamko sa ti vydrzi takto sam zabavit? to je super nasi sa asi trosku vyrusuju tym ze ak sa aj bavia inymi cinnostami, po chvili jeden z nich zisti, ze chce robit to, co ten druhy 😉

k.a.t.k.a.
21. sep 2008

jáááj čo by som ja dala za to keby moje dieťa vydržalo robiť jednu činnosť áááspoň 10min 😝 u nás všetko trvá tak 2minútky a keď všetky hračky obehá /to jej trvá tak 10min/ tak si začne obúvať tenisky a stojí pri dverách a to ja ešte len so zalepenými očami rannú kávu srkám 😝 😅

no ale zase aby som jej nekrivdila, strašne sa namotala na bambulku, to ako podmaz musí isť celý den ... s dedom Jozefom vstávam aj zaspávam 😝 začína mi riadne šibať z toho a malá si vkuse pospevuje boua boua boua .. BAmbulka 😀

zuz11
21. sep 2008

katka ja ani rannu kavu si nestiham varit a uz stoji mala pri dverach obuta v sandalkach 😀 😀 😀

no aj ja som vytiahla Bambulku ale uz ju telka nezaujme nicim ani JimJam uz neleti 🤐 🤐 🤐 ale ma slahne s tohto pocka ked s neda ist poriadne von, vsak scvoknem 🤐 🤐 🤐

k.a.t.k.a.
21. sep 2008

však to, keby aspon nepršalo 😒 .. a do detských centier a kutikov už s malou nepachnem, jedine že by tam dezinfikovalii guličku po guličke každý deň 😠 .. potom máme plné ústa aft, alebo minimalne dokiaľ si pchá ruky a hračky do úst 🤐

zuz11
21. sep 2008

no ved to dazd je prekazka 🤐 🤐 🤐

aktak
22. sep 2008

uz zas veselo kreslime 😅 😀

u nas Bambulka uz tak nefici, ale nekedy ju tiez musim zapnut len tak pre ukludnenie aby sa nepovedalo, ale pozerava s nami Priatelov a ked sa smejeme smeje sa ja on 😀

mi hovorte o tom pocasi a prechadzkach, tento tyzden by sme mali dostat od kamosky dvojickovi kocik tak som zvedava, mohlo by to byt fajn 😵

aktak
22. sep 2008

Adelka mi soplikuje a kycha ale inak nic, ani neplota ani kasel, tak sa mi zda ze je zbytocne chodit k doktorke 😒

elise
22. sep 2008

dobré ránko tak my sme chorý zajtra ideme k doktorke celý víkend sme odsávali, teplotku nemá ale dnes ráno ako vstal tak bol zachripnútý. dúfam že to dopadne dobre ešte by mu mali brať krv na to železo.
dnes otras počasie a celý víkend bola zima a lialo 😒 😠 ešte niektorá kojíte? u nás sa kojí večer a v noci občas cez deň

adetka
22. sep 2008

ahojte... ☹ deticky chorlaveju... tak nech sa im co najskor polepsi 😉

Mirka dnes po prichode do jasliciek neplakala... dokonca uz po ceste rozpravala o havkoch, cice a tete Katke... bala som sa, ako bude po vikende... lebo po prvej dlhsej prestavke (kvoli sopliku) plackala... a aj po predlzenom vikende... zda sa, ze si uz zvykla, a ze sa tesi... 😀 ... som rada...

akati... dvojickovsky kocik je fajn... ale pacia sa mi aj surodenecke... ti maju vpredu sportovu verziu... 🙂 ... uzite si to...

a slecna sa vie hrat sama kludne aj pol hodinku... ale nebyva to stale... najma ak ma pocit, ze by sme sa mohli aj my jej trosku venovat 😀 ... ten uprsany vikend bol strasny... slecna pozerava rada roypravky na Minimaxe... a momentalne sa jej pacia pesnicky z Knihy dzungli a Levieho krala... cez youtube... a traja chrobaci... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre