December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

chelsee
22. okt 2008

ja praveze skor potrebujem ist medzi ludi...mala aby chodila do kolektivu medzi deticky....a viem sa jej viac venovat ako keby som ten cas mala rozdelit medzi dvoch....aj ked musim priznat ze uz som na to velakrat myslela ze by sme to aj my zobrali jednym vrzom...ale nie mam na to este cas a chcem si to vsetko zopakovat s odtupom casu 😵
a niesom moc karierovy typ 😀 to radsej nechavam na muzovi 😎

masinka
22. okt 2008

chelsee - my sme planovali 😀
chcela som aby aj druhe bolo zimne babo, lebo mi to rocne obdobie vyhovovalo a kedze som po cisarskom musela 2 roky cakat, tak sme na tom zacali pracovat hned ako sme mohli a podarilo sa na druhy sup ....

my sme Nelke dali nausnicky v porodnici (na Antolskej proti tomu nikto nic nemal), do tyzdna to mala v pohode zahojene. niekolkokrat denne sme ich pretacali a natierali liehom
sestricka ju odniesla a kym som sa ja prezliekla do civilu, tak mi ju priniesla naspat aj s nausnickamoi a mala bola uplne v pohode z coho som bola dost prekvapena, ja ze bude revat este pol hodinu. ked sme boli minule v poradni, tak tam davali nausnicky polrocnemu babu a bol to riadny masaker, trapili ho asi 20 minut ako sa branilo. a moj otec ma dodnes traumu z toho, ako mne davali nausnicky ked som mala 2 roky a museli ma traja ludia drzat, takze Dianka ak sa bude dat, dostane nausnicky tiez v porodnici, nech sestricke nezavidi

a my sa tiez este "kojime". teda mala ma ozuzlava rano, vecer a pred poobednajsim spinkanim...ale neviem ci jej tam aj nieco tecie, aj ked tvrdi ze ano, ked sa jej pytam. pred amniocentezou ked som si prsko stlacila, tak mi mlieko este tieklo, po nej prestalo a nevyzmykam nic. no ale hlavne ze je spokojna, teraz nemam nervy na to, aby som ju nasilim odstavovala a ked sa mala narodi, tak snad aj sama pochopi ze babo potrebuje mliecko viac ako ona...a ak nie, tak ju budem pouzivat namiesto odsavacky

adaa
22. okt 2008

Ja som si vzdy myslela, ze sa nesmie kojit ked je zena tehotna s druhym bejby.. som nejak pozadu 😅
Nasa ako cca polrocna, zvreskla ked pichli. Drzala iba sestricka a lekarka sup bleskovo dala nausku. Ale vysli sme z ordinacie a uz nebolo ani slichu po placu. Ale pamatam si, ze mi pak doma zapala pri hrackach.. normalne na zemi 😉

aktak
22. okt 2008

mne sa to zda (a myslim to vazne), s dvomi lahsie ako s jednym, inak to clovek berie, s nadhladom, svet sa nekruti okolo maleho certika ale musia si na seba obaja zvykat a tym sa vela naucia

adamko nespava v postielke s mrezami tusim od 14 mesiacov, takze zdrhanie nepozname, len ma poslet prirazenu k nasej lebo v noci sa chce mojkat ked sa prebudi tak aby sme boli nadosah, kto vie kedy ho to prejde 😅 😀

kojit sa moze, ale mojej kamaratke to skoro sposobilo potrat tak by som mala asi obavy a aj tak som chcela kojit len do roka takze akurat nam to vyslo, aj prsia si pocas tehu odychli

Adamko spi a Adelka mi tu prave vyklada ze guuuuuu a ggggggg 😀 asi vas chce pozdravit 😎

rybecka
22. okt 2008

Je kati si ma potesila ze s dvomi lahsie
ja akurat rozmyslam ako to budem zvladat s dvomi.Nebudia sa ti navzajom v noci? a Adamko chodi s Tebou na prechadzky peso?
Lebo ja si to momentalne neviem predstavit ale viem ze sa to asi ukaze samo co? 😕 😉

aktak
22. okt 2008

rybecka nic neni idealne 😀 aj ked nase spanie skoro idealne je, mala sa budi 1-2 krat a iba zaurauci, napapa sa a spi dalej, adamka este ani raz nezobudila, a vstavaju naraz o 8 mej
von sme cez leto chodili spolu, v jednej ruke trojkolka a v druhej kocik, teraz uz len kocik ked je chladnejsie a adamko sedi vpredu (mam foto v albume) a asi kupime board, len som este nenasla taky aky chcem

sveva
22. okt 2008

Aktak má pravdu.

Dievčatá sa tiež vôbec navzájom nebudia. Šárka sa ráno budí na kojenie okolo pol šiestej a Eliška vstane o šiestej - pol siedmej. Na prechádzky Eliška ide za ruku vedľa kočiara a niekedy ho tlačí ona sama a vtedy sa ho nemôžem ani dotknúť.

Čo sa týka kojenia v tehu, môže sa kojiť ale iba do 4 mesiaca. Potom že to vraj odoberá živiny dieťaťu. Ja som musela hneď prestať kojíť a nebol to ani taký strašný boj, jednu noc si poplakala a potom už v pohode pila UM z fľašky. Nám ešte tiež chýbajú posledné stoličky.

masinka
22. okt 2008

ono co lekar , to iny nazor. niektori doporucuju v pohode aj tandemove dojcenie
myslim ze ono zalezi aj na vekovom rozdiele medzi detmi. otehotniet hned po sestonedeli a popri tehotenstve plne dojcit je urcite o inom ako ked si takmer dvojrocne dieta popri normalnej strave obcas cucne len tak pre potesenie (co je nas pripad). a tiez ked ma niekto problemy s tvrdnutim bruska a predcasnym skracovanim krcka od polky tehotenstva, tak je tu vacsie riziko ze dojcenie vyvola predcasny porod ako pri "normalnom" tehotenstve.

lucxy
23. okt 2008

ahojte, no o tom kojeni som pocula ze sa moze do 20 tyzdna 🙂 aj vase deti tak trucuju? nam uz mala povie vsetko, aj vety,,,,davam jej uz obycajne mlieko plnotucne uz vobec nechcela pit umele,,,, 🙂 vstali sme o 5tej rano,,,vcera som sa v lekarni pytala na homeopatikum vola sa to sedelia alebo tak podobne je to niaky sirup a dava sa to na spanok a ked su deti hyperaktivne a pod. 🙂

adaa
23. okt 2008

nasa rozhodne vety este netvori.. nejak sme pozadu. Ale sak mi dobehneme 😉
Luxy a to je tvoja malinka taka hyperaktivna, ked mate ten sirup? To vam predpisala lekarka, ci je to bez receptu?

adaa
23. okt 2008

*Nám všetkým, ktorí majú 20 až 55 rokov... Podľa dnešných pravidiel a
zákazov by sme my, deti narodené v 50., 60., 70., 80. rokoch, nemali vôbec
šancu prežiť... Naše postieľky boli namaľované farbou, ktorá obsahovala
olovo. Nemali sme žiadne pre deti bezpečné flaštičky na medicínu. Žiadne
poistky na dvere a okná, a keď sme išli na bicykli/kolobežke, nemali sme
helmy. Pili sme obyčajnú vodu z hadice a nie z fliaš. Jedli sme chleba a
maslo, pili limonády s cukrom a neboli sme obézni, protože sme stále lietali
niekde vonku. Z jednej flašky sme obvykle pili niekoľkí, ale všetci sme to v
zdraví prežili... Niekoľko hodín sme sa morili a stavali motokáry zo starých
nepotrebných vecí, jazdili sme z kopca, len aby sme prišli na to, že sme
zabudli na brzdu. Až po niekoľkých pristátiach v plote sme ju domontovali.
Skoro ráno sme sa išli hrať von a prišli sme domov, až keď vonku svietili
lampy . Rodičia si užili pekné nervy, ale mobily neexistovali, takže nebolo
kam volať... Nemali sme žiadne Playstation, Nintendo eller X-box - vlastne
ani televízne hry, žiadnych 99 televíznych kanálov, žiadny surround-sound,
počítače, chatrooms a internet. Mali sme kamarátov, boli sme vonku a
vyhľadali sme si ich!! Spadli sme zo stromu, porezali sme sa, zlomili si
ruku či nohu, vyrazili si zuby, ale nikto kvôli týmto úrazom nebol
zažalovaný. Boli to úrazy a nikto neniesol vinu - len my! Bili sme sa, mali
sme modriny, ale naučili sme sa to predýchať.Našli sme si hry s loptičkami,
palicami a jedli sme i trávu (hlavne šťavel). I keď nás druhí varovali,
nikdy sme si nevypichli oko. Posledných 50 rokov bolo explóziou nových
nápadov. My sme mali voľnosť i zodpovednosť - naučili sme sa chovať a
poradiť si... Gratu** l**ujem!!! Pošli tento dopis každému, kto zažil toto
veľké šťastie a žil ako dieťa!!!
I Ty si jedno z nich :o).*

adaa
23. okt 2008

😉

lucxy
23. okt 2008

adaa super to co si poslala 🙂 no je to tak niekedy sa treba zamysliet aku dobu zijeme 🙂

lucxy
23. okt 2008

no a ktomu sirupu to maju volne v lekarni obidva,,,to homeopatiku stoji okolo 80korun ale este som ho nekupila

chelsee
23. okt 2008

lucxy ty chces dat dietatu sirup proti hyperaktivnosti? sak je to len dieta a bud rada ze je stale v pohybe....lepsie ako by malo stale sediet niekde zakriknute v kute....a to ze nespi...tak sa jej asi nechce spat....ada pisala prispevok o tom ako kedysi nicoho nebolo a deti mali asi omnoho stastnejsie detstvo ako dnes....a tiez im asi nedavali sirupy proti aktivnosti 😉 neblazni 😉

lucxy
24. okt 2008

chelsee ja velmi dobre viem o com pisala adaa,,,,este som neoblbla 🙂 no a ten sirup nie je proti hyperaktivnosti,,,,,vies asi nevies co je vstavat kazdy den o 5tej,,,a este ktomu aj vnoci 🙂

kiwuska
24. okt 2008

hyperaktivne dieta, to nie je len ze je zive a velmi pohyblive, take dieta sa niekedy da tazko zvladnut. lucxy to ti povedala dr??

kiwuska
24. okt 2008

adaa, ten prispevok je dobry a asi v mnohom aj pravdivy. je sice dobre, ze mnoho vec islo dopredu, ale niekedy sa stavame ich otrokom.

aktak
24. okt 2008

spolu s pokrokom stracame vyhody a caro doby spred 20-30 rokov, s tym nic nenarobime, nemozme mat vsetko

sme kupili dnes board, nejaka dobra znacka na L.... 😅 za 2600,- 🤐 dufam ze bude dobry, moze si tam Adamko aj sadnut tak sa dufam osvedci
a este sme kupili aj fusak, aj ten v Kike, uplne perfektny, smotanovy, so sustakom zvonku a uzasne prijemnym materialom (ako tie zlatucke jemne plysaky) a stal v akcii 549,- 😀 😀 😀 som sa tri krat spytala predavacky ci dobre pocujem 😀

Adamko po dlhom case (od kedy mame Adelku) spi u nasich, si predstavte ten klud a pohodu s jednym drobcom 😵

csikike
25. okt 2008

Ahojte, sorry, ze sa vam sem miešam, neviete mi povedat priblizne aku velkost nohy maju vase deticky? mam sancu za velmi dobru cenu kupit topanocky a neviem aku velkost...dakujem

aktak
25. okt 2008

my mame 23, na zimu uz kupime 24

csikike
25. okt 2008

aktak, diky, to je super, lebo prave maju tie cisla, takze mozem ist nakupovat 😵 potesila si ma

chelsee
25. okt 2008

lucxy ja som to nemyslela zle 😉 len myslim ze sirup to nevyriesi 😵
a to vstavanie ti teda nezavidim

aktat akurat idem malej kupit tenisky a nevedela som sa rozhodnut ake cislo...vcera vrieskala ked som jej chcela nejaku vyskusat...tak idem dnes sama...zoberem jej asi tiez 24 😝 aj ja dik za tip

dnes vecer ideme na tyzden na slovensko a taaaak strasne sa tesim do tej bratislavy ze az....dufam ze nebude prsat a pobehame nejake tie ihriska detske kde som aj ja vyrastla....clovek si uvedomi ako to tam ma rad az ked odtial odide ☹

aktak
25. okt 2008

ale moj aAdamko ma nozku mensiu nez je tu priemer, ak si dobre pametam aj 25ky tu niektor deticky nosia 😉

masinka
25. okt 2008

Nelka je ako Japonecka - my nosime stale topanky c 21 a teraz na zimu som vytiahla c 22 a do toho sa jej zmesti este aj ponozka. ked som tu citala tie velkosti, tak som sa zlakla ze ci ju nahodou tie topanky netlacia, ale odkreslila som jej nozicku na karton a ked som ho dala do topanky, tak tam mala v pohode este 1 cm miesto

aktak
25. okt 2008

masinka ak si jej tu nozku obkreslovala na karton ked stala a nie ked sedela tak je to ok, lepsie mala nozka ako ked by mala potom 7cky lodicky zhanat 😉

adaa
27. okt 2008

Nasa ma 22nozku, ale nosi 23 aby sa nozka nezdeformovala ked rastie 😉
Tak sme sa opicili po aktak a boli sme aj my vo Vys.Tatrach. (mali sme 5rokov vyrocie ;) ) Bolo perfektne!!!! Aj lanovku sme zvladli bez slz 🙂 Dam nejake foto

aktak
27. okt 2008

adaa tesime sa ze vam bolo dobre 😵

aktak
27. okt 2008

poradte, ked Adelku kojim, Adamko sa ku mne tuli a chyta mi druhy prsnik, myslim ze by chcel to iste co ma mala - byt na prsniku, ale ja si to neviem predstavit, bojim sa toho, ma vsetky zuby, tahat uz urcite zabudol (saci reflex zanika pokial viem, nevedel by spravne chytit bradavku ani) a chcem aby mala Adelka dost mliecka 😔

elise
27. okt 2008

kati ked by si chcela viac mliečka tak môžeš skúsiť ponúknuť adamkovi (ako osávačka 😀 ) mliečko sa tvorí toľko koľko vypije bábo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre