December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

masinka
26. jan 2009

adaa, ja som pred porodom chytila od malej kasel, ona brala nakoniec aj antibiotika, mne moj porodnik poradil Stodal. Ja inac homeopatikam prilis nedoverujem, ale zo zufalstva som si ito kupila .... kasel mi presiel, soplila som este tyzden po porode. A na hlavu si mozes dat paralen, ten mozu aj tehulky

aktak
26. jan 2009

vsetkym chorim prajeme vela zdravia nech sa rychlo vyliecia 😔
adaa vynimocne ideme inde, lebo mame tyzden v inom hotely zdarma tak preco nie 😀

adaa
27. jan 2009

dakujem za tip. No, ja som vcera uz dala vecer paralen bo som sa citila desne, ale rano mi bol manzel kupovat nejake lieky na hrdlo a dutiny a ta farmaceutka nas vyviedla z omylu. Vraj paralen len v 2-3trimestri a v prvom iba acylpirin. No, tak dufam ze som nespravila blbost. Nepripustam si to radsej. Mne aj moja zubarka totiz povedala, ze ak by ma bolel zub tak iba paralen mozem. Je to ok vsak?

adkaw
27. jan 2009

Ahojky, dodatočne chceme pogratulovať všetkým tehulkám a novým babatenkám a želáme vela zdravia a málo prebdených nocí, my sme tiež chorý, miško má už týždeň 40tky horúčky, takže striedame čípky a zábaly a vlažnú sprchu a aby to nestačilo tak má aj hnačky takže už má riťku červenú ako opička ☹ už by to mohlo skončiť, nič nechce jesť ani piť hrôza. doktorka nám dala atb ale okrem tej horúčky nič nemá ani kašel ani soplík tak neviem čo to môže byť 😒 Keď budeme zdravý a bude stretko v takej dobe akú stíhame tak určite prídeme. Želáme všetkým vela zdravia a tehulkám žiadne nevolnosti. Pá

sveva
27. jan 2009

Adkaw aj my teplotujeme a dnes som bola znovu s malou pri lekárke a povedala, že je to len viróza, aj leukocyty má v norme. Tak musíme bojovať a nemá behať. No otázne je ako ju mám udržať v sede. Ozaj nemá hnačky z tých čípkov? Eliška tiež začala ale až po čípku tak jej ho nedávam a už ani nehnačkuje. Prajeme veľa sily a zdraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavia. 😵

nathalie111
autor
27. jan 2009

Adaa,neboj.. 😉 Ja ked som cakala Clarinku a chytila ma nejaka viroza,v prvom mesiaci cca,tak som si dala jeden Paralen plus...
A kedze v tom case som este netusila,ze ju cakam,tak som toto prechladnutie liecila aj alternativnou medicinou.... 😀 tatranskym cajikom a varenym vinkom... 😕 😅
a aj na RTG zubu som v tom case bola...
Takze cca 8,5 mesiaca som stresovala,ci bude vsetko ok,ale nastastie je... 🙂 😉 😵

adaa
27. jan 2009

Nathalie dakujem za povzbudive slova 😉 Sak snad sa nic nestalo, bol to len jeden paralen. Dnes som si pre istotu nevzala nic, aj ked sa citim mizerne.. 😖 Asponze Sasi zatim neni chora. Ja ani neviem co by som robila, sak ona este ani nemala nikdy teplotu tusim. Ma trosku soplik, ale zatim je to len take normalka.. ani neodsavame.

adaa
27. jan 2009

choruckym drzime paste nech ste vseci rychlo fit!! 😉

masinka
27. jan 2009

zajtra ideme s malou prvykrat do poradne, ked to tak citam kolko je teraz tych viroz, normalne sa zacinam bat aby sme cestou cez cakaren nieco nelapli... ☹
vsetci sa pekne liecte nech ste do stretka zdravucki, ak sa podari, aj my by sme dosli

Adaa...a skus pripadne kloktanie slanou vodou a cesnak, ten sa v tehotenstve moze. ja som sa nim liecievala aj pri kojeni a Nelka sa teraz nevie dojest cesnakovej natierky 😀

elise
29. jan 2009

dobré ránko u nás veľmi sneží taký mokrý sneh 😠 v jasličkách sa lukaskovi páči občas ráno plačká ale málo papaá ja dúfam že sa od detičiek naučí že odpozoruje 😀
do rána mi zachripol ale teplotku nemá, lenn biele soplíky ktoré odsávame, uvidíme povedali mi v jasličkách že zavolajú keby niečo 😒
ja som počas tehu jedla čučoriedky tiež maý ich veľmi ľubi v kej koľvek podobe 😝 😀

adaa
29. jan 2009

aktak krasne fotecky!! Adelka uz ako sedka 😀

elise
29. jan 2009

dnes sa vytešujem lebo lukasko v jasličkách spapal komplet obed aj polievočku aj druhé a vraj medzi prvými 😵 😵 v pondelok už budeme skúšať spinkať 😉

aktak
29. jan 2009

este nesedi sama ale driape sa jak besna tak jej trosku dovolime na chvilu, inak by nas zozrala 😀
lukaskovi gratulujeme k uspechom v skolke 🙂

masinka
29. jan 2009

jej, len teraz sme mali male babenka a uz ich tu polovica chodi do skolky
ako ten cas leti....

baby, boli ste uz s detmi u zubara ? my sme Nelku zobrali k nasmu dospelackemu, ale on nema o detoch ani sajnu. dajte pls nejaky tip na dobreho detskeho v Bratislave

elise
30. jan 2009

masinka my máme v trnave takže asi nepomôžem 😒 ale je super chodíme k nemu oc prvého zuba 😉

k.a.t.k.a.
30. jan 2009
k.a.t.k.a.
30. jan 2009

alebo toto http://www.interklinik.sk/sk/stomatologia/produ... len neviem jak su cenovo 😅

adetka
30. jan 2009

Mirka este u zubara nebola... 😅 ... pediatricka povedalal, ze je najvyssi cas... tak sa tiez po nejakom ohliadneme... my sme vsetci chori... Mirka ma chripku... zapalene hrdielko (neskutocne ju boli, musime jej davat nurofen sirupcek od bolesti)... a berie antibiotika... a aj ja a manzel mame chripku... zatial skusame bez antibiotik... 😒

adaa
30. jan 2009

ja som este s malou tiez nebola.. ale poznam dobru v Nitre ak by niekto chcel ;) Nam je to daleko. Inak uz som docela zdrava, som zjedla viac ovocia a zeleniny nez za cely min.rok 😉 Sasi ma este trochu soplik, ale nic viac.
Sikovny skolkari 😀

aktak
30. jan 2009

u nas obidvaja krpci soplia 😒

ja osm sa zubarky pytala ic mam s malym prist ( od jula ma uz vsetky zuby tak som myslela ze najvyssi cas) a ona ze netreba, ze nema mu co robit, len nech si ich umyva ze treba prist ked bude problem az...co by vlastne mala zubarka robit s takym deculom na tej prehliadke? 😕

adaa
30. jan 2009

sak ale ked uz bude bolet bude asi neskoro, ci nie? ja som myslela ze len tak oni tak zkontroluju, ci dobre narastli a ci su zdrave. Moja este 5ky vobec nema 😒
Synovec ma 5rokov a uz ma asi 3 plomby, vzdy mu da take farebne (oni casom vyblednu-to on uz nevie) a straaaasne sa z toho tesi. Ze aha aku zelenu hviezdicku mam v puse a my sa tvraime za wooow ty sa ale mas 😀 😅

adetka
30. jan 2009

adi... 😅 ... ako by som... hihih... mozes mi dat kontakt na tu v Nitre... prosiiiiim 😵 ... a tiez sa mi to zda neskoro... nech si zvyka skor ako ma bolesti... potom bude mat zo zubarov traumu, ked tam pride az pri plombovani a trhani 😕 ... vsak aj my musime chodit na preventivne kontroly...

aktak
30. jan 2009

adi hej neskoro, ale ze ich ma krasne rovne vidim aj ja (som si so zubami vela preckakala, chodim tam ako na klavir), a kym nema kaz co mu tam moze robit? 😕 a ked uz ho mat bude tomu ona vopred nezabrani... ked k nej pojdem sa jej spytam ci ho chce vidiet...
adetka, ano vidim zmysel v tom ze sa zoznami s prostredim a prvy dojem bude akoze dobry bezbolestny, ale myslim ze neskor pri vrtani ziadny dobry prvy dojem nepomoze 😀

aktak
30. jan 2009

co sa tyka kazov, tak vraj dospelemu cloveku sa tvori dlhsiu dobu, vraj aj par mesiacov, takze teoreticky na preventivnej sa da velmi vcas zachytit, ale vraj u deti sa tvori za nepomerne kratsi cas ze je to uplna bleskovka 🙄

adaa
30. jan 2009

Mhm.. to som nevedela, ze to je u deticiek rychli spad. Ale taku zoznamku by som aj ja so zubarom spravila.. este ale zatim nechystame, asi az o rok.
Adet ip

k.a.t.k.a.
30. jan 2009

tak ževraj mliečne zuby nemaju korene a tým padom ked je kaz tak to nebolí ževraj 😕 a čiže asi ani vrtať netreba nejak extra 😝
tak ja by som tiež rada šla s malou k zubarovi, nech len kukne .. aby sme možno predišli nejakým vadám čo ja viem krivé zuby, predkus a tak. Miška napr. vobec nemá medzeru medzi prednými zubami a to inym deťom by sa tam aj 5-koruna vmestila tak že či to neni predzvesť že bude mať krivé zuby ked su tak natlačené na seba 😅

rybecka
30. jan 2009

Akurat nas tym rozmyslam ci mam ist alebo nie k zubarovi s Matejkom lebo on ma kaz v predu na dvojke.
ja som nevedela ze aj mliecne zubky sa plombuju tak som objednana 10 teho tak ho zoberiem ale neviem si predstavit aby mu mali vrtat ved on jej neotvori usta 😕 no uvidime ale kazdopadne pojde so mnou a nejak sa so zubarkou dohodneme.

elise
30. jan 2009

my sme zubára navštivili preto aby si zvykol vždy otvorí pusinku povozí sa na kresle stlačí pohárik s vodou dostane obrázok ved ísť z kazom je trochu neskoro to by sa mohol zubára báť 😒 takto si aspon zvykne.

aktak
30. jan 2009

elise to mas pravdu, aj pediatricku mal Adamko rad ale odkedy mu dala inhalovat place uz ked vystupime z auta pred strediskom 😀 a ked na poradni pozera Adelku tak ju bije po stehne 😵

aktak
31. jan 2009

napadlo ma ci nemame nejake nove tehulky co sa nam este nepochvalili 😀 z brucha tipujem danii, mozno eriku 😀 to je akoze cista provokacia aby sa ozvali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre