December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

sveva
27. aug 2009

Ahojte ja aj keby som chcela, som nemohla Elišku nikde dať, lebo Šárka keď ju nepočula bola hneď hore a plakala. Nejako od narodenia bola na ňu naviazaná.

olianko
28. aug 2009

Ahojky 🙂
Adaa aj nasa Saska je z maleho cela paf.Stale by ho len bozkala, hladkala....
Sasku niekedy tiez babka povaruje ale vacsinou je doma.A jasne , ze sa daju zvladnut aj dve deti naraz 🙂
Ja som len zvedava ake to bude ked pojde Saska do skolky.Ci vtedy nebude ziarlit, ze ja budem s Maximom doma.Zatial teda neziarli a s takou laskou sa na neho pozera 😵
...a inak my sme boli tento tyzden v nemocke na Antolskej .
Maxim bol nejaky nachladeny, mal trosku zvysenu teplotu.Ale v pondelok nad ranom zacal divne chrapcat , z pusy mu isli sliny ale vo velkom mnozstve a nakoniec sa aj prudom povracal.Tak som hned rano isla k pediatricke, ta rozmyslala, ci mame ist na Kramare alebo na Antolsku.Nakoniec povedala, nech idem radsej na Antolsku.Tak sme tam prisli, hospitalizovali nas na JIS-ke.
Bola to normal izba s klasickou nemocnicnou postelou, posielkou pre mimco + navyse tam bola TV a DVD prehravac.
Robili nam vsetky mozne vysetrenia, USG bruska, mozgu, odbery krvy, vytery...no proste vsetko co sa len dalo.Ja som musela vazit maleho pred papanim aj po, suchu plienku, mokru plienku, teplotu, odvazit ho holeho pred kupanim .
Pustit nas mali v stredu ale primar si nas tam este jeden den chcel nechat na pozorovanie - pre istotu.Tak sme tam ostali.
Kazdy den za mnou chodil mm, Sasku vtedy postrazila babka.Ked som sa isla osprchovat tak sestricky postrazili maleho , ked sme zbehli s mm do bufetu tak ho postrazili ak sa nahodou zobudil
Nakoniec nas dnes pustili domov , dostali sme lieky , pravidelne odsavame.
A na buduci tyzden na kontrolu k nasej pediatricke ale ak by sa nieco stalo tak zas na Antolsku.
Na personal nemozem povedat ziadne krive slovo.Vsetky setricky aj dr. boli velmi velmi mily

adaa
28. aug 2009

A sak aj nasa neni nonstop u babiek, ona len tie prve 2-3dni bola viacej lebo aj ja som bola este unavena. Teraz ju uz mame doma a utuzujeme vztah 😅 Stale ho zboznuje, akurat ked kojim tak trosku vymysla ze chce st hopi, alebo pit.. ale sak zvladame. Uvidime od stredy ked pojde do skolky.
Zuz, tak drzime paste bodaj by sa vam este nieco podarilo vybavit.
Olianko: ou ☹ A aku mate diagnozu? co bolo malinkemu?? a kolko ste lezali? opatrujete sa nech ste rychlo zdravucky.
Ja som na Antolskej rodila a tiez super pristup!

aktak
30. aug 2009

adaa tak aj ty mas to druhe ako anjelika 😉
my davame na noc plienku zo zotrvacnosti, lebo aj tak sa budi na cikanie s placom a nechce sa do nej vycikat ani za svet
sme po tyzdnovej dovolenke v tatrach, super bolo, teplucko 😎

adetka
31. aug 2009

my sme tuto noc odplienkovavali... nechcene 😀 ... zabudli sme dat slecne na noc plienku... samozrejme sa pocikala... a vooobec jej nevadilo, ze spi v mokrom... spala lepsie, ako s plienkou 😀 ... tak teraz periem a periem... zatial ju neoducam... ak sama neprestane cikat... a nebude mat tyzden suchu plienku... tak zacnem oducat tak v troch rokoch... myslim na noc... cez den uz plienku nema (akurat obcas na poludnajsi spanok, ked viac pila)...

zuz... mrzi ma s tou skolkou... urcite sa nieco najde...

olianko... 😢 co sa stalo?...

Mirka zatial do skolky nejde... tento tyzden by som s nou mala ist na kontrolu k imunologicke... pockam na jej verdikt... nastastie babku zatial starostlivost o nu neomrzela... aj ked mi je luto, ze nie je viac s detmi....

adaa
31. aug 2009

Adetka aj my sme dnes spali bez plienky 🙂 Ale nepocikala saaaaaaa.. dala som ju v noci 2krat na serblik tak sa vytotok a vydrzala. Tesim sa 🙂 Adamik je anjelik, ale Saska mi ho nechcene casto zobudi ked vrieska po byte. Vasi drobci to nerobili?
Aktak juj ako vam je dobre, aj ja by som niekam zas vypadla. Ale v zime sa uz chystame aj s malym na par dni.

adkaw
31. aug 2009

Ahojte 🙂
Dodatočne gratulujem k všetkým novým členom partie 😀 a aj oslávencom (adelka 🙂 a spol.) My sme sa vrátili z dovolenky v chorvatsku a bolo úúúúúúžasne len som totálne rozmočená lebo miško bol nonstop vo vode a dokonca sme skákali aj z mola 🙂 z čoho som bola viac vystresovaná ako malý 🙂 plienky máme už iba v noci a asi dlho mať budeme lebo miško vypije v noci aj dve flaše ale čo už, ale z čoho sa najviac teším je že nás od decembra prijali do škôlky v dúbravke tak musíme zapracovať ešte na detailoch obliekania a jedenia lebo keď miško papá tak jedlo je všede a oblečenie niekedy končí tak že tričko má oblečné ako gate a reve lebo mu nejdú prevliecť gate cez hlavu 😀 😀 😀

chelsee
31. aug 2009

jeej adaa gratulujem k malemu, je zlatucky hlavne nech ste zdravy 😉

my sme uplne den aj noc bez plienky asi mesiac, jedneho dna som sa zatala ja a proste som si povedala ze jej tu plienku viac nedam aj ked mam v skrini este plne dva baliky, prvy tyzden kakala zasadne do gatiek tak sme furt prali a prali aj v skolke mi povedali ze to deti robia vsetky tak ale sami sa zacnu pak pytat na zachod a bolo to tak, teraz uz pride sama, s cikanim nehody uz nemava vobec, vecer pred spanim ju dam vycikat a budievala som ju pak tri hodky potom ako zaspala, vycikala sa a vydrzala za do rana teraz uz mi vydrzi celu noc posledne styri dni bo ruku mam v sadre tak mi je tazko ju vyberat z postielky a sikula vydrzi az do rana tak sa tesim, je to lepsie bez plienky aj koli bakteriam ktore v tej plienke pak su a zvlast adetka ked tvoja mala ma slabsiu imunitu by som sa tej plienky snazila zbavit co najskor 😉

akurat ma stve ten dudel, neviem ju od neho oducit nijak, zavislacka jedna, furt ho pyta asi ho skusim prepichnut lebo mi uz fakt ten dudel leze na nervy

adaa
2. sep 2009

uz je mala v skolke, .. bol plac. Som to zbytocne prehnala s vykecavanim s ucitelkou. Som mala zdrhnut kym bola ok. O 15h ideme pre nu, kiez by vedel ten cas letiet dnes.. Som si aj ja trosku poplakala 😅

k.a.t.k.a.
2. sep 2009

aj u nas bol plac ☹ ale ja som ju tam nenechala dnes na cely den o 11 idem pre nu 😅

adetka
2. sep 2009

vsetkym zacinajucim skolkarom drzime palceky... aby si co najskor zvykli... a zacali sa na skolku tesit... 😉 ...

Mirka bola pred rokom hned od zaciatku na cely den v jaslickach... a zvladla aj spinkanie... netreba sa bat... ale jaslicky su o inom 🙂

k.a.t.k.a.
2. sep 2009

ja by som ju tiez nechala mozno na cely den, ale vsade sa rozprava o tom adaptacnom procese tak som si mylslela ze dnes to bude tak na 1,2,3 hodky, som vobec neratala s tym ze to ucky budu brat takto zhurta 😖 takze som si uz urobila program na dnes. Tak ale zajtra to teda mozno vyskusam na cely den, uvidim 😝

adaa
2. sep 2009

Kati ale sak zas mozno je to dobre ze si bude zvykat pomaly, zalezi od povahy dietata. Moja je zvyknuta byt bez nas, ja som ju chcela len dnes zobrat skor nech nema hned sok na prvy den z cudzeho prostredia. Ale tiez som pocula ze ucitelky to nemaju rady ked sa deti zvykaju postupne lebo potom viac vymyslaju. A hlavne teda moj muz rozhodol ze to mala urcite zvladne do 15h, on neni tak rozladeny tak som sa nechala prehovorit. Uvidime.. ach jaj.
Adet a v jaslickach to muselo byt narocne tiez nie? nevrieskali tam vsetky tie deticky?

sveva
2. sep 2009

nás to čaká o mesiac, tak som zvedavá ako to zvládneme

k.a.t.k.a.
2. sep 2009

zajtra ju uz necham na dlhsie, si myslim ze vymyslat nebude, sak ona nepozna hodiny aby zistila ze aha mama uz meska hodinu 😀 co maju ucky radi alebo ne je mi jedno 😅 len som fakt necakala ze 1.den budu chciet si nechat na cely den 😲 Ale aj tak tam dnes spia len 2 deticky

lucxy
2. sep 2009

ahojte,,,aj moja bola dneska na dve hodky,,,,no a celkom v pohode,,,no tak uvidime

masinka
2. sep 2009

ahojte
tak aj Nelka je uz skolkarka. zvladla to perfektne, ked sme odchadzali, uz drzala nejake dievcatko za ruku a ani sa so mnou nechcela rozlucit a ked sme pre nu prisli, tak nechcela ist domov.

u nas maju tento tyzden krpci "adaptacny proces", takze vsetci tam boli iba do 10:00 , a deti do troch rokov tam budu byvat iba doobeda. Takze na cely den pojde az od decembra. Kedze som sa Diankou doma, tak nam to zatial bohate staci, s deckami sa pohra a spat moze fakt aj doma.

Zuz, to vam urobili pekny podraz s tou skolkou. No aspon ze si doma, keby si mala ist do prace, to by bol vacsi pruser. A to zrusili celu skolku, ci takto o... iba vas ?

olianko
2. sep 2009

Ahojky 🙂
No nasa Saska plakala az ked som odchadzala a ja som sa tam nejako nezdrziavala, ved som musela ist za Maximom.
Tiez tam bola len do 10-tej a myslim , ze cely tento tyzden tam bude len dve hodinky.
Ale uz sa tesim na zajtra, ze ako rano pojdeme a hlavne ako sa zas vymotame.Ci s placom alebo bez 😅 🙂
masinka potom sa mozno zas stretneme na ihrisku 😉

adaa
2. sep 2009

sikovne to deti mame 😉 V nasej skolke ziaden adaptacny program nie je bohuzial. Dosla som pre malu o tej 15h a normalka vsetky deti tam hned boli na cely den som bola prekvapena ze je ich tam tolko. Sak asi tie maminy ked su v praci vacsina tak nemohli prist skor neviem. Ked som pre nu dosla hned pusa naopak sa jej od lutosti chcelo plakat. Vraj aj pocas dna sem tam plakala, chuda moje ale uspech je ze tam poobede zaspala 🙂 Zajtra sa obavam ze to bude este horsie kedze uz z rana bude vediet co ju caka. A to som myslela ze bude vacsia hrdinka. Ale ked uz bola v aute sa rozkecala ako bolo a smiala sa na tom.

k.a.t.k.a.
2. sep 2009

no baby tak hlasim sa aj ja s chalanom do klubu 😀

aktak
2. sep 2009

kati blahozelam k pindikovi 😉 😉 😉 nech je zdravucky 😵

krasne zvladate tie skolky, my este na par mesiacov to nechame tak, Adamko je taky dost citlivy na mna aj ked viem ze keby musel tak vydrzi ale ked neni treba tak este pockame, do noveho roka urcite

s tymi plienkami mam neaktualne informacie, lebo sa o to stara moj muz a vraj uz spime bez plienky asi tyzden, dobre vediet 😅

v hotely v tatrach bol 11rocny chlapec Tomáš a vela sa s Adamkom hrali v bazene, maly ho volal ze Guláš takze vykrikoval kade chodil ze kde je Gulaaaaaaaas 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
2. sep 2009

jaj a mam mat kludovy rezim, vraj mam trochu otvorene porodne cesty 😲

olianko
3. sep 2009

Ahojky..k.a.t.k.a takze tiez budete mat parik 🙂 gratulujeme
....kludovy rezim? pri detoch ? to co je ? 😕 🙂
Tak teraz ked mas Misku v skoke tak vyloz nohy a nic nerob 😅 🙂

U nas stale skolka len na dve hodky a dnes to bolo zas s troskou placu

adetka
3. sep 2009

katka... blahozelam k chlapcekovi 🙂 ... a oddychuj, ked mas moznost...

vsetkym skolkarom aj dnes drzim palceky... Mirka tak tuzi po spolocnosti deti... ze u babky v Lehote pravidelne poobede obtazuje asi stvorrocneho chlapceka od susedov... 😀 ... beha za nim, nosi mu hracky, pusinkovala by ho... ale coskoro bude aspon raz do tyzdna chodit medzi deti... chcem s nou chodit na kurz hudby pre deticky predskolskeho veku yamaha... a jeden den v tyzdni s nou budem chodit do materskeho centra... a skolka tiez najskor asi az od januara...

adaa
3. sep 2009

Kati este raz gratulujeme 😀 😀 😀 A uz mate meno? a naozaj sa setri, tak skolka tusim dosla akurat na cas.
Saska dnes sice dobrovolne nastupila do auta do skolky ale ked ju zbadala koniec. To bolo vreskotu. Maju dve ucitelky a tato druha taka ze ziadne tutu mutu. No stres pre mna, chuda moje malinke.

sveva
3. sep 2009

adaa tak to bolo dosť blbé pre vás obe. Neviem ako by som to zvládla ja.

Katka gratulujeme k chlapčekovi a kľudový režim sa snaž dodržiavať. Lepšie doma ako v nemocke. Ja som mala kľudový aj pri jedne aj druhej. Takže viem aké je to náročné pri dieťati.

Moja sestra má prváčku a máme problém so stravou. Nemajú totiž žiadne dieťa na diete a všetko varia s mliekom a ona má alergiu na laktózu. ☹ Takže rozmýšľame ako to budeme riešiť. Ja som doma, takže by som pre ňu mohla chodiť. Jedno dieťa hore dolu a to je už vlastne slečna. 😅

masinka
3. sep 2009

ahojte
k.a.t.k.a. - gratulujeme k chlapcekovi 🙂
v Nelkinej triede je pomer dievcat a chlapcov 2:1, takze treba vyrovnat skore 🙂)))

vcera tatinko skonstatoval ze kvoli skolke musime skoro vstavat a ja na to zo srandy ze tak ju zrusime - Nelka to pocula a zacala robit strasny cirkus ze ona do skolky chodit chceeeeeeeeee.

Dianka ma druhy zub, celu noc bola na mne pricucnuta, rano som sa ledva vyplazila z postele aby som Nelku vychystala do skolky - este ze tatinko bol doma a mohol ju tam odviest.
Oli, zajtra ak nebude prsat tak sa hadam na ihrisku stretneme

kiwuska
3. sep 2009

katka, blahozelam. som tu dlhsie nebola a v pase mas temin januar 2010. je vsetko v poriadku? citam tu o skolkaroch. my ideme az od decembra. som zvedava, ako to chlapci zvladnu. aj vase deticky su take ukecane? no svanda s nasimi. babina im sem tam nieco povie po anglicky. minule ich ucila ze this is a car. kubo jej na to, ze nie dis dis auto, dis dis garaz. 🙂 , janko ten na seba hovori :my: . my budem jest, my pojdem na prechadzku. 🙂 . nove babenka su uzasne... som si pozera fotky. vela zdravia vsetkym

aktak
3. sep 2009

aj u nas fici anglictina, hlavne zvieratka 😵
kati setri sa, ja som od 18 tt lezala a skoro som omietky zoskrabala tak radsej to prezen s odychom aby sa ti to nezhorsilo a nemala si to prikazane lebo to je dess dietatom 😒

skolkarom drzim palce, tusim ziadne vazne prblemy, ste super krpcekovia nasi 😉

sisinka76
3. sep 2009

ahojte 🙂

po dlhsej dobe sa vam hlasim, aj som vsetko precitala 😉
u nas skolka este nehrozi, Samko mal mat nastup sice od septembra, ale ja mam nastup na MD az 14.9., tak sme mu ju posunuli o mesiac. ale gratulujem vsetkym drobcekom, ze to tak super zvladaju, vlastne uz to nie su drobci, ale velki skolkari 😉

no a moj stav - nic moc, na kozi, teda konkretne na stehnach sa mi objavili take velke cervene flaky, samozrejme ma hned poslali na kozne, odtial ma supli na cievne, ze vraj to nie je kozna zalezitost, ta koza je vraj cyanoticka a treba urobit sono ciev, ci nahodou mi drobec netlaci na nejaky kmen ciev a tym padom ta koza nie je dobre prekrvena a je tak sfarbena. takze som rano o 8 hod naklusala na Antolsku, bola som objednana, pan Dr. dosiel o 9.50 😠 a poslal ma na to sono a tam mi povedali, ze lekar, ktory to robi ma dnes volno. tak som penila ako drak. zajtra ma to caka o 7.30, tak uvidim ako dopadnem.
krcok sa nastastie umudril a viac sa neotvara, ale doki povedal, ze veeeela robi ten oddych a magnezium 4x denne.
a robili mi aj UZV, keby nahodou museli vyvolat porod a potrebovali priblizne vediet, kolko vazi drobec, tak uz ma cca 2050 g a vraj sanca na prezitie uz je viac ako 95%.

katka, gratulujem k chlapcekovi 😵 ale bacha, su to male mrsky, ktore robia problemy v brusku a aj potom 😀

adetka, neboli ste nahodou s malou, muzom a svokrovcami / predpokladam / v nedelu okolo obeda na Devine? mam pocit, ze som spoznala Mirku v golfkach 😉 my sme tam boli s 3 detmi, bola u mna segra na navsteve a tak sme ich vencili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre