December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

k.a.t.k.a.
24. júl 2008

no tak si mala ten istý scenár ako ja 😀 pri prenášani až tlak vo hviezdach ... hm inak som si myslela že tie čo rodia cisarskym su pri druhom rizikové 😅 jaaj čo by som dala za to aby sa to už neopakovalo, tie neskutočné opuchy, doteraz ma máta fotka mojej nohy v compe 😀

zuz11
24. júl 2008

ja si radcej take foto nepozeram 😀 😀 😀 ja som rodila na termin tak snad nebudem prenasat a ani neako o moc skor 🤐 aj ked by bolo super ak by s Hankou mali naraz narodky plus minus den dva ( len nie 10.decembra) 😵

danii
24. júl 2008

ahoooojte! hlasim sa len narychlo...... to stretko bolo uplne super! 😵 😎 tesime aj nabuduce 😎
dnes som sa nahodou stretla v centre s adetkou a malou mirkou. povozili sa na vlaciku, pobehali kde-kade 🙂 😅

danii
24. júl 2008

zuz, kludne daj aj k. foto ak chces 😉

danii
24. júl 2008

....adi, skoda ze ti to nevyslo, tesila som sa ze pridete. nevadi, inokedy 😉 🙂 ale fotecky mate nadherne! 🙂 mala je uplna vlasana, este si ju nestrihala? lebo ja karolinku az ano...... musela som 😅

kiwuska
24. júl 2008

dakujme, babulky, uz to dufam je ok. ale sme riadne dietovali, banany, ryza, ors,cierny caj.´uz pomaly chystam veci na dovolenku. snad zbalim cely byt. este mi zostane par dni na vyhadzovanie nepotrebnych veci. ale mne sa zda ze potrebujem vsetky.
mamka hovorila , ze po mojom narodeni bola tiez na zmrazovani a ze to necitit vobec.

adaa
24. júl 2008

kiwus super ze je lepsie. Aj moja mala vcera hnacku ale poho az nato, ze dnes nic takmer nejedla ☹
Danii caui, som ta dlho tu nevidela. No, sakris som cela strasne dojst. A mate aj bud.tyz stretko? ak nebudem mat alergiu uz tak dojdem. Nejak caj zatim nepomaha 😅 Sasi som strihala len minimalne, ostriham viac az po svadbe bo chcem aby mala dlhe vlasky. Tesim na foto Karolinky som zvedava ako vyrastla.
Aktak riadny rychlik Adamko, si myslim ze Adelka nebude vynimka ked to mate v rodine. My praveze mame dlhe porody a ja som ala rychli ale. Noc predtym som spala najlepsie za cele tehotenstvo. 12.00zacali akoze bolesti minimalne. 14.30som dosla do nemocnice ze ma boli brucho a 16.40bola na svete. Bez epidural, bo som dosla na 7cm. 😎

danii
25. júl 2008

adi, nejako mi neostavalo vela casu na net...... uvidis, saska bude naaaaadherna druzicka! 😵 😵 😵 jej, vsak vy mate svadbu uz za chvilu 😉 som tu fakt dlho nebola....... 😕

aktak
25. júl 2008

adi aj kamoske sa stalo ze nestohla epi, ja som prisla malo otvorena takze mi ju stihli pichnuta potom som sa za hodinu uplne otvorila, kvoli sitiu som bola rada ze mam tu epi lebo to bolo najhorsie z celejho porodu 😅

po hodinovej prechadszek som vypluta uplne 😀

lucxy
25. júl 2008

ahojte, no zavidim vam tie rychle porody, ja sa uz teraz bojim druheho porodu mam z toho depku. Dnes zase mala vstala o 5tej a teraz konecne zalahla, 🙂

adaa
25. júl 2008

no ja zas naopak, prvych 8cm pohoda a posledne dva trosku boleli ale viac ma boleli poporodne bolesti. Teda ta prva noc po a kojenie. Sitie som nevnimala, lebo mi prave vtedy ukazali malu, dali prilozit a ku mne na vozik. Som mala vyplestene oci iba na nej, nic ine som si nevsimala a nebolelo 😅 Lucxy neboj sak druhy porod byva zvacsa lespsi alebo aspon iny. Netreba to tak prezivat o to je to horsie. Predstavuj si zeny v roznych kmenoch ktore rodia v pralesoch a niekde v Afrike.. nemaju ziadne epiduralky ani odbornikov a rodia aj 8deti. Alebo aj nase mami nemali to co mame dnes my. Nebooj sak zabojujes 😵 Idem varit, zehlit, prat 😖

zuz11
25. júl 2008

no ja ak budem rodit spontalne budem vlastne prvorodicka 😀 🤐 🤐 by som sa mala viac bat ako vy 😀 🤐

aktak
25. júl 2008

zuz to by si si mohla narokovat tych 25 litrov ako prvorodicka 😀 😉

adaa ja som najprv bola hodinu na 4 cm stale rovnako, to ma chytala panika ze kolko tam budem, a potom zrazu za 20 min doktor ze moje nervy ideme tlacit 😀 na tom siti mi najviac vadila ta cierna nit 😅 🙂

adaa
25. júl 2008

a tu si ako videla panecku??

k.a.t.k.a.
25. júl 2008

adi šak zrcátkom nee? 😀

uff som sa vrátila z chaty či záhrady či čo to je 😀 som bola kosiť, malá sa išla zadrhnúť ringlotami 😀 aspon dalšie ovocie ktoré jej chutí, lebo okrem bananov a hrozna nič nechce resp. nerada skúša nové chute

adaa
25. júl 2008

moja zas dnes bastila nektarinky, tiez som skakala 3metre. Auto je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uplna parada, uz som sa aj vozila. Sice sme riskli riadnu pokutu ale musela som 😉 milujem ho 😀

danii
25. júl 2008

u nas sa ovocie stale neje...... ☹ trochu hrozna, no je to slabota.....

zuz11
25. júl 2008

zacala som upravovat tie foto prvych 6 je ale nie som s nimi spokojna ale uz teraz som hotova tak idem spat a zasa niekedy nabuduce 😉
dobru noc 😉

lucxy
26. júl 2008

ahojte zienky, ako sa mate? my sme boli doobeda na nakupoch trosku a teraz mala zaspala,,,,dneska som sa konecne vyspala, mala sa zobudila o 4,30 ze chce mliecko tak som jej urobila a potom zaspala do 6,50 taka som bola rada.....
moja mala ma rada dynu, hrozno a teraz chce dako banan asi preto lebo ho dlhsie nechcela,,,a este zje jablko ale to jej ho musim dat cele lebo inak ho jest nechce
dneska si ideme s muzom vecer vyrazit na vecerne kupanie tak sa tesim/romantika/, mala bude spat u nasich 🙂

zuz ty chodis riadne neskoro spavat? 🙂

masinka
27. júl 2008

ahojte
tiez som sa chystala na stretavku, ale mala som straaaaasnu migrenu, tak som to nezvladla
v pondelok som totiz volala mojej doktorke ze ako dopadli testy AFP/HCG a ta na mna vybafla ze to mam zvysene a mam okamzite bezat na genetiku, ze ma utorok hospitalizuju , v stredu urobia amniocentezu a vo stvrtok prepustia a ze to este stiham aby mi mohli urobit potrat ked budu o tri tyzdne vysledky... no skoro som sa zlozila, manzel bezal k nej pre papier s vysledkami a s odporucanim na tu genetiku, ja som sa zatial na genetiku objednala - na utorok rano.

Rano sme tam nabehli (ja ako blbec so zbalenou taskou), tam nas pekne otocili ze 1) chyba mi este nejaky papier z labaku - skreeningove hodnotenie ci co, 2) ze tie vysledky im vobec nepripadaju take strasne aby bolo treba robit odber plodovej vody (AFP mam v norme, len HCG trochu vyssie) a 3) ze mam ist na Kramare kedze som z Blavy (doktorka ma poslala na Americke nam. )

tak som si trochu vydychla, dostala migrenu, volala som gynekologicke nech vypyta z labaku ten dalsi papier a objednala som sa na buduci tyzden na Kramare. Kedze ale to hodnotenie poslali ze "negativne" (riziko downovho syndromu 1:3600, ale vzhladom k tomu ze som uz stara - minuly mesiac som mala 29 - tak je riziko az 1:1000) pevne verim ze ma aj odtial poslu domov s tym ze co plasim zbytocne. Tak nam drzte palce.

A ak mi viete niekto poradit nejakeho dobreho gynekologa v Blave, tak mi pls napiste do IP, tato ..... ma pripravila o 10 rokov zivota svojim "ludskym" pristupom....

A Rybecka - gratulujeeeeeeeeeeeeeem 🙂

k.a.t.k.a.
27. júl 2008

pane bože masinka 😲 tak to by pripravilo aj mna o 10 rokov života a že 29 rokov a stará? 😲 to ja budem ak otehotniem starý vydriduch už potom?
Masinka ved u koho si rodila? vieš ja som rozmýšlala že druhé tehu budem chodiť na antolsku a od začiatku k porodníkovi kt. odrodil aj Mišku, kedže vie ako to ku koncu dopadlo celé 😝 a bola som s ním aj spokojná, lebo moja gyn zase mam pocit bere všetko na lahku vahu 😠

masinka
27. júl 2008

tiez by som chcela ist k mojmu porodnikovi, ale on robi len dve hodiny tyzdenne poradnu pre baby tesne pred porodom, aj to sa nie vzdy stihne dostavit ked nahodou akurat vtedy rodi alebo operuje. skusim sa ho opytat ci by to neslo aspon kym som tehotna, ale nevidim to moc optimisticky a navyse budem potrebovat niekoho aj ked uz nebudem tehotna

lucxy
27. júl 2008

masinka, dufam, ze to bude ok,,,viem ze moja kamaratka ked jej robili AFP tak jej to vyslo tiez zvysene a potom jej to opakovali a mala to dobre,,,tu doktorku mas asi daku vysinutu, skus zmenit doktora... 🙂
katka aj ja si myslim ze moja doktorka berie niektore veci na lahku vahu 😒

adetka
27. júl 2008

Ahojte 😀 .. hlasim navrat z dovolenky v Bratislave 😉 .. bolo super... este sme si zasli jeden den do stareho mesta a Sadu janka Krala, zoologickej, na Kolibu... vsetky tety ponavstevovali... super bolo... uz sa tesi na dalsiu dovolenku... o dva tyzdne ideme do Vysokych tatier... iba ja a Mirka

dievcata z Bratislavy... dakujem za super stretko na Strkovci... velmi rada som vas videla...

masinka... na taku gynekologicku sa vytoto... aj mne moja po zisteni tehotenskej cukrovky skoro posialal do nemocnice... nastastie sa poznala s diabetologickou a ta ju ukludnila... 😉

utekam za Mirkou a manzelom... majte sa zaitial 🙂

aktak
27. júl 2008

masinka to ma mrzi ze si na taku zensku narazila, dufam ze bude vseko ok, drzte sa 😉

cez vikend nam bolo supe,r konecne som trochu vypadla z BA, len som bola dobra atrakcia v hotely s takym brusiskom, hlavne v plavkach 😅 urcite si hovorili ze co ta tu robi sak porodi 😀

mala ma neskutocne kope, fakt mam pocit ze sa rozpadnem, na wc chodim nekedy aj po 2-3 minutach po sebe tak ma tlacii, chodim ako postrelena kacica uz vazne 🙄 😎

lucxy
27. júl 2008

ahoj aktak a kde ste boli na vylete? urcite nevyzeras ako kacica, to si nevidela mna ked som bola v 9tom mesiaci ja som bola ako slon 😀

danii
27. júl 2008

aktak vyzera uplne super, vobec nie ako kacica! je fesanda! a ma kraaaaaasne brusko 🙂

danii
27. júl 2008

masinka, asi by som vrazdila! minimalne by som zurila ako besna! to co akoze malo byt?! 😕 trosku ludskeho pristupu by jej teda neuskodilo 😠

adaa
27. júl 2008

masinka, drz sa!! hlavne sa nenechaj vystresovat nejakou lekarkou. Oni radi prehanaju aby boli dolezity. Hlavne je aby bolo vsetko v poriadku a ty v klude a usmiata. Predpokladam, ze ta Dr. na prednaskach psychologie chybala.
Aktak, to jo ty a kacica 😀 nemyslim si. Isto pre teba je brusko uz velike, ale neboj vyzeras super-aspon z foto 😉 Zachvilku si zase modelka 😎 My dnes poho den, boli sme na vilete na Cerv.kameni. Mala sa pol hodinu bavila tym ze hadzala kamienky do mlaky.. 😖

danii
27. júl 2008

adi, mi neuveris, aj my sme mali dnes v plane cerveny kamen..... 😀 😀 sme tam mohli urobit miting 😉 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre