December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

olianko
21. sep 2009

adkaw garaz pre auta 🙂 nasa Saska si justavia z kociek.Ta ma tusim viac auticiek doma ako chalani ktorych poznam 😵
My jej chceme kupit tu pokladnu lebo rada sa hra aj na predavacku a potomdoktorsky kufrik lebo zvieratka doma tiez lieci 😀
Inak Maxim ma stale sople, dnes sme boli na ORL ale vsetko ma ciste, este ta kozna.ALe uz nas nasa dr. upozornila, ze bude alergik podla tych soplov a koze.Neviete kedy sa zistuje konkretna alergia u alergologa? Aj takto malym babatkam alebo az v 3.rokoch?
Ale inak je zdravy, vela "rozprava" , smeje sa ...no proste dobrucke , kludnucke babatko
K.a.t.k.a a ty ako znasas teraz tehotenstvo? Misku mas us v skolke tak mas veget, co ? 🙂
Saska uz je v skolke cely den a normalne tam aj spava cosom skoro odpadla

adetka
21. sep 2009

Mirka rada stavia cesty pre auta a kolajnice pre vlaciky... 🙂 ale auticiek nema vela... dve... hra sa so zvieratkami, babikami... vodou (prelievanie, kupanie hraciek, varenie)... zatial stale neviem co jej kupim... este mame cas...
mala by som s nou ist na kontrolu k imunologicke... ale nechce sa mi... od marca, ked prestala chodit denne do kolektivu je zdrava...
oli... na to sa opytaj doktorky... ale k nasej imuno-alergologicke chodievaju na alergologicke testy aj male babatka...

k.a.t.k.a.
21. sep 2009

oli hej v skolke 🙂 akurat som minule vravela, ze aj cez vikend by mohla byt skolka 😀
jo jo mam veget, len to rýchlo ubehne do tej 15,00 😅

tehotenstvo no dá sa, bolo uz aj lepsie 😀 , ale tak dobojujem do konca 😝 😅 Jezisi inak nevieme sa so starym dohodnut na mene, uplna katastrofa, okrem ineho sa nam ani ziadne nepaci 😝

aktak
21. sep 2009

olianko ku koznej urcite nechodte, este mu to moze same odist a ak aj nie, budu ho testovat ako kralika chudatko, urcite by som pockala so 3 rokov a uvidis ako to bude, nenechala by som si cpat dieta kadecim (hormony nevynimajuc, povedia ze skusia ci zaberie 😠 )

u nas sa hra klasicky hokej, pripadne futbal, tenis, dnes aj Adelka behala u nasich po dvore s hokejkou a rozculovala sa ze jej to nejde tak rychlo ako by chcela 😀

adaa
23. sep 2009

Nas nastastie alergie zatial ziadne nenasli.
Veru skolka je super. Sem tam sa jej nechce ist najnovsie, ale chodime podstivo. Bude prve rodicko 😀
Nam sa tie narodky blizia tusim prvej tu. Ja neviem, moju zaujima varenie. Kuchynku uz ma, ale chyba jej truba a mikrovlnka, pracka a podobne veci tak asi to a este vymyslime neco hlavne co nezabere vela miesta. 😉
Maly sa ma inak dobre, uz nemame postolky a rastie a rastie. Uz nam konci 6nedelie juchu

sveva
23. sep 2009

ahojte.

Oli nám dr. povedala, že alergie sa testujú až od 2 rokov, že majú v tedy vyvinutú už imunitu, tak čakáme. S darčekami na narodeniny to máme ešte čas, keďže ich má Eliška deň pred Vianocami. Ale už viem že jej chceme kúpiť vláčik ( lebo ten ju zaujíma), pokladňu, práčku, klavír, nejaké riady do kuchynky atď.

adetka
24. sep 2009

aaaa... uz vieeem... vysavaaaac... ale nie som si ista, ci to zaberie... Mirka nechce detske veci... nechce umelohmotne tanieriky, kuchynsku linku, nadobicko... ona vsetko pre velkych... takze si myslim, ze akonahle zapnem velky vysavac... tak sa on bude bit 😅 (tak to robi momentalne)...

vsetkym skolkarom prajeme vela radosti... a zdravia....

nam dnes imunologicka odporucila este pockat... minimalne do decembra... kedy ideme na dalsiu kontrolu... ale skusim zajst k pediatricke, ci nemozem aspon zaziadat o miesto... vsak aj tak nie su... a musi sa cakat... takze aj tak skor ako v decembri, januari sa nic volne nenajde... 😔 😒 ... Mirke neskutocne chybaju deti... a na hudobnom kruzku (yamaha).... sa trosku nudi... su tam deti do max. dvoch rokov... svokra s nou na ihrisko nechce chodit (vraj tam dostane slintavku 😠)... ale inak ju mam rada (svokru) 😉

aktak
24. sep 2009

v sobotu o 16:30 bude koncert CanakyPodhradska v Dubravke v starej sobasnej sieni ci ako sa to volalo, pridite 🙂

adkaw
27. sep 2009

ahojte, my sme mali nastúpiť teraz 1.oktobra do škôlky a miško je taký chorý ☹ budeme to musieť o týždeň odložiť ☹

masinka
28. sep 2009

ahojte
tak sme naspat z dovolenky. Kvoli Diankinym teplotam sme odchod museli trochu odlozit, ale nakonec sme isli a pri mori babam aj sopliky pekne presli. Pocasie sme mali uplne perfektne, aj na plaz sa dalo ist, ale neboli az take horucavy ze by sa nedalo dychat. Baby sa vysantili v piesku... teda Dia sa nim najma krmila, vyskusali sme vsetky hojdacky, lietadielka a take tie auticka na zeton co boli v okoli...

Dnes isla Nelka zase "prvykrat" do skolky, trosku s placom, tak len na dve hodiny, dufam ze do konca tyzdna sa aklimatizuje.

pozdravujeme vsetky deticky, mamicky a tehulky

olianko
29. sep 2009

Ahojky!
Masinka tam ste mali peknu dovolenku-super.
Saska je chora.V nedelu mala vecer teplotu 39.Tak sme v pondelok isli k dr.Dala nam kvapky a sirup na vykasliavanie.DO piatka budeme doma, potom na kontrolu a ked bude vsetko o.k. tak v pondelok do skolky.
Navyse ma Peto poobedne tento tyzden tak som sama s detmi .Raz jeden vresti potom druhy, Saska je straaasne mrzuta, Vcera bol dedko s Maximom vonku , dnes neviem ako bude.
Tak sa potom hadam v pondelok uvidime na ihrisku 😉

sveva
29. sep 2009

olianko tak to vitaj v klube. Ibaže ja mám polovičku preč, ty ho máš aspoň ako tak doma. Ale viem čím prechádzaš, ja už mám pomaličky nervy na prasknutie. 😖 😢

aktak
29. sep 2009

baby drzte sa, viem si to zivo predstavit 😒 my sme soplili a kaslali 2 tyzdne dozadu, bez teploty ale aj tak sme tyzden nespali co nemohli dychat a plakali celu noc 😔 skore uzdravenie vsetkym

olianko
29. sep 2009

tak Saska zas 39 ☹ uz spinka, kleslo jej to na 38 tak som musela zas dat Nurofen.Uvidime aka bude noc

sveva
29. sep 2009

oli prajeme skoré uzdravenie.

sisinka76
29. sep 2009

ahojte 🙂

prajem vsetkym marodom skore uzdravenie 🙂 aj nas Samko zacal v nedelu kaslat a soplit a to mame od stvrtku nastupit do skolky 😒 tak neviem, zatial ziadna teplota, len dusivy kasel, doktorka nam kazala uzivat len kalciovy sirup a fenistil, keby ho ten kasel dusil.

a ja som nastastie stale 2 v 1, len mi na hematologii dali fraxiparin a ten si musim pichat denne az do porodu. ale ja uz citim, ze to nebude trvat dlho, vcera sa mi snivalo, ze rodim a dokonca aj datum sa mi prisnil, 6.10. 😵 tak uvidime, ci to vyjde 😀 ale to brusko uz je na obtiaz, rada by som bola uz bez neho a s drobcom doma.
ale najhorsie je, ze stale sa nevieme dohodnut na to mene, muzovi sa paci Janko, maly Samko chce Kubka, Janka a najnovsie Dunča /asi mu zakazem pozerat so mnou panelak 😀 a mne sa paci Risko a Andrejko. a tak, babo rad 😀 dufam, ze ma osvieti aspon na porodnom stole.

idem do hajan, zelam vsetkym krasne snickovanie

elise
30. sep 2009

ahojte babulky prajem včerajším miškám a miškom všetko všetko najlepšie 😵 😵 😵
sisinka dajte kombináciu mien môžete dať aj 3 😉 (okrem dunča to by som nedávala 😀 )

sisinka76
1. okt 2009

ahojte kocky 😉

tak Samko je dnes 1.den v skolke, idem pre neho o 10 hod. drzal sa statocne, iba zakrical, mamina isto prid 🙂
ale mne tak hrdlo zvieralo, este dobre, ze som isla domov 😒 a zrazu clovek zisti, ze doma ja neskutocne ticho a smutno. ale ked bude drobec na svete, tak uz tak hovorit nebudem 😀

idem sa naranajkovat a sup pre neho, tak zatial sa majte a piste piste 😀

ozaj, oli, aj Saska som tam uz myslim videla, je uz ok?

sisinka76
1. okt 2009

malo byt Sasku, nie Saska 😉

olianko
1. okt 2009

Ahojky!
Sisinka Sasku si tam vidiet nemohla lebo este je doma.Ale uz toho mam dost.Nech je uz pondelok a nech moze ist do skolky.rano sa zobudi a hned ideme do skolky,ked poviem, ze nemoze lebo je chora tak je rev...Tak len dufam, ze ked uz do tej skolky pojde tak nebude revat preto, ze tam nechce ist.
Neboj Samko sa tam bude mat dobre.Maju velmi zlate ucitelky, hlavne tu Tanu maju deti velmi radi...
sa tesim ked sa tam stretneme v skolke...zatial ahojky
Zajtra idem na tie kramare tak potom dam vediet ako sme dopadli

adkaw
3. okt 2009

Ahojte tak u nás sa škôlka zasa odkladá ☹ ku kašlu sa pridali aj horúčky ktoré boli aspoň si myslím tým že miško minulý týždeň spadol a oškrel si dlaň čo by nebolo až také hrozné ale zostal mu tam v ranke zapichnutý maličký kamienok ktorý mu tam tak zahnisal že sme boli na chirurgii a museli mu tú ranu čistiť lebo sa to našej doktorke vôbec nepáčilo, takže si viete predstaviť ako pri tom kričal ☹ ale hneď ako mu to vyčistili a obviazali do 2 hodín horúčky odišli a už je super, v pondelok ideme na prevez tak uvidíme čo nám povie doktorka a kedy sa už konečne dostaneme do škôlky 🙂

masinka
3. okt 2009

ahojte
aj my sme chori, Nelka je od svrtka doma a sopli o 106, dnes zacala aj Dianka a na mna tiez nieco lezie. Teploty nastastie nemaju, tak len odsavame a kvapkame Nasivin.
Nelka bola dohromady v tej skolke 7 x a to je uz oktober. Ak to takto pojde dalej, este na Vianoce tam bude chodit len na 2 hodiny.

Vsetkym chorusikom prajeme rychle uzdravenie

adkaw
7. okt 2009

Ahojte tak miško má za sebou dva dni v škôlke, síce po každé len 2 hodiny ale zatiaľ super až nato že už sa pani učitelka pochválila môjmu mužovi keď bol dnes pre neho že ten váš miško je veľký čertík 😀 no chúdatko pani učitelka a to už od piatka ide na celý deň 😀 neviem ako to s ním vydrží a to ešte nevie že do tej istej triedy pribudne v decembri miškova sesternička ktorá je za dvoch chlapcov 😀 😀 😀

sisinka76
7. okt 2009

ahojte 🙂

adkaw, tak to je super, ze to Misko takto pekne zvlada. Aj my sme boli len dva dni, minuly stvrtok a piatok, po 2 hodiny, ale uz sme chori ☹ Samko zacal cez vikend soplit a kaslat, nastastie bez teploty,ale ten kasel je naozaj priserny 😖
a navyse som to chytila aj ja, mam totalne upchate dutiny a nevladzem ani dychat poriadne. A tak sa drobcovi pekne prihovaram, nech sa este nenahli, ze nemozeme ist este rodit, lebo mame nemoze dychat 😀

masinka, u nas to s tou dochadzkou do skolky bude asi take iste 😒

masinka
7. okt 2009

sisinka, no este ze sme na RD/MD ... zamestnavatelia by z nas radost nemali

hlavne ti drzim palce aby si nesla rodit ako ja - s plnym nosom, to bol des predychavat kontrakcie. V lekarni v Tescu som si vtedy kupila homeopatika Paragrippe a Stodal, ale Dianka sa poponahlala, takze mi nestihli zabrat

Oli, a ako je na tom Saska, uz je zdrava? Dianka tiez trochu sopli a ja som bola na tom dost mizerne v nedelu a pondelok, ale uz mi to preslo, len Nelka je stale na tom rovnako. dnes sme boli v poradni, tak doktorka skonstatovala ze mozeme byt radi ze mame iba sople

sisinka76
7. okt 2009

masinka, dakujem. rada by som rodila s priechodnymi nosovymi dutinami 😀 a beriem ten Stodal a mam Bioparox, ten mozu aj tehotne. Ale zabera to akosi pomaly alebo to len ja by som sa chcela z toho dostat za par dni 😖
a neviem, kedy ti odpise Olinka, ale viem od nej, ze Saska este v skolke nie je, stale ju trapi kasel ☹

sisinka76
9. okt 2009

ahojte babenky 🙂

ja som sa akurat vratila z poradne a aj z UZV, drobec uz ma 3300 g a po vysetreni, ked som isla na WC, tak mi odisla hlienova zatka 😒 doktor povedal, ze dalsiu poradnu, ktora ma byt buduci paitok uz asi nestihneme 😀
ja by som uz aj rada porodila, taka vaha uuuuuplne staci, aj Samko sa narodil v 38+3 a mal 3350g

adaa
9. okt 2009

juuuuuu Sisinka supis, myslime na teba. Drzte sa a dychaj dychaj 🙂

aktak
10. okt 2009

sisinka drzte sa, tesime sa na dalsi prirastok 😵
my vsetci soplime a boli nas hedlo, viete si predstavit uplynulu noc 😒 co mozem dat Adelke na bolave hrdielko? aj mne sa zle preglga a boli to 😔

elise
10. okt 2009

ahojte ja som chorá bolí ma hrdlo som zachrípnutá, malého sme odviezli k našim aby som sa preliečila doobeda sme boli na pohotovosti.

sisinka drž sa myslíme na teba, teším sa že pribudne nové bábenko, ako to všetko rýchlo uteká a vy už skoro všetky máte po 2 detičky. 😵

aktak môžeš dať na vykašliavanie solmucol pol sačka ráno a pol sáčka večer zarobené v čajíku. ešte máme dobrú skúsenosť s tusinom. inak potieranie hrdielka švédskymi kvapkami nie je zlé 😉

ja už malého týžden nekojím som ho odstavila, slabo mi papal tak dufam že sa rozpapa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre