December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

adaa
12. jún 2009

Ja meniny neriesim by som sa uz zcvokla. Chalanskych mien je velmi malo. Vobec neviem kedy je Nicolas. Musim pozret. Manzel chce Davida, ale ja teda radsej Adama keby moc protestoval s Nicolasom. Ale asi ostane toto uz.A dufam teda ze to bude naozaj chalan, lebo bolo vidno len raz a vies.. 😕 Babske nemam vobec. To asi budem riesit az keby bolo 😅
Vy este nemate ziadne mena? Skus si spravit ten ticker co mam v albume, je to celkom dobre. Sa ti ukaze taka stranka presne jak dieta rastie podla dni. Ako sa inak citis? byva ti zle?

masinka
12. jún 2009

br, to je aprilove pocasie, ledva sme stihli dobehnut domov z ihriska kym zacalo prsat
a v pondelok ma byt vraj zase vyse 30 stupnov

Ada, Nicolas oslavuje 6. decembra - na Mikulasa. A opytaj sa radsej na matrike ci akceptuju aj verziu s "c", aby nemusel byt Nikolas. (Oni na to maju take zoznamy).

masinka
12. jún 2009

Oli - no poriadny macko to bude 🙂
aj ked mne v 36 TT namerali 2750g a slubovali tri a pol kilove dieta pri porode, mala Dia iba 2800 g.... ale zato teraz vsetko dobehla, ma uz 7100 g - tolko mala v tomto veku aj Nelka

baby studentky, gratulujeme k titulu 😀

adetka
12. jún 2009

paaani... o par tyzdnov tu budeme mat dalsich novorodencov... 😵 ...drzte sa tehulkyyy 😉
nasa suseda ma tyzdnove dievcatko... ale este som ju nevidela... akurat obcas pocut plac... a obcas stretnem jej mamu, ktoru som este nevidela... a vsetci Mirke, ze "budes mat kamaratku"... 😅

masinka... my sme dnes dva krat zmokli... vzdy prsalo iba par minut... ale bolo fajn...

aktak
12. jún 2009

tehotne su tu v presile tusim 😀
ja rozmyslam ten nas sedaci board predat, super posluzil od leta ale uz ma Adamko bicykel, a Adelka uz ma buginu

olianko
13. jún 2009

ahojky 🙂
Masinka normalne mam strach jak ho zo seba dostanem 😅 No ale sak uvidime aky bude nakoniec velky
My sme chceli kupt ten board ale nakoniec ho kupovat nebudeme.Saska ma tiez bicykel a tak jej to netreba, tiez ak nahodou napada potom sneh tak neviem ako by sme s tym fungovali.
..joj uz nech to mam za sebou 🙂

k.a.t.k.a.
13. jún 2009

jak ste naučili decká byciklovať? ja už neviem, jak jej vysvetliť že má pedálovať 😠 ona si sadne a bud sa nechá tlačiť alebo kuká jak teliatko 😅

no inak je mi hrozne celé dni, sice nevraciam ale nemam k tomu daleko, nemám sa kničomu, nič ma nebaví, nechce sa mi jesť, lebo na nič nemám chuť o chvílu ma aj špina zožere asi. Jaj nech už to skončí, aspon ten 1.trimester 😝

sisinka76
13. jún 2009

ahojte 🙂

k.a.t.k.a., ani ja neviem Samkovi nejako vysvetlit ako ma pedalovat. on sa tesi, sadne si na bike, ale tiez sa necha tlacit, najskor som myslela, ze este nedociahne na pedale, ale vsetko sme nastavili tak ako ma byt a nic, jednoducho to este nevie ☹ takze chodi len na odrazadle, ale myslim, ze on je happy aj tak 😀
a treba vydrzat, ten 1.trimester je dost blby, co sa tyka pocitov, chuti a zmeny nalad, drzim palce 😉

inak, vcera sme boli cely den v tom Märchenparku, no paraaaaaaaaada, nevyblaznil sa len Samko, ale aj ja s muzom 😀 samkovi sa najviac pacila jazda na traktore a dnes doobeda som video musela pustat asi 10 krat za sebou, dokonca aj babine basnil o tom do telefonu, podareny bol 😵

oli, uz sme doma, najblizsi mesiac sa nikam nechystame, takze sa stretneme na ihrisku 😉

olianko
13. jún 2009

joj k.a.t.k.a tak ten I.trimester ti fakt nezavidim .ja som vtedy chcela len spat a spat ale bohuzial sa nedalo .Nastastie to mam uz za sebou ale teraz pre zmenu ledva chodims tym brucho 😝 ledva sa zohnem, laby mam jak medved- no daco otrasne, ved malicky mam pomaly take "male" ako palce na nohach 😠 Poitivne je , ze mi ich muz kazdy vecer masiruje 😵
Sasku sme nejakospeci ucit bicyklovat neucili.V sobotu sme jej ho kupili a v nedelu uz ficala.Asi ich netreba ani tahat ani tlacit ...no neviem sak raz sa to naucia a potom ich uz nedobehnete - tak jaj ja 😅 🙂
Sisinka tesim sa kedy sa uvidime
A ten Marchenpark je nejaky zabavny park bo nepoznam to

sisinka76
13. jún 2009

oli, je to zabavny park asi 60 km od BA, pozri si na www.familypark.at , je to tam aj v slovencine 😉

aktak
13. jún 2009

u nas je bicyklovanie totalny hit, bicykloval uz pred predajnou s ujom predavacom a bral vsetkych okoliducich 😀
Adelke ide osmy zub, chuda je nervozna, ma teplotu, chudatko 😒
kati snad ti to rychlo prejde a zvysok tehu bude super 😉
oli ti verim ze to chces mat za sebou, uz len paaaar dni 😵

masinka
14. jún 2009

ja som v prvom trimestri vkuse chrumala soletky alebo piskoty - napinalo ma iba ked som bola hladna (a hladna som bola 5 minut po dojedeni predosleho jedla)

Nelka ma tiez bicykel, ale sa ho boji, takze zatil ficime na odrazadle a trojkolke, na nej sa ale tiez len odraza

a tiez mame ten board ku kociku, ale mi je na dve veci kedze Dianku nosim. vcera sa mi prvykrat sama pretocila z chrbatika na brusko, tak hadam bude onedlho sediet a v bugine sa jej mozno bude viac pacit...

adaa
17. jún 2009

ahojte, ako sa mate?
my vse ok. Malu odnaucam dudlovat cez spanok tak prezivame krusne chvile. Je to ale na dobrej ceste uz je to tyz.a pol a zijeme 😉 Dudka sa uz u nas nenachadza, zobrali ju lastovicky pre svoje babatka

adaa
17. jún 2009

ale teda trosku mame z toho problem, odkedy som jej ju vzala od vtedy sa mi zacala pocikavat.. Vraj ako prislo tak odide a nemam to extra riesit. Upozornovat ano, ale nie aby dostavala na zadok alebo tak.
Tehu cukrovku nemam, uf 🙂

k.a.t.k.a.
17. jún 2009

cafte 🙂
no ja som grogy uplne, nic sa mi nechce 😝 a teda obdivujem zeny ktore si vychutnavaju tehotnestvo, lebo podla mna na nom nie je čo vychutnavať 😝
som sa prave vratila z aquathermalu v senci, bolo super, mala sa dobre unavila 😀 ja som si poplavala 😎 zevraj by sa nemalo či čo, ale mozem to ja vseto okaslat, fakt co citam co sa mozea nemoze robit, jest ... tak to si mozem rovno gulku do hlavy... 😀

no u nas bude oducanie od cumla tazky boj 😖 mala non-stop dudluje, ja som z toho normalne na nervy 😠

aktak
17. jún 2009

ja chcem tiez oducat od dudla, ale Adelku 😀 ma ju na ukludnenie a pri zaspavani
kati to sa zlepsi, unava odide a babo bude kopkat a zachvilu rodis 🙂
chcem topanky na promocie ale v tych obchodoch nic neni, dufam ze sobota to isti a nejake ya cely den kupim, inak ma porazi 🙄

olianko
17. jún 2009

Ahojky 🙂
My sme odnaucali od dudla tiez.Saska ho v poslednom case mala v puse skoro stale a potom ho niekde vzdy zapatrosila.
Tak som jej ho jeden vecer nedala , to bol strasny rev ale vydrzala som to.Potom kazdy vecer vravela, ze ona ho potrebuje 😅 ale bola som neoblomna.Teraz asi po dvoch tyzdnoch si nan spomenie len vtedy ked mi chce povedat , ze bracek bude mat dudulku 🙂
k.a.t.k.a ja som si toto tehu teda tiez nevychutnala a pri predstave , ze by som mala byt zas tehotna v 40-tke 😝 to nie je nic pre mna 😅 🙂
Plavanie je dobre v tehu , len tam hrozi infekcia ak nevies aka ta voda je v bazene.
ja sa neviem dockat kedy sa budem moct rochnit v nejakej dobrej kaluzi 😀

adaa
18. jún 2009

ja sa kupat nechodim, ale ja proste vzdy nieco chytim aj ked nie som tehu tak neriskujem. Ale ak mas v poho skusenosti Kati tak poho.
Aj nasa dudlovala dost a uz mi to bolo obcas aj trapne ked chcela po vonku behat s dudlom. Pre mna to bolo klidek pohodicka, ale.. este sa ma aj to male narodit a ide do skolky. Tak nechcem aby mu brala a davala si do pusy alebo tak. Ja som nad tym dlho nedumala ze ako to spravim, proste ma to jeden den napadlo a hned som konala. Oni budu plakat vzdy, to je jedno ci dnes ci zajtra ci ho odhodi dobrovolne ci ho zoberes ty. Dnes sme spali super. Vobec sa nezobudila a vsetko bez problemov 🙂
A Kati nuz nezavidim cele tehu pred sebou, chichi.. ale sak zmaknes 😵 zaciatok ide pomaly a pak to leti 😵

olianko
18. jún 2009

Adaa no mne sa prave tento koniec vlecie jak nejaky sopel 😅 🙂 Tak ale mam to za par tak to uz nejako zvladnem aj ked...na posteli sa ledva prevalim z boku na bok, ked sa chcem postavit z postele tak pomaly musi niekto domna kopnut nech sa trosku rozhupem 😵

adaa
18. jún 2009

Oli tam som este nedorazila tak neviem 😀 Pri Sasi viem ze mi vobec nevadilo ze som tehotna a dokonca som radostne vyhlasovala, ze by som potiahla dalsich 9mes bez problemov 😕 mi asi hrabkalo 😀
Veru zapar juchu, uz mas vsetko pripravene? ja nic

olianko
18. jún 2009

Adaa pri Saske to bolo celkom v pohode.To som chcela mat za sebou lebo uz som chcela mat Sasku pri sebe a bolo to nieco nove.Som si mohla oddychnut kedy som chcela.No a teraz....
Ja ked som otehotnela teraz tak som sa taaaak tesila a myslel si , ze ako si to vychutnam no ale az tak si to nevychutnavam 😅
Vsetko mam uz pripravene, oprate, ozehlene, taska nachystana do nemocky.Uz len cakam kedy to pride.
Dnes som bola v poradni tak vsetko je o.k. ale na porod to este nevyzera

adetka
18. jún 2009

ahojte...
Mirka nastastie nema dudlik od jedneho roku... naucila sa na dudlikovu flasku s ruckami... takze v noci pijavala cajik... teraz jej ho treba uz iba pri zaspavani... ked u nasich najde jej stary dudlik, tak ho skor pcha mne do ust... 😀 ... nebicikluije... ma iba trojkolku... a na nej sa odraza... myslim si, ze ma este cas...

ja chodim teraz na katedru pracovat aj styri dni v tyzdni (bakalarky, prijimacky, rozvrh pre devat rocnikov 😲 )... a cez leto budem pisat minimovku...

vsetkym tehulkam zelam co najprijemnejsie tehulkovanie... 😉

sisinka76
18. jún 2009

ahojte 🙂

oli, vecer som ti este pisala IP, ale jednym jedinym kliknutim som to cele oznacila a zaroven aj zmazala 😠 doteraz neviem ako, ak viete, dajte vediet, nech to uz nezopakujem 😀 nooo a potom som bola taka nasrata na seba, tak som to vypla a isla radsej spat.

my sme boli dnes vonku od 9 do 13 a samka som nemohla dostat z ihriska, ja uz som nevladala a on ma tolko energie, asi si ju poziciam 😀

inak, ako je to u vas tehuliek s vahou? ja som pribrala uz 7 kil a doktor mi povedal, ze si mam davat pozor na to jedlo. ale mne taaaaaaaak strasne chuti, aj si poviem, nedam si a nakoniec neodolam 🤐

a zajtra ideme na 3D UZV, tak snad uz sa na 100% dozvieme pohlavie, doteraz doki len tipoval dievca, naposledy malo vsak babo prekrizene nozicky a tak sme nic nevideli. v kazdom pripade to bude asi hanblivko 😀

masinka
18. jún 2009

ahojte
Dianka sa zacala tento tyzden intenzivne otacat z chrbatika na brusko, tak prebalovanie a kupanie zacina byt normalne boj. Naspat sa este vacsinou sama otocit nevie, tak po chvili sa rozculuje a musim ju ist ratovat 😀 Sak pockajte tehulky, onedlho tu uz budete riesit podobne radosti a starosti 😉

mne asi z tej materskej uz sibe , ale ja by som si tehulkovanie kludne este zopakovala 😀

Nelka bola bez cumla od 5 mesiacov, sama ho odmietla ... zato pouzivala na dudkanie mna... Taraz malej cumlik obcas zoberie a trosku podudka. Dia tiez nie je velkym fanusikom cumlikovania, ta si radsej cmula ruky, nohy alebo cokolvek co sa jej dostane na dosah pusinky (popruhy na manduce a podobne)

Sisinka, my tiez chodime na ihrisko do jamy. Ale stale neviem ktora si ty. Tak ked ma uvidis, ozvi sa (fotiek tu mame habadej, tak ty nas snad spoznas 🙂

adaa
18. jún 2009

sisinka no ja som v 29tyz a mam uz 10kg extra a priberam kilo tyzdene takze ziadna slava.. ale ja neviem, sak sa neprejedam. Niekedy sa to neda ovplvnit, telo si zadrziava vodu. Pri Saske som pribrala nieco cez 20kg takze pocitam toto bude rovnake ak nie este viac..
Zajtra dajte vediet ake bolo 3D
Oli sak mas tusim 3tyz tak 2este vydrzite a pak treba dat dlhe prechadzky, troska sa potulit manzelovi a idetee 😀

adaa
19. jún 2009

dnes sa vonku zase neda dychat ...

lucxy
19. jún 2009

neda adaa,,,,ale u nas zacalo dost fucat 🙂

aktak
19. jún 2009

masinka to este len bude sranda ked bude stale sikovnejsia, ja uz som z Adelky sediva, vsade sa dostane aj najvyssi suplik vie otvorit a visi na nom, nespadne a zavrie ho, nechapem ako to robi 😲 😀

druhe tehu som si nijak extra neuzivala ani ja, ale velmi som si uzila ruhe babo, aj preto ze som vedela co sa bude diat a aj preto ze Adelka len spala a papala a bola velmi dobra, ani som o nej nevedela a len sa usmievala na mna 😵 takych by som aj 5 zvladla 😵

olianko
20. jún 2009

Ahojky 🙂
Tak sa nam pekne zmenilo pocasie.No a nasa Saska ma dnes teplotu cez 38 a dokonca ma po tele take male cervene bodky.Tak teraz neviem ci su to potnicky, ci z jedla / u babky jedla nejake nove kekse/Tak som zvedava jak to bude do pondelka a potom sa ide k dr.
Sisinka ako bolo na 3D? uz viete ci Samko bude mat braceka ci sestricku?
Ja som isla vcera na cvicenie pre tehulky na tu Antolsku a pani Jezikova mala dovolenku 😅 Tak som sa pekne prehnala.Esteze to nemam daleko.
...no a v 30tt som mala +12kg 😠 ale teraz sa mi to celkom ustalilo a uz nepriberam.Adaa tiez som priberala kilo za tyzden 😠

lucxy
22. jún 2009

olianko pekne meno ste vybrali,,,maxim,,, 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre