December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

lucxy
9. feb 2009

no aktak hod dake foto 🙂 sme netrpezliveee 😀

aktak
10. feb 2009

pozdravujeme z Tatier, je tu nadherne, hned po nasom prichode nasnezilo, prave svieti slniecko, drobci mi spia a mangel sa lyzuje 🙂 karneval bol super, Adamko hral hokej so Shrekom, s tigrom, kovbojom aj indianom, muska svetluska hrat nechcela 😀

sveva
10. feb 2009

aktak tak to je super, že karneval vyšiel. 😉 Musel to byť super hokej. 😀 Užite si Tatry. 😀 😉 😀 Aj ja by som chcela ísť. 😵

lucxy
10. feb 2009

aktak uzite si to,,,,,,,,,,, 😵

zuz11
10. feb 2009

ahojte, dovolenky aj ja zavidim, tuto zimu asi ziadna nehrozi 🤐 Alwx je moc malicky 🤐

inak taka otazocka davate vasim detom pit vodu s vodovodu? ja este nie len uvazujem ze zacnem len stale vaham 🤐

olianko
10. feb 2009

ahojky
zuz my davame vodu z vodovodu uz velmi dlho.Zo zaciatku som ju prevarala ale terraz ju len "prezeniem" cez filtracnu kanvicu a pije sa..a inak v Ba je vraj celkom dobra voda 😉

zuz11
10. feb 2009

a aj mlieko robites normalnej vody? hmmm filtracnu kanvicu nemam 🤐

elise
10. feb 2009

ahojte my v jasličkách super aj lukaska natáčali v jasličkách mestská televizia v piešťanoch, páči sa mu a ide upln e suverenne pekne papaá aj spinká tak sa vytešujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuz my dávame z vodovodu už vyše pol roka ale iba v čajíkoch alebo polievkách na pitie používame lucku.

lucxy
10. feb 2009

zuz ja davam z vodovodu ak jej davam cez den pit jupi sirup,,,,, 🙂

sveva
11. feb 2009

zuz aj ja dávam vodu z vodovodu. A aj Šárke robím mliečko s vodou z vodovodu, veď sa aj tak prevára. 😉

zuz11
11. feb 2009

no mne sa praveze nechce prevarat voda 🤐 nemozem iba ohriat na potrebnu teplotu obycajnu vodu z vodovodu?

lucxy
11. feb 2009

zuz ked davam ten jupi sirup dam trochu sirupu + studenu vodu trosku ohrejem v mikrovlnke

k.a.t.k.a.
11. feb 2009

ja dávam obyčajnu vodu z vodovodu asi od roka, toto som vobec neriešila, nakolko v BA je velmi dobrá kvalita vody 😉 v mikrovlnke som dala potom len na mlieko zohriať na 30 sec, mám to vyratane teplota akurat 😀

masinka
11. feb 2009

my tiez pijeme vodu z vodovodu. malej som ju nikdy neprevarala a ziadne traviace problemy nikdy nemala. ked aj robim caj, tak ho dolievam studenou vodou aby bol rychlejsie pitny

a deti si musia zvykat - pridu do skolky a tam im nikto vodu do sirupu prevarat nebude

a ked vidim ako v obchodoch skladuju tie lucky - nechaju paletu stat za obchodom na slnku a podobne, tak myslim ze voda z vodovodu ktoru kontroluju hygienici je mozno vhodnejsia

k.a.t.k.a.
11. feb 2009

tak tak masinka, ja som dokonca tie dojčenské vody nikdy nekupovala tuším len 2 mesiace a potom fičala na britou prefiltrovanej vode do 1 roka 😉

sveva
11. feb 2009

zuz keď si ráno robím čaj alebo kávu tak dávam viac vody a potom už len zohrejem na požadovanú teplotu a spravím mliečko. Eliška tiež nepije prevarenú vodu, dám jej čaj (instantný a nalejem vodu) a hotovo. Keď nemá uvarený čerstvý a je smädná tak to tak riešim. Ona straaaaaaaaaaaašne veľa pije. 😉 Tuším aj nejaké 2 litre. 😅

elise
11. feb 2009

s vodou je celkom dobre v jasličkách dávajú deťom sladený čajík pritom malý doteraz cukor nekoštoval ale čo narobím nosila som mu svoj čajík ale ten nechcel piť ani ked mu to dala do hrnčeka on chcel z toho čo majú ostatné detičky. tak aspon dôkladnejšie čistíme zúbky 😉

adaa
12. feb 2009

ani ja neprevaram hadam od roka. Zije na sirupe Jupi.. pri druhom tak skoro snad sladene vody nepovolim ;) Cajik zoberie len vynimocne. Ale mame aj tu filtrovaciu konvicu Brita. Je to super Zuzi. Mas to za par sekund, my to tiez pijeme a mame stale v ladnicke.
Posluchaju teraz vase deticky? moja je straaasna. Nikedy uz fakt neviem co mam robit. Robi na priek a nechce sa prezliekat..
Bola som aj na utz. Male sa uz veselo vrti. Na to ze ma iba necelych 11tyz, bolo nejake moc aktivne s tymi mini ruckami a nozkami 😉
25.2 mame zapis do skolky

rybecka
12. feb 2009

Ahojte,
nie adaa mna tiez nepocuva 😠 aj my mame zapis 16.2 do skolky tak sa tesime aj uz teraz viem ako budem revat za nim v septembri mozno viac ako on 😀

adetka
13. feb 2009

zuuuz... v Bratislave je najcistejsia voda... aka len moze na Slovensku byt.... ja som v Nitre musela prevarat... je neskutocne tvrda... najtvrdsia na Slovensku... ale od jedneho roka som presla na cistenu v Brite... a od jedneho a pol roka pijava slecna aj dzusiky (Kubika)... v jaslickach im varia cajik...

my mame zapis do skoly 24. februara... a uvidime, ci sa nam podari oducit slecnu od plienok... odmieta si sadnut na nocnicek...

zuz11
13. feb 2009

tiez pozeram na tie filtracne kanvice len som z nich debil a neiem na co sa sustredit pri vybere 🤐

nas ziaden zapis necaka 😀 my mame skolku vybavenu aj bez neho a dovtedy kym otvoria tu firemnu 9 ( ktora meska) tak ked sa im uvolni tu cez cestu tak mi ju hned vezmu 😀 len sukromna a pytaju 10 litrov ale lepsie ko ja na maslu 😀

olianko
13. feb 2009

tak vy uz mate zapis? 😕 u nas beru prihlasky do konca marca a az potom nam daju vediet ako sme na tom, ci nas vzali.
zuz takze davas Hanku do sukromnej? na pol dna alebo na cely?
Adda u nas je teraz Saska vynimocne velmi poslusna az sa tomu cudujem, ze co sa deje 😵
....a brusko rastie? Nas drobcek sa uz zacal poriadne zvrtat 🙂

zuz11
13. feb 2009

oli, na cely den, ved uvidime ako sa aklimatizuje ale ona rada deti a kolektiv tak asi ani domov nebude chciet chodit 😀
no ved aj Alexa planujem dat do jasiel buducu jar resp na jesen ak bude vsetko ok

adaa
14. feb 2009

Ahojte
Prosim, neviete mi poradit. Moja mala mava teraz v noci (uz asi tyzden ak nie viac)take tantrumi ze neviem co s nou mam robit. Normalne hystericky zachvat, place.. schovava sa pod stol, vylieza na stenu a podobne nezmysli. Trva jej to aj 30min a nevieme ju nijako ukludnit. Normalne sa zobudi v sterde noci a zacne takto vrieskat.Nechce caj, ani dudel nic, vsetko hazde. Neviem ci sa jej mam prihovarat, pocuvat ju.. alebo nechat tak. Vzdy davam pozor aby si neublizila, dala som aj studenu sprchu ale nic.. musime vzdy len vyckat kym ju to nejako prejde. Vacsinou ale ukecavam a neviem ci je to spravne s nou komunikovat. Dnes to bolo najhorsie, boli sme hore od 1h-4.30rano, medzitim sa aj hrala ale a aj chvilu pozerala telku no a 2 krat tie zachvaty placu. Nijak sa ju nedalo dostat do postele. Pak spala do 8h a zas je hore. A to sme boli vcera u lekarky, koli tomu jej nepapaniu a dala nam take kvapky ktore maju trocha ucinok ako sedativa a ma z nich akoze straaasne spat. preto sa davaju vecer iba. No a aha.. este horsie. Dufam, ze teda aspon jej zaberu na to rozpapanie sa.

k.a.t.k.a.
14. feb 2009

no nezavidim ti 😝 moja tiež ma v noci také zachvaty plaču, aj dnes v noci mala, nič nechce ani dudel, ani čaj ked sa jej prihovorím tak spustí este viacej a kope okolo seba a rozhadzuje rukami 😅 do mňa vtedy už 100 čertov a "kašlem" teda na nu nech sa ukludní a pak vždy zaspí 😝 ale teiž neviem čo su to za moresy 😔 našťastie to ale trvá tak 5-10min nie celu noc ako u teba adaa 😝 ale tak či tak je to odkedy mala tu črevnu virozu s nou katastrofa v noci, vkuse sa pyta ku nam do postele, do polnoci sa 100 zobudí ... Uz som jej aj medovkovy caj robila nech je kludnejšia 😝 ale nechce ho pit, tak ho začnem asi ja piť 😅

zuz11
14. feb 2009

adi a dr si toto nehovovorila? nie je to iba namesacnost? lebo akurat ved teraz niekedy bol aj spln 🤐
nastastie u nas Hanka spi dobre, aspon jeden clen rodiny ale tiez chodi ku nam do posteli ale az nadranom dobehne a obcas zo sna iba vykrikuje ze tata tata alebo zo sna si trosku pomrnka 🤐

adaa
14. feb 2009

No ona to tiez mavala iba 5-10min a pak som ju ukecala a sla spat. Ale ted sa to nejak zhorsuje. Dr.som to nepovedala, mna to v tej chvili nejak nenapadlo. Sli sme hlavne koli potvrdeniu do skoly. (inak mi tam oznamili v skolke ze mi ju asi nevezmu ani v januari ked budme na materskej, ze maju plny stav.. pomoc) Ale ked to este bude aj cez vikend tie 2noci tak asi pojdem. Lebo s tymi sedativami je to cudne. Jedine ze by mala este aj hlucinacie, je to v neziaducich ucinkoch. A ona totiz chcela dnes v noci aby som OTVORILA STENU. Stala v kute, skriabala sa akoze hore po stene a kricla ze :otvor, otvor..
No neviem.. dufam ju to prejde. Joj, zuz o splne vieme.. to boli noci. 2tisic krat bola hore a ja tiez. Sem tam aj rozprava zo sna.
Ted je u babky od rana, mi sme oddychovali. Ale uz idem za nou. Vraj neni unavena, ja to nechapem.. my sme mrtvy.

elise
14. feb 2009

adda aj lukasko to robí v noci nie stále ale iba občas a vykrikuje maminka nejdem nie a tak a hádže sa potom ukazuje že nechcem nechcem. ale myslímže je to len spracovávanie zážitkov alebo nejaká zmena a musí sa snou takto vyrovnať. 😉

adkaw
14. feb 2009

Ahojte,
baby chcela by som sa opýtať, ako plánujete dať detičky do škôlky? myslíte že nám ich zoberú už od septembra alebo tým že sú decembrový tak až januára? ja by som chcela od septembra ale v prvej škôlke ma odbyli že nemájú miesto tak neviem či to mám ísť skúšať ďalej. 🙂

adetka
14. feb 2009

Ahojta... Mirka mi tiez v noci plakava a vykrikuje zo sna... ale iba par minut... a skor nad ranom... vacsnou ju zoberiem na ruky... trosku ju pokolisem v naruci a ona sa ukludni... pripade obcas aj preberie... a chce ist spat do postielky...

adka... aj ked ho chces dat od januara, musis ho prihlasit uz teraz v septembri... ja zatial neviem... podla toho, ci sa bude dat... a ci sa nam do vtedy podari oducit od plienky a pytat sa... ak nie.... tak ostane dalsieho pol roka v jaslickach... a urcite skusaj dalej... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre