December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

danii
8. aug 2010

masinka 😕 no tak to idem dat ockovat asi aj ja. presne ako si na zaciatku napisala, tiez odolavam /zatial/, vsak kazde dieta to malo, prezilo........ musi si to odskakat.......
po tom ockovani, ked to aj dieta dostane - ak to vobec dostane - tak v ovela jemnejsej forme. kamaratkin maly mal kiahne, dost zle. bola nestastna, ze ho nedala ockovat, nemal by to take strasne 😢
ale zatial odolavam okoliu...... najma ked je edusko este malinky, ma tych povinnych ockovani aj tak dost, minule aj s horuckami..... ☹ 😢 ked podrastie, ideme na to!

masinka
8. aug 2010

Danii, ono sa to aj tak ockuje az v tych 15 mesiacoch - ked ma vsetky ostatne povinne ockovania za sebou - takze este mas cas si to premysliet a mozno ti to Karolinka dovtedy donesie zo skolky a mate to vyriesene (a usterite 200 EUR - na kazde dieta to bolo cca 2x50 EUR)

aktak
8. aug 2010

mali ste uz drobcov uz nekto obdobie "nocnych mor"? Adamko asi 2 tyzdne hovori ze nechce ist spat aby sa mu neco zle nesnivalo, nevie mi povedat co ale boji sa, aj v noci si pride lahnut, aj teraz ma volal ze nech som tam lebo sa mu zle sniva, mali ste neco podobne? mozem mu nejak pomoct ci to prejde same? (zatial to neni take vazne aby som isla k psychologicke, ani neplace ani nic, len to vzdy spomenie ked ide spat ze nechce aby sa mu neco snivalo)

adetka
9. aug 2010

@aktak...taketo nie... Mirka akurat obcaa povie, aby som jej pri zaspavani drzala rucicku lebo sa boji... ale mam pocit, ze to robi len preto, aby som bola pri nej co najdlhsie 😅

olianko
10. aug 2010

akatka nasa Saska nieco podobne mala.Ked isla spat tak nechcela ist sama a tiez povedala, ze nechce aby sa jej snival taky strasny sen.Ked som sa jej pytala co sa jej snivalo tak mi povedala , ze o nejakom krokodilovy.Ale vzdy prespala celu noc len rano povedala co sa jej snivalo.Teraz to uz dlhsie nespomenula takze je to asi uz o.k.
..no a tie kiahne mozu mat deti v ustach, v suske aj v zadocku , v uchu.Saska to mala vsade ☹ a Maxim mal velmi malicko

elise
10. aug 2010

ahojte 😉 my sme kiahne prekonali v decembri na vianoce vlani luky bol vysypaný uplne všade, teplotku mal iba chvílu ale prežili sme to, očkovaný nie sme proti ničomu iba tie povinné očkovania máme za sebou.
v noci sa tiež luky bojí, možno deti vidia nečo čo my nevidíme, aj občas vykrikuje zo sna.bože ako ten čas letí a deti rastú ved za chvílu budeme riešiť prvé písmenka. my sa snažíme o druhe bábenko ale zatial sa nedarí.

zuz11
16. aug 2010

ahojte, ja som ockovat proti ovcim dala, Hanka ma obe vakciny a Alex cakana druhe ockovanie ( ako to tu niekto isal ockuju az po 15 mesiacoch proti nim ) ved danni daj Kajku zaockovat aby ti to zo skolky nedoniesla....

adetka
21. aug 2010

Moje dieťa miluje drámu ... včera si pri naháňaní holubov poranila koleno ... a od včera večera odmieta vstať z kočíka... (aj keď krátko po páde skákala na trampolíne 😉 ) 😀

danii
29. sep 2010

zuz, dik, myslim ze si ma presvedcila 😉

k.a.t.k.a.
1. nov 2010

čo je čo je ??? 😅 nejak to tu zanedbavame 😝 nikto nič nove??
nejake tretie na ceste ? 😀 samozrejme okrem Katky 🙂

prosim vas, skusene kojace matky ako sa učí na flašu, alebo magic cup? narozdiel od Mišky ktorá bola na UM, sa mi Maxima darí kojiť doteraz 🙂 ale rada by som keby aspon z pohara vedel piť, alebo flašky, lebo žiadne iné tekutiny neprijíma len moje mlieko 😅
inak je strašný lenivec, lebo ešte ani nelozí, neštvornožkuje len sedí a leží 😅

sisinka76
1. nov 2010

@k.a.t.k.a. ajoooj 🙂 ja Riska tiez este kojim a ine tekutiny okrem MM tiez velmi nemusi, ak uz si aj da, tak len z flasky od mineralky Lucka, na ten naustok od Aventu som ho nevedela naucit. raz som mu len tak dala Lucku z flasky a on len obhryzal a nahodou sa mu podarilo potiahnut a odvtedy uz pekne pije takto. ale najradsej ma aj tak didku 😀
co sa tyka zrucnosti, je ovela sikovnejsi ako bol Samko v jeho veku, aj skor zacal lozit a uz vyse 2 tyzdnov chodi uplne sam, co je pre mna obcas na nervy, lebo normalne nestiham 😀 ale hlavne, ze su obaja zdravi a vedia sa spolu uz aj pekne zahrat, takze si obcas aj oddychnem 😉

pekny dnicek Vam vsetky zelam 🙂

olianko
3. nov 2010

Ahojky 🙂
MAxim bol tiez lenivec.Pretacat sa zacal az ked mal 8mesiacov tak som si myslela , ze chodit zacne kedbude mat 2roky 😅 🙂 ale potom to uz islo.....Teraz je vsade....hlavne vsade vylieza.Jedno stastie mamze ked ide vyliezt na stol ci sedacku tak s velkym krikom jak maly Atila 😀
Inak minule na ihrisku spadol a odbil si z predneho zubka, nastastie nie vela
Chodime uz na nocnik , do plienky sa nevykala uz ani nepamatam kedy.Tak aspon to
..a z tej flasky mu trosku trvalo kym sa naucil pit - myslim ten magic cup.Hlavne sa teraz jeduje lebo z neho nemoze vylievat vodu
....a tretie ? ...ani nahodou

aktak
4. nov 2010

@k.a.t.k.a. super ze sa kojite 🙂 netreba nosit flasky, prihrievat a sterilovat, verim ze si to uzivas 😉 ja milujem tie zamilovane oci ked babo papa a usmieva sa na mna 😵

@sisinka76 my tiez tak nahodne sme cucli a naucili sa, ale pri oboch pouzivame pohare od par mesiacov, proste na flasky ani sosaciky moc neboli, a v sosacikoch mi vadi ze sa tam mozu drzat bakterie v tych uzkych miestach 😒

@olianko si ma potesila, moja sa nechce ani za svet pretocit este, len z bruska na chrbat ale to neni tazke, takze vidim ze ma este cas 😀

Adelka ma furt plienky, mne to az tak nevadi ale stary rodicia su z toho na prasky, dnes si sama stiahla pyzamo, vzala nocnik a vykakala sa, ale inokedy nic nepovie a nalozi do plienky, ja zatial nepanikarim, mala by som? 😀
tretie kolo, teda u nas stvrte, nehrozi, teda pevne verim 😎

aktak
4. nov 2010

dnes sme sa stretli u doktora s @masinka tak nas napadlo ze by to chcelo stretko nekde, s deckami, co poviete? pre istotu ziadna velka organizacia, pre zaciatok bude uspech ak by sme sa stretli kto by chcel a mohol nekde v kutiku v nejakom centre, mna napadli tie mekke preliezky v Avione, chodievam tam okolo 9tej a neni tam ani dusa, len kde tu upratovacka sa mihne 😀

olianko
4. nov 2010

my by sme radi na stretko prisli len teraz su obaja chori , takze najblizsie dva tyzdne to u nas nehrozi 😒
inak nepoznate nejakeho dobreho deckeho zubara?
Masinka ta vasa dr . nas uz nechcela zobrat ☹ 😠

k.a.t.k.a.
4. nov 2010

super na stretko by som dosla, len dajte vediet ci brat aj velkacov, lebo tak ju nedam do skolky 🙂

@aktak hej uzivam si kojenie 🙂 ale niekedy je to o hubu, komplet mi odisiel chrbat z nocneho kojenia a milujem ked sa do mna zahryzne ako pitbull , ale uz sice dlhsie nekusol, tak snad je uz potom 😝 😎

@olianko a to aku dr. ma masinka ze vsetci k nej chodite? moja bola vcera v telerane na markize 😀 ja chodim na Fedinku

detsky zubar snad tu www.evident.org len to je sukromne, tak riadne to ide do penez, ja tam chodim sama so sebou 😀 aj teraz ma caka vyberanie 8cky 😝 neviem ako to zvladnem bez naslednych utlmovakov 😝

aktak
4. nov 2010

@olianko ja som bola s Adamkom tu na Haburskej u sukromnej, nechala som tam asi 17 eur aj s tym ze mu zalozila kartu, bola mila, nechal si aj vrtat a blombu dat bez slova, a zobrala nas na minutu presne, kontakt mi dala Zuz

@k.a.t.k.a. mozme aj s velkacmi, len to si s vami moc nepokecam lebo troch strazit je umenie 😀 pripadne mozme aj s manzelmi ze by strazili a my kecali 😀

olianko
4. nov 2010

akatka len aby to neskoncilo tak , ze manzelia budu kecat a my strazit 😀

adetka
4. nov 2010

pozeram... ze ja, erika a lucxy sme stale monomamy... 😅 ... bala som sa, ze som... ze som jedina... s druhym sa nedari... a ako pracujuca na stretavku nemozem... jedine cez vikend 🙂

masinka
7. nov 2010

jej, organizujete to stretko 🙂
Avion o deviatej je na nas moc skoro - baby mi drichmu do deviatej.... a z Petrzalky sa dostat cez most tym smerom je rano do deviatej dost od drzku - to tu prebieha stahovanie narodov....
Ale ak zmanazujete nieco o takej tretej-stvrtej popoludni, tak sa urcite dotrepkame 🙂

jahody11
8. nov 2010

Ahoj,

Baby, chcem vas poprosit o pomoc, potrebujem prieskum diskriminacie zien, matiek k bakalarskej praci. Cize sa to tyka matiek, ktore sa uz vratili po materskej dovolenke do zamestnania, a tak vas PROSIIIM o vyplnenie dotaznika, zaberie vam to cca 3 minutky vasho casu 😉
http://jahody11.dotazniky.com/

Za vyplnenie vopred dakujem 😵

adaa
11. nov 2010

ahojte
k.a.t.k.a Mne Saska nechcela nic. Trvalo to asi mesiac co zobrala vodu z Avent flaska. Vtedy som este kojila. Adama som musela prestat kojit zo dna na den .. 2tyz nepil ziadne mlieko ani takmer ziadnu vodu. Iba z jedla a pit len z lyzicky alebo normal z poharu si glgol. Pak sa teda chytil na NUK ma to taky silikonovy sosak. A o mesiac mu uz nerobilo problem vobec nic. Vie pit zo vsetkych druhov asi ;) Ostava ti asi len skusat a skusat. Ides odstavit?
tretie.. zatial jedine ak neplanovane 😉

adaa
22. nov 2010

Maminy prosim nekupovali ste detom nepremokave nohavice? sa snazim zohanat tak ci nemate nejaku skusenost. Adam este vonku capa na zem a chodi cely od blata

sisinka76
23. nov 2010

@adaa ja som kupila v H&M take termonohavice, su teple a navyse nepremokave 😉 kedze Risko tiez este dost pada. su naozaj super, ked dojdeme domov, je spinavy a mokry a ked ho vyzliekam, je vsade suchucky, teda okrem plienky 😀

masinka
25. nov 2010

gratulujeme vsetkym Katkam k dnesnym meninkam 🙂
M +D+N

aktak
2. dec 2010

dakujem a prajem Mirke k vcerajsim a mojmu chrustikovi Adamkovi k dnesnym 4.narodeninam VSETKO NAJLEPSIE 🙂 a aj Karolinke ktora to ma tiez za sebou aj vsetkym ostatnym ktorych narodeninky len cakaju 😉 😉 😉 krasne oslavte 😵

lucxy
22. dec 2010

ahojte,,,aktak Adelke všetko naj k dnešným meninám,,,a všetkým oslavencom 😵 😵

adaa
23. dec 2010

Krasne sviatky prajeme aj tu na mk ;)

sisinka76
24. dec 2010

Aj my zelame krasne sviatky, prezite ich v pohode a laske so svojimi najblizsimi 🙂

olianko
31. dec 2010

Vsetko dobre do Noveho roku , hlavne vela zdravicka, stastia a vela lasky ....nech je ten dalsi rok stastnejsi ako ten predchadzajuci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre