December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

aktak
14. máj 2009

oli tekute palmolive 😖 asi skusim Dove, ma vraj 3/4 kremu ci ako 😀
uz to mas za par 😉 😵

adaa
14. máj 2009

Aktak sak predavaju aj decke take tekute mydla ku umyvadlu, skuste to. Ma to urcite jemnejsie ucinky.
My sa mame inak fajn. So skolkou je to zle.. az mi je do placu. Hrozne tam chce ist

zuz11
14. máj 2009

no inak hruza s tymi skolkami, aj ked ja som si nervy tento rok s nou nenicila, do minikolektivu Hanka chodi 2x do tyzdna a snad od septembra uz pojde do skolky, ten minikolektiv je dobry ze mensia pravdepodobnost ze ochorie 🤐 aj ked chuda ma dost riedku stolicu ale nie je to hnacka lebo ju nemava casto ale bezne raz za den ale uplne riedku ( teda dnes velmi malo nakakala tak netusime akej konzistencie a dnes nekakala doma 😀 )

masinka
14. máj 2009

adaa, ber to z tej lepsej stranky - aspon ti Saska nenavlaci domov kadejake bacily ked tam budete mat mimi a ak bude Adamko taky nespavec ako nasa Dianka -vrestala od polnoci do stvrtej vkuse a potom uz len tak chvilkami a zalomila az nadranom- tak budes rada ked si rano chvilu pospis (to som zalomila aj ked mi pritom Nelka skakala po hlave ) a nie sa treposit do skolky .
A okrem toho aj ked budes mat vacsi vekovy rozdiel ako my, ale ja som Nelku zo zaciatku nechcela prilis davat ani k babke , aby si nemyslela ze teraz mam nove babo a ju uz nechcem. Chvilu to trvalo kym sa s novou situaciou vysporiadala

adaa
15. máj 2009

Masinka dakujem za podporu, ja som ale naozaj zufala. Sak ako to bude v zime. Ja nebudem moct s nou behat po snehu a stavat 2hodiny snehuliakov ked bude male v kociku. Ovela lepsie by jej bolo s detickami v triede aj ked urcite tie bacile su zleeeeeee. Vsetko ma za aj proti to je jasan. Skusime dat odvolanie.. a dnes budem volat poobede riaditelke (ak sa jej vobec dovolam) ze uz mame zmenene trvale bydlisko. My sme totoiz v Modre, ale trvale sme mali este v Bartislave ked sa davala prihlaska, Ted uz sme oficos z Modry a dokonca byvame presne na tej istej ulici ako skolka. Snad to trosku pomoze

masinka
15. máj 2009

Adaa, no drzime palce s tou skolkou 😀 nam doteraz neposlali vyjadrenie, tak to beriem tak ze nas neberu. este ze sme na materskej 😉

inac Nelka mi v zime spavala aj 4 hodiny na balkone - mala overal, deku a kozusinovy fusak. tiez som zvedava ako budeme my stavat snehuliakov, ked budem mat pri tom Diu v manduce ... ta mi v kociku vydrzi tak 5 minut

chelsee
15. máj 2009

ahojte 🙂 tiez sme uz zacali chodit do skolky, sice len na tri hodky doobeda denne...prve dva tyzdne mala strasne plakala ked som ju tam vodila a aj pre nu chodila inak ze pocas dna bola supis a teraz ma rano nahana ze mami pod uz je vela hodin...sa tam velmi tesi....tak dufam len ze tych chorob odtial bude co najmenej ale co uz raz treba zacat chodit medzi deti...drzim palce so skolkami nech vas prijmuu 😉

aktak
15. máj 2009

adaa tak snad sa vamt o podari 😉
nas skolka netlaci, aj ked urcite ho dame na par hodin/niektore dni nekam ale zatial to neriesim.....co tak otvorit mini kolektiv pre nasich drobcov z BA a okolia 😀 myslim ze by sa nas dost nazbieralo 😉

adaa
15. máj 2009

masinka to si ma potesila ;) snad aj nas bude spachtos. Som sa objednala o 2tyz na 3D uz tesim ze uvidime krpca 🙂
Riaditelka nas sklamala, neslo o trvale bydlisko. Vraj nas zobreu na 100pro bud sep 😖 ale aspon daco 😉 ale mam sa ozvat nov-dec a moooooozno sa najde miesto v januari, to by bolo supis. Mam sa jej pripomenut (moja svagrina inac pre nich robi trocha administrativu a ani tato protekcia nepomohla a dokonca ma riaditelka v triede aj saskynho bratranca) Ufidime.. dat jej sponzorsky dar som sa neodvazila.. vraj sa to tak robi. Nuz..
Chelsee aka zlata malinka. Aj sa zmenila odkedy tam chodi? ma nejake nove maniere? viem ze deti si vela veci podonasaju 🙂

chelsee
15. máj 2009

ada 😉 ani ne ze by sa zmenila, akurat zacina zapasit s anglictinou, sa na nej smeju tetusky co su tam s tymi detmi tolko im vysvetluje po sk ale nikto jej nerozumie ale jej to nejak neva a pokracuje si dalej po svojom 😀 ale vidiet na nejj ze zacina chapat, je to ako taky trojhodinovy kurz angliny pre nu 🙂 akurat ze ked pak stretneme deti niekde vonku tak je smelsia a sa prihovara viacej....je to kazdopadne super ked idu medzi rovesnikov a je tam deti viac, mama nikde tak zacinaju chapat ze nejsu len oni stredobodom pozornosti

olianko
15. máj 2009

Ahojky 🙂
Adaa idete do Gyn fivu na 3D?
Inak myslim, ze ani nas nevzali do skolky a vyjadrenie nam poslu az na konci maja.Sponzorsky dar by som nedala , mne to robi dost problem niekomu sa takto zaliecat
Snehulaikov este neriesim 😀
Akatka my pouzivame obycajne mydlo - tuhe a nevysusuje nam to tak ruky./ tuhe mydla su aj tak lepsie ako tekute/
A dobry napad s tym minikolektivom 🙂

k.a.t.k.a.
17. máj 2009

Hlasim navrat zo slnecneho Talianska a Sicilie 😎 nejake nove dietky, tehule kym som tu nebola?

adaa
17. máj 2009

Katka to je ake nefer, co ste boli na dovolenke?? 😕 🙂
Olianko ano ano ideme na Zahradnicku, bola som tam aj so Saskou. Vy ste boli tiez? Ja som velmi rozmyslala, uz som mala vela utz a nechcem babatko zas ozarovat ked v podst nemusim. Co si o tom myslite? moze to uskodit? Mala som uz tusim 6 scanov a to som 24tyz.

aktak
17. máj 2009

adaa a kedy idete na utz? co tak sa stavit navstivit nas jednoclenny hokejovy klub? 😀 ja som na 3D nikdy nemala potrebu ist, nebol dovod, pohlavie sme vedeli, ze je babo zdrave tiez a aj ked by to nemalo ziadne negativne ucinky tak je to minimalne skoda penazi, ale ak to chces tak preco nie

kati sa ti dobre provokuje 😀 zavidime 😎

zuz11
17. máj 2009

ja som bola s oboma detmi na 3 a 4 uzv v pruskom 😀 nevedeli a ani sme pritom nechceli vediet pohlavie 😀

ja vas budem provokovat az v auguste kedy by som chcela ist k moru 😀

kati do skolky ste sa tak neprihlasili? do tej firemnej? 😀

k.a.t.k.a.
17. máj 2009

jo karavanom cele vychodne aj zapadne pobrezie sme presli aj siciliu krizom krazom 😀 parada bola, Palermo velke ciganovo, mrkli sme mafianske Corleone no a klasika Benatky, Rim, Pompeje, Florencia ..... 😎 obcas nejaké plazicky 😀

aktak
17. máj 2009

kolki ste boli? znie to super 😉

k.a.t.k.a.
17. máj 2009

piati 😉

zuz11
17. máj 2009

a bola aj Miska? alebo ta bola na prazdninach u babky? 😀

k.a.t.k.a.
17. máj 2009

jasne ze bola 😀 a 4000km zvladla perfektne 😉 aj spanie v karavane za jazdy, to priam milovala ked ju nadhadzovalo 😀

adetka
18. máj 2009

ahojte... Mirka ja z vasich deti asi najmensia... vazi 10 kg... a nosi oblecenie pre 18-mesacne deti... nedavno sme stretli jedno dievcatko... ktore bolo vzrastovo uuuplne rovnake ako Mirka... a jej tatino uveliceny, ako Mirka rozprava... a ze kolko ma rokov... jeho dcerka mala presne rok a pol 😅 ... ale co... dobreho je vzdy menej... 😉

sklokla je u nas pase... do polovice jula berie lieky na imunitu... a az v auguste sa ukaze, ako sa jej zlepsila... tane dufam, ze sa jej zlepsi aj apetit... papa neskutocne malo... rano jej staci stvrt litra kakauka... na desiatu dobne do chlebika... ak vobec... na obed je ochotna spapat pat lyziciek tyze, tri hranolky a maximalne tri kusance do nejakej zeleninky... neolovrantuje... na veceru opat tak stvrtinku krajca chleba... 😖
ale energie ma na rozdavanie... od rana sa jej nezastavia nielen nozicky, ale ani pusa... 😀

olianko
18. máj 2009

Ahojky 🙂
Adaa ja tam chodim normalne na gyndu.Boli sme tam aj na 3 a 4D utz ale len raz.Inak mi robil dr., len normalne uzt a to tiez nie vzdy.Akurat teraz v stredu mam poradnu a aj velky utz kde bude asi kukat prietoky a neviem co vsetko.
Juj k.a.t.k.a muselo vam byt super.Taku dovcu by som brala aj ja.No ale najskro pojdeme az na buduci rok tak teraz vam bude len tichucko zavidiet 🙂
...a dnes nam volali zo skolky.Pozvali nas na slavnostny zapis do skolky.Taaak sa tesime.Len dufam, ze aj Saska bude v septembri rovnako nadsena 😵

masinka
18. máj 2009

oli, gratulujem
nam tiez prave dosiel papier zo skolky a sme prijati. keby k tomu nebol pribaleny aj polmetrovy zoznam veci co tam treba priniest, tak by som si myslela ze je to preklep. ale o zapise tam nic nie je, tak im musim zavolat. lebo polovici pokynov nerozumiem

vyzera to, ze na tomto konci sveta (Petrzalka - Luky), su skolky nejake prazdnejsie ako inde v BA

my mame za sebou "trojrocnu" poradnu, Nelka vazi cca 12,5 kg a meria 95 cm, Dianka vazi vyse 6,5 kg
obidve mi zaockovali - Nelka mala 2 davku zltacky a Dia Hexu a Prevenar, tak sme par dni teplotkovali a boli straaaaasne mrzuti

adaa
19. máj 2009

skolky vam strasne zavidime ;(
Katka wooow parada, musis dat nejake foto. Miska je statocna baba 🙂
Ten 3D juj no neviem.. ale aby pak na nas nebol nahnevany, ze Sasi ma z bruska take zabery a on nie 😕 Aktak mame to az o 16h a ideme aj s tatinom tak asi nam to skor nevyjde k vam dobehnut, ale nekdy uz zas musime ;)
Adetka my sme tiez tych 10kg. Uz bolo sice aj 11kg, ale ted zas neviem, vyzera ze opat to dala dole. Musim odvazit. Vysoka neviem kolko je, ale asi tiez podobne. V tvaricke vobec tak chudunko nevyzera, ona ma okruhlu tvaricku... ale to telo ehm 😀

olianko
19. máj 2009

My ideme k dr. vo stvrtok.Bude pichat druhu davku zltacky.Doma si mam Sasku odmerat a odvazit aby sme sa tam nezdrziavali.Minule to Saska celkom dobre zniesla - bez teploty , ani mrzuta nebola tak dufam, ze aj teraz to tak bude 🙂
Na zapis sa tesime, deti bude strazit nejaka ucitelka a rodicom zas druha bude vysvetlovat co a ako .Vraj to bude trvat taku hodinku tak uvidime 🙂

nathalie111
autor
19. máj 2009

ahojte baby...v septembri nastupujem na novy skolsky rok do prace...
neviete mi poradit,ako je to s narokom na rodicovsky prispevok?Ak by som nastupila 2.9 (co je vlastne zaciatok sk.roka) mam nan za sept.narok?

olianko
22. máj 2009

Ahojky 🙂
Tak zaspi v skolke dopadol dobre.Saska si sice trosku poplakala ale kazdemu nadsene rozprava , ze bola v skolke 🙂
Uvidime ako to nakoniec bude v septembri.
V stredu sme mali poradnu tak drobcek sa zas otocil ritkou dole a vazi cca 2200g.Joj tak neviem co to bude za " drobceka" 🙂
No a odteraz budem chodit do poradne na Antolsku.Tesim sa lebo to mam blizsie 🙂

k.a.t.k.a.
22. máj 2009

jaaaj ale som sa dnes vytocila 😠 som bola na väcsom nakupe v tescu a pri pokladni, ze nemaju tasky, ze si musim kupit tu eko tasku kus za 0,30Eur 🙄 nejde o to , ze ich musim kupit a este aj take drahe, ale nechavam tam dost vela penazi kazdy tyzden, tak by sa mohli ku zakaznikovi zachovat slusne a napisat oznam na vchod, ze uz nemaju tasky a treba si kupit 😠 😠 Jo a tasky zadarmo uz davat nebudu 🙄 no ale tak aspon dufam ze budu mat lacnejsie ako tie dnesne kus za 9Sk 😠

adaa
23. máj 2009

Nathalie v tomto neporadim
Olianko a co ste boli na zapise? papaj, papaj nech malinky pribera. A ty samotna si pribrala ci ani tebe to na vahe nevidno. Ja priberam dost rychlo az sa toho obavam
Katka tie fotky su uzasne a kockosi ste cela rodina to sa musi nechat 🙂 Tesco dovi dopo
My zaciname mat dilemu nad menom. Akosi sa nam zacali pliest do cesty sami cudaci Adamovia. Samozrejme cest vynimkam!!!!!!! ;) Len viete ake to je mat v blizskom okoli niekho koho nemusite a vola sa tak ako by sa mal volat vas syn. Neporadite nejake mena?

k.a.t.k.a.
23. máj 2009

dik adi 😉

skus kuknut sem http://www.krstne-mena.eu/ 😉 je tam aj vyznam mena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre