December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

masinka
9. jan 2009

tak, mame novy albumik 🙂

porod bol oproti minulemu ( Nelka - 10 hodin porod a po otvoreni sa na 10 cm urgentna sekcia kvoli blbym ozvam) uplne v pohode. 2. januara som bola na kontrole, vsetko bolo v ok a pripravene, doktor mi "sluboval" na 80 % ze to pojde prirodzene. 3.1 som cez den mala trochu kontrakcie, tak cca v polhodinovych intervaloch, tak som este nieco poprala, navarila...po horucej sprche ale presli a vratili sa az vecer. 4.1. som sa zobudila o pol siestej ze mam uz take silnejsie kontrakcie. zacala som si to zapisovat, tak bolo v 10 minutovych intervaloch a zatial celkom predychatelne (az na to ze som mala uplne upchaty nos, co mam viacmenej doteraz). Okolo siedmej som bola zobudit mojho draheho ze to zacina vyzerat vazne, isla som do sprchy, tak sa to trochu zintenzivnilo a interval sa skratil na 7 minut. Zavovlala som mame ze ju caka pred domom taxi a tatinko isiel pre auto. O osmej sme vyrazili z domu, posledne kontrakcie som doma predychavala uz poskladana na koberci....
v porodnici sme boli okolo pol deviatej, moj doktor mal akurat sluzbu, ale robil sekciu, tak ma pozrela porodna asistentka a ze fajn, 3 cm. ked o stvrt hodinu prisiel (zatial mi urobili monitor), bola som uz na 5 cm.... postazovala som sa mu ale ze ma reze jazva, tak mi spravil UTZ a isli sme na sekciu....vraj som to tam mala take tenke, ze to bolo az priesvitne.... no a o 9:53 bola mala na svete, ukazali mi ju, tatinko ju pofotil a potom mam okno, ani neviem ako som sa dostala na izbu. Prvy den po sekcii nebol nic moc, malu mi doniesli len dvakrat na chvilu, na druhy den rano som sa postavila a isla som si ju vypytat, odvtedy som ju mala pri sebe. Mala ale dost silnu zltacku, tak vacsinu casu stravila na Bilibede kde sa ozarovala, nastastie aj s tym som ju mohla mat pri sebe. Mliecko sa mi krasne rozbehlo hned od zaciatku a Dianka cucka o 106. A kedze mala tu zltacku, bola dost spava, takze som si pri nej aj ja dost pospala. No a stichy mi vyberu zajtra (ja tam mam jednu dlhu nit, takze ma to picha iba na krajoch.)

sveva
9. jan 2009

masinka tak nakoniec cisársky no nezávidím, ale malá je rozkošná. 😉

lucxy
10. jan 2009

ahojte,,,masinka mala je krasna 🙂
my davame krabicove tiez a prihrievame,,,sem tam do toho granko alebo frapko,,,,
boli sme vo stvrtok prvy krat v skolke,,,ostala tam na hodinku sama,,,najprv strasne plakala ale potom prestala a pozerala sa na deticky,,,ja som ju tam cakala ale mi to srdce trhalo ked najprv tak plakala,,,,no a poobede sme boli na ockovani pneumokoky,,,no a este mala mat aj preockovanie v 2rokoch ale ze nikde nie su vakciny,,,,
vcera ked vstala tak mi hovorila ze ju boli rucicka jej to napuchlo trochu tak som jej dala obklad a cele doobedie bola na mne,,,tak ani do skolky nesla,,,no a poobede vrackala z jedla nesadlo jej,,,,

elise
10. jan 2009

masinka krásne bábetko máte, pekné fotečky 😵 😵 😵

sveva
10. jan 2009

Baby mám jednu otázočku. Ráno si občas uvarím Caro a malá mi ho ochutnala a odvtedy mi ráno vždy záhlasi "mama kao". Môže ho piť aj ona?

elise
10. jan 2009

sveva to by jej nemalo uškodiť ale pre nu je lepšie zriediť s mliekom, caro by nemal obsahovať kofein si myslím. je to také niečo ako melta 😉 ak obsahuje kofein tak by to nemala piť 😉

sveva
10. jan 2009

elisa ja to riedím s mliekom tak pol na pol.

elise
10. jan 2009

svevav nemalo by jej to uškodiť ale ešte mrkni na obal či to neobsahuje kofein ak nie je to ok ked to riediš pol na pol mliekom 😉

zuz11
10. jan 2009

caro by nemalo obsahovat kofein je to iba rozpustna melta 😀 😀 😀 to by malo byt v poho aj ked my stale zavislacime na UM mlieku pri malej a pri malom na MM 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
11. jan 2009

tak sme uspešne zvládli krabicové mlieko aj s grankom aj bez granka 😎

elise
11. jan 2009

katka gratulujeme už je miška veľká slečna 😉 a chutilo jej mliečko krabicové? lukasko je schopní vypyť skoro celú krabicu 😀

adetka
12. jan 2009

Mirka tiez pije krabicove mliecko... asi tri mesiace... aj kakavko (nie granko, holandske)... ale tak maximalne stvrt litra za den...

lucxy... tie place treba vydrzat... Mirka plakavala vzdy druhy a treti den... na zaciatku a po kazdej chorobe... neskor plackavala len ked som prisla pre nu... bud jej odlahlo, alebo sa potesila... neviem... teraz uz vobec neplacka... hned instruuje pani katku, ze jej ma dat papucky, a taha ju za ruku k detom... ale hravala sa pokojne cely den vraj uz od prveho dna... teraz tam ma uz aj kamaratov... a spinkavala tiez krasne... som na nu hrda... 🙂 ... apropo... teraz v jaslickach pribudol jeden asi desatmesacny chlapcek...

olianko
12. jan 2009

Ahojky
ktore deticky este spinkaju v postielke okrem nasej Sasky? 😕
Saska nechce ani so mnou v nasej posteli spat tak som zvedava akoju odnaucim od postielky
My granko nepijeme, ked chce Sasaka "kavicku" tak dostane to caro a to jej velmi chuti 🙂

elise
12. jan 2009

ahojte 😉 babulky ročné zúčtovanie za blýži za rok 2008 nezabudnite manželov upozorniť aby si na vás uplatnili nezdanitelnú plnú sumu ktoré ste boli vlani na rodičovskom 😉 😉 😉 aspon vám pár tisíc štát vráti 😉

zuz11
12. jan 2009

no ja mam matersku od 2. decembra tak moj muz iba zvysnu cast si odpise aj ked stale som nedostala ani len vymer na matersku 🤐 🤐 🤐 ale snad materska pride teraz nacas lebo sa chystam na nakup cez net 😀 😀 😀 mam dovod kedze chlopa sme nemali treba nakupit chlapcenske veci 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
12. jan 2009

oli aj Miška este spí v postielke a nestažuje si 🙂 kym jej nohy odtial netrčia tak nevymením, z tejto mi nemá kam zdrhnuť 😀

zuz11
12. jan 2009

no to mate vyhody, hej aj u nas odkedy sa spi v posteli tak musime zaspavat s nou lebo inak zdrha, iba obcas cez den ked je fakt unavena sa vyberie a zaspi sama v posteli, ale vecer sa vzdy zdrha 🤐 🤐 🤐
ale zasa my vyhovuje ze uz spi vo svojej izbe 😀 😀 😀

aktak
12. jan 2009

nam dnes nejaky dobry sused vrtal priklepovkou ked sme spali, takze som este 3 krat uspavala so strasnym placom a len som dufala ze uz skoncili 😠

uz aby sa oteplilo 😔

olianko
13. jan 2009

Ahojky 😉
akatka nas caka na jar nadstavba na dome 😝 takze buchotu budeme mat tiez poriadne-uz sa velmi tesim 😠
....a ozaj by sa mohlo oteplit , v takom pocasi sa mi nikam nechce , dokonca ani lenpo prihlasku do skolky.Ale zajtra musim ist ci sa mi chce alebo nie aby sa nam uslo miesto/ teda dufam, ze uz su k mani prihlasky/
....a vcera sme boli v poradni a drobcek zatial pekne rastie a asi to bude chlapec 😵

adaa
13. jan 2009

Ahojky
Juj aj my by sme uz mali ist teda po prihlasku, ja ze to az vo feb. sa chodi. A Olianko ty davas malu uz od septembra? Mne asi nezoberu, takze to isti az januar bud.rok. Ja by som uz ju na 2hodky supla aj ted, ma velmi rada deticky. Skoda ze tu u nas nie je nijake take zariadenie, ze len na par hodin tyzdene by sa tam mohla ist pohrat sama. Taka. predpripravka na skolku 😀 My sme mali dnes zlu noc, mala mi asi 4krat vrackala a sice sme pak spali do 10h, ale rano ju opat aj 3krat naplo ale uz nemala co. Chuda moje. Nechcela vcera ani nic jest ☹ Snad to bola len nejaka mini viroza

zuz11
13. jan 2009

nasa Hanka by mala ist od aprila do kolektivu tak snad ju otvoria uz 😀 nastastie je uz prihlasena a eviduju ju len nas to bude stat 5 tacov mesacne 🤐 🤐 🤐 no co uz 🤐

adiii, fu dajte sa co najskor do poriadku, viem co to je aj my sme taku virozu este pred sviatkami mali cela rodina 🤐

rybecka
13. jan 2009

ako je vam dobre ze vam spia vpostielke my spime v jednej posteli a uz sa bluzi druhe na svet tak on uz bude musiet spat v postielke ci sa mu to paci alebo nie 😀 nema chudacik na vyber ako Matej.
a adaa tak isto by som brala nejake zariadenie pre deticky aspon na doobedu aby sa pohral velmi to uz potrebuje zacina sa smnou nudit doma. chcela by som ho tiez dat od septembra tak uvidime ci to pojde ci si tiez nepockame na januar.
inak uz vsetky vase deticky sa pytaju na nocnik? Lebo mi jeden den sa pytame a druhy vobec normalne sa pocika aj pokaka do nohavic nechapem 😕

adaa
13. jan 2009

Dnes vela toho nenajedla, takmer nic.. ale vyzera lepsie. Nezvracala uz. Nechcem ziadnu virozu v rodine, pomoc. A zuz aj ty si ju mala? to nevadi viroza v tehu?
Nasa spi v postielke, iba par krat spala vo svojej. Zacnem az sa otepli ted sa mi nejak v tej zime nechce za nou behat do druhej izby. Som na to leniva. V postielke spi bez uspavania a toho sa tiez bojim, ze budem muset zacat pri nej zaspavat vo svojej izbe.
Cikat cikame uz len na velky zachod (ma take to male sedatko), ale kakat len do plienky. Radsej cely den nebude, akoby mala ist na zachod.

lucxy
13. jan 2009

ahojte,,,adaa tak my sme si tym teraz presli,,,teda uz dufam, ze je dobre,,,v piatok vecer zvracala v sobotu zvracala a aj vnedelu vecer ale len trosku ,,,lenze vnedelu to dolahlo aj namna aj na muza a ani jeden znas nebol schopni zrazu chodit,,,mala musela ist k nasim,,,ja som spala celu noc 12hodin potom a na druhy den ma bolelo tak cele telo ako asi nikdy,,,cely den som prelezela a len pila,,,,a potom mi zrazu bolo uz dobre
no u kazdeho z nas to malo trochu iny priebeh
davaj jej pit ,,,jest roztek skus spravit ryzovy odvar,,,bananik

adetka
13. jan 2009

ahojte...
Mirka spinkava este v postielke... ale ideme jej kupit detsku postel do Ikei... tak ci tak s nou spavam v detskej izbe... tiez sa mi nechce pri kazdom zamrncani behat... 😅
po prihlasku do skolky som este nebola... dakujem za pripomenutie... tiez som chcela az vo februari... a to chcem slecnu prihlasit inam, ako patri... a prihlasim ju... ak to pojde... od oktobra, novembra... ked nejaslickari prestanu plakat... vraj to odporucaju...
na nocnicek si slecna sadne na dve sekundy... vyda zvuk, ze cika... a uteka... cikame do pancusiek... nechce sa jej do neho ani cikat, ani kakat... plienky chcem zrusit az na jar, ked sa otepli... ale mam sa na co vyhovorit... slecna bola za poslednych pat mesiacov viac chora ako zdrava 😒

utekam pre nu... vraj vcera cely den krasne papala...

aktak
13. jan 2009

u nas nocnik nehrozi, strasne ho neznasa, povie ze ide kakat a schova sa v byte, place ked mu nocnik spomeniem, asi preto ze donho babky hucia ked ho stretnu ze ci uz kaka do nocnika 🙄
adaa u nas som grcala ja minuly tyzden, vlastne aj Adelka ale to ona cely zivot doteraz 😀 drzim palce nech to malej rychlo prejde, je to neprijemne ale lepsie ako horucky a choroba, zachvilu bude urcite fit 😉

neviem ci vobec mam do skolky pre prihlasku chodit, aj tak nas nezoberu 😕 a ked nemusim, ani neviem ci by som ho tam dala, ked nebudem mat skolu a schytam od muza auto tak sa dobre zabaviem aj v trojici 😵

sveva
13. jan 2009

ahojte. Ja som chcela dať Elču už teraz v januáry, ale vraj mi ju nevezmú, lebo pred rokom som ju nenahlásila. ☹ Aj to som ju chcela dávať iba na doobedie a na obed by som si po ňu prišla aby spinkala už doma. Tak teda ideme ju zapísať teraz, len čakáme kedy vyhlásia zápis. Spinká pekne sama v posteli vo svojej izbe, v noci k nej vstávam ale aj tak vstávam k Šárke. 😅 takže tak či tak vstávam. Cez deň pekne chodí na nočníček, v noci má plienku a keď ideme von tak jej dávam plienku.

sveva
13. jan 2009

zuz ak budeš mať čas tak prosím pridaj tuto fotku do albumu
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuz11
13. jan 2009

adaa, nevadilo to vsak to boli tie 24 hodinove choroby.. zvladli sme to vsetci bez ujmy len potom ako sme mali oslabenu imunitu sme dostali aj nadchy a podobne tak bacha na to 🤐 lebo to vracanie dost vycerpa tak odporucam si davat velky pozor 😉
nasa hanka spi celu noc vo svojej izbe a v posteli len ju tam treba uspat ( teda niekto s nou musi si lahnut) a ked sa aj v oci zobudi nahodou tak potichu pride ku nam, ulozi sa medzi nas a spi az do rana 😀 takze o Hanke v noci ani nevieme 😀
zato Alex sa hlasi kazde 3 hodky a cez den taha aj 5 az 7 hodin 🤐

olianko
13. jan 2009

Nevidim dovod preco by Sasku nevzadli do skolky od septembra 😕 Jedine, ze by bolo straaaaasne plno deti a neuslo by sa nam miesto.U nas to funguje tak, ze najskor bude chodit len na 1-2 hod. a ked to bude zvladat tak zostane na pol dna a potom na cely.U nas je taky adaptacny mesiac a ked je treba tak aj dlhsie.
Akatka preco myslis, ze by vas nezobrali do skolky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre