December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

chelsee
26. jún 2009

ada ja som kramare absolvovala vo februari s malou, mala presne to iste stale iba vracala a mala 39 teploty dva tyzdne, tiez bola na infuzkach a nevedeli vobec prist na to co jej je, vsetky testy mala v poriadku az posledny den mi povedali ze to bola infekcia nejaka, boli sme tam 6 dni, dost mi tam schudla a ja s nou bo co tam varili sa nedalo jest, cierny caj som jej striekala striekackou do pusy a tlacila som to do nej len aby nemusela pak uz dostavat infuzky, kazde 4 hodiny jej davali nurofen a pak sa teplota vratila, ale odislo to ako to prislo, ona mi do toho strasne kaslala a z toho pak vracala....no bol to des pre mna urcite aj pre nu, najhorsie bolo ju strazit aby si tu ihlu nevytrhla z ruky....som rada ze to mame za sebou a bolo super ze som tam s nou mohla byt, neboj urcite to o par dni prejde aj saske je v nemocnici a tam sa o nu postaraju ty by si jej doma tak nevedela pomoct, je super ze tam ma babku a to dieta to vnima inak, drzim palce aby sa z toho co najrychlejsie dostala

pre moju malu si prisla v stredu segra a ide s nasimi najprv na dva tyzdne do grecka a pak este na tyzden ku svokrovcom do ciech, takze ju mesiac neuvidim.... ☹pre nu je to super ze bude mat prazdniny pekne ale je mi dost smutno, uz som to stokrat olutovala ze som ju na tak dlho pustila, aj ked sa ma dobre ani jej nechybam, tak dlho som bez nej este nebola a uz asi ani nebudem co ju nepustim, hned prvy den si sadnem ze idem citat casopisy co nove na sk a tam hned na prvej strane ako dvojicky vypadli z okna, hned som volala nasim aby davali pozor, ja len dufam ze sa jej nic nestane a vrati sa mi v poriadku, je to take divne inak byt teraz bez nej uplna nuda 🙄
inak poriadne vam musi teraz prsat, videla som foto z dneska rana aky je vyliaty dunaj boze to je strasne

adetka
26. jún 2009

chelsee... to si silna zena... ked si si dokazala predstavit byt bez malej tri tyzdne 😕 ... ja mam problem ju nechat na dve noci 😅 (jednu sme uz zvladli)... na dovolenku len so starymi rodicmi ju chcem pustit az buduce leto... ale neboj... urcite to s nou zvladnu... a bude mat vela novych zazitkov... 🙂

my ideme na tyzden a pol k moru (Chorvatsko)... na tyzden do tatier... a tyzden urcite stravime v Bratislave... a mozno sa odvazim ist s manzelom na nejaky predlzeny vikend do nejakych kupelov...

adaa
26. jún 2009

Chelsee tak to aj ja obdivujem, ale urcite jej bude uzasne neboj 😉 Tak ste mali asi to co my v tej nemocke vsak. Dufam to prejde rychlejsie. Ste si urcite dost vytrpeli chudatka
Mamina vravela ze uz jej je zase trosinku lepsie a vypila dalsie 2dc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Samozrejme ze lepsie ze je tam, tu infuzku potrebovala. Ja by som si sama neporadila a bola naozaj uplne nevladna uz. Len jednoducho je to narocne na psychiku. Inak vobec ma nechce k telefonu co je velmi zvlasne. S maminou komunikuje bez problemov. Sa bojim, ze bude mat na mna odpor ze som ju tam nechala bez rozlucky bez slova.. Dementi ale sak tak ju nasilu zobrali. Hrozne.

aktak
26. jún 2009

adaa aj mne bolo do placu, ked bol maly s mojou mamou a ja som bola "nanic" 😖 ale mamina urcite vsetko super vybavi a mala to zvladne 😉
ja by som 3 tyzdne nevydrzala asi, este tak 3-4 dni si viem predstavit

promocia za mnou, velmi pekne ale aj narocne to bolo, uz nesom najmladsia 😀

lucxy
27. jún 2009

adaa ako mala? 🙂

adaa
27. jún 2009

Za dnes este nevypila pol litra (asi len 3dc) takze bude asi dalsia infuzka. Tu ich stravu odmieta uplne, takze papa len soletky. Ale zjedla cely banan a polku rozteka. Pije Lucku ten ich caj vobec. Urcite si ju nechaju do pondelka..ak nie dlhsie. Ale uz si aj kakla tak vzali vzorku.
No... lenze uz to mam asi aj ja. 4x ma riadne prehnalo a 1x som vracala ze som si na supu cely zaludok vyprazdnila. Len lezim a spim je mi tazko. Pijem cierny caj, horku cokoladu a kusok zemle som zjedla. Snad sa to nezhorsi ja do nemocnici nejdem ani za svet!!!!!!!!! Saska sa stale pyta domov a pyta sa kde ma maminku ked ine babatka tam maju. Cez telefon ma ale stale nechce 😢

lucxy
27. jún 2009

adaa to ste lapli tu virozu,,,ja som to mala zase pred dvoma tyzdnami,,,,vkuse som hnackovala a mala som teploty,,,,boze drzte sa nech je to zavami,,,, 🙂

lucxy
27. jún 2009

aktak videla som fotky si kocka,,,fakt ti to seklo,,, 🙂

olianko
27. jún 2009

akatka pekne fotky 🙂
adaa tak sa drz a nech to rychlo prejde....a co ste nieco zjedli pred tym alebo z coho to moze byt?

lucxy
27. jún 2009

olianko to je vo vzduchu,,,ja som to lapla v obchode

olianko
27. jún 2009

lucxy no dakujem pekne ☹
my smednes boli konecne vonku na ihrisku.dr. nam uz dovolila ist aj medzi deti ale aj tak sme isli von az ked tam skoro ziadne neboli
Saska ani nevedela co ma poriadne robit , taka bola rada , ze je vonku na ihrisku 🙂

lucxy
27. jún 2009

my sme tu virozu mali aj v januari,,,bolo to strasne,,,mali sme to vsetci ako to prislo tak to odislo,,,,cca take 3dni no ale potom je clovek riadne oslabeny

adaa
27. jún 2009

ano je to skor virusove nez bakterialne. Mne je na pip, ale nezvraciam. Mam si dat smectu a ak nemam prilis bolesti blabla tak na pohotovost nemusim 🙂 Malunka ma dalsiu kapacku, ale uz spapala aj jablko a za cely den pol litra vody. Kamoska Dr mi povedala ze to je uuuuplne svetove. Oni na infekcnom sice od nej chcu liter ale vraj mam na to kaslat ze sak to je priserne vela po takom stave. Vraj ju tam chcu len udrzat lebo preto.. Hra sa, smeje sa, place.. len nemozu vyjst z izby tak je to na prdaka no a pyta sa stale domov.

aktak
27. jún 2009

dik 😉

adaa uplne viem co prezivas, s manzelom sme akurat skonstatovali ze Adamko bol na kramaroch tiez v juni takto pred rokom, som bola cca v 33 tt a este bol o dost mensi takze som z toho mala este vecsiu depku ako teraz lebo teraz su uz rozumnejsi a vedia co to pochopit, vtedy len plakal 😢 hlavne sa daj ty dokopy nez pride mala, za par dni je to za vami, drzim palce 😉
ti uz clovek aby nikam nechodil aby neco neschytal 🤐

lucxy
28. jún 2009

tak kazdy organizmus sa stymto hnusnym virusom vysporiada inak,,,my ked sme to mali v januari tak kazdy to mal uplne ine,,,,

sisinka76
28. jún 2009

ahojte

tak u nas ten kasel presiel do stadia zacinajuceho zapalu priedusiek 😢 Samko dostal ATB a liecime sa. este stastie, ze pocasie cez vikend nebolo nic moc, lebo by mi bolo luto, keby bolo krasne a my sme trcali doma.
v stredu mame kontrolu, tak dufam, ze to uz bude lepsie a nedostaneme este dalsiu davku ATB.
vsetkym chorym detickam zelam skore uzdravenie.

a co ste porabali cez vikend?

sisinka76
28. jún 2009

jeeeeeeeeeeeej, na markize ide klasika - slnko,seno, erotika 😉 mam rada tieto ceske komedie 😵

olianko
29. jún 2009

Ahojky 🙂
Sisinka tak takto vas to draplo? 😕 ☹
My sme uz v poriadku, Saska dobreie ATB v stredu a v piatok musim ist odniest moc a vyter z pusy.vyter musim spravit doma lebo Saska robi priserne sceny u dr., normalne ma potom z toho nocne mory ☹ tak som sa s dr. tak dohodla nech ju zbytocne nestresujem.
Ale mozme chodit normalne von na ihrisko takze dnes pojdeme kedze je konecne slniecko 🙂
...a cez vikend sme boli doma 😅 , akurat co sme do tesca skocili
A inak ako sa ty citis? A nejdete na ten 3D utz niekde tu v Ba? V brne je to lepsie? / lacnejsie? /

adaa
29. jún 2009

sasku nam dnes pustaju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Len lezka, stazuje si este na brusko ale vraj vidia ze nema ziaden podkozny tuk ze proste uz asi naozaj viac pit ani jest nebude a je taka. JUCHU 🙂 Mna to este drzi, hnacka sa vratila.. ☹

adaa
29. jún 2009

vsetkym choruckym deticka prajeme skore uzdravenie a maminkam vela sil ☹

olianko
29. jún 2009

adaa tak super, ze ju uz budete mat doma.Neboj rychlo sa zotavi pri vas 🙂
A ty skus na tu hnacku cucoriedky jest.Bud kompot , susene alebo teraz uz predavaju aj cerstve.Nam to vzdy davala babka a vzdy to zabralo 😉

adetka
29. jún 2009

adaa... to ma tesiii, ze je malej lepsie... 😵

adaa
29. jún 2009

mame rotavirus ☹ V aute 2krat vracala a raz doma ked sa prilis napila. Zjedla troska ryze, masko ale pit i moc nechce. Je velmi zoslabnuta. Moooooc plakala ked ma zbadala 😢 ale sak musela sa aj polutovat 😉

sisinka76
29. jún 2009

ahojte 🙂

oli, do toho Brna sme isli aj kvoli cene, tam to stoji 1000 Kč, ale je to spojene s navstevou rodiny a nakupmi 😀
inak, citala som ta v prispevku julovky, hmmm, neviem, s tym prehananim, nemusi to suvisiet so ziadnou virozou, ale zacinajucim porodom 😉 ja som den pred porodom bola na WC-ku dost casto a prehanalo ma...
ale nechcem strasit. ale uz by bolo fajn, mat to za sebou, vsak? 😉

adaa, tesim sa s tebou, ze uz mas Sasku doma, ale ten rotavirus, to je blbe. na to su lieky alebo ako sa to lieci?

oli, adaa, boli ste vybavovat nejake papiere do socialnej poistovne alebo do toho II.piliera? ja si nepamätam, co som musela vybavovat pri samkovi, bolo to uz tak davno 😀

ozaaaaj, ktore sa chystate kam dovolenkovat? aspon ma trosku navnadte, my isto nikam nejdeme, teda myslim zahranicie ☹

aktak
29. jún 2009

pozdravujeme sasku, krasne to zvladla, uz bude len lepsie 😉

olianko
30. jún 2009

Ahojky 🙂
Ja ma teraz tak trosku depku.Boli sme na ihrisku a kazda druha mamina sa mi pyta , ze kedy to bude , kedy to vypukne a ze maly bude velky Uz mi je zle z tych reci 😝 😠
Pritom sa tak velmi tesim ked uz budem mat po tom ale ozaj nemienim celemu sidlisku vysvetlovat ako som na tom a potom nie som ten typ co im pove aby sa nestarali 😅

sisinka no este nic na mna nejde tak vidim to tak, ze do 16teho vydrzim.ALe uz som taka nervozna.....
Inakpapiere som nebola vybavovat ziadne.Mne dal dr.papier do socky , ze kedy nastupujem na matersku.Ja som to odniesla nasej ekonomke a ta povedala, ze vsetko vybavi , ze nemusim uz nikam ist.Tak dufam, ze je to pravda ale pre istotu by som si to asi malaeste pozistovat, ze? 😕

sisinka76
30. jún 2009

oli, nestresuj kvoli hlupym otazkam. verim vsak, ze je tazke "branit" sa im 😒 mna sa tiez pytaju, ze kedy vobec cakam babo, ked uz mam take velke brucho 😒 a moja babka ma tiez strasi, ze to bude velke babo, ked som uz tolko pribrala. a dnes mi dokonca lekar v poradni povedal, ze si mam veeeeelmi strazit stravu. a to velmi povedal asi 3x. takze depkovat by som mala ja, vsak mam toho este dost pred sebou.
ozaj, v ktorom tyzdni si bola na tej hnusnej cukrovej vode? kamoska bola v 25.tt a mne dnes lekar povedal, ze sa to robi medzi 28.-30.tt, tak neviem. nie, ze by mi ta hnusna voda tolko chybala 😀

adaa
30. jún 2009

Take otazky su sem tam naozaj neprijemen, tiez to poznam. A Sisinka kolko si pribrala ze ti toto Dr povedal?
Papiere ohladom prechodu materskej na matersku mi povedali ze sa riesia az po narodeni babatka na matrike. Ja nic vybavovat nejdem
Saska ma energie za piatich i ked ju este dnes 6krat riaaaadne prehnalo. Vraj je to ale najhorsi virus co mohla lapnut a moze sa zotavovat aj mesiac a sem tam nas este prekvapit nejakym vracanim atd. Musi dodorziavat dietu co je pri jej 10.5kg dost narocne no co uz.. ale je zlata a mne je uz tiez lepsie. Na utz bolo dnes vse ok 🙂

masinka
1. júl 2009

ahojte tehulky
ja som odniesla papier od Mudr do roboty - odtial to posielali do SP a kopiu som davala aj na Upsvar s tym, ze idem na MD, takze uz "nechcem" rodicak. Teraz po pol roku zase opacne, niesla som tam papier zo SP ze mi konci materska a nastupujem zase na rodicovsku dovolenku.

Oli, nic si z toho nerob, tych par dni "mudre" reci uz nejako vydrzis 😉
mne zase stale hovorili ze mam prilis male brucho... proste ludia si vzdy nieco najdu aby si mohli rypnut

aktak
2. júl 2009

moj mobil si sam od seba nastavil "rezim lietadlo" takze nemozem telefonovat a neda sa to vypnut aaaaaaaa 😠 inak pekny sparny den prajem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre