December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

aktak
28. dec 2009

dakujem este raz 😉
adi vam aspon baby chodia do skolky, mne ide Adamko az teraz a to bude mat Adelka uz rok a pol 😀 a ju by som dala najradsej s nim spolu lebo je taka akcna, nebojacna, samostatna, a hlavne ma dobry trening od Adamka 😅 😀
elise, drzte sa, nejak tych par dni musite vydrzat, hlavne treba zabavit rucky aby sa neskrabal

sveva
28. dec 2009

ahojte.
Dodatočne prajem všetkým oslávencom všetko naj k ich sviatkom. 😉

aktak blahoželám. Máš rovnako staré detičky ako ja a čakáš tretie, tak to máš môj obdiv. 😉 😵

adkaw
29. dec 2009

ahojte 🙂
Želám dodatočne krásne vianoce a šťastný Nový rok a katka srdečne gratulujem k tehulkovaniu 🙂
Chcela by som sa opýtať či už ste boli s detičkami na tej velkej trojročnej prehliadke a ako to poprípade prebiehalo a či sa treba ozvať doktorke alebo vám poslala oznam. Ďakujem 🙂

adaa
29. dec 2009

Aktak to je dobre ze Adamko uz ide. Bude sa mat s detmi svetovo. Ja nechapem ako to vsetko zvladas. Este aj tu skolu si mala. Normalne som vcera vecer pred spanim o tebe rozmyslala ako som sa dozvedela ze cakate tretie. Mas moj obdiv. 😵 Vsak Adelku ti uz od sep zoberu, ci nechces taku malucku? Aspon na par hodin. Alebo nejaku vypomoc co by sla s nou von. Je vela studentiek co to robia.
Adkaw, my sme uz boli. Mne to oznamila ked som bola s malym v poradni. Iba ju pomerali, odvazili a to je vsetko.

aktak
29. dec 2009

adkaw my sme boli, prisla "pozvanka", doniesli sme moc, pozrela chrbatik, nozicky, pindika aj vajka, spytala sa ako vyslovuje pismenka a tak, ostatne si uz nepametam, no a s predkozkou nas posla ak doktorke ze mu ju pretiahne ale moj muz je proti 😕 ze sa mu to same casom spravi, skusi mu to masirovat, ja suhlasim

adi no myslim ze sa uz do skolky tesi, skor som ho dat nemohla lebo je taka povaha, Adelku hovorim ze by som aj hned, by ich tam dala do laty 😀 ale este pockam, mozno o rok, uvidim aka bude ked sa babo narodi, Adamko bol super, a co sa tyka pomoci tak ked potrebujem pridu babky alebo dedko takze sa nemozem stazovat 😉 a do kolektivu s nimi chodim uz rok, na take dobedia s programom, teraz tam budem s Adelkou a bruskom chodit 😵

sveva
29. dec 2009

My sme boli na prehliadke pred mesiacom, iba nás pomerali a zvážili. Ale zajtra idem k doktorke, lebo sa im niečo spravilo, myslím že je to lišaj, ale nie som si istá. Eliške sa včera spravil taký červený fľak, dnes ráno ho mala už väčší a bol taký suchší a drsný, no a teraz večer to už mala skoro na celej riťke. Šárka to má na boku na panve a tiež sa jej to zväčšilo, ale tá to má trochu iné. Tak som zvedavá čo to môže byť. Držte nám palce.

masinka
30. dec 2009

Aktak, gratulujeme k tehulkovaniu 🙂

Nelka tiez zacina so skolkou v januari... znovu. Akurat som jej nakupila niekolko paradnych teplakovych suprav a potom som zistila, ze vsetky dievcatka tam chodia v suknickach.

Nelke urobili trojrocnu prehliadku pred par mesiacmi v ramci Diankinej poradne. Odmietla sa nechat odmerat a odvazit, tak sme iba nahlasili udaje namerane doma, moc sme tam niesli chvilu predtym kvoli niecomu inemu a kedze v nom nic nenasli, tak sme ho uz druhykrat nosit nemuseli, tak isto u ortopeda a ocnej sme boli uz predtym takze toto sme znovu neriesili, akurat doktorka zistovala ako rozprava, ktore pismenka neovlada a ci je dost ukecana na svoj vek.

Sveva - hlavne porozmyslaj ci ste cez sviatky nepapali nieco nezvycajne (aj doktorka sa na to bude urcite pytat). My sme u babky mali jaternice (Nelka si trochu dala a malu kojim), tak sa mi tiez vyhadzali - aspon teda predpokladam ze to bolo z nich. Dianka mala tyzden na licku taky cerveny suchy a trosku vyrazkovy flak a Nelka mala velke suche flaky zase na predlaktiach. Mazali sme to excipialom a preslo to nastastie same.

sveva
30. dec 2009

masinka nám nezabral ani holtov krém, ani olej do vane (oilatum) ani excipial. Tak nám predpísali mastičku a keď to do 2 týždňov nezmizne, tak nás pošlú na kožné. No dúfam, že to zaberie, ale bolo by dobré zistiť z čoho to majú. Nezjedli nič nové, prášok ani aviváž som nemenila, takže som trochu bezradná z čoho to môže byť. a majú to iba na tom mieste, nemajú to nikde inde.

masinka
31. dec 2009

stastny a uspesny novy rok 2010 Vam vsetkym praju Dianka, Nelinka a Masinka 🙂

olianko
31. dec 2009

Ahojky 🙂
Akatka juuu to je prekvapenie 🙂 tiez gratulujeme k tehulkovaniu 😵
....a vsetkym zelam stastny Novy rok , nech je lepsi ako ten minuly...... 😀

sveva
3. jan 2010

Saškám prajeme dodatočne všetko naj naj naj k meninám. 😉 😵 😵 😵

aktak
5. jan 2010

oslavencom gratulujeme a vsetkym prajeme vsetko dobre v novom roku 2010 😵

inak sme v procesestahovania, byt je zariadeny, tretina veci nachystana na presun, o take dva tyzdne uz asi budeme spavat tam 😵
dnes ma babo zacalo poriadne kopat (doteraz len jemnucko), tak ze aj ocinko to citil 😀

aktak
7. jan 2010

v pondelok nastupujeme do skolky a az teraz mi nejak doslo ze tam na nich budu rozpravat cely den po anglicky 🤐 akoze to bude iny sok, aj keby po slovensky hovorili tak by som sa bala, ale takto 😅 uteste ma ze to mozno prezijeme 😔

masinka
7. jan 2010

Aktak - ale keby nieco , tak po slovensky tiez vedia, nie ?
mojho brata pichli ako trojrocneho do skolky kde sa hovorilo po spanielsky (a nijako inac kedze to bolo v cudzine)... a zvladol to...a o par mesiacov kecal ako rodeny Spaniel

adaa
8. jan 2010

Aktak pohoda! Deti to uplne zvladaju! V uk napr beru deti z cudzich krajin aj do skoly bez toho aby vedeli ceknut. Za mesiac vravia plynule. Na moju Sash rozprava jej 4roc bratranec tiez anglicky a tak si rozumejuuuuu 😉
Super a do ktorej skolky to ide? ako sa vola?
Aj my HNY prajeme.. som tu zabudla napisat 😵
K.a.t.k.a ako sa ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitis???????
Baby nebudilo sa vam dieta ako babtko cca 10krat v noci na kojenie? Ja uz lendva zijem.. stale som hore. Este by som nerada prikrmovala, mlieka mam asi dost lebo perfis pribera. Bude mat 5mes.

aktak
8. jan 2010

musim sa pochvalit, Adamko vcera sam niekolkokrat zisiel detsky lyziarsky svah Tatr.Lomnici a dnes vraj uz aj sam isiel na tom detskom lanovom vleku 🙂 velmi sa z toho tesime, a vraj aj on je nadseny ze ani zimu nevnima 😀 len skoda ze ho nemozme vidiet, je tam s nasimi, dufam ze apson fotky alebo video prinesu
adi uz som ti odpisala na FB, skus este napisat Annag, ona ti asi uplne najlepsie poradi 😉

rybecka
8. jan 2010

Ahojte,
este som tu v novom roku nebola tak Stastny NOvy rok 2010 🙂
Vsetkym detickam vsetko naj k 3 narodeninam 😵
Aktak blahozellllllaaaaaaaaaaaaaaaaam obidvujem ta 😵 ja by som tretie nezvladla momentalne teraz zatial ma 2 a staci rozmyslam nad tretim tak o 5 rokov 😉
budete mat doma super veselo ja som zo 4 surodencov a je to super.
Adamko lyzuje 😕 tiez obdivujem 😵 tak to by moj Matej nezvladol on je antitalent na pohyb 😀 😀
K.a.t.k.a tak ty to mas za par drzim palce 😵

masinka
8. jan 2010

Adaa, Nelka sa mi v piatich mesiacoch budila okolo polnoci a potom az o piatej rano. Dianka sa budila a doteraz budi ovela castejsie. Poslednych par noci (a to mala akurat rok) sa na mna pricucne okolo polnoci a nepusti ma do siestej rano. Ak sa pokusim od nej odtrhnut, tak hned strasny rev. Snad su to len zuby. Tiez som z toho totalne nevyspata a navyse spim v takej vykrutenej polohe, ze mam uz uplne odidene krize.

sisinka76
11. jan 2010

ahojte

zelam vsjo dobre v novom roku, dufam, ze ste vsetky a aj vase deticky zdrave a v poriadku

sviatky u nas boli take smutne, najskor Samko doniesol zo skolky toho campylobaktera / to som uz pisala /, bral silne ATB, do toho sa rRskovi zase zapalilo ocko, takze aj jemu dali ATB a mala som doma dvoch marodov. Myslela som, ze uz bude vsjo ok a na silvestra zobrali Samka na Kramare a hned aj operovali, urobila sa mu hydrokela v semeniku, takze ma teraz dve rezne rany, jednu pod bruskom a druhu na semeniku. ale v piatok ho uz pustili domov a dava sa dokopy, chudiatko este nemoze poriadne chodit, ale zvlada to lepsie ako on, ja som si aj poplakala, ked boli v nemocnici, bol s nim muz a ja som sa isla doma zblaznit, ten pocit bezmocnosti a strachu o dieta je fakt sialeny ☹ takze Samko bude do konca januara doma, hoci sa uz pyta do skolky, ale bohuzial, nesmie. snad sa doma navzajom vsetci nezblaznime 😒

aktak
11. jan 2010

sisinka nezavidim co ste si prezili, chlapcom vela zdravicka do noveho roka a tebe vela sil 😉

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

ahojte 🙂
vsetko dobre v Novom roku 😎 hlavne zdraveee deticky

Sisinka juuuj chudatko a to z coho sa mu stalo resp. co to je ta hydrokela?

no presne vajok som sa bala, lebo sa do nich az tak nevyznam 😅 preto som chcela babu druhu 😀

ja mam este baterky dobite tak na 30% dufam ze najneskor bud.tyzden uz bude po 😝

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

a tema 3.dieta ... jedine ze by ho chcel odo mna Boris Kollar 😀 😀

adaa
11. jan 2010

Sissinka opatrujte sa, prajeme skore uzdravenie. Popis viac ked bude lepsie. Kudiatko majinke. Mne stacilo, ked Sasi lezala na infekcnom a tym rotavirusom. Ani ju nerezali a tiez som doma rucala do vankusa.
K.a.t.k.a .. ja som zacala pit ten caj z malinovych listov a do 3dni som porodila.. rychlovkou. Skus ak ti je uz pilno 🙂
tema 3dieta. Pocas tehotenstva a ani dalsie 3mes som aj ja vravela uz NIKDY. Teraz som to uz zmenila: nikdy nehovor nikdy 😀 A hlavne na mna staci len trenky hodit, tak .. uvidime. Mozno si nas vybere samo. A potom si po tyzdni odstriekam mlieko a pojdem na ples v opere ako Kollarova zenuska

masinka
11. jan 2010

ahojte
sisinka, prajeme skore uzdravenie
k.a.t.k.a . drzime placeky nech je to mas rychlo a co najprijemnejsie za sebou
akatka - tak ako prvy den v skolke ? Nelka tiez bola dnes znovu prvykrat v skolke a v pohode, vraj pekna papala aj rozpravala, tak dufam ze sa to bude tentoraz uz len zlepsovat, lebo v septembri tiez zo zaciatku vsetko ok a postupne sa jej skolka prestala pacit

3 dieta planujeme, ale najprv sa musi Dianka trochu ukludnit. poslednych par tyzdnov je z nej maly terorista, ked sa jej nieco nepaci, slahne sa o zem alebo si zacne buchat hlavu o skrinu, prezliect ju je totalny boj, kym vyjdeme von som mokra ako mys. naucila sa vyzliect si podbradnik, vestu alebo cokolvek co sa oblieka cez hlavu a snazi sa stiahnut si aj bodynko... najradsej by tu behala hola. no nechcem si ani predstavit co to bude ked pride do obdobia vzdoru, taketo nieco sme u Nelky nezazivali ani na jeho vrchole

sveva
12. jan 2010

masinka tak to poznám. Šárka sa tiež vyzlieka a obliecť ju je hotové umenie a tiež keď sa jej niečo nepáči, tak začne revať a hodí sa o zem.

Náš prvý deň v škôlke prebehol včera celkom dobre. Eliška tam išla bez plaču, no poobede keď som pre ňu prišla, tak sa rozplakala a na otázku či aj zajtra tam pôjde som mala odpoveď nie. No dnes ráno sa tešila, že tam ide, dokonca ešte aj predomnou utekala k dverám, prezula sa, vyzliekla, vošla do triedy a keď sa k nej prihovorila riaditeľka, ktorú ešte nepoznala, tak cúvla na chodbu a rozplakala sa. Ona tam nejde, tak som ju dala dnu, riaditeľka ju vzala na ruky, zobrala som Šárku, dala Eliške pusu, povedala som jej že poobede pre ňu prídeme zavrela dvere a odišla som. Potom som ju už asi ani nepočula plakať. Tak hádam bude dobre.

adaa
12. jan 2010

masinka tak to ja problem s obliekanim poznam veeelmi dobre. Este aj teraz ju to sem tam chyti..

sisinka76
13. jan 2010

ahojte 🙂

k.a.t.k.a. , hydrokela je vodny pruh, v semeniku sa mu vytvorila tekutina a ta mu vytlacila vajko az do bruska, cele mu to opuchlo az tak, ze nemohol ani chodit, tlacilo to az na tu nozicku ☹ takze ho hned prijali a do 2 hodin aj operovali. vcera uz pobehoval, ale musim ho stale napominat, lebo ked sa mu roztrhnu stehy, tak budu musiet zase sit. tak si viete predstavit, ake je tazke dodrzat u 3-rocneho chalana kludovy rezim 😀
zatial to zvladame vsetci doma,ale tak o tyzden mi uz bude isto sibat, on ked nie je v skolke, tak len vymysla a vystraja 😒

k tomu obliekaniu - joooooooooj, u nas ked ho chcem nahodou ja obliect a dam trebars len ponozky, tak si ich da dole a jeduje sa aj hodinu, lebo som si dovolila ho obliekat. ale niekedy nemam na vyber, ked sa ponahlam, tak musim. a potom mi celou cestou place a vykrikuje, ze on SAM SAM sa chcel obliect.

a tretie dieta, noooo, aj ja by som sa dala nahovorit, ale len v pripade, ze by to bolo na 100% dievca 😀 keby to bol chalan, tak to by uz bola doma ina prevaha 😀 a ja si pamätam, ked mi hovorila moja stara mama, ze piekla pre svojich chalanov na obed 80 buchiet 😀/ a to mala 3 synov a muza / takze tak by som nechcela dopadnut, len varit a varit 😉

masinka
13. jan 2010

Sisinka, ked sa nam podari tretia baba, tak si ich vymenime ;-D

aktak
13. jan 2010

dnes bol Adamko sam cele dobedie v skolke, plakal ked ho tam muz nechavala a este ked is na nas spomenul, po obede úprisiel cely rozjareny domov ale vobec mi nespal 😲 a to sa mu od narodenia este nestalo ze by vydrzal cely den, dokonca od 7mej do 9tej 🙄 a ja ze jaky bude unaveny 😔

ja som zvedava co sa nam tretie podarilo ci chlapcek ci dievcatko, nejake tipy? 😀

sisinka super ze uz mate za tym 😉

adi s tymi trenkami 😉 ta uplne chapem 😀

elise
14. jan 2010

katka chceš tipovanie? ja by som tipla ako tretie že budete mať babu 😉 my skúšame a skúšame dufamže druhé pôjde lahšie ako šiel luky luky sa nám nedaril 6 rokov. lukasko chodí do škôlky sa vytešuje páči sa mu tam. babulenky ale uteká to rýchlo ešte si pamatám ako sme spolu boli tehotné s prvými detičkami🙂
k.a.t.k.a drž sa nech máš čo najlepší a najlahší pôrod 😉
aj náš chce vštko robiť sám aj krájať aj upratovať aj prať aj zametať aj sa obliekať, vyzliekať, ..... začína nás dosť poučovať čo môžeme a čo nie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre