December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

olianko
17. nov 2009

martulanr ahojky 🙂 s 🙂 i tu riadne dlho nebola.Ako Radko? Uz pekne spava? A chodi do skolky?
...mimochodom gratulujem s tehulkovaniu 😀

sisinka76
18. nov 2009

ahojte babenky 🙂

len vas pozdravim a letim sa aspon najest, kym Risko spi 🙂 inak mam pocit, ze nic nestiham, ale viem, ze musim pockat, kym sa to nejako utrasie a najdeme nejaky rezim.
Risko je vsak zlatucky, vela papa, vsak je velky a tak plnime brusko skoro kazde dve hodinky.
Minuly stvrtok sme boli v poradni a to bol treti den, co nas prepustili z nemocnice a Riska ockovali proti TBC a ked doktorka videla uz reakciu - uz to mal vyhnisane, tak len povedala - jooooooooj, ten bude mat akysi zrychleny metabolizmus a vsetko s tym suvisiace 😀 vraj taka reakcia po TBC je po 2 tyzdnoch. Ale mala pravdu, Risko ja fakt nejaky "zrychleny", vcera sa mi 2x pretocil z bruska na chrbatik. Dala som ho na brusko, nech sa popuci a kym som odbehla na WC, bol na chrbatiku. Myslela som, ze ho Samko pretocil, lebo jemu sa nepaci ked sa maly brasko jeduje a place. Tak som ho dala este raz na brusko a ostala pri nom a o chvilu bol na chrbatiku, parada. A ma take silne svaly na krku, ze ked ho davam odgrgnut cez plece, musim ho drzat, co sa mi tam tak mixuje a dviha hlavu. taketo veci Samko robil ako dvojmesacny. Ale co chcem, ked Risko sa narodil s vahou dvojmesacneho babenka? 😀

inak, martulanr, gratulujem aj ja k tehulkovaniu 😵

oli, uz chodime vonku, tak by sme sa niekedy mohli aj dohodnut, ak to teda pojde 😉 a chodim aj pre Samka poobede, vzdy podla toho, ako sa podari, ale väcsinou sa snazim okolo tej 15 ho vyzdvihnut a potom sa este chvilu vencime

zatial pa, majte sa krasne a opatrujte sa. A dala som si pioniersky zaväzok 😀 urobim si kooooonecne album 😉

k.a.t.k.a.
18. nov 2009

ahojte 🙂

no tak uz viem kde som spravila chybu s tym rodicakom 😠 som sa neodhlasila na UPSVaR 😠 kua tu by matkam mali davat skolenia, aby vedeli kde vsade sa nahlasit, odhlasit .... alebo nejake brozury by mali fasovat v porodnici 😠 nechapem milion uradnikov je v tomto hnilom state, a aj tak musim vsetko ja, nebyt kona tak neviem ani to malo co doteraz 😝 a nechapem preco ked mi malu vzali do skolky, neda vedenie skolky nejake echo tymto uradom... serem na nich, mozno ani nepridu na to ze mala chodi do skolky, tak ci tak v decembri by mi skoncil rodicak 😝

adkaw
18. nov 2009

k.a.t.k.a buď v pohode a nerozčuluj sa aj tak to k ničomu neviedie 🙂 ja som tam vola v predstihu že veď poriadna občianka že miško ide 1.decembra do škôlky a oni že v pohode že mám potom prísť a keď som im volala v oktobri že nám zavolali a môže malý nastúpiť už 1.oktobra tak sa ma opýtala či mám rozhodnutie k 1.oktobru alebo 1.decembru a keď som povedala že rozhodnutie mi nezmenili tak povedala že ju to v tom prípade nezaujíma a že peniaze dostanem aj tak ešte v januári tak mám v tom teraz chaos ale čo už, len nech platia veď som si na daniach predplatila dosť a okrem toho sme my decembrovky len o vlások prišli o pekné peniažky ktoré začali vyplácať od januára pri narodení 😝

masinka
18. nov 2009

ja som ako zodpovedna matka (alebo lepsie povedane bojazliva ) radsej osobne obehla aj Upsvar aj socialnu poistovnu a vypytovala som sa ze co s tym ked ide Nelka do skolky a ja som na RD s Diankou.
V SP mi tetula povedala ze "Nelka pre nich prestala existovat ked sa mala narodila". A ze hlasit mam az ked pojde do skolky Dia.
NA Upsvare mi najprv dali lajster aby som si poziadala o prispevok na starostlivost o dieta, potom ale zistili ze sa to dava ked matka pracuje alebo studuje, tak nakoniec poriesili ze vlastne im to ani hlasit nemusim a rodicak na malu nadalej dostavat budem. ... este ze tak, lebo sice sme Nelke poziadali o prerusenie skolky od 15.10., ale riaditelka nam doteraz potvrdenie o tom nedala. tak neviem ako by som im zmenu hlasila do predpisanych 8 dni.

aktak
18. nov 2009

tak ja vobec neviem o com hovorite, ked neco treba tak podpisem ale inak o tychto veciach neviem nic 🤐 urcite z toho bude nejaky pruser 🤐 😀

sisinka tusim mas supermana doma 😉

adaa
18. nov 2009

ci pana tak ja mam dobry pruser, ja nemam prihlasene nic a ani odhlasene. Ja nic neriesim ked je debilny stat. Moja segra napr poberala 3roky prispevky na svoje dieta aj tu aj v uk a nikdy jej na nic neprisli. V piatok tam ale idem lebo ja prosim pekne nemam vybavene ani tych 25tis pri narodeni dietata 😅 Manzel tam bol, zenska bola neprijemna dala mu milion papierov a my sme na to pozbudli takze tak. Sa tesim jak na mna navrieska tetuska. Ale aj oni raz spravili chybu a mi 3mes nic neposlali a musela som to riesit kade tade, takze maju smolu aj oni a asi aj ja.
Sissinka fiiiiha. To su veci. Aj sa uz smejka?? Opatrujte sa

adaa
19. nov 2009

Jej musim vam napisat. Dali sme si spravit odber pupocnikovej krvi. Prislo nam, ale iba ze to je do maximalnej hmotnosti pacienta 13.3kg takze dooooost malinko. To je tak do 3rokov dietata a pak je takmer na nic. Tak som napisala na eurokord ziadost ci by nam nemohli znizit ten poplatok 25tis za odber. A hned na druhy den mi volali, ze jasne neplate uz nic 😀 Staci tych 8.5tis co sme dali zalohu 🙂 🙂 🙂 cize nas to stalo iba 280eur parada a ted 1500sk rocne.

martulanr
21. nov 2009

ahojte
dakujem vám
Oli Radko spava stale s nami 😠 uz je to lepsie zobudi sa iba raz za noc sadne si otoci sa a spi ale ked bude babo uz ho chcem nechat v detskej ale on chce stale spat s tatinom tak ich vyšlem asi oboch do detskej 😀
do školky ide od januára dufam ze vladne skôr ako ja porodim teraz tu boli chrípkove prazdniny dva dni tak som zvedava ako budem fungovat nosit ho do školky s miminom ☹ uz teraz mi z toho dupkom vlasy stoja

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
masinka
25. nov 2009

vsetky Katkam zelame k meninkam vela zdravicka, stasticka, spokojnosti a nech vam deticky robia radost 🙂
Masinka, Dianka a Nelinka

aktak
25. nov 2009

masinka vdaka 🙂
k.a.t.k.a. dufam ze si mala pekne meniny, aspon to slniecko sme pekne naplanovali nie? 😵

olianko
25. nov 2009

vsetkym Katkam vsetko naj 🙂
martulanr ja vodim Sasku do skolky aj s malym a ked nie je nejake uplne ze otrasne pocasie tak je to v pohode.Saska je tiez stale nasackovana u nas v spalni.Pockam do konca roka a potom bude uz len vo svojej izbe...

sveva
25. nov 2009

ahojte
Všetkým Katkám prajeme všetko naj k meninám. 😉

k.a.t.k.a.
26. nov 2009

díky baby ste zlaté 😵

kati tebe este raz vsetko najlepsie 😉 hej pocko bolo super, sme boli na preliezkach 🙂 .. len mna z tych vykyvov pocasia dnes tak boli hlava 😖 ani neviem ci si mozem nejaku tabletku dat 😒

masinka
26. nov 2009

katka, paralen mozes

k.a.t.k.a.
27. nov 2009

Sasulke vseeeeeecko najlepsie k 3 rockom 😎 😵 😵 😵 😵 😵

adkaw
27. nov 2009

Aj my sa pripájame všetko najlepšie k narodeninkám 😀 😀 😀

masinka
27. nov 2009

Saske aj od nas gratulka 🙂

adaa
28. nov 2009

Sasul dakuje 🙂 Dnes mame oslavu tak pak dam foto. Vybrala si Barbie tortu.. vsak ako inac u nej 😅

elise
28. nov 2009

saške všetko naj k 3 rôčkom. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ako to letí všetko rýchlo.

elise
28. nov 2009

aj nathaliinej clarke prajeme všetko najlepšie k 3 rôčkom 😵 😵 😵 😵

sveva
28. nov 2009

Oslávencom prajeme všetko naj k 3 rôčkom. 😵 😵 😵

sisinka76
30. nov 2009

ahojte babenky 🙂

aj my zelame vsetko naj uz 3-rocnym deturencom 😵 nas to caka zajtra, planovala som zajtra aj oslavu, ale musime to prelozit az na sobotu, Samko je chory, ma zase sopliky a tak sme doma, chytil to aj Risko, takze odsavam aj jemu. A ja mam odvcera teplotu 38,4, zacalo to v noci zimnicou, boli ma prsnik a mam asi zapal prsnika a upchaty mliekovod, vobec sa mi z toho bolaveho neda odsat nic, hoci je prsko tvrde a horuce. Prikladam si teple zabaly, ale zatial neuspesne. Risko to vysaje najlepsie, ale straaaaaaaaaaasne to boli, dokonca mam pocit, ze porod nebol taky bolestivy ako toto ☹ dokonca som si aj v noci od bolesti poplakala.
Nemate niektora s tymto skusenosti? dakujem za kazdu radu 🙂

a album stale nemam, ja viem, ze som nepolepsitelna 😉 posielam aspon link na picasaweb, tak ak chcete, pozrite si 😉

http://picasaweb.google.sk/homeSe1973/RiskoEste...

adaa
30. nov 2009

Sisiinka bez ku doktorovi, bola si?? Musi ti nasadit antibiotika!! Nepodcen to. Ja som tiez mala ted pri malom, ale nie tak vazne ako ty a tiez som mala atb. Pred odsatim si nahrej na teplo a skus rozmasirovat a po odsati si daj vinovy obklad(biele vino) alebo jednoducho studeny alebo kapustny list aj ten stahuje zapal. Viem, viacere mamicky tvrdia ze to boli viac nez porod ale musis vydrzat a odsavat aby sa ti nespravila taka hrca ze by ti to museli rezat. Bez k Dr!!
Malinky je krasnulinky 🙂
aj my gratulujeme dalsim oslaaaaavencom. VSE NAJ!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
Moj maly ma tiez sopliky a z toho kasle, chuda odsavam a ma toho zlateho stafylokoka. Ja som tiez chora blee a Sasul opat zacina 😠
Pridala som foto z oslav

aktak
1. dec 2009

Clarke dodatocne vsetko naj 😉
Aj Mirke gratulujeme k dnesnym narodeninam 😵

baby poradte ako reagovat, Adamko ked ho nekto (dieta aj dospely) nahneva tak zacne ze "aby ho zjedol zly lev" (ficime na Levom kralovi). Neviem co mu na to mam povedat, vecsinou mi je to smiesne 😅

aktak
1. dec 2009

sisinka, kamoska s augustoviek (laluna) ma s tym bohate skusenosti, bola tusim aj hospitalizovana, skus jej napisat IP, alebo skus annag, ta ti nabeton poradi

sisinka76
1. dec 2009

ahojte 🙂

aktak, dik, uz som si nasla diskusiu, kde annag vzdy super poradi 😉 ja som vsak k tomu doktorovi vcera isla a je to zapal, dostala som Ospamox a kontrolu mam o tyzden.
a u nas ked Samka niekto nehneva, tak mu vzdy povie - nerozculuj ma, lebo Ta splachnem do zachodu 😀 a neviem, odkial to ma, myslim, ze taketo "perly" chyta v skolke

sisinka76
1. dec 2009

malo byt nahneva, nie nehneva 😉

olianko
1. dec 2009

Tak Samko uz je velky chlap....vsetko najlepsie k jeho 3rockom 😀 Saska mi vravela , ze mal narodky a aj mi dala ochutnat z cukrikov 😵
Nech ti rychlo prejde ten zabal a potom sa niekedy dohodneme a pojdeme kocikovat ked bude pekne.....zatial sa drzte 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre