Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

kitka123
21. máj 2007

Tak jsem napustila Adelke 5 cm vody do bazenika, tak mam chvilu klid ...
A jeste spava stale v kociku pres den nebo uz jste se naucili na postylku? My stale v kociku, to je taky ritual, ze se po obede ideme vozit, celkem nam to vyhovuje

zdenkaamarosko
21. máj 2007

Kitka, ty mi čítaš myšlienky. 😎 Práve pozerám z okna a rozmýšľam, či nenapustím malému do vaničky von vodu. To by mal dnes premieéru.

zdenkaamarosko
21. máj 2007

Poobede spáva už iba v postielke. Už o jedenástej na ňom vidím, že je unavený. Naobedujeme sa, zobere si svoje mliečko 😝 a sám si odkráča do postielky. Pospí si tam tak dve hodinky.
Niekedy je unavený už aj doobeda, ale to zaspí jedine v kočíku s flaškou čaju v ruke. Aj dnes tak zalomil. Ráno už od šiestej bol hore, potom sme spolu boli trochu kopať v záhrade a tak ho to zmorilo, že o pol desiatej zalomil 😔 A to dokonca len tak bez vozenia. Iba ležal, pil ... 🙄

zdenkaamarosko
21. máj 2007

A ako dlho ju nechávaš vonku plačkať vo vode?

kitka123
21. máj 2007

No a ako se ti kope s bruchom? A vlastne ako to dopadlo, jeste stale tvrdne?

zdenkaamarosko
21. máj 2007

Odkedy mi začalo tvrdnúť, tak robím len tak "life" (šak ja už ani neviem ako sa to píše, hanba). Dnes som mala nejako veľa energie, tak som chcela pred domom trochu okolo kvetov pokopať. Musím si tam vysadiť kvety, len čakám, kedy mi ešte trochu spevnejú a podrastú. Ale keď cítim napätie v podbrušku, tak si dám pohov. Inak stále beriam magnézium.
Manželíkovi som vysvetlila, že s tou záhradou to bude tento rok väčšinou jeho starosť, myslím okopávať. 😒 Chudák, bude mať toho až až ☹

kitka123
21. máj 2007

S tou vodou, ona tam nevleze cela, jen ruky tam macha a vsechno co najde na zahrade tam namaca.
Zahradu ja jsem letos vzdala, zo zeleniny jsem zasadila akorat tekvice a cukety, jinak mam iba kvietky a bylinky. Vlani jsem mela spousta zeleniny a nestihala jsem se o to starat. Nevim jak u vas, ale tady ta burina roste tak, ze na jednom konci skoncis s vytrhavanim a na druhem muzes znova zacit

zdenkaamarosko
25. máj 2007

ahojte 🙂 😉

zdenkaamarosko
25. máj 2007

Nici 😕 😉 Dnes majú naši andelíčci rok 5 mesiacov. Ako sa Vám darí?
Ukáž sa tu medzi nami.

kitka123
25. máj 2007

Ahojte, nezomreli ste od tepla? My si to docela uzivame, Adelka je v kuse namocena v bazenku ... akorat se ji nechce spat v tom horku, takze zaspava az tak okolo ctvrtej odpoledne, tak mame trochu posunuty rezim.

No fakt, vy mate dnes 17 mesicu ... jsem si ani nevsimla ze jste ve stejny den, to byste se meli opravdu setkat 🙂 Ja bych tiez rada poznala nejake babo ve stejny den narozene, ale zatim se mi nezadarilo.

zdenkaamarosko
25. máj 2007

kitka, malému sa moooc páči čľupkať vo vode. Vždy keď sa vyspinká, vyrážame na záhradu s vaničkou, hračkami ... Potom ho nechám behať len v tričku. Je podarený. 😉Ciká kade chodí a čuduje sa tomu 😀
Včera večer si sám sadol na šerblík a sedel a sedel. Normálne nechcel odtiaľ ísť. Po dlhej chvíli sa vycikal, tak sme sa radovali a tlieskali. 😀 Aj dnes na obde si tam sadol, ale nič. TAká som rada, lebo som ho dávala asi od 7 -8 mesiacov a pekne tam kakával. Keď mal rok aj mesiac - dva, neviem, odmietal tam sedieť.A teraz dufam že už konečne zase sa mu to zapáči a bude eee... 😉

kitka123
25. máj 2007

To je supeeeer s tim nocnikem! Presne aj u nas, okolo sedmeho mesice jsme ju davali cikat na nocnik, potom ani za svet se tam posadit a ted si tam rada sama od sebe sedne (aj oblecena), ale nikdy tam nic neudela na rozdil od vas.

slovo clupkat jeste nepoznam, tak mam zase nove slovo, uz se mi casto nestava ze se setkam s nejakym novym ve slovencine. Teda vlastne vcera jsem sla koupit srp a pak jsem zjistila, ze to je kosak ci kosac?

kitka123
28. máj 2007

Ahojteeeee, preco uz sem nikdo nechodite??? Je pekne, tak se nikomu nechce sedet pri pocitaci? 🙂

zdenkaamarosko
28. máj 2007

ahoj Kitka, ja som tuuuu 😉 , poslušne hlásim.
My to máme so spaním naopak ako vy. Malý by si teraz v tom teple potiahol niekedy aj doobeda aj poobede.
Dnes vstal o pol šiestej a už o pol deviatej bol ako máčadlo, skoro mi pri raňajkách zaspal.V kočíku v momente zaspal a spal až do pol 12. 😨 To som sa až čudovala.
Teraz sme sa vrátili zo záhrady. Sadila som planty papriky. Maroška som uložila spať.

zdenkaamarosko
28. máj 2007

kitka 😀 keby som bola predavačka a vypýtala si si srp, tak padnem na zadok. V živote by som si nepomyslela, že srp je kosák. 😅
A už si ho zabehla? Ten môj v pivnici zapadá prachom. A to som si myslela, ako veľmi ho potrebujem.
Brrr, u nás tak strašidelne hrmí. Som zvedavá, či malý zaspí. ☹

zdenkaamarosko
29. máj 2007

včera mi prosím pekne malý spal až do šiestej. Prespal celú búrku.
Nebudem tu teraz dlho, ale sem tam sa mrknem. Idem si umyť schody a upiecť dukátové buchtičky. Mńam, budú zajtra na obed. 😝
Od švagrinej som dostala taký prístroj - pištol na koláčiky, tak dnes ho budem skúšať. Drž mi palce. Dúfam, že mi pečenie výjde. 😉

kitka123
29. máj 2007

Zdenka ty si tak aktivni 🙂 zahrada, vyvarujes, upratujes v kuse ... to sa da s tym bruchom? A uz ti netvrdne? Ja sem se takto honila ten prvni rok a pak jsem byla porad nervozni ze nestiham, pak jsem zvolnila tempo, teraz varim co nejjednodussi jidla, zahradku jsem zmensila na ctvrtinu, upratujem az kdyz je fakt treba ... a jsem mnohem vic v pohode, ale mozno kdyby Adelka vic spala, tak bych taky vic stihla.

U nas az taka burka nebyla, ale mala taky spala rekordnich 3 a pul hodiny. to bolo supeeer, to by se mi libilo aspon parkrat do tydne 🙂

zdenkaamarosko
29. máj 2007

Ahoj Kitka, no predné schody mám umyté aj kúpeľnu. To vieš, ten kolotoč nezastavíš. 😉 ☹ 🙂
A čo si dnes varila? Ja mám celý týždeň chuť na niečo ľahko strávite+né, jednoduché ... Tak som si dnes vymyslela tie buchtičky, včera boli špagety 😝
Kitka, ako sa vám býva v Rajke?

zdenkaamarosko
29. máj 2007

ale to vieš že sa mi nie vždy chce a mám chuť. A pri Maroškovi je poriadok relatívne slovo. 😀 😨

kitka123
29. máj 2007

No s tym poriadkom mi neco hovor, nikdy nemam cas uklidit cely barak naraz, takze udelam kazdy den neco a nez prejdu z jednoho konce na druhy, muzu zacit znova. Navic nechavam ted Adelku aby jedla sama (krome polevky), takze po kazdym jidle pomalu muzu umyvat podlahu v kuchyni ... 🙂
V Rajke se dobre byva, je tu uz dost slovaku, takze tu mam kamosky s detickama, akorat neumime po madarsky, takze treba kdyz jdu na ihrisko, tak si moc nepokecam s maminama 😀 a obcas je sranda v obchode nebo ked jdu neco vybavovat. Teda ja se ucim, ale to vis, kdyz jsem sem dosla, tak jsem nevedela ani ano-ne, a na uceni neni moc casu, takze to jde dost pomalu. Ale velka vyhoda je dojizdeni do BA, mame tu temer soukromou dalnici, takze jsem za 15 min v Petrzalke, to je fakt vyhoda, treba tim vasim smerem je cestovani horsi.

lajalu
29. máj 2007

Ahojte babulky, tak sa zas po dlhej dobe hlasim ku slovu.
Prave sedim pri PC a pisem bakalarku, ale uz sa mi moc nechce a najlepsie je, ze ani spat sa mi nechce, tak som sem zavitala 🙂
Pozeram vsetci sme sa zas o cosi priblizili ku rociku a pol 😉 len keby sa niektorim uz rozviazal jazycek, ze Lala? 😀
Vy ste na tom ako, drobci uz rozpravaju??
Posledne dni bolo teda riadne teplo, Laurike sa ani von nechcelo ist 😝

kitka123
30. máj 2007

Ahoj Lajalu, a o cem pises (ak to neni tajne)? Ja psala bakalarku pred 10ti roky, nevim, jak bych se dnes pri Adelke dokazala na neco soustredit.

My jsme s vyvojem reci spokojeni, sice nic svetoborneho, ale tech slovicek pomalu pribuda, tak hlavne ze je nejaky pokrok. Je to roztomile a z kazdeho noveho slovicka ci zvuku se vsichni radujeme. Akorat vetsine slov rozumim jen ja, ted napriklad radi pozorujeme mouchy a delame bjjj, bjjj (akoze bzzz) 🙂

nici
autor
30. máj 2007

ahojte babiky,

tak sa hlasim zase po nejakej tej odmlke, ale teraz dost neprijemnej.

tak po poriadku: minuly tyzden sme v noci skoncili s malym na Kramaroch na detskej pohotovosti, zacal v noci grcat a bolo mu chudatko divne. lekarka na pohotovosti vravela, ze je to nejaka viroza vo vzduchu, vsak tam aj boli deti s nami v cakarni a to bola noc 2,30. zacal vracat o 1,30. tak sme boli na diete: len marina alebo BEBE kekse, tie velke kukuricne chrumky, ryzovu kasu s vodou, ryzu varenu, zemiaky, mrkvu a pit cierny caj alebo mineralku. no hruza. taky bol potom zmateny z toho, ze az teraz sa dostavame do normalu a zacina papat tak,ze mam pocit, ze spapa aj mna. 🙂 ale chvalabohu, uz som spokojna, radsej nech zje aj mna, ako nic.

a aby nebolo konca tak o dva dni sme na pohotovost zavitali znovu, ale so mnou, chytila som to od maleho, grcala som jak po opici, a tiez som musela dietovat potom.

takze preto som sa dlho nehlasila, ale teraz som sa logla, a reku hned napisem.
tak baby ako sa mate vy? co nove? pocasie sa nam pokazilo, jooooj, tak len teraz sediet doma a divat sa von oknom na elektricky 🙂

zdenkaamarosko
6. jún 2007

no baby 😕 nedajme sa zahanbiť. Však som nás už našla na spodu tabuľky. Kde ste sa podeli? Mne od štvrtku hapruje internet 😠 tak sa sem nemôžem dostať. Stále mi vypisuje Stránku nelze zobraziť.
Idem dovariť obed a keď dám malého spať, tak sa tu ohlásim. Zatiaľ pa. 😉

zdenkaamarosko
6. jún 2007

Kitka, aj ja by som práve potrebovala umyť podlahu v kuchyni. Maroško sa kŕmi tiež sám 😀 , okrem polievky. Husté mu vždy naložím do misky a riedke mu dávam ja. A ešte má vo zvyku poslednú trochu v miske vysýpať na stôl a zem. Vždy k tomu dodá "chlapským - mocným" - no, no no a pozrie na mňa.Ale ináč je podarený. Lyžičku si vždy preklápa v ústach. 😉 Musíme to zdokonaliť 😀
U nás sa akosi všetky slová začínajú podobať na zoskupenie slabík to-do-tá-da, v rôznych obmenách.Tak ako ty rozumieš Adelke, tak podobne aj ja rozumiem Martinkovi. Sú to s nimi zážitky 😉

zdenkaamarosko
6. jún 2007

Nici, chúďa Nicolasko. Ja si to neviem ani predstaviť, že by bolo malému tak zle. Dúfam, že už ste obaja v pohode, zdravučkíˇ. Aj užíval nejaké lieky alebo ste len dietovali? Najhoršie je tuším, keď ochorie dieťa. To si človek zažije toľko strachu a obáv.

...a nepozeraj toľko na tie električky a sem tam sa tu ukáž 😀 😉

zdenkaamarosko
7. jún 2007

Ahoj. My sme dnes boli rozcestovaní. Doobedie sme strávili v Šamoríne. Bola som na diabetológii piť tú sladkú vodu - blee, ble. A poobede som išla na poradnu. S bábätkom sa máme fajn a o dva týždne ideme na veľké sono v 30. týždni. Hurá, zasa ho uvidím 🙂

kitka123
8. jún 2007

Ahoj Zdenka, ahoj Nici,
my jsme byly tento tyden na cestach, byly jsme navstivit zas rodinu v Cechach, vsichni jsou liny prijet sem ze je to daleko, a pak mi vyvolavaji kdy se ukazeme, ze dlouho nevideli Adelku... No ale ted uz je to cestovani v pohode, Adelka vetsinu cesty prospi. Akorat v lete nas cekaji delsi cesty okolo sesti hodin, tak jsem zvedava, jak to zvladneme.

Zdenka to to leti, vsak nedavno si tu psala ze cekas babo a uz si v poslednim trimestri. Hlavne ze jsou vsechny vysetreni ok, tu sladkou vodu jsem ja nastestni absolvovat nemusela, pry je to docela hnusny 😝 A uz mate jmena pro miminko?

Nici to je mi lito, ze jste neco takoveho prodelali, ja jsem mela neco podobneho pred mesicem a bylo to hrozny, porad mi bylo na zvraceni a to jsem musela varit a krmit Adel a bylo mi u toho dost blivno. Ale co, my velky neco vydrzime, ale neumim si predstavit, ze by neco takoveho postihlo malou, to jsi si fakt uzila ☹ Tak se brzo ozvi s nejakou veselejsi zpravou 🙂

zdenkaamarosko
11. jún 2007

Ahoj Kitka, zajtra sa tu snáď ukážem, dnes len zdravím. Idem spať, som strašne unavená. 😉

lajalu
12. jún 2007

Ahojte mamulietka,
tak zas, po dlhej prestavke sa pridavam s nejakym tym infom. Ja mam uz prazdniny uz len dopisujem bakalarku nejake dve stranocky a hotovo.

Kitka, pisem bakalarku z Ludskych zdrojov - Vyber a hodnotenie pracovnikov.

Nici, tak hodne zdravicka, obom.

Zdenkaamarosko, tebe sa to pomalicky krati. Uz mate vsetko pochystane?

My sme v pohode, kupali sme sa uz aj v bazeniku na zahrade a straaasne sa nam pacilo 🙂 Len tatinko nam coskoro odchadza, tak z nas budu slamenne vdovy 😀 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre