Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

zdenkaamarosko
5. aug 2007

Ahoj Kitka, už som bola celá netrpezlivá, kedy sa vrátite z dovolenky a ozveš sa. 🙂 Ešte nerodím, ale v pondelok som mala zmiešané pocity. Dnes sme úspešne začali 37. tt. V piatok, keď manžel odchádzal do práce, niečo hovoril bábenku v brušku, teda pomenoval ho hneď Adamko - tak mi to prišlo také samozrejmé (prvý krát), že to bude chlapec. 🙂 😅 Doteraz som nemala žiadneho citáka, ani tušáka. Ale od piatku akosi rátam s tým, že je to chlapec. Náš Adamko 😀 😵 Moc, moc sa na neho tešíme.
S Maroškom som mala posledné tri dni trampoty. Bol nepokojný, nevrlý, rozpišťaný ... a ja som to samozrejme nevedela znášať s nadhľadom a pokojom, tak si to chudák aj odniesol. Myslím, že mu ide zub - trojka vpravo dolu. ☹
Izbičku má od piatku pripravenú, chodíme sa tam hrávať a tento týždeň ho tam skúsime dať aj spinkať.Veľmi sa jej teší a rád sa tam chodí gúľať na posteľ. 😀

kitka123
5. aug 2007

No jasne, vsak ty ho potrebujes odstehovat do detskej, aby s vami mohlo spavat babetko ... no to je nejvyssi cas zacit nacvicovat 🙂 Teda my mame detsku uz dlho, ale nejako se nemame k tomu ucinit to rozhodnuti ze odkedy tam bude Adelka spavat. Vsem trem nam to zatim vyhovuje, tak si myslim, ze do tech dvou rokov to tak jeste zustane. A uz bol Marosko bez teba nekde cez noc? Lebo ted budes 4-5 dnu v porodnici a jak to bude znasat?
A s tim zubikem to chapu, u nas byly vsechny bez problemu a tento prvy (ocny sa to tu vola?) presne jak pises trojka vpravo dole, nas trochu potrapil. Akorat vysel pred dvoma tydnami. Takze jsme na tom se zubami rovnako.
A kde vlastne ides rodit Adamka?

zdenkaamarosko
6. aug 2007

sťahovanie do izbičky presúvame na koniec týždňa. Manžel dostal hnačky chudák, tak okupuje Maroškovu izzbu. A my dvaja si zatiaľ lebedíme v spálni. Kitka, keď sme boli na začiatku prázdnin u našich, tak som Maroška večer nechávala len s našimi. Zvládal to super. Až sme sa čudovali, keď išiel spať u nich do postieľky a bez problémov. Predsa tam nechodíme tak často, aby to tam poznal a ani s našimi nebýva tak často.
Keď sme doma, tak bez problémov je zase so starkou. Niekedy mám pocit, že mna ani nepočúva, ale len čo starká povie, kam ide, čo robí - to ho zaujíma. Ja som vtedy vzduch. Dosť často odtiaľ odchádzame s plačom a s veľkou motiváciou, prečo ideme domov.
Rodiť pôjdem do Ružinova. Je to najbližšie a teraz keď tam budem chodiť na poradne aj najšikovnejšie.

zdenkaamarosko
6. aug 2007

kitka, a jak sa má Adel, čo nového? 🙂

kitka123
7. aug 2007

Zdeni tak to ti zavidim, ze uz jste tak daleko, ze maly zaspi s babkou ... my jsme to jeste nezkouseli. Minuly tyden jsem byla nemocna a tak jsem par noci spala v detsky abych Adel nebudila svym kaslanim a ona nechtela zaspat ani s tatinkem, porad volala mami mami, az treti den neprotestovala. Ja si zatim neumim predstavit, ze Adelku odnesu k babke a reknu ji ze ahoj zitra. to asi jeste pocka. Jsou maminy, ktere bez problemu odejdou na tyden na dovolenku od nekolika mesacneho babetka, no ja teda do roka jsem ji skoro ani nedala z ruky.
Jinak u nas ted neni moc veselo, Adelke porad tece z nosu, zle se ji dycha, je mrzuta a nechce vubec chodit ven ze je moc teplo, tak jsme zalezle temer porad doma. Snad uz se brzo uzdravi, ze bysme se sly aspon nekam koupat kdyz je tak hezky. VY to resite jak, bazenik na zahrade?

kitka123
9. aug 2007

Zdenka nerodis???? 🙂

zdenkaamarosko
9. aug 2007

nerodíím. dnessom bola na poradni už v nemocke. všetko je v poriadku. krčok je skrátený na 1,5 a otvorená som na 1 prst. Ale doktor hovoril, že je to OK. Mám brať železo a na budúci týždeń mi opäť zoberú krv. 😉

zdenkaamarosko
9. aug 2007

Kitka, Adelke prajeme skoré uzdravenie 🙂 nech je čím skôr zdravučká a veselučká 😉
Dnes mi malého varovala mama. Ráno po neho dorazila o šiestej a on bez problémov šiel, ani neviem kedy odišli. Ešte som ich potom zazrela z autobusu, a to sa už maroško zabával so starkinou palicou. Teraz už pekne spinká vo svojej postielke. Dnes som mu kúpila krásne nové návlečky na posteľ, tak sa z toho vytešujem. 😵 Poobede ich spolu navlečieme a možno dnes večer bube den D a uložím ho tam spať. Zjtra napíšem, či sme to zrealizovali a ako to dopadlo.

veľmi sa mi páči, že Adelka na teba volá mami. ja sa snáď toho ani nedožijem 😀

kitka123
9. aug 2007

No ale prvni bolo "tato", "mami" az za dlouho potom 🙂

Urcite napis jak dopadlo spani v detskej, jsem zvedava, to je velka zmena pro celou rodinu mam dojem

lajalu
15. aug 2007

Zdenkaamarosko, babatko sa pyta na svet? Dlho si tu nebola, je vsetko v poriadku?
My sa pomaly pripravujeme na cestu a zacinam mat take ozajstne obavy, teda strach. Bojim sa toho letu 😅

kitka123
17. aug 2007

Ahoj Lajalu,
taky mam pocit, ze uz asi Zdenka ma jine starosti (radosti) nez chodit na konika 🙂 Dufam, ze je vsechno v poradku a ze se nam brzo ozve.

A co vy, kdy vas ceka ten obavany let? A ceho se nejvic bojis?

kitka123
17. aug 2007

Lajalu, prepac, musela jsem odbehnut k Adelke ... no teda ja jsem jeste s malou neletela, ale vim, ze do dvou let nemusi mit samostatne sedadlo, teda ji muzes mit u sebe (doufam, ze to tak je stale). A treba dat neco zvykat aby hodne polykala a nebolely ji uska.

Jinak ja jsem mela dneska "super" zazitek s Adelkou, poprve dostala vzdorovity zachvat v shopping centru, celkem jsem na to zirala a bylo docela tezke ju uklidnit, hlavne ty lidi okolo pozerali ze co s nou je a co ja urobim. No sranda. A takova blbost, nechtela si zkouset topanky a pak se hodila o zem a revala a nechcela ani na kocik ani na ruky, no hruza. Tak jestli takto bude vyzerat obdobi vzdoru, tak se mam na co tesit ☹ Mate nekdo uz podobny zazitky?

lajalu
17. aug 2007

Ahoj Kitka, dufam ze Zdenkaamarosko su v pohode a plny radosti a malo starosti.
Letime od soboty za tyzden, 25. A bojim sa? Asi vsetkeho, seba, Lauriky a proste ci to zvladneme. Teda urcite to zvladneme ale obavy su vzdy. A sedkat bude na mne, tak aspon budeme blizko spolu a bude sa hadam citit bezpecne, len neviem co jej dam na zutie 😒

U nas sa uz tiez pomaly objavuju "zazitky". S Lalou je normalne strach ist do obchodu, je ako vymenena, vsade beha vsetko chyta no hroza... Ale vzdorovity zachvat zatial nemala len doma a to ju vzdy poslem alebo odvediem niekam vedla do miestnosti a poviem jej nech sa vrati az ked sa ukludni. Po chvilke pride uplne v pohode a na otazku "Uz si sa ukludnila?" Prikyvne hlavkou ze ano...

Najhorsie su tie pohlady druhych ludi, divaju sa akoby si to dieta bila alebo neviem co mu robila. Clovek sa citi ako najhorsi clovek na svete. No co treba si zvykat, budu stale skusat co si mozu dovolit... ☹

zdenkaamarosko
22. aug 2007

aaaahooojte, tak už sme na svete. 🙂 😵 🙂
Adamko sa narodil 14.8. 2007 o 17.51 h., váha 3600 g, dĺžka 52 cm.
Ešte sa vám ozvem, teraz musím bežať, pa. 😉 Obaja sme v poriadku, je to krásny, zdravučký, pokojný chlapček. 🙂

lajalu
22. aug 2007

GRATULUJEMEEE, zelame vam obom hodne zdravicka a stasticka a hlavne drzte sa 😉

kitka123
26. aug 2007

Zdenka gratulujeeeem!!! 🙂 Hlavne at je Adamko zdravy, stastny, spokojeny, sikovny ... jako Marosko! A tobe preju at se rychlo zotavis, at si muzes uzivat radosti s novym clovickem.
A tesim se zpravy o vas 🙂

kitka123
26. aug 2007

Lajalu stastnou cestu, drzim palce aby vsechno dobre dopadlo a dej vedet jak ste to zvladly 🙂

zdenkaamarosko
29. aug 2007

Lajalu, aj ja sa pripájam, šťastnú cestu prajem 🙂

zdenkaamarosko
29. aug 2007

baby ďakujeme za gratulácie. S Adamkom sa máme výborne. Maroško je teraz už dva týždne u mojich rodičov, ale už zajtra príde 😵 už sa na neho mooc moc teším. Adamkovi stále o ňom rozprávam. Keď som bola v pôrodnici, tak bol dva dni u svokrovcov a potom si ho zobrali naši. Zvláda to výborne, neplače za nami, je spokojný a plný zážitkov.
Bol nás pozrieť aj v pôrodnici. Adamko mu priniesol autíčko, tak sa tam celý čas návštevy prehral s autíčkom, ani si ma moc nevšímal 😔 😅 .
Adamko včera prespal celú noc. Spal od pol deviatej do piatej. Aj som ho prebalovala v noci a chcela mu dať piť, no on tak tuho spal, že sa vôbec nezobudil. Cez deň je s ním pohoda. Pekne spinká, potom sa jemno ozve, že sa zobudil. Ale keď stále nechodím, tak sa pekne predvedie plačom. Potom šup šup prebalíme a nakojíme a zase si spokojne spinká. 😉

kitka123
30. aug 2007

Zdenka tak to su same dobre zpravy 🙂 ze to tak pekne zvladate i Marosko. Chapu, ze je ti za nim smutno, vsak to ste prvykrat takto dlho odlouceny ne? Hlavne, ze ti oboje rodice takto mozu pomoct, ze sa stihnes trochu zotavit 🙂
A aky byl druhy porod? Prislo to trochu skor, asi dva tyzdne pred terminem jestli dobre pocitam?¨

kitka123
30. aug 2007

A teraz se mozes prihlasit aj mezi augustovky 🙂 ale doufam, ze obcas zaskocis aj sem, aby si nam porozpravala, jak se mate 😉

zdenkaamarosko
31. aug 2007

Kitka, to vieš že budem naďalej aj v decembrovkách 🙂.
Maroško už je doma 😵 je strašne zlatý. Adamko ho zaujíma , chcel by ho stále chodiť pozerať. Veľmi sa mu páči, keď ho môže štekliť na nožičky. Keď ideme von s kočíkom, chce ho tlačiť len on sám. Ak sa dotknem kočíka, začne sa hnevať a dupať nohami "jeho veličenstvo" 😀 On by s ním precestval aj celú dedinu, už ho nezaujíma ani pieskovisko, či hojdačky. 😅
Včere večer som bola v strese, ktorého skôr okúpať, dať jesť, uložiť spať, ... Ešteže môj muž to bral s nadhľadom a pomáhal mi a samozrejme ma povzbudzoval.
Maroška sa snažím zapájať do prebalovania- podáva mi plieku, gázový štvorček, špinavú ide vyhodiť do koša. Všetko sa mu snažím komentovať, aby sa mu to v tej jeho malej hlavičke zoradilo. Dnes som si na neho vymyslela, že si s ním budem počas kojenia čítať. A funguje to. Sedí pri mne na posteli a spolu čítame. Občas nazrie na Adamka. Ale zdá sa mi, že mu nejde do hlavy, z čoho to Adamka kŕmim. Vždy sa tak zadivene, vážne pozerá odkial to Adamko papá. 😒
A čo Adelka, ako sa máte vy?

kitka123
1. sep 2007

To je pekne, ze to tak zvladate, musi to byt narocne obstarat dve deti a naucit se jak to sladit dohromady. Obzvlast kdyz ma kazdy jiny rezim. A co Marosko jak zvlada spat v svojej izbicke? Budi se ti jeste v noci? A dala si mu tam jeho postylku nebo uz jste koupili vetsi postel bez ohradky? My to akorat ted resime, radi bysme aby Adelka zacala spat v svojej izbe, kupili jsme uz aj "velku" postel, jen nevim, jestli na ni neni jeste moc skoro. Uz spi celou noc, budi se tak okolo piatej, to dostane flasku a jeste zaspi. Ale uz spala aj 10 hodin v kuse. U vas je to mozna normalni, ale u nas je to velky uspech, meli jsme s tim nocnim buzenim dost problemy

zdenkaamarosko
5. sep 2007

ahoj.
Lajalu nám odletela, tak sme tu opať len my dve. nejako mi tie dni rýchlo ubiehajú. Adamko mal včera už tri týždne.
Maroško je super. Včera mi pomáhal kúpať Adamka, lebo manžel prišiel až večer. Snažím sa ich obriadovať na striedačku, aby som ich nemala naraz obidvoch. Už sa nám par krat stalo, že obaja spustili plačlivý duet. A potom koho skôr? 😅
Izbička? Tú ma maroško rád. Stihli sme to len len. Asi týždeň pred pôrodom som ho do nej uložila večer spať. Prvú noc zamrnčal, keď som odchádzala a v noci sa asi trikrát prebral. Išla som za ním utíšiť ho a zaspal ďalej. Odvtedy je to už v pohode. On nám už od roka prespí celú noc. Tak s tým sme problém nemali. Spí na veľkej posteli bez ohrádky, no na zemi vedľa postele sme mu dali starší madrac z postielky. To keby náhodou padol, aby sa nebuchol a nemal to tak vysoko. 😎 Budí sa ráno okolo šiestej. Nechávam mu pootvorené dvere v izbičke aj v spálni, aby mohol za mnou prísť. Tie rána sú nádherné 😵 vždy tak milo, vyspinkano príde za mnou, samozrejme s flaškou v ruke, aby sme išli zarobiť mlieko.
Teraz má obdobie, že sa stále pýta "De je?" =kde je? rozhodí rúčkami a v tváričke sa začudovane tvári. 😉
To sú naše jediné rečnícke úspechy spolu s novými slovami dom, tam, baba, dedo.
Svokor mi dnes naordinoval logopedičku, ak chlapec nezačne rozprávať do dvoch rokov. 😠 Ja viem, že by už mal viac rozprávať a veľmi si prajem, aby už rozprával, ale ja ho do toho nedonútim a myslím si, že to musí prísť samo. U každého je to individuálne. 😒
Nemáš nejaké triky, aby začal viac rozprávať? 😨

kitka123
5. sep 2007

Tak to ste velmi sikovni s tim spanim 🙂 To me povzbudilo!
Zdenka s tim mluvenim bych se vubec nevzrusovala. Chlapci jsou v tomto pomalejsi a dulezite je, ze tam je nejaky pokrok, i kdyby jen 2 slova za mesic. Potom se muze rozmluvit behem mesice az se budes divit, do dvou let bych to urcite nechala byt. Nase Adela umi celkem dost slov, nektere cesky, nektere slovensky, ale stejne jim rozumim jenom ja nebo tatko. Knizky s ni velmi necitam, skor se naucila z pisnicek nebo rozpravek a vetsinou si vybira takova slova, ktera bych zrovna nehadala. Kdyz ji cilene opakuju nejake slovo tak ho zrovna nezopakuje.

Jeste jsem se chtela zeptat na nocnik. My stale nic. Kdyz bylo teplo tak behala z holou ritkou a cikanie ji velmi nevzrusovalo, akorat ji bavilo to chodit utirat. Teraz jsem zkousela davat ji nohavicky, ale pocika se a vubec ji to nevadi, ze je ma mokre. Na nocnik si seda rada, ale nikdy nic neudela

kitka123
5. sep 2007

Lajalu, ako ste doletely? Mas pristup na internet?

zdenkaamarosko
6. sep 2007

Kitka, ani u nás nočník nehrozí.Tiež si naň sadne, ale nikdy nič neudelá.
Adamkovi som včera objednávala tie "novodobé" látkové plienky Baby Lucy a objednala som aj väčšie pre Maroška. Tak uvidíme, či to bude mať nejaký efekt. Ešte som na mmb objavila papierové navliekacie plienky, vraj na odúčanie od plienok. Tak aj tie chcem skúsiť objednať.
Ja keď prebaľujem tie dve ritule 😀 , tak mi to príde také divné, že Maroška ešte prebaľujem. Zdá sa mi pri Adamkovi neskutočne veľký.

kitka123
6. sep 2007

Zdenka ted me napadlo, ze si vlastne ani nenapisala jaky byl porod? A ze jak to cele zaclo, prislo to trosku pred terminem ne? A daji se srovnavat oba porody? Promin jestli se moc vyptavam.

A jeste by me zajimaly ty latkove plenky "novodobe", ze kolik to stoji, jestli se mi jeste oplati do toho investovat kdyz nevim na jak dlouho. Strasne me mrzi, ze jsem se o nich nedozvedela driv, mohla jsem s nimi zacit uz po porodu. No co uz, mozna na buduce. Ale kazdopadne ti moc fandim, ze si se rozhodla pro latkovky. Adamko bude v bavlnce a ne v igelitu 🙂

kitka123
6. sep 2007

Ty oducovaci plenky jsem si raz koupila (myslim od Huggies), ale nevidim v tom nijaky efekt. Akorat maj po stranach suchy zips a dole kde se cika je taky obrazek a kdyz se babo vycika, tak se obrazek rozmaze, takze si muze samo kontrolovat jak na tom je s tim cikanim. No ale nasi Adelu absolutne nejaky obrazek netankuje, to je podle me pro vetsi deti

zdenkaamarosko
8. sep 2007

Kitka, ceny plienok sú závislé od značky,ktorú si objednáš. Slovenská značka je Baby Lucy, ale dajú sa objednať LEN cez internet. Ja som u nich objednávala okrem iného veľkosť 3v1, t.j. univerzálna od 3 do 15 kg. Ak ich nevyužijem pri maroškovi, stále ich môžem využiť pri Adamkovi. Sú asi najlacnejšie na Slovensku.
Ďalej sú to popoliny (tuším nemecké), ale tie sú veľmi drahé. Dostupné na Slovensku sú tiež bambino mio a haipa daipa.
Na českých e-shopoch je ponuka širšia a niektoré ceny výrazne nižšie. Tam si môžeš v jednej objednávke nakombinovať čo tebe vyhovuje z rôznych značiek. Problém je v tom, že mnohé e-shopy neposielajú do SR alebo majú vysoké poštovné.
Na koníkovi je založená diskusia v bábatkách: plienky bambino mio alebo popoliny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre