Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

zdenkaamarosko
8. sep 2007

O porode som práve písala v septembrovčatkách, tak ti to tu len skopčím:

My sme išli do pôrodnice len tak pre istotu. 😅 Vysvetlím: Celý pondelok som bola ako oťapená, potom v noci som sa každú hodinu budila a chodila som na wc a straaašne ma boleli kríže. Ráno mužík odchádzal na služobku a bála som sa ostať s malým sama doma, tak som ho poprosila, nech ma hodí na pohotovosť do Ružinova. Po vyšetrení mi oznámili, že som otvorená na 3 prsty a idem rodiť 😨 . V priebehu hodiny som dostala vysoké horúčky 40 °C. Stále monitorovali bábatko a snažili sa znížiť horúčky, no neúspešne. Kontrakcie som mala v podobe urputných bolestí krížov, ktoré nikomu neprajem. Keďže horúčka ohrozovala bábatko, o tretej poobede sa rozhodli, že porod vyvolajú. Zaviedli mi nejakú čipku do krčka maternice. Veľká úľava prišla o tri hodiny, keď sa Adamko narodil. 😎 Kríže prestali bolieť a do večera prešla i horúčka. 🙂

kitka123
10. sep 2007

Zdenka tak to sem netusila, ze jsi mela az taky dramaticky porod ☹ No jeste ze te ta horucka aj bolesti po porodu presly, ze si mohla mit Adamka u sebe a ze jeho to neohrozilo. Jak vidim, kazdy porod je fakt original. Ja sem se hlavne ptala proto, ze vsichni rikaji, ze ten druhy porod byva rychlejsi a jednodussi. A ani me nenapadlo podivat se do septembrovek kedze ste augustovy 🙂

S tema e-shopama mas pravdu, v ceskych je toho mnohem vic aj lepsi ceny a stve me, ze mi to sem neposlou. Nechavam si to posilat do Cech k nekomu z rodiny, ale nez se tam dostanu to vyzvednout, tak to trva dlouho. Nejcasteji objednavam na detskeboty.cz, velmi pekne a zdravotni boticky, presne tam pisu milimetry u kazde boty takze se nespletes, no zkusim jim napsat, jake by bylo postovne na SK. Na ty plinky se uz asi vybodnu, protoze chceme pomalu zkouset oducat. O vikendu jsme nakoupili krasne nohavicky, jako ze motivace, tak uvidime 😀

kitka123
10. sep 2007

Tak som kukla jeste do temy "septembrovcatka" a jsem se dozvedela, ze ste meli zltacku ... to je mi te moc lito, ja to zazila s Adelkou, tiez mi ju zobrali pod tu lampu, ja z toho byla vyplasena co se deje, preco mi ju nenosi, celou noc jsem se tam chodila divat jestli zije ... strasne vzpominky. Nastesti to ako aj u vas trvalo nejakych 24 hodin.

zdenkaamarosko
17. sep 2007

kitka, už nám prišli plienky 😉 adamko ide látkovať 😀
Prišli aj tie vrchné nohavičky pre Maroška 😀 tak snáď mi moje odhodlanie vydrží.Objednávala som mu také navliekacie ako slipy, ale poslali mi iné - na zapínanie na suchy zips. Mám im zavolať a vymeniť ich? Čo bude lepšie?

kitka123
17. sep 2007

Zdenka, nevim, my bysme to asi se suchym zipsom nezvladly, jednak prebaluju zasadne postojacky, absolutne nehrozi, ze by si holka lehla a nechala se prebalit a potom Adel by si je urcite rozepinala a davala dole, takze ja bych je vymenila. Takze asi zalezi na Maroskovi, jak jste zvykli prebalovat

zdenkaamarosko
17. sep 2007

😀 pri prebalovaní je to boj.5 krát mi zdrhne,kým mu tú plienku nasadím,samozrejme po ležiačky.
Maroško bol teraz chorý.soplil a kašlal.Na nos mu zabrala morská voda a na hrdlo mu dr predpísal calcium sirup. naštastie zabral.
Ako si liečila adelku, keď bola chorá?

kitka123
17. sep 2007

No Ada zatim velmi chora nebyla, akorat jsme meli okolo roka tu "sestou nemoc" a to odezni samo a okrem toho ji parkrat teklo z nosa a kasel ale bez horucky, takze to jsem akorat utirala nos a davala kapky, no a jinak nic, aj zuby aj ockovania byly bez problemu.
No akorat obcas ju postipu nejake komare a teraz napriklad ma jedno stipnuti na tvary a normalne ma napuchnutu celu tvaricku, uplne jako kdyby zapalenu, vubec nechapu, ze ma taketo reakcie. A strasne dlho se ji vzdy ty stipance hoji. No davam na to levandulovy olej, to vis, ja jsem spis na ty prirodni veci.

zdenkaamarosko
17. sep 2007

kitka, s tými prírodnými vecami ti fandím. Mna takéto veci zaujímajú a keď mi to príde normálne, tak sa to snažím aplikovať do života.

zdenkaamarosko
18. sep 2007

Včera som sa dobre zasmiala na Maroškovi. 🤐 Dala som mu tú novú plienku, to bolo ešte v pohode. Ale keď som mu nasadila tie nohavičky na to 😀 ...chodil po izbe ako kovboj s rozkročenými nohami, zjavne sa mu to nepáčilo a strhával si tie nohavičky dolu.Jediné šťastie mal, že som to musela naskôr všetko oprať. Takže tie nohavičky na suchy zips mu isto iste vymením za naťahovacie.Možno sa začne aj skôr pýtať 😉
A čo Adelkine motivačné gaťušky? 😉
Hojí sa jej tá tvárička?

kitka123
18. sep 2007

Zdenka motivacne "gatusky" neuspely, asi po peti minutach do nich udelala bobek a vubec ji to nevadilo. Asi jeste pockam. Dneska jsme byly u kamosky a jej dvojrocna cika uz normalne do zachodu, tak jsem vzala Adelku aby to videla, ale tvarila se, ze ji to vubec nezajima. No ja na to velmi nespecham, ale chapu, ze ty musis ted prebalovat dve prdky, tak by si se rada uz jednej "zbavila" 🙂

kitka123
18. sep 2007

Tvaricku uz opuchnutu nemame, ale asi 3 tydny ma okolo pusky taky ekzemik a vubec nevim z ceho, nevieme se toho zbavit, nezjistila jsem ktere potraviny by to mohly zpusobit. Ale aj tak si tipujem, ze to ma z toho co vsechno strka do pusy a olizuje venku, nekdy je to fakt humus, minule jsme byly v Tescu a jen jsem se otocila, uz ocucavala ten retez jak se dava mince, no uplne zle se mi udelalo kdyz si predstavim, kdo na to vsechno saha ... no a to je stale neco. Nebo jsem ji davala vzdycky nejake prisady do koupele pro babetka a ona mi to s radostou pije ☹ Marosko uz pcha vsechno do pusy?

kitka123
18. sep 2007

samozrejme ci "nepcha" jsem myslela

aallee
20. sep 2007

Ahojte mamicky, pridavame aj nasu malickost, narodili sme sa 20.12.2005, volame sa Juraj a Jakub a rodicom davame riadne zabrat.... 😉

kitka123
21. sep 2007

Ahoj Aallee, vitaj, to je super ze si nas nasla, uz nas tu nejak ubudlo ☹ To mas peknu radost doma, obdivujem maminky dvojicek, me staci to jedno, i kdyz je to cim dal lepsi bych rekla. Jinak nasa Adelka je 22. narodena, tak to jsme skoro stejne 🙂 A kde byvate v zahranici?

aallee
22. sep 2007

Ahoj Kitka, snad sa to tu este rozprudi.... radost je velika, aj starosti sem tam.... vsak to poznas sama, co v tomto veku dokazu, len my to mame x2 niekedy x4, lebo co vystrajaju, tak to je fakt zaverecna.... najnovsie vyliezame z cestovnych postielok a lezieme ku brachovi... no sila, my sme 20., takze sme starsi... 😉 Zijeme v UK, momentalne, uvidime, ako dlho.... posielame Adelke pusku

kitka123
24. sep 2007

Aallee a tvoji chlapci spavaji uz sami v izbicke ci s vami? A ako se uspavaju take dve deticky? Nasa Adel musi mit uplny ticho na to aby zaspala, si neviem predstavit ako se to robi s dvojickami?
A ty by si se chtela vratit domu? Ja jsem tu na Slovensku taky v cizine, ale to neni az takovy rozdil a hlavne za ty dva roky uz jsem si zvykla 🙂 Ale nekdy se mi taky styska po Cechach

dashak
24. sep 2007

Ahoj holky, nutně potřebuju kontaktovat nici. Našla jsem ji v tomhle tématu, ale koukám, že dlouho nebyla.

Prosím vás, pokud na ni někdo máte jiný kontakt například skype nebo email, napište ji, ať se mi co nejdříve ozve. Mám i skype, ale nechci ho psát tady veřejně.

Je to ale fakt moc důležité.

Moc děkuji Dáša

kitka123
25. sep 2007

Ahoj Daso, strasne dlouho se tu neobjevila, vubec nevime proc, ja bohuzel zadny kontakt nemam ☹

dashak
25. sep 2007

Kitko děkuju za zprávu. Snad se mi podařilo na ni sehnat skype, ale holky ji na něm taky dlouho neviděly.

Díky Dáša

zdenkaamarosko
25. sep 2007

ahojte baby, no to je super, že si sa Aallee pridala. Veľmi sa teším 🙂 My sme tu s Kitkou už skoro osireli. Odkiaľ zo Slovenska pochádzaš?To musí byť super mať dvojičky, aj keď si to neviem predstaviť. 😎
Ako Vaše detičky Adelka, Jurko, Jakubko?
My si užívame krásne jesenné dni prácou na záhrade.
Myslíte, že keď kojím, mohla by som začať cvičiť? Počula som, že pri cvičení sa do mlieka vylučuje látka, ktorá mu mení chuť a bábetko môže začať odmietať piť materské mlieko. Hmm ☹ , a ja som tak naladená cvičiť.

kitka123
27. sep 2007

Zdenka to teda koukam jak blazen, nemas nejak moc energie? 😀 Vzdyt si sotva po sestinedeli, zvladas dve deti, kojeni, zahradu ... a jeste cvicit by si chtela? 🙂 Ne ted vazne, neslysela jsem o tom ze by to vadilo, asi bych to vyzkousela jednou a uvidis. Prestat muzes vzdycky. Ale ciste teoreticky by me zajimalo, kdy to budes provozovat? Ja mam problem najit si cas pro sebe pri Adelke

lefika
29. sep 2007

ahojte, mozem sa k vam pridat? 😉
moja saska sa narodila 20.12.2005...aallee: mame rovesnikov, na den presne 🙂

zdenkaamarosko
29. sep 2007

ahoj lefika, jasnačka. Vitaj medzi nami. 😉 Super, že si sa pridala.
Aallee, kde si?
Ja sa tak teším, že sa konečne aj táto naša diskusia rozrástla. 🙂 Len píšte, píšte o svojich detičkách. Aj môj Maroško tu má rovesníka, Nicolasa, obaja sa narodili 25.12. 2005. Len škoda, že tu Nici nebola už asi od apríla. Tiež by som rada vedela, čo je s ńou.
Lefika, a odkiaľ si? Saška poslúcha?
Baby, nám sa už konečne prerezali tri očné zuby, uff ☹ ešte ten posledný a máme to za sebou. Žiadne zuby sa mu neprerezávali takto ťažko a bolestivo ako tieto.

lefika
30. sep 2007

zdenkaamarosko, dakujem za privitanie 🙂
som z galanty, ale dost cerstvo, prednedavnom sme sa stahovali.
moja saska ma este len 10 zubov a hrozim sa toho, ked jej pojdu dalsie. vzdy ju to taak bolii ☹

kitka123
30. sep 2007

Ahoj Lefika, taky mam radost ze si se pridala 🙂 Nase Adelka je o dva dny mladsi nez tvoja Saska, takze vsechny deticky tu jsou od sebe maximalne 5 dnu 🙂

Zdenka aj nam ide 15. zub, ale nastesti vsechny byly bez problemu. A jak si na tom s tim cvicenim? To me akoze zaujalo. Ja tak maximalne beham za Adelkou 😀

kitka123
30. sep 2007

Baby kedze jsou nase deticky vsechny narodene okolo vanoc, rada bych si s vami popovidala na tema darku k druhym narodeninam + vanocum. Cim planujete obdarovat vase deticky? Zatim co jsem tak sondovala od kamaradek s cim si vyhraju dvojrocne deticky, tak vseci mi doporucuju hlavne ruzne puzzle, skladacky a pro devcatko kocik pro panenky. Ja jsem rozmyslala aj nad takovou tou detskou kuchynkou, akorat nevim, jestli ji to dlouho bude bavit, aj tak si s hrackami nikdy dlouho nepohra. Radeji se mnou upratuje, vari, nebo malujeme nebo pozera rozpravky

lefika
30. sep 2007

kitka, my uz kocik pre babiku mame a ma uspech. ja som rozmyslal nad nejakou stavebnicou, lego duplo alebo nieco podobne. aj plastelinu mi niekto navrhol ale neviem, ci na to nie je skoro, ci to nebude jest 😒
little people od fisher price je vraj dobra hracka, ale neviem, ja moc na taketo znackove predrazene nie som...ale porozmyslam nad tym. zatial mame take obycajne zvieratka a panacikov, ale moc ju to nebavi: este tak rozhadzovat ich, ale nejak sa s nimi extra nehra. moja mama chce kupit trojkolku: to je myslim celkom dobre, aj ked este nebude vediet pedalovat, moze sa odrazat; nase prve odrazadlo sa nam uz rozpada.
ale takmer urcite kupim taku tabulu z ikei, kde sa z jednej strany pise kriedou a z druhej fixkami a nejake knizky.
co sa kuchynky tyka, ja ju nechavam hrat sa s normalnym nacinim, teda pokial je to bezpecne. a este ju strasne bavia tatove srobovaky a kladiva 😀 to by som radsek kupila hrackarske: predsa len, dieta s kladivom v ruke....
este som rozmyslal nad nejakym hrackarskym hudobnym nastrojom: flautu uz mame, tak nejake cinelky alebo klavirik, ale manzel s tym moc nesuhlasi: nema rad hluk 😝

kitka123
1. okt 2007

Ahoj Lefika,
no u nas kridy, fixky a platelina zatim nehrozi, mala porad jeste vsechno strka do pusy, maluje vsude mozne ... zkouseli jsme nedavno ty barvy z Ikei co se maluji prstami, no mame znicene obleceni a nastesti jsme malovali venku, jinak bych mela pekne vyzdobeny byt.
Hudebni nastroje jsou super, ty mame uz od roka a to ma uspech porad. Lego taky a musim se podivat na ten Little people, to je dobry napad. Musim hlavne dat tipy na darky vsem pribuznym, vloni jsem to neudelala a seslo se nam dost stejnych hracek. Jo a jeste mi pripada dobry darek takova sada na upratovanie, to asi poridime.
Prosim te a kupujes hracky pres internet? Ja bych potrebovala nejake slovenske e-shopy, zatim jsem nakupovala jen pres ceske.

A jeste jeden dotaz, nevite baby, kde kupit za dobrou cenu do zahrady taky plastovy domcek pro deti? Neco jsem popozerala na internetu a to jsou strasne ceny, tak prumer okolo 8 tisic ☹

lefika
1. okt 2007

kitka, cez internet som este hracky nekupovala, ale chystam sa odtialto: www.mravenisko.sk a www.burdatoys.sk .nejake hracky su aj na www.dunaj.sk
zrovna dnes som bola v draciku pozerat tych little people, ale v tom nasom minidraciku skoro nic nemali. budem musiet ist do BA 😠 ale kupila som tam plastelinu, tak uvidime...
este sa chystam do alltoys v avione, tam chodim ovela radsej ako do dracika, maju lepsi vyber a je tam aj vela takych klasickych ceskych hraciek, ktore este ja poznam zo skolky 🙂
este ma napadlo kupit dvd bambulku, mame par dielov stiahnutych cez youtube a mala to uplne zerie. a to normalne TV ignoruje. a navyse, nieco take vychovne, didakticke, sa asi aj bude hodit v najblizsej dobe 😀
s domcekom ti neporadim, byvame v byte, tak som sa o to nezaujimala 😖 len viem, ze su aj take latkove s kovovou kostrou, tie by snad mohli byt lacnejsie

kitka123
1. okt 2007

Lefika, tvoja mala ignoruje TV? To teda koukam, nase by pozerala stale. Teda dovolim jenom jeji dvd rozpravky, telku samozrejme ne, ale kdyby bylo po jejim, tak snad kouka cely den. Na tu bambulku se musim podivat, uz dost kamosek mi rikalo, ze to jejich deti miluji, no ja ty slovenske rozpravky moc nepoznam, takze u nas jede krtecek, vceli medvidci, ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre