Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

kitka123
16. feb 2007

No jasne ze ideme aj s malou, jednak jeste kojim a pak nemam tu hlidani a jeste se moc necitim nechat ji s nekym cizim. To budu resit az odstavim. No takze je ti jasny ze si moc nezalyzuju, budem spis chodit do bazenu, na prochazky, nebo sankovat, aspon uvidi konecne snih, kdyz je letos takova divna zima. A ja jsem happy, ze se vubec nekam jede, zmena. Akorat to baleni a chystani ... 😢

nici
autor
16. feb 2007

kitka s tym balenim a chystanim ti verim na 1000% nie na sto....
lebo sme chodili k mojim rodicom 150 km od BA skoro kazde dva tyzdne a ja som tam ostavala aj na tyzden a muz sa vratil kvoli praci...ja som tam ostavala, aby si aj nasi uzili maleho....a tak som sa vzdy musela zabezpecit....a to balenie to bola hruza...vzdy som si spisala zoznam veci, aby som nic nezabudla...a vzdy sme mali plny kufor v aute....a muz sa mi vzdy smial ci idem na stalo, ci od neho odchadzam, ked videl tolke veci 😀

kitka123
16. feb 2007

Muj uz to ani nekomentuje, ja chodim tak raz za mesic - dva tiez na tyden do Cech a nejlip se cestovalo do tech 6 mesicu: cestu prospala, jidlo jsem nemusela resit, vzala jsem pleny, par hracek, obleceni a jelo se. Ale ted, horor! Cesta ji nebavi, varit se musi ... a to jeste nenosime nocnik. Takze pocitam, ze to bude casem jeste horsi. A navic mam velky kocik, co zabere pul kufru. A co, vy uz ted nejezdite?

nici
autor
16. feb 2007

presne, ako si napisala, aj u nas to bolo lepsie, ked bol mladsi, prespal celu cestu a donedavna, to dokonca fungovalo...ale uz vymysla celu cestu, nechce ani sediet v autosedacke, krici a place....a aj s jedlom je to hruza....my dokonca jeme aj v aute sem tam, ked sa zadari.... 😀
teraz uz ani moc nie, lebo mi pre pol rokom zomrel ocko 😢 😢 😢 a tak maminka bola doteraz u nas stale a teraz zacala ona chodit domov na tyzdnovky ....ze si chce zacat uz zvykat sama.... ☹

kitka123
16. feb 2007

To promin, hloupy dotaz 😢

nici
autor
16. feb 2007

kitka v pohode, nehnevam sa, nemohla si to predsa vediet.... 😉 ale aj tak mi pomaha z toho moj syn.....
ale prejdime na veselsiu temu, a vy ako casto chodite k vasim?

lajalu
16. feb 2007

Ahoj bambulky pozeram ze ste sa pekne rozpisali 🙂
Musim uznat je to hruza aj s nasou malou cestovat. Ked sa vratil muz z Irska tak sme boli na vykend v Tatrach, Laura mala 9 mesiacov. Cesta v pohode i ked ku koncu ju to moc nebavilo ale tych nabalenych veci a to bol len vikend tak co potom ak by sa islo na tyzden 😒 😅
Vcera sme mali mat stretko co si pisem s babami na konikovi z TN ale jaksi sa nam to nevydarilo ☹ Zle pocasie 😠
Inak ani ja som este nebola v materskom centre 😅 Neviem, aj by som isla len ked tam clovek nikoho nepozna tak ☹
Ale v nedelu ideme ku kamaratke co sme spolu rodili tak sa tesime 🙂 Konecne sa Lala zahra s vrstovnikom 🙂
Dufam ze sa niekedy zadari a zahra sa aj s vasimi anjelikmi 🙂

nici
autor
16. feb 2007

ahoj lajalu,
tak konecne o rovnakom case ? 😉
vies, co som milovala, ked sme niekde boli, ako som musela hned prat po prichode a to aj ked sme boli bezdetni.... 😠
No lajalu, cez leto urcite bude nejake stretko v BA a mala bude mat rok a pol, tak by sme sa mohli uvidiet.... 😉 🙂

lajalu
16. feb 2007

To my hovor my tak isto prisli sme a hned vsetko do pracky 😝
A to ci sme sami alebouz s malou je to rovnake.
My chodievame do Cataja neviem ci vies kde to je ale je to blizko Senca, manzel tam ma rodinu tak co maju deturence tak tam obcas skocime. A svokor zase pracuje v BA.
Pisala si ze mas rodinku 150 km od BA, kde ak smiem vediet? 🙂

nici
autor
16. feb 2007

No vidis, takze, az tak daleko nie si.... 😉
Inak zkadial som, to nie je daleka vzdialenost od Trencina 😉 Ja som z Batovky alias Partizanske... 🙂
A ty byvas priamo v Trencine, ci niekde na okraji?

lajalu
16. feb 2007

Je sak to je tot za rokom 🙂
My sme priamo v TN obidvaja teda ja som od narodenia ale manzel sa narodil v CZ ale v TN je dlho.
Tak ak budes mat cestu... 😉
Ja do BA mozno pojdem v juni ked by nahodou isiel nas tata znova do Irska tak ho povezieme na letisko.

nici
autor
16. feb 2007

No vidis,
tak by sme sa potom cez IP dohodli a dobehla by si... 😉 To by bolo fakt super....
My sme chodievali, ked som este byvala za studentskych cias doma, pravidelne do Trencina na nakupy....som sa vzdy rano v sobotu tesila jak blaazniva.... 🙂
A inak, ak sa smiem spytat? Ako casto chodi muz domov, ked pises, ze chodi do Irska robit? to sa asi moc casto nevidite? ☹ 😢

lajalu
16. feb 2007

Ale kdeze to on len cez leto 😉
Ale asi az teraz to vyzera na dlhsie. Ked tam bol naposledy ponukli mu pracu ked dostuduje. Tak rozmyslame ze by isiel po skole v juni ☹ 😢
No a hned ako to bude v pohode s ubytkom by sme isli za nim aspon na leto. Po lete by sme isli dom no a po zas mojej skole by sme isli za nim na dlhsie.
Peniazky treba a tu sa jaksi nic lepsie nerysuje ☹

nici
autor
16. feb 2007

No vidis, takze ta caka najdlhsie cestovanie oproti nam 😉
A vyzera to, ako to citam, ze cochvila si zmenis pas a das namiesto Trencina "Ine zahranicie" 😉
Ale asi nie si z toho nejaka extra nadsena? Ze by si musela odist ztadeto?

lajalu
16. feb 2007

Doma je len doma. Sak som len doma 🙂 teda mala som moznost byt uz v Irsku skoro 4 mesiace ked sme tam boli prvy krat si s manzelom zarobit peniazky ale potom sme sa vzali prisla Lala do bruska tak isiel sam a veru nebolo to jednoduche potom uz zase bola Lala vonku z bruska a zas to nebolo bohvieco. ☹ ☹
Tak som povedal ze uz sam teda bez nas uz nikam na dlho nepojde. Bud spolu alebo nikam 😉 sme jedna mala rodinka a tak by sme mali byt spolu 🙂
To skor musim este zisti ako je to s pasom pre Lalu no a ja samozrejme mam pas na moje dievcenske meno 😀

nici
autor
16. feb 2007

Hej,to mas pravdu, doma je doma... 😉
a inak s tym pasom, ja som si dala maleho zapisat do pasu, lebo akurat minule som videla v telke reportaz, ze ako deti menia podobu a tak to moze byt s ich vlastnymi pasmi este zaujimave na hraniciach niektorych statov....

lajalu
16. feb 2007

Sak uvidime lebo co viem tak doteraz sa len pisavali do pasu ale jedna znama hovorila ze svojmu malemu musela dat spravit, ze ho takeho male odfotila a dli pas 🙂
Ale tak ci tak ja si musim vybavit novy.
A maly Nicolas poslucha?? Chripka vas obchadza?
Nam sa stale akosi nechce rozpravat. Pritom vselico uz rozumie ked sa jej povie ale hovorit ani za svet 😒
Ale konika havka a prasiatko vie napodobnit a pre zmenu mi hovori tata 😀 ale tatovi to iste, za chvilu budem tata 1 a tata 2 😀
Boze dvanast hodin idem buvat lebo ma rano nezobudi ani lodna sirena 😉
Dobru nocku zelam 🙂

nici
autor
16. feb 2007

Nicolas a posluchat? 😀 Aj tak si robi, co chce on...a rozumie velmi dobre, co hovorime....chripka nas nastastie obisla, mali sme len sopel a kasel, ale nastastie bez horucky...a vy ste ako na tom?
no ja akurat pisem do temy rec dietata a je tam toho vela popisaneho 😉 ...vsak zajtra tam tiez behni, pokecame tam, ked teraz uz ides buvat....ja pojdem tiez, lebo tiez uz mi ocka klipkaju 😉

nici
autor
16. feb 2007

a dobru noc som zabudla napisat 🙂

lajalu
19. feb 2007

Ahojky nici mame sa dobre vsetky choroby nas obchadzali a dufam ze aj nadalej budu obchadzat 😉
Lala stale len hlada co by kde viviedla 😀
Moja chcem sa spytat mas svokrovcov v rovnakom meste ako ste vy, teda v BA?? Lebo ak hej rada by som vedela ako casto vidavaju vasho maleho?

nici
autor
19. feb 2007

ahoj lajalu,
to s tym vymyslanim velmi dobre poznam 😉 😀 motka sa a hlada a hlada 🙂
hej lajalu mam svokrovcov v BA a ako casto tam chodime? no po poriadku, najprv sme tam byvali, skoro cele moje tehu a potom aj este 5 mesiacov, ked sa maly narodil..takze by som povedala, ze sme si to uz odbili 😲 😉 ..a teraz tam chodime na nedelnajsie obedy, asi tak raz za dva tyzdne a to je vsetko, pocas pracovneho tyzdna sa vobec nevidime a poviem ti otvorene, aj som rada, ze sa nevidime a teda vidime sa tak malo, lebo taku svokru, aku mam ja, len zakopat niekam na zahradku, nech ti lepsie rastu rajciny 😲 😅 😉 mozno je to drsne, ale nemam na nu slov...
aj vcera sme tam akurat boli, vzdy sme tam nejake tri hodiny, ale najedovana som ztadial odchadzala az no...i ked tam sa tvarim normalne, nebudem sa s nou dohadovat, ja som rozumnejsia a preto ustupim, len potom si to v hlave prehravam a ponadavam si.... 😉
takze ked to zhrniem, vidia ho raz za dva tyzdne na tri hodiny...
a ty ako vychadzas so svokrovcami? a kde byvaju? tiez v TN ako vy?

lajalu
19. feb 2007

Tak pozeram ze sme na tom rovnako 😉 byvaju tiez v TN a furt by chceli aby malu videli kazdy tyzden cez vikend.
Ze aby som si zvykla ze sa na nich da spololahnut haha ale ja sa na nich nemozem spolohnut a malu by som im nikdy nezverila. ani za svet!!!!
Svokru nemusim a som rada ze ich nevidim najlepsie aj cely mesiac ale oni kazdy vikend volaju ze ju chce vidiet a mi len vymyslame vyhovorky aby sme tam nemuseli. Ved aj mi si ju chceme cez vikend uzit ked cez tyzden sme s nou moc kvoli skole nini. Mame proste svoje plany
Dik za typ raz za dva tyzdne staci!!
Tiez sa tam len vzdy naserem s prepacenim ale je to tak len ma rozculuju. 😉
A maly co vsetko uz papa??

nici
autor
19. feb 2007

no super, aspon ma niekto tiez konecne chape 😉 presne, ja by som im tiez nezverila maleho ani za svet. nie kvoli pomsteniu sa, to by som tam ani potom nechodila, ak by som mala take myslienky, ale presne, ze im neverim v tom, ze sa o neho dobre postaraju.lebo to vidim, ked sme tam. tak napriklad, maly cely spoteny, co je unahanany a ona otvori vcera okno dokoran, jak keby bolo vonku leto a 60 stupnov nad nulou, ze vsak nech ma maly cerstvy vzduch, pozeram na nu ako puk a len som povedala, ze nechcem, aby som zajtra ( teda vlastne dnes) sla s malym k lekarke so 40 stupnovymi horuckami. A to je stale nieco. Minule sme jedli, a ona sa s nim hrala, a "akoze" davala pozor. Ja sa pozrem a maly utekal ku mne tak, ze skoro narazil do ostrehu rohu stola, len som tam nastastie stacila dat ruku. inak by si rozrazil celo. a ona si to ani nevsimla. ja ho mam neustale na ociach a hlavne rozmyslam, co robim. a toho je strasne moc na spominanie. jednoducho ho tam radsej na strazenie nedam a budem cely rok sediet doma a ani do kina s muzom sama nepojdem. 😕
a presne ako si napisala, mna uz prestava bavit, aby mi stale organizovali zivot. a to je tiez, ze chceli,aby sme tam chodili kazdy vikend a dokonca, ze aj soboty mame s nimi chodit na chalupu, tu maju nejakych 30 km za BA. reku jasne, aj muz povedal, ze on si nas chce uzit samych a nie stravit s nimi vikend. vsak sa vidime malo takto cez tyzden. takze ta 1000% percent chapem.

no on je taka kyselinka sirova, spapa vsetko. 😀 len niekedy mu to trva, alebo ho musim ponukat, kedze nema nejaky extra apetit niekedy. ale potom ho necham trochu vyhladovat a spapa aj mna. 😉 ale najviac miluje krupicovu kasu a pribinackov. ja mu uz davam chutnat aj z nasich jedal, lebo vsak aj lekarka dovolila a tak sme minule ochutnali aj gulas 😕 😉
a vy ako? co mala najviac zboznuje okrem teba? 🙂

nici
autor
19. feb 2007

a este som zabudla napisat, ze aj vcera padlo take, ze cez leto, si moj muz moze vziat dovolenku a mozeme ist s nimi cela rodinka na tu chalupu. sme sa s mojim na seba pozreli. vsak asi pojdem radsej niekam k moru alebo to je jedno, aj sem niekam na slovensko, len nech sme sami.

lajalu
20. feb 2007

Ahojcek zlaticka, no mi uz vyjedame vsetko lebo ked vidi niekoho jest tak to sjove nechce ale chce to co mame mi. Takze uz skoro vsetko spapa ale najviac u nej boduju zemiaky. Vsetko kde su zemiaky je proste super 😀
Davate teda pribinacik, mi len bielu aktiviu sladku s nejakym ovocim ale teda skusime aj mi pribinacikov, kase jej kupujem tie ochutene.
Je to trapenie s tymi svokrovcami. Ty moji si ustavicne zabudaju kluce a potom otravuju manzela aby im prisiel odomknut lebo on este ma kluce od ich bytu. Minule skoro podpalil svokor barak ked odisiel a na sporaku nechal ohrievat hrniec s jedlom... 😲 No a zver takym ludom dieta, nikdy.
Dnes si Lala vymyslela nove huncuctvo vypyta si jablcko a nie aby ho spapala ale hdaze ho do kocky do ktorej sa vhaduju rozne tvarovane kocky 😀
Stale chodila pytat az sa mi uz zdalo ze ho nejako podozrivo rychlo spapa a ona takto.. 😀

erika153
20. feb 2007

jeej kocky o rok si aj my budeme takto pisat o babatkach ako vy. len my sme o rocik mladsie 😉 ja len tak si ma nevsimajte 😀

nici
autor
20. feb 2007

lajalu ahoj, ahoj erika,
lajalu: presne s tym jedenim, ked mu dam okostovat z naseho, co je samoska ochutene, tak vidim, ako si mysli: a teraz chces,aby som jedol tu moju sracku? 😲 😀
no tak moj svokor, ked sme tam byvali, si raz dal topit slaninku na bryndzaky,ja som bola s malym v nasej izbe, a o chvilu som len videla nejaky dym, a to mu uz horela ta slaninka, lebo on zaspal pri telke. debo z lesa. 😠
s tym jablkom je to zlate, moj ten je chodiaci odstavovac, on jablko len pomrvi v ustach a potom vypluje.
a od vcera ma oblubenu pesnicku : New Kids on the Block - Tonight - miluje ju a tancuje na nu, jak Johny Mecoch 😀 😀 😀

erika: ericka to nevadi, ze si sem zabludila, my sme len radi, i ked maly je tusim podla mojich vypoctov Decembrovka 06 ze? a kedy sa narodil, inak je strasne zlaty, uz som kukla album. 🙂 my budeme radi, ked sem zavitas a nieco popises. a maly ako spinkava? a co uz robka? teda ako take male babetko?

erika153
20. feb 2007

dakujem 😅 ano teraz mal 2 mesiaciky a zlostiii, v noci spinka sice vacsinou ale cez den place a boli ho brusko ved to poznate 😀 kazdy mi vravi ze starosti este len pridu a ja som si myslela ze tie najvacsie uz su za mnou alebo aspon skoro prejdu 😕

nici
autor
20. feb 2007

erika ja som hovorila presne to iste, som si myslela, ze s tym je najviac starosti, ze som vtedy nestihala a tak. ale presne, teraz si to uzivaj, ako mi to vraveli tiez vsetci, ono potom, este ked sa zacne hybat, behat a podobne. 😉 uvidis. ale to ta nestrasim, len v dobrom. 🙂
ale vzdy sa tak rozplyvam nad takymi malymi babetkami, ako mas aj ty, lebo si pamatam, ked bol aj on taky krpcek. 🙂 a kolko vazite a meriate teraz? a kojis este?

erika153
20. feb 2007

ja nekojim ani uz nemam ani kvapku mliecka. ale maly je zlaty inak uz zacina kukat hore dole a zabavat sa sam trosku. mame 5820g a 61cm. lekarka mi povedala ze vyzera na 3 mesiace a strasne sa tiez rozplyvala ze zlate babatko malicke... 😅 ale tucny nieje nejak sa mu to pekne roklada po telicku lebo je vyssoky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre