Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

lefika
20. dec 2007

kitka, dakujem za oslavenkynu 🙂 ona osobne nemoze, prehana sa na svojej novej motorke 😎

mamitka
21. dec 2007

ahoj baby my cikame do serblika pohoda akurat von a na spanie davam plienku ale my sa po novom bojime tiena a inac pekne sviatky prajeme

lefika
21. dec 2007

ahoj mamitka, my sme na tom so serblikom tiez tak 😉
no moja saska sa zatial boji deda mraza a strasidla zvedavca z bambulky 😀 uvidime, co bude dalsie...

baby, uz ste postavili stromcek? my uz ano: saska zdobi a tvari sa strasne dolezito. co po tom, ze vsetko dava na jedno miesto 😝 teraz sa tam snazi zavesit svoje hracky 😀

kitka123
21. dec 2007

Lefika, dobre ze si zas napisala, aspon se zasmeju 😀 A co take zavesuje na stromcek?
My jeste stromcek nemame, bude prekvapeni na Stedry den, chceme ho ozdobit v nedeli vecer az pujde spat, aby rano bylo prekvapko.
A jaka byla narodeninova oslava? A z ceho se nejvic Saska radovala? Nas to caka zitra 🙂

lefika
21. dec 2007

kitka, neuhadnes 😀 saska sa najviac radovala z ponoziek 😀 😀 😀 dostala 7 parov v krabicke, kazdy par inej farby a hrala sa s tym snad dve hodiny 😀
na stromceku mame najnovsie nejake hracky z konderiek a zavesila aj kluce. pochopila princip, ze to musi mat nejaku snurku alebo hacik, aby to tam ako mala ako dat, tak teraz zhana po celom byte, co by sa tam este hodilo 😉
my sme schvalne zdobili s nou, viem, ze ma radsej, ked sa takto na niecom zucastni a vsetkym potom oznamuje, ze to ona tam dala. ved teraz tu vykrikuje: sasa slom, klasny! 😀

kitka123
21. dec 2007

Fakt ponozky? Si pak clovek rika, ze na co si lame hlavu s hrackama co? Dam vedet zitra, co zaujalo u nas 🙂
No a vidim, ze rozvoj reci uspesne pokracuje, ze ma uz peknou slovni zasobicku 😉

lefika
21. dec 2007

kitka, no hej, tak ja vymyslam, zhanam...a ona takto 😀 ale hrala sa aj s motorkou aj s magnetickou knizkou, zas uplne ich neignorovala. ale tymi ponozkami nas dostala 😝
manzel to pocital vcera z mojich zaznamov 😎 saska vie 192 slov 🙂 ale odmietol zaratat, ze sa od mojej sestry naucila hovorit "blba" ked jej niekto v niecom nevyhovie 😠

kitka123
21. dec 2007

To nechapu, jak jste to zvladli spocitat? Ja jsem si do urcity doby taky pamatovala vsechny slova, ktere zna, ale pak zrazu se nejak rozjela behem tydne, opakovala po me vsechno mozne a uz nemam prehled. Nenapada me, jak bych je spocitala 😕

lefika
21. dec 2007

kitka, ja si zapisujem 😉 samozrejme to naspamet nevieme 😀

ja sa sem uz zajtra asi nedostanem, tak adelke prajem vsetko najlepsie k narodeninam 🙂
a vam vsetkym prijemne vianoce a vela stastia do noveho roku 🙂 🙂 🙂

kitka123
23. dec 2007

Lefi, dekujeme za prani 🙂 Taky uz tu asi nebudu, tak vsem krasne vanoce 🙂

zdenkaamarosko
26. dec 2007

Ahojte 🙂 😵 z celého srdca Vás opäť zdravím.
Saške, Adelke aj Laurike prajeme všetko najlepšie k druhým narodeninkám 🙂 Našim krasnym slečnám prajeme veľa, veľa zdravia, šťastia, radosti a detského smiechu, úspechu v rečnení i pýtaní sa na nočník, nech nám naďalej rastú pre potešenie. 😉 Maroško i Adamko posielajú sladké pusinky 🙂

lefika
2. jan 2008

ahojte 🙂 zdenka, vitaj spat 😉
vsetko dobre do noveho roku deturencom aj vam 🙂 🙂 🙂
ako ste sviatkovali? my super, ale este sme neskoncili, saska ma dnes meniny. z darcekov ju najviac bavi puzzle: normalne cumime. 20kuskove puzzle a ona to uz sama zlozi za nejakych 5 minut. pri mojej ukecanej sestre sme pokrocili aj s hovorenim: saska uz zvlada 3slovne spojenia a pomerne rychlo sa uci nove slovicka, tak som rada 🙂 ale zato mojej tete pocikala sedacku: zabudla, ze nema plienku, a tak sme este cez vianoce tepovali 😒
jaj a najnovsie ocka vyprevadza do prace takto: "tata, ciapu, zips!" a kym si tata nenasadi ciapku a nezapne bundu, stoji pri dverach a nechce ho pustit 😀

mate u vas sneh? lebo my len taky poprasok, ale u nasich v trencine nasnezilo celkom pekne. ale co uz, aspon sa nemusim borit s mojimi golfkami snehom...

kitka123
3. jan 2008

Ahojte, tak jsem se zarekla, ze cele svatky nepolezu na konika, ze preci nejsem tak zavisla 😀 My jsme meli pohodove vanoce, akorat snih jsme si neuzili ani u nasich, ale zato jsem byla po x letech korculovat, ale Adelke se na rybniku moc nelibilo, porad padala a divne na me pozerala, co to mam na nohach 🙂
S mluvenim jsou i u nas pokroky, je to zabavne ty jeji vety a hlavne ma spoustu svych slov, kterym rozumime jen my, treba hvezdicka je didika, atd. Co se tyce darku, tak nejvetsi uspech mela zehlicka s zehlicim prknem a upratovaci vozik, takze ted mozme spolu upratovat, docela prakticke 🙂 Skladacky a puzle u nas jeste moc nejdou, proste ji to vubec nezajima, nevim, jak ji motivovat. Jo a dobra byla postylka pro panenky, akorat si do ni leha sama, tak jsem zvedava, jak dlouho postylka vydrzi.
Lefi, na navstevy my jeste nemozme bez pleny, u nas jsou nehody stale dost caste ☹ Jeste se sama nepyta, musim ja sledovat a obcas to neodhadnu
Zdenka co mate noveho? A jak u vas probihali svatky? Uz ti funguje internet?

lefika
3. jan 2008

ahoj kitka,
no my sme to skusili prvykrat, ist na navstevu bez plienky, lebo doma sa uz pekne pyta, a takto to dopadlo 😖
inak som dnes hore od pol stvrtej, lebo saska je chora ☹ ☹ v noci mala 39.5 😢

lefika
3. jan 2008

no, ale mame za sebou den 😒 saska mala cely den teplotu, ked sa mi uz zdalo, ze jej je lepsie, tak ju prehnalo, samozrejme nemala plienku, takze polhodina roboty ☹ 😕 chvilu jej bolo dobre a teraz navecer jej to vyletelo na 38.5, zaspala mi na rukach a az teraz sa mi ju podarilo asi na piaty krat ulozit do postielky ☹ ufff, uvidime, co bude v noci 😢

zdenkaamarosko
3. jan 2008

ahojky, my sme vianočné sviatky trávili doma a teraz sme boli 5dní u mojich rodičov. Bolo super. Maroško sa najviac tešil autu - vyklápačke. Darčeky - hračky sme obmedzili a tak chlapci dostali iba potrebné a praktické veci: jedálenskú súpravu, oblečenie, knižky, CDčka, farbičky. No a aby som nezabudla, Adamko dostal Ergo nosič, tak sa z neho vytešujem 😵 .
Lefika, vy ste to s tými sviatkami riadne rozbalili od narodenín, cez Vianoce až k meninám.
Nech sa Saška čím skôr vyzdravie. Nám pri tak vysokej teplote zaberajú paralenové čípky. Dúfam, že už zajtra bude lepšie. Daj vedieť.Prajem Vám obom veľa síl.
Mne sa Maroško dnes trikrát počúral na chodbe a ukončil to večer pri vianočnom stromčeku, okúpaný v pyžame, žial ešte bez plienky, ... sa vy... ☹ Nechápem, čo mu dnes bolo.

zdenkaamarosko
3. jan 2008

Mne tá odstávka od internetu aj pomohla. Zrazu som zistila, že mám viac času. 😀 Prvý týždeň som bola nervózna, ale postupne som si zvykla. Internet je potvora ☹ 😅 Nebojte sa, určite sem budem ale chodiť. 😉 Veď musím byť aspoň trochu závislá 😀

lefika
4. jan 2008

ahojte, no my v noci nic moc, stale okolo 39 ☹ a to sme mali este zajtra mat navstevu a saskinu oslavu, tak to budem musiet odvolat ☹
zdenka, my sme s oslavami este neskoncili, este budem mat ja narodky 😉
a inak, ja som pri teplote tiez davala paralenove cipky, ale posledne mi dr. odporucila brufenovy sirup a uplne super jej zabrl, tak davam teraz ten, ale zatial to nie je ziadna slava 😒
a marosko asi tuzil prispiet niecim pod stromcek 😀

kitka123
4. jan 2008

Lefi, tak jak se ma marod? To je teda sila, takovou horecku jsme jeste nemeli. Pry pomahaji studene obklady do trisel (nevim, jak je to slovensky), takze do pleny.

Zdenka ty mas Ergo? Tak to se te musim hned vyptat. Premyslim, ze bych si ho taky poridila, Adelka dostala od moji babicky nejake penize na vanoce, tak ze bych do nej zainvestovala. Jen by me prave zajimalo, jestli si zkousela do toho dat i Maroska? Oni tam pisou, ze je to az do 4 let nebo 18 kg. Adelka se vzdy rada nosila a hlavne posledni dobou je problem s ni nakupovat, absolutne nechce sedet v tom voziku a vzteka se, tak ze bych to vyresila nositkem. A taky na turistiku atd. A pripadne potom pro dalsi babo. A kde si ho kupovala prosim te? Na nosime.sk?

lefika
4. jan 2008

ahojte, kitka ty by este pre adelku chcela nosic kupovat? ja som tiez uvazovala, lebo mam satku, ale to uz nie je ono pri takom velkom dietati, ale na nejake ergo sa mi zda byt dost neskoro. jedine ze by som zainvestovala do dalekej buducnosti a vyuzila pri druhom 😉

saske je uz lepsie, uz ma "len" okolo 38 a vobec sa nesprava, akokeby bola chora: sklada puzzle, beha po byte, uz dnes sj obedovala, vcera skoro nic nezjedla za cely den. tak hadam mame najhorsie za sebou...

kitka123
4. jan 2008

No satku bych uz ted nepouzivala, protoze ta instalace ditete je dost slozita a na to bysme asi nemely ani jedna nervy. To Ergo vypada jednodussi, nikde se ti to nepovoli atd. Pisou tam, ze je to do ctyr roku nebo 18 kg, takze by to melo byt vhodne i pro nase deticky. Taky pocitam, ze investuju spis do budoucnosti, pripadne prodat se da vzdycky, eventuelne mam dvojmesacnu neterku, takze vyuziti v rodine urcite bude.

lefika
4. jan 2008

kitka, ja este satku obcas pouzijem, ale len dopredu. najskor si to uviazem a potom do toho nasukam sasku. problem je, ze je uz tazka na nosenie na bruchu: vydrzim tak 15 minut a som hotova 😒
saska je uz ok, zaspala az pred chvilou 😠 zato sa jej tusim uspesne podarilo nakazit mna 😖 je mi uplne na h... este ze ide vikend a budem moct lezat v posteli a dieta+domacnost hodit na manzela 😝

kitka123
6. jan 2008

No jasne ze uz jsou tezke baby nase, Adelka ma 12 kg a porad by se rada nosila, ale teda nemam na to kondicku. U toho Erga ale je udajne vaha dobre rozlozena a ma to siroke ty pasy pres ramena, ze se to nezarezava. Jsem zvedava co napise Zdenka, jestli zkusala nosit i Maroska, ktery je urcite tezsi nez nase devcatka. Moje segra nosila malou v satke na zadech jeste po druhem roku, ale ona byla zvykla, takze nechytala nervy, kdyz ji do toho maminka slozite instalovala. Nase Adel moc trpeliva neni ☹

lefika
6. jan 2008

kitka, aj ja poznam jednu mamicku, co nosi 2apol rocnu dceru v satke: tvrdi, ze to chce akurat kondicku(tu ja ale nemam 😔 )
no my dnes prezliekame jedna radost. sasku boli brusko a zvaluje to na svetrik:"duhy satan, tento boli" (satan je sveter 😀 )

zdenkaamarosko
6. jan 2008

ahoj, 🙂
Lefika, to sme radi, že je Saška ok. To len zíram, ako už rozprávate. Dobré hlášky má Saška.
Kitka, Maroško váži doma 13,5 kg a keď som u našich, tak tam váži 15 kg 😀 Ani neviem, kde toľko nabral.
Ja som teraz prvý krát kúpila kuzu na podporu imunity a na občasne črevné problémy, chcem ho občas s Maroškom piť. Kitka ako pripravuješ čaj kukichu? Robíš ho taký istý pre seba aj pre Adelku? Už sme ho pár krát varili, no poviem ti, že som bola dobre prekvapená jeho kávovou chuťou 😕 . Až som sa zľakla, či to môžu vôbec deti piť.Maroško ho pil tiež, ale nebadala som na ňom nejaký kofeínový účinok. 😀
ergo je fakt super. Pri Maroškovi sme používali na turistiky klasické klokanky. To sa nedá porovnať. Teray mám váhu rozloženú aj na ramenách a v páse. Nosím najmä v ňom Adamka. Zatial ho zabieham, max. 20 min denne. Minule som skúsila dať do neho Maroška. Uff, to bola fuška. Najťažšie je do neho dieťa umeistniť.Vpredu mi to už ide, ale v zadu je to o držku.To je asi jediná nevýhoda, že sa tam to dieťa ťažšie umiestnuje. Ale asi je to len sila zvyku. Chce to tréning. 😀
Maroško teray veľmi túži po všetkom, čo robíme s Adamkom. Nosili ho na rukách, mojkali sa s ním, stále sa na neho usmievali ... minule si zobral Adamkove hrkálky, lahol si na postel a "hrajkal sa" s nimi a skúšal ich aj cmúlať ako Adamko 😎 .Adamka si občas dávam do vajíčka (autosedačky), čo myslíte, ako často je tam vlezený i Maroško?

kitka123
6. jan 2008

Zdenka to si viem predstavit jak Marosko vsechno opakuje 🙂 K nam kdyz prijde kamoska s sestimesicnim babom, tak Adelka si najde cumel (ktery ma jinak jen na hrani), lehne si vedle nej a zobere jednu hrkalku a tiez si hraje na babo 🙂
Kukicha ma fakt dost speicalni chut, me ze zacatku vubec nechutnala. Ale tyto caje (kukicha, bancha, hojicha ...) se udajne muzou pit v neomezenem mnozstvi, neobsahuji zadny thein ani jine latky zatezujici organismus. Ale musi to byt takove ty prazene vetvicky. Jeden sacek stoji urcite vic jak stovku, ale da se pouzit vickrat, poprve jen zalejes varici vodou, potom ususis a podruhe povaris 3-5 minut. Nasi Adelke moc nechutna, ona mi celkove caje moc nepije, vetsinou si varime Roiboos, ten taky neobsahuje nic, co by detem vadilo
A jake miva Marosko crevne potize? Adelka nastesti zadne, obcas se stane, ze se cely den nevykaka, tak ji dam par susenych slivek a vzdycky to zafungovalo. Jednou mi nekontrolovane snedla cely sacek a pekne se dosr... ☹

zdenkaamarosko
6. jan 2008

Kitka, kukichu mám z bioobchudku. V návode je napísané, že sa má variť 10 min a piť za tepla alebo i studena.Varila som to i viackrát a vždy pridala pár nových vetvičiek.. A aké máš dávkovanie? Kolko lyžičiek čaju na kolko vody? Pýtam sa jak blbá 😒 , ale ja by som ho chcela naozaj správne variť.
Roibos nám tiež veľmi chutí, teraz máme od Sonatoru, s pridaním škorice, medovky a neviem ešte čoho.

Ešte otázočka. Ako ste si dopĺňali vápnik počas kojenia? 😉

Maroško odvtedy, čo mu išli tie stoličky a očné zuby a redšie kakal, tak i teraz máva občas redšie kakanie. Ale zase je pravda, že tiež občas vyžúva sušené slivky, hrušky, ...

lefika
7. jan 2008

ahojte,
tak ja som sa asi preriekla vcera: saska zacala znova kaslat, tentokrat aj so mnou, a manzelovi tiez nie je najlepsie, tak som zvedava, dokedy si to budeme medzi sebou podavat. mali sme ist na ockovanie zajtra, tak sa to odklada...
zdenka, ten isty problem mam aj ja pri satke: vaha je vyborne rozlozena, dieta sa v tom dobre nosi, ale uviazat si ju na chrbat, to chce cvik a najma trpezlivost aj matky aj dietata...no nemame ju ani jedna, takze ju nosievam vpredu 😝
ja som pri kojeni brala calibrum a okrem toho mam neuveritelnu spotrebu mliecnych vyrobkov. teraz uz az tak nie, ale ked som kojila, velakrat padlo aj 5 jogurtov dennne, a este okrem toho mlieko a syry 😅 saska je taka ista. keby ze to necham na nu, okrem jogurtov snad ani nic ine nezje
baby, no my mame zas problemy so zapchami, ale saska mi susene ovocie ani do ruky nevezme, tak jej aspon pridavam slivkovu a hruskovu stavu do vody. ale uz sme raz na tom boli tak zle, ze to vyriesil az duphalac ☹
jaaj, co z toho mojho dietata bude: dostala na narodky hrackarske naradie a teraz sa hra, ze babike pili ruky 😕 inak ma 2 babiky a nazvala ich magi a bagi 😎

kitka123
7. jan 2008

Spravne davkovani? To nevim, neni to napsane na obalu? Ja to delam od oka 🙂 Vapnik pocas kojenia jsem doplnovala sezamovym seminkem, to je nejlepsi rostlinny zdroj. Denne polivkovou lzici aspon. Respektive kdyz mas pocit ze mas malo mleka, tak muzes i vic, rozhodne se tim nepredavkujes 🙂 Nebo muzes jist sezamovou pastu Tahini, ale je to dost tucne, tak aby si z toho nepribrala 😉 Davam ji od roka Adelke, moc ji to chutna. Ji to samotne primo ze sklenice. A do ktereho bioobchodu chodis nakupovat?

zdenkaamarosko
7. jan 2008

Lefika, ach jo. No nič moc. Ešte aj to počasie je nič moc. Ja s chlapcami ani von teraz nechodím. Chodníky a vedľajšie cesty su čistý ľad. Ešte s jedným by som sa odhodlala, ale s dvomi?
Lefika, aspôň vidíš akú máš vynaliezavé dieťa 😎 Ja niekedy len zíram, čo si dokážu vymyslieť.
Baby som smutná, ako sme tak chodili u našich stále von a po návštevách, Maroškovi som dávala plienku ☹ a on sa mi doma teraz počúrava, keď je bez plienky. Dúfam, že to prejde. Už sa nám pár krát podarilo aj do šerblíka, ale aj to ho musím stále kontrolovať. Takže bacha na poistné plienky. 😠 Narobili nám galibu.

Kitka, to dávkovanie čaju podivné podľa návodu. Lepšie povedané je tam návod v angličtine a dva preklady: v češtine a v slovenčine a v každom sa píše iné dávkovanie a iný postup 😖 ...to som z toho jeleň.
A okrem toho priameho konzumu, kde ešte využívaš Tahini?
Keď som bola mobilná, chodila som do Slnečnice, majú tam prijateľné ceny a veľmi ochotný personál. Majú aj www.Občas, keď mi kupuje niečo sestra, tak nakupuje v starej tržnici blízsko Kamenného námestia.
Zaujímavú stránku má dobrastrava.sk, možno majú aj bioobchod v Petržalke. No neviem.
Kam chodíš ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre