Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

zdenkaamarosko
16. jan 2008

Kitka, to s tými vodovkami som sa chcela spýtať aj ja. Maroško ich síce dostal na vianoce, ale v pláne ich mám až v lete.Alebo, že by sme ich skúsili? 😕

kitka123
16. jan 2008

Ani nas stavebnice nebavi, teda krome tatinka 🙂
Malujeme vodovkami se stetcem na tej ikeackej tabuli. Treba ju postavit dalej od steny a dat pod nu nejake noviny, jinak jsou ty barvy docela dobre omyvatelne. Ja se zase bojim zatim malovat s kridami

lefika
16. jan 2008

kitka, z kried mas akurat dost prachu. inak sasku to ovela viac bavi zotierat ako kreslit 😀

kitka123
16. jan 2008

Baby, vodovky jsou neskodne. Raz sme zkusaly ty barvy co se maluji prstami a to byla katastrofa, to bolo uplne vsude a neslo to umyt

zdenkaamarosko
16. jan 2008

kriedy u nás nehrozia. To by bolo v celom dome. S kriedami budeme malovavať iba vonku na chodník. 😉

kitka123
16. jan 2008

Lefi, ja se akorat bojim, ze je bude ochutnavat. A z toho muze byt docela problem. A fixy jste zkousely?

lefika
16. jan 2008

kitka a fixkami na tu tabulu ste uz skusali?
a tie vodovky idu v pohode z nej dole? z tej bielej strany?

lefika
16. jan 2008

kitka 😀 😀 😀 to mas tak, ked piseme naraz 🙂

luciask
16. jan 2008

no teda baby a ja lefika ze kde si mi zmizla, no teda.

lefika
16. jan 2008

no mne saska uz veci nedava do ust, akurat si kriedovymi rukami pretrela oci a potom pistala, ze ju bolia 😒
no my sme od fixiek boli komplet popisane vratane oblecenia a tvare a vlasov 😖

zdenkaamarosko
16. jan 2008

ešte vás poinformujem o Ergu. Najnovšie ho musím schovávať. Maroško by sa chcel v ňom stále nosiť 😉 Minule si ho tak kadejako nasadil na seba a nosil v nom zajaca. No stále sa hneval, lebo mu tie popruhy kĺzali dolu z ramien. Žeby bolo na neho ešte veľké? 😀 😀

kitka123
16. jan 2008

🙂 Mame stejne myslenky. My malujeme na papir, k tej tabuli prodavali aj roli papiru co se tam nainstaluje a posouva se. Jinak bych asi rozlozila na zem noviny a na to dala papir a na nej malovala

lefika
16. jan 2008

lucia, nestiham 😅 este aj mailujem....

lefika
16. jan 2008

jaaaj, zdenka, ja ze ho mas na adamka 😀
ozaj, ako sa ma najmladsi clen rodiny? 😉

luciask
16. jan 2008

lefika a tie fixky treba umyvatelne vtedy to envadi, my fixkujeme o 106. Kriedy tiez iba vonku a vodovky su v pohode, tie su tiez umyvatelne.

kitka123
16. jan 2008

Lefi to mas ikeacke fixky? A daji se oprat? No my uz mame jeden odev urceny specialne na malovani a podobnou tvorbu, co uz je flekaty a neda se vyprat.

Zdeni, Ergo mam objednane, cekam ho kazdym dnem, tak potom poreferuju jak u nas

arabeska
16. jan 2008

zdeni,on je zlatunkyy 😵 😵 hehe davidko ho nakazil ,hehe 😀 no davidko najskor asi nexapal ale potom uz to bolo oki 🙂 a v aute si pocital ze kolko ma kamosov a maroska tam tiez zaratal tak sa mu to pacilo 🙂

lefika
16. jan 2008

kitka, este neviem, este som to neprala, tiez som vyclenila speci oblecenie na umelecku tvorbu 😉

zdenkaamarosko
16. jan 2008

kitka, hej? 😵 A kde si ho objednala? Akej farby?

lefika
16. jan 2008

kitka, chystas sa predsa len nosit? 🙂
ja som vytiahla satku, ze zajtra s nou pojdem na postu, ci nevyplujem dusu...

kitka123
16. jan 2008

zdeni, jak si mi poradila, nosime.sk. Barvy na vyber moc nemeli, skladem bolo iba modre a cerne, a pak jsem si vsimla na posledni chvili, ze zlevnili Ergo organic (hnede), takze budu mit to. Nejdriv bylo o tisicku drazsi a ted je za stejnou cenu jako ostatni Erga. Tesim se 🙂
Ty mas aku farbu?

zdenkaamarosko
16. jan 2008

ja mám bordovú. Niekde som čítala, že ergo organic sa látka podobá riflovine. Ale neviem, či sa namýlim.Budeš mať pekné. 😎 Daj potom vedieť, aké je a čo Adelka.

Baby idem spať, ráno musím vstávať 😉 Dobrú noc 🙂

kitka123
16. jan 2008

Lefi, zkusim to. A hlavne na jar a v lete urcite budeme nekde cestovat, takze na ruzne vylety se bude hodit. No a potom mam trojmesacnu neter, takze eventuelni vyuziti v rodine
Uz se tesim, az pujdeme nakupovat s Ergem a vsichni na me budou koukat jak na exota, ze taham tak velke dite 😉 😀 Sama jsem snad jeste nepotkala maminu s dvojrocnym ditetem na zadech

kitka123
16. jan 2008

Zdenka dobru 🙂
Me posledni dobou Adel spava do pul devate, takze se konecne vyspim 🙂

lefika
17. jan 2008

ahojte 🙂
mne sa vcera zobudila saska, tak som si isla k nej lahnut a hned som tam aj zaspala, ani dobru noc som vam nestihla dat 😔 a drichmali sme obidve do pol deviatej 😵
kitka, ja poznam jednu maminku, co nosi 2.5 rocnu dcerku v satke, tak sa utesujem, ze snad az taky exot nie som. ked mne sa nechce sa trepat napr. na tu postu hodinu a nakoniec ju aj tak cestou spat zobrat na ruky, lebo uz nevladze 😒 a mame tam strme uzke schody, takze s kocikom nehrozi 😖

kitka123
17. jan 2008

To chapu, ja uz taky kocar nikde neberu, ale u nas na dedine je vsechno blizko 🙂

kitka123
21. jan 2008

Holky tak ja jsem smutna, dorazilo Ergo, ale Adelka nechce ani za svet do nej vlezt, hrozne se brani, takze neni sance ji do nej dostat. Zkousel i tatinek a bez uspechu. Pozerala aj to instruktazni dvdcko, takze chape presne na co to je, ale asi ze to nezna, tak odmita. Nevim, jak ji motivovat ☹

lefika
21. jan 2008

kitka, saska tiez zo zaciatku nechcela satku ani vidiet, ale asi slaba utecha, kedze mala vtedy 3 mesiace 😒 my v mc, ked sme na jednom 15mesacnom chlapcovi skusali satku, mama ho tam doslova narvala nasilu, ale on sa potom za par sekund ukludnil, ked zbadal, ze je to vlastne celkom fajn. este mozes skusit nosit babiku, pripadne jej dat nosit babiku, nech sa s tym trosku zoznami...

kitka123
22. jan 2008

Lefi, diky za povzbuzeni 🙂 Babiku jsem nosila, ale to se ji taky nelibilo. Vcera jsem ji tam nasilim nacpala, byl to docela vykon, chvili zurila, pak se trochu uklidnila, ale stejne se snazila vylezt ven. No nic, budu zkouset dal.

Ale jinak se mi Ergo moc libi, instalace ditete jednoducha, vaha je fakt pekne rozlozena, skoda, ze jsem o nem nevedala kdyz byla Adelka mala

Zdenka, proc si si odstranila fotku?

lefika
22. jan 2008

no, my ideme dnes na to ockovanie, tak sa uz chystam, ako ju budeme traja drzat 😒 tiez rozmyslam, ze pojdem so satkou, lebo tam nie je kde dat kocik (super, u detskej dr., ze?) a je to dost daleko, ale neviem, ci jej potom nebudem tlacit na nozicku ☹
kitka, este ma napadlo, chod s adelkou a s ergom von, a ked uz nebude vladat chodit, tak ju do toho strc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre