Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

kitka123
12. mar 2008

Lefi, smykalka dobry 😀 😀 😀
Novy kocik bych uz taky nekupovala, az se ti uplne rozpadne, tak aspon Saska uvidi na vlastni oci, ze je konec 😉 Prosim te a to by me zajimalo, co by jako nase deti mely umet podle tabulek? Nikdy jsem se o to nezajimala, tak jen tak pro zajimavost jestli si to pamatujes, tak nam to napis

lefika
13. mar 2008

kitka, tak 2rocne dieta by malo hovorit v 3-4 slovnych vetach, poznat minimalne 400 slov, vediet chodit po spickach, skocit znozmo, samo chodit po schodoch, robit drepy, obliect si ponozky a topanky, vediet jednoduchu basnicku, stavat geometricke tvary z leporela....mne to ta d. dala na takom starom zazltnutom papiri napisane strojom, takze take kriteria sme asi splnat este my, ked sme boli deti 😉
ona ma normalne skoro obvinila, ze sa s nou nerozpravam, lebo saska v 2rokoch zacala este len prichadzat na to, ze slova sa daju spajat a obliekanie ponoziek nehrozi ani teraz 😒 ale beriem to sportovo, ja som sa nikdy nenechala rozhadzat nejakou dr., ktora si mysli, ze ma patent na rozum. donuti ma tak maximalne si najst inu 😎
kamaratka mi este hovorila, ze mozno nechce chodit preto, lebo ma ploche nozicky a bolia ju 😕 ze ju mam ist nechat omrknut k ortopedovi...
ozaj, ako ste pokrocili s ergom?

kitka123
13. mar 2008

Lefika, noooo, beru to s humorem, jinak jsme tiez zaostale 😀 Basnicku ha ha ha, obliect si ponozky 😀 Adelka si vie vysvlect ponozky, gate, pyzamko, ale oblect ne, topanky obout leda letni nebo gumaky. 400 slov pravdepodobne vie, ale vety stale dvoj- trojslovne, geometricke tvary nepozna ale farby ano. Skakat umi posledni mesic a chodit po schodoch a po spickach uz ve dvou letech myslim umela. Ani nevim, ze by nekdo z mych znamych byl na dvojrocni prohlidce, my jdeme az ve trech letech napriklad. Ale predpokladam, ze k vymene doktorky mas jeste i jine duvody nez tyto komentare ohledne rozpravani malej.

kitka123
13. mar 2008

Ergo je pekne ulozene v krabici, ani to nezkousim, v tomto obdobi se bojkotuje vsechno natoz nejake novinky. Mozna vyzkousim casem, treba v lete bude jina situace, ale spis ho nabidnu dal v rodine, mame malu neterku, nebo si ho schovam na druhe, uvidime.

lefika
13. mar 2008

kitka, o dr. som tu uz pisala myslim: je ich 6 na nemocnicnej chodbe, cakaren ziadna, takze vzdy ochorieme, ked tam ideme, navyse dr. ma povest, ze ignoruje obtiaze pokial to len ide, aby naaahodou nemusela urobit nieco naviac. no co, ked sme sa nastahovali, nikoho sme tu nepoznali a nahodny vyber dopadol zle ☹
mne ani tak nevadili tie poznamky, ale ten postoj, ze dieta, ktore nie je tabulkove, nie je normalne. a pritom, my sme tu tri a ake obrovske rozdiely mame medzi detmi 😉
no my sme v obdobi bojkotu prezliekania: vsetko musim robit nasilu. ked nemam na nu energiu, tak je este o 10 v pyzame, lebo ju fakt musim nahanat po celom byte, aby som ju z neho dostala 😠

kitka123
13. mar 2008

tak to je u nas to same, ted tady napriklad beha naha, protoze se nechce oblekat. A kdyz jdeme nekam ven, tak musim zacit s oblekanim aspon pul hodiny pred odchodem a nahanet ji po baraku s jednotlivymi kusy obleceni. Taky me to unavuje, kolikrat rezignuju a reknu, ze se nikam nejde. Kdy uz je to prejde? No nic, ja ji jdu oblect

lefika
14. mar 2008

kitka, tak u nas nastastie funguje to, ze ked poviem, ze teda nikam nejdeme, tak pribehne aj s oblecenim...len neviem dokedy.
my mame teraz problem, ze saska sa boji strasidiel 😕 som jej vcera citala knizku, spomenulo sa strasidlo, ona uplne vydesena mi knizku vytrhla, odhodila a odmietla sa dobru polhodinu odo mna pohnut. knizku som musela schovat, ze ona ju uz nechce. takisto bambulku, ten diel, kde je strasidlo zvedavec nemozeme vobec pustat, to je z toho uplne hotova...je to u vas podobne?

kitka123
14. mar 2008

Lefi, nejak skoro vstavate 😕
Strasidla Adelka nezna, asi nemame zadnou knizku nebo devedecko se strasidlem. Tak celkove jsem si jeste nevsimla, ze by se neceho bala, okrem vysavaca, ale uz si zvykame 🙂

lefika
14. mar 2008

kitka, no dnes sme hore od pol siedmej 😕 saska uz teraz pyta obed 😀 neviem, co ju to napadlo, ona vacsinou pred osmou oci neotvori...
riadny nezvyk, uz aj ja som nejako vyhladla 😅 asi trenuje, ked pojde do skolky, budem ju asi musiet budit o 6 😒

kitka123
14. mar 2008

no zase bude chodit spavat o osmej 🙂
Uz ste aj prihlaseny? My se jdeme podivat buduci tyden na jednu skolku v BA, bohuzel ji nemuzu dat do skolky v miste bydliste, urcite chapete proc 😉

lefika
14. mar 2008

kitka, ja som ju prihlasila uz davno, lebo som sa bala, ze bude problem s miestom. na stastie to ale take zle nebolo. predtym sme totiz byvali v modre chvilu a tam bola situacia taka, ze maminky chodili prihlasovat uz novorodencov, aby sa im uslo miesto 😒

zdenkaamarosko
14. mar 2008

ahoj,to je fajn si tu opät niečo prečitať.Som rada, že nie sme sami čo zažívajú problémy s oblikaním,hovorením, "poslúchaním,...
Naše najnovšie pokroky:
Blok s kakaním je odbúraný,už chodí pekne na nočník 😵
Začíname hovoriť DVOJSLABICNE SLOVA, hurá. 🙂 😵 🙂 Stále opakuje svoje meno Martin.Je to úžasné sledovať ho, ako sa teší,že rozpráva.
Oprášili sme po zime trojkolku.Už ve pekne nohami kopirovať pohyb pedálov.Tahám ho šnúrov a občas aj sám už zaberie. Ohromne ho to baví. Chodíme von ako vláčik.Tlačím kočik a ťaham uviazanú trojkolku 😀

Kitka v jednej školke som v Petržalke som učila. Keby som išla davať Maroška do škôlky tak najradšej tam. Mala som výborné kolegyne,deti boli ohromné aj rodičia a školka sa mi veľmi páčila.

lefika
14. mar 2008

zdenka, gratulujem k pokroku 🙂
mne sa saska dnes zobudila sucha po obednajsom spanku(zabudla som jej dat plienku)
musite super vyzerat na prechadzke 😎 my trojkolku nemame, fungujeme este na odrazadle a pravdupovediac uvazujem, ze ani nebudem kupovat, za rok skusime bicykel s pomocnymi kolieskami, ci jej to pojde...

zdenka, a je to pravda s tymi skolkami, ze su take preplnene? alebo len poplasna sprava? ci ked si tam ty ucila, bolo to este ok?

kitka123
14. mar 2008

Zdenka a jakou mate trojkolku? My jsme koupili taku co ma pedale na prednim kolese a to Adelce jeste nejde. Takze zatim jsme zustali u odrazadla.
A v jake skolce jsi ucila? Petrzalka by byla ok pro nas, ja jsem na kraji Petrzky za 10 minut, ale zalezi v kterej casti by to bylo. A vratis se tam?
A Marosko zustava zatim s tebou doma? Ja bych chtela zacit se skolkou po novem roce, uvidim, jaka Adelka bude, klidne az o rok, kdyby se nejak zle adaptovala.
Lefi, preplnenost skolek evidentne zalezi od lokality, nektere mestske casti BA maji problem, ale ty dedinske skolky (zjistovala jsem Jarovce, Rusovce), tam problem neni vubec.

zdenkaamarosko
16. mar 2008

lefika dík 😉 Lefika,tak presne takto sa marosko naučil spávať poobede bez plienky. Ja som mu zabudla dať plienku, zobudil sa suchý, tak sme začali spávať bez plienky. Ale mzusela som dávať pozor, lebo ked sa zobuidil, v tú ranu sa mu chcelo curat. 🙂 Raz som bola v zahrade za domom, on sa chudák zobudil a plakal v kuchyni v mláčke. -Tak mi ho bolo luto 😔 Odvtedy som vždy poruke, ked sa má zobudiť.
Trojklolku máme klasickú, ešte po manželovi, zrekonštruovanú.Pedale má v strede. KAždý den trenujeme, niekedy už chvilu pekne šlape. 🙂

zdenkaamarosko
16. mar 2008

Kitka, zatial zostane so mnou doma, uvidíme ako nam to pojde. Len je otázne, kde ho dať do školky. U nás priamo nie je, musela by som ho voziť. Neviem a ani si nechcem predstaviť tie hektické rána. Zobúdfzať,oblikať umyvať,ranajkovať, to isté s Adamkom, rýchlo ich napratať do auta a fujazdiť do školky.Uff 🙄
Druhá možnosť je, že by chodil s mužom autom do BA.Ale to by znamenalo vstávať o 5.30 h, aby o 6 h. vyrazil z domu. ☹
Ja som učila na Tupolevovej (v okolí je Kaufland, lidl,terno,technopol)
http://egmlutherba.edupage.org/text2/?
Páčilo by sa mi tam učiť v škole. Deti by boli v budove na prízemí v školke a ja by som učila na poschodí.Ked by som doučila, pripravila by som si veci na další deň a o 15 h. by som si ich vyzdvihla. Tolko idea 🙂 Neviem aká tam bude situácia po skončení mojej materskej,tak tažko mi plánovať,kde budem učiť.Ale už sa na mna pytali 😀 ,či nenastupimm od septembra do školky.
Lefika, u nas v okolitých dedinách je problém so školkou,sú preplnené. Napriek ich katastrofálnemu technickému a materiálnemu vybaveniu 😖 V BA je to podla lokalít a tiež kvality školky.My sme prijimali počas celého roka, vždy sme mali nejaké to miesto volné.

kitka123
16. mar 2008

Zdenka, to by si mela fakt idealne, deti pod dozorom a jeste byste aj chodili spolecne domov. Ja v podstate resim podobny problem, kam dat Adu do skolky, protoze bychom chteli v prubehu buduciho roka druhe a jezdit denne dvakrat hore-dole do Bratislavy do/zo skolky jeste aj s babom, to si fakt neviem predstavit. Tezko se to planuje takto dopredu, blby je, ze ty skolky musi prihlasovat takto v predstihu.
Az pujdes jednou zpatky do roboty, tak ti supnem Adelku do tridy 😀 Ted me napadlo, muzes teoreticky ucit vlastni deti? Je to povolene?

lefika
16. mar 2008

zdenka, to mas super moznost. ja sa budem od septembra vyskytovat na vysokej skole, a tam teda rozhodne saska este nemoze 😀 a nablizku ziadna skolka nie je. takze budeme od seba 50km a cakaju ma pravidelne zavody s casom ☹
kitka, a tam u vas este nie je dost slovakov na to, aby ste tam mali aspon 1 triedu v skolke? 😉 mozno keby si sa do toho obula, tak by to slo, len by bolo treba najst dost zaujemcov. to by si mala najlepsie.
my sme vyriesili problem so strasidlom: manzel zobral lapacku na muchy, isiel do spalne, po niecom s nou tresol a povedal, ze zabil strasidlo. tak saska ho ma teraz za hotoveho akcneho hrdinu a vsade rozprava, ako "tata zabil stlasidlo" 😀

kitka123
17. mar 2008

Lefi, slovaku je tu dost, ale ne s malymi detmi, deticek v skolkovem veku je tu malo a nektere idu do BA nebo do okolnich dedin. O mistni skolku pokud vim nikdo nestoji, my se vesmes vsechny maminy zname, protoze je nas tu 5 a pul. Ale mozno o rok bude ina situace, zatim se sem ale stehuji spis starsi pary, co uz maji odrastene deti. A hlavne ted bych rekla, ze zajem nejak polevil, protoze ceny uz jsou tu taky dost vysoke, toz tak.

lefika
17. mar 2008

kitka, bude to asi tym, ze aj ti, co tam maju deti, dochadzaju do prace do BA, nie? ja to vidim aj tu u nas: dost ludi vozi deti do skolky do Ba a senca a z dochadzajucich je v miestnych skolkach malo deti, tak potom nie je tlak na to, aby boli dlhsie ako do 16.00 😒

no my sme rano boli v mc, a nieco hrozneee: vsetky deti boli akesi divne, umrncane, agresivne, ukricane...vratane sasky. neviem ci je to zmenou pocasia alebo cim 😕

lefika
19. mar 2008

ahojte,
kitka, a manzel by nemohol adelku vozit do skolky, ked budete mat druhe? aspon jednu cestu 😉

nemate nejaky tip, kde sa daju v BA dobre kupit jarne topanocky? nie nejake predrazene...saska este chodi v cizmickach, nastastie je zima. pozerala som zatial akurat u nas v galante, a je to katastrofa: vyber z dvoch druhov(tj chlapcenske a dievcenske), nevyzeraju nic moc a chcu za to 1500 😕

kitka123
19. mar 2008

Lefi, co ja vim se skolkou co bude o rok, fakt se to blbe planuje, vozit ji budu muset tak jak tak nekam, u nas v dedine ju neprihlasim. A druhe dite je zatim ve hvezdach, nejdriv o nem zacnu vubec uvazovat az Adelke skonci obdobi vzdoru 😀
S topankami ja moc neporadim, ja kupuju vsechny pres internet na www.detskeboty.cz, doma obkreslim a zmerim nozicku a oni tam uvadi presne milimetry, takze to vzdy sedi. Adelka by si je stejne v obchode nevyzkousela, ona v principu nic noveho nechce. Kdyz ji koupim nove obleceni, tak lezi tak tyden ve skrini, nez ho vubec akceptuje vzit na sebe. Ale zpet k topankam, myslim, ze u Bati nebo v Humanicu najdes za slusne ceny pekne topanocky 🙂

kitka123
20. mar 2008

Ahojte devcata, pekne velikonoce preju 🙂 My nikam nejedeme, tak se tu mozna o vikendu vyskytnu

lefika
20. mar 2008

kitka, aj vam pekne sviatky. u nas teraz snezi 😕 😕 saska je nalepena na okne a vytesuje sa 🙂

kitka123
20. mar 2008

Aj u nas obcas snezi, aspon nemusite spechat na ty jarni topanky 🙂

lefika
25. mar 2008

ahojte,
ako ste sviatkovali? my naadherne, kedze sme daleko od casti rodiny praktizujucej obliavanie a sibanie 😀 takze nebolo nic, len pohodicka, manzel rad, ze si moze v klude uzivat sasku: uplne super sa spolu hrali 🙂
topanocky sme uz kupili, ale bol to teda zazitok: sasku to totiz (narozdiel od adelky 😉 ) strasne bavilo a tahali sme ju odtial s placom, ona chcela este skusat a prechadzat sa pred zrkadlom 😎

kitka123
25. mar 2008

Lefi, tak to zavidim, stale cekam, kdy aj nasu konecne zacne bavit zkusat obleceni, topanky, jako spravnou babu ne? Zatim je oblekani spis za trest, sice si vybira co si oblece, ale ma par oblibenych veci co chce nosit stale dokola a nejsou to zrovna ty nejreprezentativnejsi 😀 Napriklad ma oblibene topanky, ktere uz vypadaji dost hrozne, ale ty nove zatim nevzala na milost 😒
Svatky byly aj u nas prijemne, jsem moc rada, ze jsme nikam necestovali, protoze bylo hnusne pocasi, tak bysme si vylet stejne neuzili

aallee
26. mar 2008

Dobry vecer prajem, tak som nasla konecne partiu, do ktorej pravom patrime, volame sa Juraj a Jakub, narodili sme sa 20.12.2005 a svojim rodicom robime velikuuuuuuuuuuuuuuuu radost... 😉

zdenkaamarosko
28. mar 2008

ahojte 🙂
V sobotu ráno som tu napísala docela dlhý príspevok a teraz ho tu márne hladám 😒 Dúfam, že ste mali peknú veľkú noc. My sme boli doma a u starkých. Chlapci vytiahli minuloročné korbáče, striekačky a už to frčalo ... Maroško mal z toho ešte aj na další deň zábavu.

zdenkaamarosko
28. mar 2008

aallee, ahoj, ako sa darí chlapcom? Ako ste trávili Veľkú noc v zahraničí? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre