Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

nici
autor
20. feb 2007

erika, tak mi sme boli tiez od malicka taky slizikovia. 😉
a s tym kojenim sa tiez hlasim do klubu, ja som prestala, ked mal maly tri tyzdne, jednoducho mu to nestacilo a tak sme supli umele Nutrilon. ty pouzivas tiez Nutrilon ze? si pamatam, ze si tu zakladala raz temu, ze si mala pocit, ze ma taku mydlovu chut? a ozaj ako to dopadlo vtedy? lebo si pisala, ze davas vediet aj niekam dalej?
ale je to mile, ked uz zacina sa tak obzerat a ozaj uz sa usmial? 🙂

lajalu
23. feb 2007

Ahojte babulky konecne som sa sem dostal huraaa 🙂
Akosi toho mame v skole moc tak ledva vsetko stiham aspon ze sem som mohla zavita.
Kde su tie casy ked mala nasa mala dva mesiace. Boli to krasne chvile ale zaroven aj namahave. Ja som mala zo zaciatku hrozne problemy s kojenim ale vsetko sa dalo do pohody a doteraz ako vravim cicikujeme 😀

lajalu
23. feb 2007

A este ako sa inac mavate??
Posluchaju ti vasi maly drobcekovia, teda jeden vacsi dobcek a druhy taky este malicky dobrucky drobcek? 😀
Erika a ako ti maly spava? Aj sa vyspite?

nici
autor
23. feb 2007

ahoj lajalu,
tak my sme teraz lahli, lebo maly nespal dobre a boli sme aj vonku a tak sa asi unavil. uz kvacol o osmej, co je zaaazrak 😀
a vy ako? co svokra?

lajalu
23. feb 2007

Ahojky mame celkom fajn, Lala je tu pri mne este sa tu hrajka ale uz sa chystam dat cicik 🙂 a ulozit ju. Uz ma najvyssi cas.
Ale stava sa z nej riadny vymyselnik, naucila sa zahadzovat svoju plienku do smeti a tak ma dojem ze do smeti uz patri vsetko 😀
Svokra nic moc ale asi zajtra si budeme musiet splnit nemilu povinnost a ist na navstevu. Ale manzelovi sa moc nechce tak uvidim co vymysli.
Ale v nedelu sa mi to vykompenzuje lebo ideme k brachovi gratulovat a tam je proste vzdy super 😉
A vy ako sa mavate?? Vsetci posluchaju?

nici
autor
23. feb 2007

a ako ju uspavas? len tak normalne polozis do postielky a zaspi sama? ak ano tak ti zavidim.
no my sa snad tiez vyhneme, lebo, ze vraj maju nejaky program, tak dufam, ze mi da pokoj. a ja ju necham zit za to 😕 😀
tak budete mat oslavu, super, tak sa odreagujes. 😉

nici
autor
23. feb 2007

inak sa mame fajn, maly tiez len furt vymysla, len je volaky nespokojny, tak myslim, ze to budu zuby. furt len mrnci a chce sa nosit na rukach, ani sa nechce hrat sam.

nici
autor
23. feb 2007

lajalu ty si odisla? kde si? a co u vas nove? co malinka okrem hadzania smeti do kosa? 😉

lajalu
23. feb 2007

Vratila som sa 😀
No normalka dame cicik odnesiem ju do postielky polozim ona mi ukazuje ruckou na paplon tak ju zakryjem dam pusu a odchadzam a necham tak. No a zaspi v poho ale niekedy ako dnes si este za takych desat minut zmysli ze sa treba napit tak place ale ked sa napije tak zalahne a zaspi 🙂
Bola by som este prisla ale konecne som sa dostala k holiacemu strojceku a moje nohy jasali radostou 😀
A teraz sa tesim do sprchy a do postele ale este dohovie ci neskoncim v kresle pred telkou 😒
Tatina dnes bolelo brucho tak pil caj s polinky a to je priserne horky caj a Lala ho ochutnala a to ti poviem to bol ksichtik 😝 😲 😖
U nas zubky po sarom 12 ich asi staci.
A na nocnik ako u vas??

lajalu
23. feb 2007

Moja uz si tu asi neni tak idem do tej sprchy a buvat 😉
Zelam dobru nocku a pekne snicky tebe aj tvojim drahym papa 🙂

nici
autor
23. feb 2007

ahoj lajalu,
jeeej az teraz som si vsimla, ze si sa vratila, som si myslela, ze si uz davno sla buvat.
zavidim, ja si nohy oholim zajtra, zajtra mam relax naplanovany 😉 😎
nocnik u nas nehrozi, zatial, ale uvidime, kedy zacneme. a u vas?
tak dobru noc a zajtra, aj vam pekne snicky, dakujem.

lajalu
25. feb 2007

Ahojky na chvilku som sem skocila podat nove info 😀
Sobota u svokrovcov nic moc ako vzdy len som sa samozrejme ako vzdy rozculila 😠
Dnes oslava u bracha ako vzdy super. Lala prisla taka unavena ze zalahla a hned buvala ani nevladze sa odkopavat 😀 doslova sme sa vsetci traja prazrali sak nieje divu tak ako vzdy 😉
Ozaj nici chcem sa spytat este natieras malemu Nicolasovi ritku pri prebalovani??
A este na nocnik ju uz davame aby si zvykla lebo sa moze stat ako jednej kamaratke ze maleho na nocnik nemohla ani dostat. Tak mi uz skoro dva mesiace sedkame na nocniku a uz je dobre uz sa na nom aj zahra 😉
Tak ak mozes zacni ho uz radsej davat 😉
Aky bol relax?? 🙂

kitka123
25. feb 2007

Caute baby, tak jsme se vratili z lyzovacky, bolo super, akorat ta zpatecni cesta, hrůůůza. 6 a pul hodiny, chudinka nase mala se malem zblaznila v autosedacce, az sem ji musela vybrat i kdyz se to nesmi, ale stejne to bylo dlouhy. A samozrejme od vcerejska jenom peru a peru a peru.
Jinac dobre tema ste zacaly, svokrovci, pridavam se do klubu 😠 Je to hrozne, kdyz ma clovek vlastni rodinu daleko a tady v BA svokru, ktera presne jak pisete se chce s nami stale vidat. Snazime se to zredukovat na 2x za mesic, ale vola nas stale. Porad ten jeji argument, ze ona chce prece videt svoji vnucku. Taky bych ji malou nedala ani za svet, akorat manzel to obcas zkousi, ze bysme ji prece mohli vyuzivat na hlidani atd. Nastesti Adelka se vzdycky kdyz ji vidi rozplace a nechce k ni jit.
Jo a s nocnikem mas asi pravdu ze treba zacit zavcasu, nase uz na nej nechce sednout. Ale nekde jsem cetla, ze idealni doba je 18 - 20 mesicu, tak to nechavame na leto

nici
autor
25. feb 2007

ahojte babiky,

lajalu: tak vidim, ze az na tu svokru, to bolo vsetko fajn 😀
inak hej stale davam malemu Sudocrem a sem tam Pytiol. a ty? a btw. kedze pises, ze mala chodi na nocnik, tak uz vobec nepouzivas plienky?

kitka: tak super, ste si odychli ale to pranie nezavidim. my sa tiez chystame asi az cez leto na nocnik. 😉

baby otazka: ake plienky pouzivate? bavlnene alebo normalne? a aku znacku? ci ste spokojne?

kitka123
25. feb 2007

my pouzivame normalni jednorazovky, ted uz asi 2 mesice nekupujeme ty lepici, ale takove ty co se oblekaji jak nohavicky, protoze mala uz se absolutne nedala prebalovat v leze na zadech. Jmenuji se Libero, ale na Slovensku jsem je nevidela, kupuju je v Madarsku. Jinak se mi ted casto stava, ze mame rano suchou plenku a mala se vycura az kdyz ji sundame. Takze mozna je uz cas na nocnik, ale na nej si zas nechce sednout 😢

zdenkaamarosko
26. feb 2007

Ahoj Lajalu, Nici, Kitka. Dnes ráno som ojavila Vaše forúm. 🙂 Potešilo ma. Nám sa Maroško narodil 25.12. 2005. Zatiaľ som všetky fóra len čítala, no do Vášho som dostala chuť sa aj zapojiť. Prajem pekný deň s našimi drobcami. 😉

kattum
26. feb 2007

Ahojte, ani som si nevsimla, ze tu vznikla tato tema. Tak sa radi zapojime, nas syncek Brunko sa narodil 12.12.2005. Takze na Vianoce uz mal 20tyzdne a v pohode sme ich stravili doma. Rodila som v Brne, kde i zijem, mla celkom rychly a pohodovy porod. Este som nestihla precitat vsetky vase prispevky, no ked maly zaspi, dozeniem to. Pravidelne sem chodim uz vyse roka a hlavne diskutujem na teme "vydate a nevydate maminky", tam su dalsie decembrovky 05, tak verim, ze sa coskoro k nam pripoja.

kattum
26. feb 2007

kitka a odkial z Ciech povodom si? Vidim, ze mame opacnu situaciu, ty si zakotvila v Bratislave a ja v Brne. S tymi sluzbami v pordonciach v Cechach s tebou naprosto suhlasim a nemozem si porodnicu Obilni trh vynachvalit.

kitka123
26. feb 2007

Vitajte Zdenka a Kattum, super ze jste se zapojily, uz mi bylo divne, ze by se tak malo deticek narodilo v nasem mesici. Ale snad nas jeste objevi.
Jinak Kattum, brnenska porodnice je pry ted jedna z nejlepsich v CR, taky jsem o ni uvazovala, ale nakonec jsem jela do Havlickova Brodu (mam blizko rodice). Byla jsi tam spokojena?

lajalu
26. feb 2007

Ahojcek maminy, hlavne vitajte nove decembrovky 🙂
Nici mi pouzivame pampersky 4 a na noc davame pampersky Lets go. A na nocnik ju davame, ked sa zobudi alebo v priebehu dna, ked vydim, ze zacina vyhladavat odlahle miesto, kde by sa zasila a v klude vykakala 😀 tak ju rychlo schmatnem a utekame na nocnik.
A bavlnene sme pouzivali, ked bolo treba balit na siroko a to sme nic ine nerobili, iba prali, prali a prali. Ale hned, ako doktor povedal, ze nozky su o.k., tak sme dali pampers.

kitka vitaj doma 🙂 bolo vela snehu to muselo byt super a co mala a sneh?
Aj mi ked sme boli dlho na ceste, tak som musela Lalu zobrat na ruky, uz tej sedacke nechcela byt ☹ chudatko ani sa jej nedivim.

Ozaj babule, taka mala otazocka, uvazujete niektora uz aj o druhom? Ak to vadi, ze sa pytam omluvam sa lebo viem, ake mi to bolo ked bola mala na svete tyzden a uz ma zaplavovali otazky "a kedy bude druhe?" 😠

zdenkaamarosko
26. feb 2007

Lajalu, len tak mimochodom. My uvažujeme o druhom 😉 ... a som v 13. týždni. 🙂

kattum
26. feb 2007

zdenka gratulujem, to je super, takze medzi tvojimi detickami bude ak dobre pocitam, rok a 9mesiacov? Napis si to do vizitky.

Lajalu, my uvazujeme, no stale riesime aky vekovy rozdiel je najlepsi, ale v podstate to neplanujeme presne. Ja by som chcela ist medzi detmi do prace, no zaroven chcem, aby si rozumeli a mohli sa spolu i zahrat, tak neviem, ako to spravit, nechame to na prirodu, nech to vyriesi za nas.
My na nocnik este nedavame, zacnem az na jar, mozno az v lete.

Ako su vase deturence s rozpravanim? My nic moc.

lajalu
26. feb 2007

zdenkaamarosko gratulujem, vy uz ste douvazovali a zacili ste sa cinit a vysledok je vidiet 🙂
My sme este niekde pri rozmyslani a uvazovani a zvazovani...

Nasej Lale sa moc do rozpravania nechce, vsetko zhruba rozumie ale ked nieco chce, tak len ukaze ruckou a spravi hmm 😒
Akosi sa jej nechce, neviem mozno neskor zacne a potom zas budeme chciet, aby bola aspon chvilku tisko 😀
No a samozrejme mama, povie len ked je to nevyhnutne, zato tata som aj ja, aj tatino 😀

nici
autor
26. feb 2007

ahojte babiky,
ahojcek kattum, ahojcek zdenkamarosko - teba special zdravim, tvoj Marosko sa narodil presne v ten den ako moj Nicolas 25.12.2005 super 🙂 , a btw. kde si rodila, kedze si tiez z Bratislavy?

kattum super, ze si zavitala, ja som si tiez fakt myslela, ze sme tu len my tri, ja, lajalu a kitka. ale som rada, ze sa zacali nase rady rozrstat. 🙂

no tak my tiez pouzivame doteraz pampers a som maximalne spokojna. skusala som aj ine znacky, ale vzdy sa precikal alebo aj prekakal a s pampersou nemam problem. dokocna aj teraz mi vydrzi v nej celu noc a rano v pohode, i ked plienka ma asi tak 20 kg, 😀 ale oblecenie je suche a ritka tiez nie je zaparena.

co sa tyka planovania druheho, tak som tu niekde pisala, ze u nas to bolo tak, ze ked bol moj muz hotovi, ked mi hladil brusko, tak sme rozpravali o troch detoch, dve po sebe a tretie v 40. potom ked mal maly asi 3 mesiace, tak to zredukoval na dve deti po sebe, a teraz po roku su to zatial dve deti s patrocnym rozdielom 😀

a rozpravanie, baby na to som zalozila temu Rec / Rozpravanie babetka, tam som piiiisala vela toho. ale teraz sme zleniveli, opica jedna mala 🙂

kitka123
26. feb 2007

Kattum, taky me napadlo ze mame presne opacnou situaci. Vy ste oba slovaci? Ja jsem sem prisla z Prahy, muj je slovak a porad jsme se nemohli dohodnout jestli Praha nebo Bratislava a nakonec kvuli jeho robote vyhrala BA a tak jsem prisla za nim (tehdy uz tehotna, jen jsem to nevedela). No ale hned bych s tebou menila. Nejak se tu porad necitim doma, preci jen kamosky, rodina mi chybi. Aspon ze mame konika ne? Jak jsi na tom ty, jste dlouho v Cechach?

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Ahoj baby, včera som dvakrát písala do fóra a ani raz mi to neodoslalo. Budem radšej písať kratšie správy. Stáva sa to aj Vám?

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Dík za privítanie. Nici, to je super, že sa nám detičky narodili v ten istý deň. Maroško sa vypýtal na svet o mesiac skôr. Termín bol na 21. januára 2006. Milo nás prekvapil.Rodila som v Ružinove. Ráno o 4 h. som dostala bolesti, keď sa to stupňovalo išli sme do nemocnice s tým, že si ma buď nechajú na pozorovanie alebo ?rodím?. Prijali ma asi okolo 17 h. a Maroško sa narodil o 22.55 hod. Zaujímavé je, že sme na sviatky v ten deň chceli cestovať k mojim rodičom (manžel sa mal lyžovať a ja si užívať konečne po tom zhone materskú). Ale boli a sme šťastní, že sa narodil zdravý a v poriadku.

zdenkaamarosko
27. feb 2007

Kattum, už som to zmenila aj vo vizitke. Druhé bábo má termín 2. septembra, ak sa tiež poponáhľa, tak aj možno skôr. Uvidíme. Vekový rozdiel by mal byť rok a 8/9 mesiacov.My sme chceli, aby Maroško už chodil, keď budem tehotná. Svokor nás oblietaval otázkami o druhom už oveľa skôr a moja mama tá zase hovorila, že máme čas. Mne sa pretáčali kukučky, keď sa nás pýtal na druhé 4 mesiace po pôrode.Však som sa cítila, že som len teraz rodila a zachvíľu znovu???? Ale chápala som ho z toho hľadiska, že je starý a chcel by si ešte užiť vnúčat aj so svokrou.

kitka123
27. feb 2007

Zdenka vy v kolik vstavate? 🙂 Jinak me se taky vcera stalo, ze se mi neodeslal docela dlouhy prispevek a uz se mi nechtelo znova psat.

Me se taky vsichni ptali uz po sestinedeli kdy bude druhe. Jak kdyby byla povinnost mit dve deti ne? My kazdopadne neplanujeme, mozna kdybych tu mela rodinu nebo nekoho kdo by mi obcas pomohl bych premyslela jinak. Mozna az pujde Adelka do skoly, ale ted si ji chci uzivat naplno

lajalu
27. feb 2007

ahojte babulky, my mame tiez este cas na druhe. Lala je tak super, ze si ju chcem uzit. Bojim sa, ze keby som mala druhe tak na nu by som mala malo casu. Ale na druhej strane nechcem aby to bolo zas moc neskoro. Mozno ked bude mat tak 4 rocky to bude idealne. Ale ak sa mam priznat mam strach byt znovu tehotna a rodit neviem zda sa ze na prvy krat to islo moc v pohode a co ak uz to take jednoduche nebude. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre