Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

nici
autor
2. mar 2007

ahojte baby,
ahoj zdeni: ja som bola fakt spokojna, i ked tiez ma niekedy prekvapila ta strava, ako pises, i ked sa dalo vybrat na nadstandarte z viacerych moznosti,ale aj tak niektora z nich obsahovala vzdy nieco, co by kojace maminky nemali jest. ale neva, ja som to proste nejedla a bola som aj tak spokojna. 😉
a ty sa chystas kam rodit tento druhykrat? a chces aj vediet, co to bude?

lajalu
6. mar 2007

Ahojte bambulky, konecne som si nasla chvilku aby som sem zavitala. V skole mam blazinec, posledny tyzden trimestra, tak je zhon, ale piatok posledna skuska a 3 tyz. volna 😀 😀
Konecne si Lalu poriadne uzijem, len aby to pekne pocasie vydrzalo 😒
Inac s kojenim pokracujeme ale len takym stylom, ze musim odstriekat mlieko do pohara a tak ho vypije 😉 Tak rano aj vecer odstrekujeme a dcera je tak mila, ze na to dohliada a ak to nahodou dlho trva, tak ma popozenie krikom 😀
Inak ako sa mate vy? Anjelikovia posluchaju, ste dufam vsetci zdravucky?!

kitka123
6. mar 2007

Ahojte,
lajalu, stejne jste dobre, ze jeste s "kojenim" pokracujete i kdyz se Lala neprisaje 🙂 U nas je to obracene, ja uz bych to omezovala, ale Adelka by cucala v kuse.
My se vytesujeme z pekneho pocasi, konecne se da byt venku, koupili jsme trojkolku (nici, dobre si mi poradila Dracika na Zlatych), tak mame zabavu.
Jinak nevim jak vy, ale pro me je tohle asi nejhezci obdobi od porodu, hrozne se s Adelkou nasmejeme 😀

lajalu
6. mar 2007

Kitka ak sa mozem spytat tak aku trojkolku ste jej kupili? Lebo ja som tiez rozmyslala ze by sme jej take nieco kupili 🙂

zdenkaamarosko
7. mar 2007

Ahojte baby, nemáte záujem o prednášku spojenú s praktickými ukážkami: "Zdravá výživa v praxi" v materskom centre Macko v Dúbravke?Ja som to dnes našla na internete a docela ma to zaujalo. V Dúbravke som ešte nebola, ale určite tam trafím.Neviete, či môžem ísť do električky s kočíkom? 😒 Bude to 19.3.. Bolo by super stretnúť sa.
Malý mi už niekoľko dní odmieta raňajky. Zje niečo až pred obedom, potom obed atď.Neviem, čo sa deje.
NIci, ešte neviem kde budem rodiť.Možno sa necháme prekvapiť, čo to bude. Včera som bola na poradni. Brali mi krv na tie genetické testy. Vyšetrenie bolo rýchle a super. Doktorka sa mi pozrela na bruško, zmerala ho, chytila a povedala že rastie. Mne sa zdá, že mi rastie rýchlejšie ako pri Maroškovi.

nici
autor
8. mar 2007

ahoj zdeni,
tak to by bolo fakt super, lebo ja byvam priamo v Dubravke. tak by sme sa mohli dohodnut cez IP, ze sa niekde stretneme a pojdeme tam spolu. ok? 19.3.som uz kukla do kalendara, a nic tam nemam 😎
a do elektricky mozes ist urcite s kociarom, ja tak cestujem bezne, uz odvtedy, co sa moja blcha narodila 😉 ozvi sa mi do IP a dohodneme to stretko.

kitka123
8. mar 2007

Ahojte baby, a nevite kdo to prednasi? Ja teda nejdu, leda bych tam taky neco odprednasela 🙂 Zdravej vyzive uz se venuju straaaasne dlouho a tech prednasek uz jsem absolvovala ... ted radeji praxe. Jestli vas tohle tema zajima, tak muzu doporucit i jine akce. Ale dejte pak vedet jake to bylo.

Nebyla jste nektera v Petrzalke v detskem parku Multiventura? Akorat mi na to kamaradka poslala link, chci se tam jit o vikendu podivat.
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

kitka123
8. mar 2007

Lajalu, ohledne te trojkolky, kukni trochu zpatky, uz jsme o tom diskutovali s Nici, aj fotku jsem tu davala

lajalu
9. mar 2007

Ahojte babulky, co je noveho?
Kitka pozerala som trojkolku, peknucka take nieco rozmyslam pre nasu Lalu 😉
Mi sme v pohode, dnes som mala poslednu skusku v trimestri a teraz mam tri tyzdne volna no co budem robit 😎
Laura je zdravucka len to pocasie je hruza, raz je krasne a za chvilu prsi ☹
Taka je vzdy mrzuta, ked nemoze ist von i ked minule, sa to nedalo vydrzat a museli sme sa ist prechadzat v dazdi 😅

nici
autor
11. mar 2007

ahojte baby,
ahoj lajalu,
tak my nemame nic nove, akurat ze ja sa nemozem dostat z choroby, brala som ATB a aj ked som ich douzivala, tak sa mi nezlepsilo, mam pocit, ze len zhorsilo. ☹
akurat sme dnes boli u svokry a napodiv bolo fajn 😎 😕 az sa to hanbim povedat 😅 😀 a vy ako? aj nam to pocasie pekne lezie na mozog

kitka123
12. mar 2007

Ahojte,
nici, co ti bylo? To je mi te lito, ze si byla chora ☹ Ja od te doby co mam Adelku tak se drzim zuby nechty aby sem neochorela, protoze si neumim predstavit jak bych se o ni postarala, prece nemuzu lezet

nici
autor
12. mar 2007

ahoj kitka,
dakujem za opytanie, ale mala som zapalene komplet hrdlo a neskutocny kasel z toho a sople mi este teraz tecu dolu ksichtom ☹ ale uz je to v pohode, akurat teda este ten sopel ma trapi. ale ako si napisala, je to o hubu, prvy den mal muz dovolenku, aby sa staral o maleho, ale kedze som brala 24 hodinove ATB, tak to preslo raz dva, a na druhy den mi uz bolo lepsie. ale aj tak som nejaka unavena z toho a potrebovala by som to fakt vylezat a vyspat sa poriadne.
a vy ako sa mate? uz je konecne krasne, a tak sme aj my dnes boli vonku na ihrisku a prvykrat bol na pieskovisku. 😉 co ste robkali v tomto krasnom pocasi?

zdenkaamarosko
13. mar 2007

Krásny slnečný deň. Aj u Vás je tak pekne? Ešteže máme deti narodené v zime. Teraz,keď začali chodiť je jar a je to super. Aj ja som bola už s malým na pieskovisku. Pekne sa tam zahral. Chodil s hrabličkami, lopatkou prenášal vedierko s pieskom. Musím mu kúpiť nejaké sedátko na hojdačku, lebo sú ešte studené.
Teraz spí a ja môžem byť chvíľu na internete.
Baby poraďte, čo dávate jesť na olovrant? Mne nejako dochádza fantázia.
Nici, prajem uzdravenie. Čo s tým pondelkom? Ak sa nič nezmení, ja by som išla, len neviem, kedy začínajú. Asi 9.30 h., skúsim im napísať mail. Kitka, tá prednáška s praktickými ukážkami "Zdravá výživa v praxi" je s MUDr.Ruttkayom.
Baby, ako vkladáte "link" (dúfam, že som to dobre pomenovala).

nici
autor
13. mar 2007

ahoj zdeni,
no je fakt krasne a ak mozem poradit, tak chod do Ikea a tam kupis v detskom oddeleni taky farebny sedák za 99 SK, a je to super aj na hojdacky a aj do piesku, kedze si neviem predstavit ako by mi maly klacal na pieskovisku asi tak hodinu a pol 😉 my sme to kupili, nosim to kazdy den so sebou von a neviem si to vynachvalit. fakt super, je to ako termostat.

dakujem za prianie k uzdraveniu. 😉 a vy sa mate ako? dufam,ze ste zdravucky? a s tym pondelkom: napisem ti do IP kde by sme sa mohli stretnut a o kolkej a ist tam spolu. 😉 fakt sa uz tesim, ak by to vyslo

kitka123
13. mar 2007

Ahojte baby, aj my se vytesujeme z pekneho pocasi, piskoviste nas taky bavi, i kdyz vetsinou si prineseme kyblicky a babovicky a vetsi deti to hned seberou. Ale nasi Adel to jeste nevadi, ona se stale hrabe v tom pisku a to ji vydrzi strasne dlouho.
Uzijte si v pondeli prednasku, my se jedeme pristi tyden podivat do rodneho kraje, ale urcite jeste vymyslime nejakou prilezitost se sejit ne? Zdenka ty byvas v ktere casti BA?

zdenkaamarosko
14. mar 2007

Ahoj, my sme sa včera nezastavili. Malý sa pýta stále von. Len musím dávať pozor čo berie do rúk, kam ide. Ja sa otočím a jeho hneď niet. Je taký šinter. On niekedy tak rýchlo kráča, že skoro uteká. Nici, dík za tip. Možno to pojdem kupit aj v pondelok. Rada chodím do Ikeii. Už keď bol Maroško malý a potrebovalisme niečo v BA vybaviť alebo nakúpiť, tak sme tam chodili. Mohla som ho tam prebaliť, nakojiť, zohriať mu prinesený príkrm. Super.
Kitka, uži si rodního kraje. Aj my sme boli minulý týždeň u rodičov, ale len na otočku na jeden deň. Ale stálo to za to. Naši sa nevedeli vynatešiť z malého. Ináč bývam asi 15 km od BA, smerom na Dunajskú Lužnú.

zdenkaamarosko
14. mar 2007

Lajalu, ty študuješ? Externe,či denne? Ako to stíhaš s Lalou?Ja keď som skončila školu, tak som povedala, že ma už nikto nedostane študovať. Stačilo.
Teraz máš ťažkú pohodu, keď si spravila poslednú skúšku v "trimestri" 😎 🙂

kitka123
14. mar 2007

Zdenka, me stale fascinuje cas tvojich prispevku, nevim, ci bych o sestej rano neco vyplodila.
A jak se ti byva na dedine? Ty si puvodem od Bratislavy? Ja jsem se tehotna stehovala z Prahy sem na dedinu a musim rict, ze ted skoro po dvou letech si teprv zvykam. Fakt velka zmena, ale zase mame domcek a zahrada je super, Adelka spava aspon kazdy den venku. Jinak mam kamosky v Dunajskej i v Kalinkove a tez pekne byvanie, akorat si stezuji na dochazeni do BA, ze moc frekventovany smer ... ale na materskej je ti to asi jedno
A jeste si se ptala na ty linky? A co mas za problem, s vkladanim?

zdenkaamarosko
15. mar 2007

Baby, ja som si ľahla s malým ešte o 6 h. ráno a spala som až doteraz. Asi ten stres. Včera mi prišla urgentná pozvánka k doktorke na gyndu.Bojím sa ,čo sa deje, Lebo minulý týždeň mi brali krv na genetické AFP vyšetr.. Dúfam, že bude všetko v poriadku.Dnes tam poobede idem. Bojím sa.
Kitka, na dedinu som zvyknutá.Pôvodne pochádzam z peknej dediny na Považí (asi 130 km).Ale za slobodna som nemala toľko zodpovednosti. Teraz je to len na mne a manželovi, aby sme mali pokosený trávnik, okopanú záhradu, poliatu, postarané o stromy, poriadok v dome, navarené, postarané o dieťa, ... Už to za mňa nemá kto spraviť 😀 Začiatky boli ťažké a pre teba na sto percent. To je nonsens Praha a dedina. Ale pre deti je to najlepšie bývanie. No chýbajú mi tu obchody, služby, kultúra , to je tá druhá stránka.
S tým linkom je to tak. Chcela by som napr. ako ty vložiť link na tú Multiventuru a nemám šajnu, ako sa to robí. Poraď 😒

kitka123
15. mar 2007

Zdeni nestras s tim vysetrenim a dej vedet jak si dopadla. Drzim palce 🙂
S tim vkladanim: nejlepe si otevres tu stranku kterou sem chces vlozit v jinem okne a okopirujes to do prispevku. Nevim, jak si na tom s ovladanim PC, abych ti tu trapne nepopisovala, jak se kopiruje. Ale kdyztak se ptej, treba ti i baby poradi, ja taky nejsem velky odbornik. Jinak kdyz zminujes tu Multiventuru, je to uz jinde, v Istropolise a byli jsme se tam o vikendu podivat (dopoledne) a nikdo tam nebyl. Tak jsme byli trochu zklamani. Ale stejne je uz hezky, takze je lepsi byt venku.
Jinak s tou udrzbou domu to presne popisujes i nasi situaci, je to dost prace, navic vloni me jedna kamoska tu nahovorila, ze jdeme pestovat zeleninku detem na prikrmy a ja pak kazdou volnou chvili jak ten d... okopavala a vytrhavala burinu ... letos uz na to kaslu a pestuju maximalne kyticky. No proste uz si to musim zjednodusovat, abych nebyla ve stresu ze nestiham co je treba a mela cas trochu na sebe a hrat si s Adelkou atd.

zdenkaamarosko
16. mar 2007

Kitka, tak som tam včera bola. Zistili mi zníženú hladinu AFP, čo nie je moc dobre. Doktor mi hned robil sonomerania, ktoré boli v poriadku a zodpovedali týždňu tehotnosti. Ukludňoval ma, že môžem pokojne spávať. V pondelok ma poslal na nejaký podrobnejší odber krvi do Ružinova, aby to mohol bližšie posúdiť.Najviac ma desí predstava, čo keď to nebude v poriadku. Vnútorne však verím, že bude. S mužom sme na internete hľadali do noci všetky možné odkazy na túto tému.Poviem ti, internet je super vec na dostupnosť všakovakých informácii.
Dík za info k linku. Musím to vyskúšať. Zasa som o niečo múdrejšia. 😀
My sme s mužom taký domáci "kutili".Minulý rok sme "sklízeli" našu prvú úrodu na záhrade. 😝 I tento rok sme už niečo boli sadiť. Doma vypestované je len doma. To okopávanie som zvládala vďak Maroškovi. On si tam vždy pekne spal v kočíku pod marhuľou. No nie vždy sa mi chcelo. Uvidíme ako to budem stíhať tento rok.Veď už mám malého pomocníka 😉

zdenkaamarosko
16. mar 2007

Tak skúšam ten link. O chvíľu sa uvidí, či to vyšlo.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Sú to info o stretnutí v marci pre všetkých v BA.

kitka123
16. mar 2007

Zdenka, me zatim letos vykvetli jen krokusy a muj maly pomocnicek mi je pekne otrhava ☹
A co znamena snizena hladina AFP? Ja uz si ty vsechny vysetreni nepamatuju. No hlavne, ze te doktor uklidnil, ty stresy babetku moc neprospeji. Je to na jednu stranu dobre, ze tolko vsechno testuji, ale na druhou stranu my se pak jen stresujeme, jake budou vysledky.

nici
autor
16. mar 2007

ahojte baby,
dlho som tu nebola 😉
zdeni neboj, vsetko bude v poriadku, len sa musis pozitivne naladit a nemysliet hned na to najhorsie. vela babam vysli vselijake testy, a maju zdrave miminka. uvidis.
pisala som ti do IP ohladne toho stretka. 😉

kitka ty sa nechces pridat na tu prednasku? 😉

kitka123
16. mar 2007

Ahoj Nici,
na prednasku nejdu, jsem pristi tyden v Cechach. Ale doufam, ze bude jina prilezitost se s vami sejit 😉

zdenkaamarosko
17. mar 2007

Ahojte baby,
Kitka, z odborných kruhov: po 15. týždni sa určuje hladina AFP (alfafetoproteín). Hladina nás informuje o prípadnom zvýšení rizika genetického poškodenia plodu. Pri zníženej hladine sa napr. môže narodiť dieťa s Downovým syndromom.Oveľa viac postihnutí je, keď je táto hladina zvýšená.Riziko stúpa s pribúdajúcim vekom.
Nechcem sa stresovať. Dik za povzbudenie aj tebe Nici. Naozaj, všelijaké testy budúcu mamičku stresujú. Verím, že to bude OK.
Kitka, dokedy budeš v Čechách?
Nici, písala som Ti do IP.

kitka123
17. mar 2007

Zdenka ptas se asi kvuli tomu stretku? To je tusim 21., tak to tu nebudu, ale vsak budou urcite dalsi.
Dik za pripomenuti toho vysetreni, uz jsem to zapomela, resp. asi ani nevedela. Ja jsem byla takova optimisticka tehule a celou dobu jsem si nepripoustela problemy, takze jsem se ani poradne neptala, co vlastne testuji. Akorat jsem byla rada, ze nemusim absolvovat to vysetreni kdy se odebira plodovat voda, pry se to automaticky dela po tricitce, tak to me nastesti minulo o par mesicu

nici
autor
19. mar 2007

ahojte baby,
zdeni tak mail som si v IP nasla, a v pohode, vsak ako pisala kitka, urcite bude ina prilezitost sa stretnut a tak sa aj stretneme. ked bude teplejsie, co vy na to baby? vsak sme v jednom meste a to by bol škandáááál sa nestretnut. 😀

zdenkaamarosko
20. mar 2007

Nici, som rada že ťa moja správa v IP zastihla. A ty si išla na tú prednášku?Ak ano, ako bolo?

lajalu
20. mar 2007

Ahojte babulky,
konecne som sem po dlhej dobe zavitala. Stale cosi robim a nestiham sem zaskocit. Az dnes a aj to preto, ze vonku je hotova hruza. Prsi, prsi a prsi a akoby nestacilo, este aj fuka vietor. Hlavne, ze posledne dni boli uzasne, Laura chcela byt stale len vonku nemohli sme ju ani do vnutra dostat 😀
A vy, maminy, co mate nove?? Ratolesti posluchaju??

Zdenkaamarosko, na tvoju otazocku o studovani, tak este studujem, robim si VS aj v BA ju mate, City University. Mam posledny rocnik tak by som sa mala pomaly pustit do diplomovky ale stale si najdem nieco ine. Ohladne stihania da sa to ale aj to s babkinou pomocou a tiez manzelovov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre