Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

nici
autor
27. mar 2007

ahojte,
a vitam Mamitku a Jajasu. Pekne sa to tu rozrasta, super 🙂

cat my ideme akurat v nedelu do Petrzky k svokrovcom, lebo moj drahy mal narodky a tak akoze oslava a ratam, zeby som sa mohla zastavit v Sade az okolo mozno takej 16 - 17, budete este tam? myslis? ci fakt budem vediet podla toho kriku? 😀

cat
27. mar 2007

nici, Piatok ideme do toho Sadu, nie nedelu 😎

nici
autor
27. mar 2007

cat ja som si vyfetena, ja som si to fakt nevsimla 😨 normalne som to precitala ako nedelu 😅 😨 😀 co uz so mnou, uvidim, lebo zase tam mam cvicenie v piatok, uz zaplatene dopredu 😖

kitka123
27. mar 2007

Caute mamitka a jasaja, super ze pribyly aj nejake devcatka, uz tu zacala byt slusna prevaha 🙂
Jasaja a Saska je kedy narozena?

Zdenka diky za optani 🙂 dneska uz se mi konecne nevytvari tolik mlika tak nemusim odsavat. Akorat Adelka se zase v noci budila a plakala a dozadovala se sveho ... jsem zvedava, jak dlouho to bude trvat nez uplne na kojeni zapomene. Nepamatujes si jak to bylo u vas?

jajasa
27. mar 2007

Ahojte
Dakujeme za privitanie, Sasenka sa narodila 13.12 tri tyzdne pred terminom ☹ v Ruzinove
Do toho Sadu J.Krala by sme radi prisli aj my, ale zial tatino je v piatok v robote a ja sa neviem odhodlat oprasit vodicak a zacat jazdit 😠 Dneska na prechadzke sme stretli dievcatko ktore mohlo byt rovnako stare ako Saska, chytili sa za rucicky a nechceli sa pustit, stale sa drzali a pozerali na seba a usmievali sa, boli take zlatucke. Je vidno ze deticky v tomto veku uz potrebuju kontakt s inymi detickami a my tu naokolo nemame nikoho s kym by sme sa hrali, kamoska s ktorou chodim kocikovat ma este malicke dievcatko.
Boli ste niektora v MC Hojdana? To mame najblizsie len sa tam neviem odhodlat ist
Zatial ahoj

kitka123
27. mar 2007

Jajasa, aj nase si krasne hraje s holcickama ale mam tu jednu kamosku, co ma chlapca stejne stareho jako Adel a to je problem, on okamzite jde a udre ju do tvare nebo poskrabe a ona chudinka se rozplace a nechape proc ji ublizuje. Tak doufam, ze nejsou vsichni takovi? Ale pro jistotu ji rikam, ze pred chlapama treba utect 😀
Hojdanu mi taky doporucovaly kamosky, ale osobne jsem se tam nikdy nedokopala dojit a ted kdyz uz je hezky se mi ani moc nechce, radeji sme venku.

jajasa
27. mar 2007

Kitka u nas ked boli znami s 2rocnym chlapcekom tak tiez ju capol, skoro ju presiel s odrazadlom a to moje chudatko len stalo a plakalo a tiez nevedelo preco jej niekto robi zle. Ale zase kamoska ma rovnako stareho chlapceka a ten ju minule ked sme k nim dosli stale bozkaval 😀 Ja do toho MC by som chcela ist hlavne kvoli tomu aby bola v kontakte s inymi detickami nech si zvyka, a aj tam sa da byt vonku, maju tam tusim zahradu

nici
autor
28. mar 2007

ahojte baby,
jajasa nebola som ani ja zatial v tej Hojdane, ale tiez som pocula na to centrum pozitivne ohlasy. a s tymi detmi, ten moj je presne taky kamaratsky, furt kazdeho chce len objimat a bozkavat. pri kazdom malom clovieciku sa zastavi, hned vie, ze pockat toto je clovek mojho vzrastu, tak ide hned k nemu a vytesuje sa z neho a rechli sa doslova 😀 vtedy by som ho zozrala 😵

kitka123
28. mar 2007

jaj tak to sem nevedela ze ta Hojdana ma i venku ihrisko, tak to bysme mely vyzkouset. My zatim chodime na ihrisko tady u nas a to ji hrozne bavi, celou dobu se vrta v pisku. Kazdopadne ted nejsem schopna se s vami na nicem domluvit, odstavujeme Adelku od kojeni a uz jsme tri noci moc nespaly ☹ je to narocne ☹ az budeme mit zase normalni rezim, tak bych se s vama rada potkala. Akorat k tomu stretku, obdivuju cat ze jste schopne se pravidelne stretavat. Ja co mam zkusenost s babama co maj podobne stare babatka, tak mame problem se na necem domluvit, protoze kazdy spi inokedy, ma iny rezim atd.

zdenkaamarosko
29. mar 2007

Ahoj 🙂 🙂 🙂
Jani, aj mne sa narodil Martinko o mesiac skôr.Ale všetko bolo v poriadku.
Baby, už vám vidím tú žiaru v očiach a naplnené srdce, keď píšete o svojich drobcoch, akí sú zlatí. My Maroškovi hovorievame tulinko 🙂, lebo sa rád stíska, objíma, pritláča líčko o líčko a robí "moj" -vtedy niekoho hladká. Keď vidí deti, tak hned pridá do kroku a teší sa. Ale keď sa hrá medzi deťmi, tak je strááášne zanietený do svojej "roboty".
Ja už dva dni umývam postupne okná, aby som to do Veľkej noci stihla.
Kitka vydrž. Odstav ju cez deň a v noci jej daj,keď si pýta. 😝 Možno už o dva týždne sa odstaví aj cez noc.Ono to nejde zo dňa na deň. Inak mne sa zdá, že Maroško je už veľký chlapček, ale keď sa v noci rozplače, tak mi stále pripadá ako také väčšie bábätko.

zdenkaamarosko
29. mar 2007

🙂 Najnovšie správy: včera sme boli na poradni. Váži 11 kg a meria 77 cm.A pichali mu tretiu očkovaciu dávku. 🙂

kitka123
29. mar 2007

Zdenka my uz od nedele nekojime vubec, pres den uz jsme aj tak moc nekojily, jenom vecer a v noci, tak jsem to utnula naraz definitivne. Dneska poprve jsme se vyspali, vzbudila se jen jednou a celkem rychle zaspala bez place, tak snad uz mame nejhorsi za sebou. Uf.

My jdeme do poradny pristi tyden, tak taky pridam aktualni miry a vahy, myslim, ze na tom budeme podobne jak vy, ale tech 11 kg jeste asi nemame.
Je zajimave, ze jste byli teprv na te treti vakcine? Nasa to mela uz v roce ted jdeme na nejakou uzasnou trojkombinaci proti detskym chorobam.
Zdeni a jak se ma mimi v brisku? Kolikaty uz si tyden? a nechas si povedat co to bude?

jajasa
29. mar 2007

Ahojte
Zdenka aj my sme boli na tretej davke uz v decembri a uz mame za sebou aj to dalsie ockovanie, Saska hucala uz ked sme vosli do ordinacie. No a miery mame 11kg a 85 cm 😕 Zdeni to umyvanie okien by si mala nechat na manzela 😀 teraz predsa musis oddychovat, aj ked pri drobcovi sa to asi neda...

nici
autor
29. mar 2007

ahojte,
no tak mi ideme tiez na poradnu po velkej noci, tak tiez sem hodim nase miery, som uz strasne zvedava 🙂
no my sme boli uz ockovani trikrat tou Hexa vakcinou, ale ta trojkombinacia je co kitka? nevravela ti lekarke proti comu?

a suhlasim s jajasou, zdeni nech sa manzel prida 😀 naco ich vlastne mame, len na plodenie deti? 😨 😀

kitka123
29. mar 2007

nici, vy ted nemate zadne ockovani? My jdeme na vakcinu proti detskym nemocem, tusim rubeola, mums a kiahne (sorry, nevim jak se to pise, cesky je to uplne jinak), ze pry se to ockuje od 15 - do 18 mesicu. Tak to je divne, ze vy nic?!? Ale mozna ti to doktorka nepovedala, lebo tu vakcinu netreba objednavat, tu maj primo v ordinaci. Fakt nevim.
Jinak o chlapech ani nemluv, nasa Adel vidi tatu jen o vikendu, pres tyden tak 5 min rano. Pak treba k nemu ani nechce jit, za vikend si na nej zas zvykne a v pondeli ho hleda a tak porad dokola. Minuly tyden jak jsem byla 4 dny pryc, tak po navratu k nemu vubec nechtela, az pres vikend se zase skamaradili

zdenkaamarosko
30. mar 2007

😝 mňam, mňam , práve si pochutnávam na pažítkovom chlebe. Chlapci mi odišli k starkým a ja mám chvíľu volno. Na tretej očkovacej dávke sme boli preto až teraz, lebo v januári bol chorý. Tak nám to odložili. O inom očkovaní nám nehovorili. Iba mi spomínal, že keď bude mať 3 roky, tak nám pošlú predvolánku na ďalšie očkovanie.
Dnes nám prišli dokončiť kuchynskú linku, tak už sme komplet. Ešte nám chýbajú stôl a stoličky. S upratovaním som skončila. Ale nebojte sa, nepreháňala som to. Každý deň som sa snažila upratať jednu izbu.
Kitka, my to máme doma s ockom podobné. Len s tým rozdielom, že sa vidia večer (aj to niekedy nie) a cez víkendy. Ale zato si to poriadne užívajú chlapi moji.
Mimi v brušku sa má dobre. Už je tam 18. týždeň.Zatiaľ som viac priklonená k tomu, že si to nedám povedať. 🙂 Tak sa mi zdá, že som dnes cítila prvé pohyby 🙂 🙂

cat
30. mar 2007

Kto chcete tak tu je zopar fotos z toho spominaneho stretka, bolo 11 deti 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kitka123
30. mar 2007

baby s tim ockovanim jste me trochu znejistily ... asi se zeptam doktorky, ci to je nutne teraz absolvovat, vsak zbytecne zas budou kriky a kdovi jestli ne nejaka reakce

nici
autor
30. mar 2007

ahojte,

kitka v pohode, uvidime, ja sa na to opytam tiez, ale lekari urcite vedia, preco to robia 🙂
inak moj maly, tiez vidi ocina vecer po praci a cez vikendy ale presne ako pisala Zdenka, uziju si to statocne a mama vtedy neexistuje 😀

cat, je mi fakt luto, ze som neprisla, urcite bolo super, sudiac podla fotiek, ale nevydalo mi, musela som ist na to cvicenie 😖 inokedy dufam. 😉

cat
31. mar 2007

nici a na ake cvicenie chodievas?

zdenkaamarosko
31. mar 2007

Ahoj, aký ste mali deň? My sme po urputnej noci zistili, že Maroško má na svete ďalší zub. 🙂
Prajeme peknú nedeľu.

jajasa
1. apr 2007

Zdenka gratulujeme k zubku. Kolko uz mate? My 10 a mam pocit ze sa jej tlacia spodne trojky. Tyzden po ockovani zacala Saska teplotovat, od piatku vecera ma stale 38-39. Zajtra zavolam doktorke ci to je len z ockovania alebo sa radsej mame prist ukazat. Chudatko moje male.

Cat krasne fotky zo stretka, muselo byt super, tolko malych deticiek pokope

cat
1. apr 2007

Jajasa, dik, ono je velmi poznat rozdiel medzi detmi co sa stretavaju s rovesnikmi a co nie, my sa vacsinou stretavame 2-3 a teraz ked bol maly po dllhej dobe vo vacsej spolocnosti deti, tak bol oplaseny, utiahnuty a zo zaciatku sa len bal a drzal sa ma ako kliest. Esteze ide leto, to bude velkych stretiek z modreho konika vela.. 😎

nici
autor
1. apr 2007

ahojte,

cat, no ja chodim cvicit jednej zenskej, nech cez leto vyzeram ako clovek 😎 do Petrzky a vzdy v stredu a v piatok na pol siestu vecer, takze ledva stiham pokial sa dokiepim z Dubravky do Petrzky a zial na ine veci mi uz neostane time 😖 preto dufam, ze aj tie stretka MK vzdy padnu po ine dni, aby sme sa mohli dovalit 😉 lebo to povelkonocne stretko MK bude asi pravdepodobne tiez stredu, co som citala, ako sa baby dohaduju

baby mi sme paradne zubati, uz od 4 mesiaca, vtedy sme mali uz skoro styri zuby a teraz ich mame 16 a mam aj pocit ze uz urcite viac, ale to sa uz neodvazim zratat, lebo skoncim pri tom mojom velmi zle 😀

cat
1. apr 2007

Nici, o ake cvicenie sa jedna?, kludne napis aj do IP, vies mne by sa nieco tiez zislo, som ako slon.. ale nie, pravda je taka ze vzdy som mala okolo 55kg a teraz po tehu a porode mam okolo 63 a na mne je tych 8 kg navyse strasne vidiet, ja som neni vysoka.. ☹ hovorim si ze 8 kg neni katastrofa no ak sa koncentruju na bruchu a bokoch, je to zle, nic mi nesedi ☹

kitka123
1. apr 2007

Ahojte,
my mame stale jen 8 zubu, ale je fakt, ze je temer nemozne se ji do te pusiny podivat a slinta v kuse, takze pravdepodobne jsou dalsi na ceste. No uz aby mela ty stolicky, protoze porad nic moc nerozkouse.

Holky me na chudnuti, resp. udrzovani vahy vzdycky pomahalo nejist po 19. hodine, to pry jde uplne vsechno na tuky a potom pres den jsem mohla jist temer cokoliv a v jakemkoliv mnozstvi

nici
autor
1. apr 2007

cat, napisala som ti do IP 😉 ked budes chciet viac infosiek kludne ti ich podam 😉

kitka, lenze zial po takom "uctihodnom" nabrati pocas mojho tehu by jedine pomohlo nezrat 24 hodin denne 😀

kitka123
1. apr 2007

nici a kolik uctihodnych kg si pribrala za tehu? 😀 No ja se na cviceni a sportovani zatim moc necitim, pripadam si potom dlouhym kojeni dost vycucana a unavena, tak to resim pres jidlo. Ale na jesen asi taky s nejakym pohybem zacnu, vahu mam sice puvodni, ale ty tvary ... nic moc ☹

nici
autor
1. apr 2007

kitka to radsej ani nechci vediet, lebo omdlies 😀
ja som bola praveze vzdy na sport, som sa zdravo stravovala a chodila aj cvicit, len pocas tehu som si to nejako za tie roky vynahradila a veeeelmi veeelmi bohato 😀

kitka123
1. apr 2007

nici ono se stejne neda poradit neco vseobecneho na chudnuti, kazdymu funguje neco jineho. Treba ja mam 2 kamosky co obe pribraly v tehotenstvi 25 kg a jedna uz to po ctyrech mesicich ma dole a druha po roce a pul sotva polovinu ... ale prijde mi, ze mladsim holkam to jde dolu lip, nez tem po triciatke. Ja jsem to stoprocentne cele vykojila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre