Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

kitka123
1. okt 2007

Jeste by me zajimalo, kolik vam deticky spavaju pres den? Nase uz bohuzel cim dal mene, zaspava az tak okolo druhej -tretej, no a jen tak tu hodinku - hodinku a pul. Uz mi parkrat nespala vubec pres den. Nejak se s tim nechci stale smirit, verim, ze se to zase zlepsi, to clovek nic nestihne za tu hodinu ☹

Zdenka kde si? Asi nemas moc casu pri detickach ...

lefika
1. okt 2007

kitka, neviem ci ta to potesi, ale ani ta moja toho vela nenaspi. v noci 8-9 hodin a cez den hodinku, ak vobec. ☹ stare zlate casy ked spavala 2x denne 😉

s otu TV, u nas isteho casu bol straaasne popularny vlacik tomas, az som u musela obmedzovat, proste rano vstala a pytala si vlacik. uz nam to vsetkym liezlo na nervy 😀 potom ju to nejako preslo a odvtedy TV ako keby neexistovala. az teraz ju ta bambulka chytila. inak ma rada hudbu a pocuva vsetko mozne: nejradsej ma christinu aguileru 😀 , tie vselijake detske ju moc nebavia, ale ked ide candyman, je hotova 😀

lajalu
1. okt 2007

Ahojte bambulky, tak uz sme konecne doma... Uz vlastne tyzden len akosi som sa sem nedostala.
V Irsku bolo priam uzasne, hned by som sla naspat... 😉 Bolo super byt aspon na mesiac rodina 😵 Pocasie nam tam tiez prialo a Laura bola stastna, ze je zase s tatinkom.
Dokonca mi ani chora nebola, bala som sa, ze zmena pocasia sa na nej odrazi ale nic 🙂 No a let, ktoreho som sa tak obavala bol uplne bez problemov 😀 nemala som sa coho obavat.
No a vy ako sa mi mate??
Ozaj Lale sa tam uz aj jazycek rozviazal 😀 huraaaa

kitka123
2. okt 2007

Ahoj Lajalu, no vitaj zpatky 🙂 tak to su same dobre zpravy, ze ste si to pekne uzily aj letadlo zvladly 🙂 A tatinka jste tam nechali? No urcite jste rady, ze ste zase doma. Nebo se chystate znovu odletet ked se vam tam tak zapacilo?

Lefika, 8-9 hodin spanku? Tak to uz jsem zticha, to nasa aspon tych 10 hodin prospi v noci, i kdyz se jeste tak jednou za noc zobudi. A spava tvoja holcicka uz sama v detskej nebo s vami? Adelka uz treti tyzden spava v detskej ve velkej posteli a rekla bych, ze aj lepsie zaspava ako ked bola pri nas.

lefika
2. okt 2007

kitka, mala spi s nami: kym som ju kojila, spala s nami v posteli, a ked som prestala pred mesiacom, bez problemov spi vedla nas vo svojej postielke. planujeme kupit velku postel, lebo v postielke sa otrieskava o tycky. ale asi ju este necham v nasej izbe, lebo ma vo zvyku sa okolo piatej zobudit, a ked sa jej prihovorim a pohladkam ju, tak znova zaspi. nechce sa mi kvoli tomu chodit do inej izby a uz vobec nie vstavat o piatej 🙄

baby, ako ste na tom s nocnikovanim? my sme sa snazili leto a docielili sme akurat to, ze ked sa mala pocika na parkety, tak si POTOM ide sadnut na nocnik 😀 a este zoberie handru a utrie to po sebe 😀

kitka123
2. okt 2007

Lefika, tak u nas to probihalo uplne stejne, dokud jsem kojila spala s nami, potom v postylce vedle nas, no jen uz se mi zdala ta postylka dost mala, tak jsme ji presunuli do vetsi a rovnou do detskej a neprotestovala, tak to tak zustalo. Nechala jsem si aj tak vedle jeji postele gauc, takze k ranu kdyz se vzbudi, musim tam jit a vetsinou tam u ni i usnu. Takze pro me to velka vyhoda neni, musim vstat atd, ale doufam, ze uz snad casem prospi celou noc. A taky neni spatny po tak dlouhy dobe, kdyz si muzu vecer zalezt do postele a treba si cist 🙂

S nocnikem jsme na tom podobne jako vy, jeste jsme se tedy velmi nesnazili, ale nechavam ji obcas bez pleny a chodime utirat louzicky. Nejak porad nechape, ze to ma do toho nocniku pustit. Ale aspon je uspech, ze kdyz chce cikat, tak bezi do koupelny nebo nekam kde neni koberec (vetsinou to stihne). To je pro me znameni, ze uz si potrebu uvedomuje, jen porad nevim jak ji naucit, aby to pustila do toho nocniku. Ale rikam, velmi jeste ji s tim netrapim, vsechno ma svuj cas. Vetsina maminek co uz maji tu zkusenost rikaji, ze kdyz pockali az k tomu deti sami dospeji, tak se to pak odnaucily behem jednoho tydne.

lefika
2. okt 2007

kitka, mna s tym nocnikom ukludnila aj riaditelka skolky, kde chceme o rok nastupit: ze vobec nemusi byt bez plienky, ked pride s plienkou, tak sa rychlo nauci od ostatnych deti 🙂 dost ma tym potesila, ze nemusim stresovat, kebyze sa nahodou nedari 😉

kitka123
3. okt 2007

Uz resite skolku? To treba takto skoro ked ju tam chces dat az o rok?

lefika
3. okt 2007

kitka, mna vsetci strasili, ze v niektorych mestach treba aj dva roky dopredu, lebo su preplnene, tak som pre istotu bola. no u nas to az take strasne nie je, ale aj tak som rada,ze som tam bola. ze sa mozeme tak raz zza mesiac prist medzi deticky pohrat, aby si mala zvykla 🙂

lefika
6. okt 2007

haloooo, baby, kde ste? ako vikendujete?

zdenkaamarosko
8. okt 2007

ahojte, tak konečne som sa sem dostala. Tak toto sú moji dvaja anjelikovia. Strašne moc si ich ľúbenkáme. V stredu nás ochraňovali všetci anjeli strážni. Bola som s Adamkom v poradni a blbec maďar Atila nás nabúral. Nezastavil na križovatke na stopku a vrazil do nás. Našťastie sa nikomu nič nestalo, len deti veľmi plakali a Maroško bol prelaknutý.
Celý týždeň bol hektický. Muž menil zamestnanie, svokrovcom kolíše zdravie, ja som chcela do nedele riadne upratať, lebo sme mali krst. No poviem Vám, v sobotu som bola taká vyčerpaná. Ale nedeľa bola ako odmena. Krásny deň v kruhu svojich najbližších. 🙂

zdenkaamarosko
8. okt 2007

Kitka, moje cvičenie 😀 😀 😀 neviem ako dopadne. Kým je pekné počasie to nechám asi tak. A musím počkať, kým si Adamko vytvorí ako taký režim.
Adelka už spáva sama v izbičke? Šikulka. Dala si ju nakoniec spávať na veľkú posteľ? Mne maroško posledné štyri noci robí protesty. Vypije si mlieko, vstane si z postele a mladý pánko si príde zaťukať na dvere s prázdnou fľašou a čaká, aký program mám pre neho. Nechápem. Vždy pri flaške zaspal a do rána som nevedela o ňom. Cez den mi spáva ako kedy: 1,5 hod. niekedy aj 2,5 hodiny.

zdenkaamarosko
8. okt 2007

lefika, to si pekne vydržala s tým dojčením. a odstavenie bolo v pohode? Hovorí sa, že čím je dieťa staršie, tým je to ťažšie. Ja som martinka odstavila v priebehu januára - februára, keď som bola tehotná s druhým. Takže som kojila rok dva mesiace.
Od budúceho septembra dávaš dcérku do škôlky?

kitka123
8. okt 2007

Ahojte maminy, my jsme byli na vikend v Tatrach, sice nebylo nic moc pocasi, ale byli jsme v takovym hoteliku kde byl bazen, detsky kutik, detske ihrisko, zvieratka ... takze nam to ani nevadilo, deti mely aj tak zabavu.

Nasa Adelka ma ted taky zvlastny spankovy rezim, uz nechce spat po obede, zaspava az tak okolo tretej - ctvrtej a pak se ji zas nechce spat vecer. Vypada to, ze uz je s dennim spanim konec, len zase az do vecera jeste nevydrzi. A hlavne si nemuzu nic moc planovat po obede, nikdy nevim, jestli zaspi a kedy

A teraz ma takovou novinku, ze doma si dava stale dolu gate a plienku, evidentne uz ji vadi, ale do nocnika cikat ani za svet

kitka123
8. okt 2007

Zdenka moc pekne deticky mas, normalne uz aj ja mam nekedy myslenky na druhe, hlavne nas tato by velmi chtel, no uvidime ... urcite jeste pockam, aspon az bude Adel v skolke. A s tou havarkou, to musel byt poradny sok, jeste ze se nic nestalo, Madari jezdi jak hovada ☹

Adelka spava ve "velke" posteli, ale tiez uz mi nezaspi s flaskou, musim u ni pockat, ale vetsinou do deseti minut po flaske zaspi. Napadlo me, jestli si Marosko nevynucuje teraz viac pozornosti, ked ma "maleho konkurenta"? Tezko rict, ale nase mala ted velmi zarli, nesmim se priblizit k jinemu diteti, ake sceny potom robi ... no proto me to napadlo

lefika
8. okt 2007

ahojte!
zdenkaamarosko, mi nieco hovor, ako soferuju madari! sme sa prestahovali do galanty pred pol rokom a niekedy tu chytam take soky, ked idem cez prechod, ze uz niekolkokrat som musela potom na chodniku rozdychavat a skoro som sa rozplakala. proste nieco strasneeee. najhorsie je, ze ked sa nieco stane, tak to schyta saska, lebo ju tlacim pred sebou v kociku ☹ a najhorsi nie su ani tak galantania, ale ked vidim spz SA (sala), tak sa pripravujem na tu, aku hovadinu zas ten idiot v tom aute vyvedie. no horory 😠 😠 😠
co sa odstavenia tyka, sama som bola prekvapena, ake to bolo v pohode. ja som sa uz skusala odstavit ju, ked mala 16 mesiacov, ale vzdala som to. no pripravovali ma kamosky na to, ze mi dva mesiace prevrieska celu noc....a nebolo nic. prvy tyzden horsie zaspavanie a sem-tam nejaka ta scena cez den, ked pochopila, ze jej nedam. ale po tyzdni si uz na mlicko ani nespomenula 🙂
k skolke: robila som v skolstve a ak sa tam chcem vratit, tak pochopitelen jedine v septembri, takze nemam na vyber. kedze druhe planujeme az neskor, nebudem zostavat este dalsi rok doma. saska bude mat 2r8mes, tak snad to zvladne v pohode. teraz sem-tam chodievame do materskeho centra, takze na deti a opatrovatelky je zvyknuta 😉
kitka, s tou ziarlivostou to poznam: ked sa ma nejake ine dieta len dotkne, tak zacne robit sceny. takisto "svaty" je aj jej kocik a oblecenie. proste si je vedoma svojho "majetku" 😀 😀 😀

kitka123
9. okt 2007

Lefika, ja taky myslim, ze od septembra budu zrale na skolku, planuju to podobne, akorat my budeme muset zacit pozvolna, chtela bych tak 2-3 x tydne do obeda a pak zvysovat. Nasi Adel jeste nikdy nikdo nestrazil krome nas rodicu, nemame tu zadnou rodinu, takze neni zvyknuta. Ale uz se na to tesiiiim 🙂 ani si to uz neumim predstavit, ze bych si treba dosla ke kadernikovi nebo v klidu na nakupy

kitka123
9. okt 2007

Jo jeste, koukala jsem na ten little people, ale nejak me to moc nezaujalo a je to dost drahe na to, ze tam jsou treba jen 3 zviratka 😒

lefika
9. okt 2007

kitka, ten little people som dostala ako tip, boli sme to pozerat v hrackarstve a moj muz hned zahlasil, ze toho treba mat vela, aby to bolo zabavne, takze to by vvychadzalo na 2-3 tisicky, a to sa mne zda byt vela: za tolko penazi jej mozem kupit spustu lepsich hraciek 😉 ale to plati asi pre vsetky hracky od fisher price: staci trochu hladat a najde sa nieco nepomerne lacnejsie a niekedy aj lepsie (samozrejme nemyslim nakupy u cinana 😉 )
no ja sa na skolku netesim, kedze zaroven pojdem do prace a viem si zivo predtavit to vecne nahananie sa: rano zobudit a vychystat dieta, utekat na vlak, z prace zas utekat na vlak, aby som ju stihla do stvrtej vyzdvihnut, a potom este spusta prace doma ☹ tak si este teraz uzivam relativny klud, kym mozem 🙂

kitka123
9. okt 2007

lefika, to si zatim neumim vubec predstavit az zacnu chodit do prace ... Zazila jsem to u svoji segry kdyz po ctyrech letech nastoupila do prace a od te doby uz nema na nic cas a porad ma vycitky, ze se male dost nevenuje. A nemohla by si jit ten prvy skolni rok treba na castecny uvazek, aby to nebyl takovy sok? Ale vlastne nevim jak to ve skolstvi funguje, jestli je to vubec realne. Ja se nastesti (zatim rikam nastesti) nemam kam vratit, stehovala jsem se z Cech v tehotenstvi, takze nemam kam spechat. Ale treba se za rok uz budem doma nudit a tesit se na robotu ne? 🙂

lefika
9. okt 2007

no potrebujem urobit dizertacku, to znamena, ze sa budem urcite ucievat aj po nociach a cez vikendy. ja mam zatial v plane to dohodnut tak, aby som musela byt v skole, len ked ucim, a nie tam trcat 8h denne: ved PC mam aj doma. tak mi drz palce, aby to bolo priechodne 😉 uz som videla aj take riesenie, ze chlapik prednasal a dieta mu lozilo po poslucharni 😀 ale to len v pripade nudze...
ja este ako bonus budem dochadzat 50km, takze to bude o nervy tak ci tak. uz sa vidim, ako ma ide na stanici trafit slak, lebo vlak meska pol hodinu a ja kvoli tomu nestihnem do skolky 😠
ach jaj, dnes nam visiel 11. zub, celu noc sme kvoli nemu nespali, tak od rana fungujem na kave. este 9ks a mame to za sebou 😎

kitka123
10. okt 2007

Lefika to je fakt dost 50 km na denni dojizdeni 😢 A ty taky nemas pobliz rodinu, ze by v pripade nouze treba vyzvedli malou? Bez toho by to byl opravdu stres, hlavne skolka proste konci v nejakou hodinu a nikoho nezajima, ze mas problem s dopravou 😢

lefika
10. okt 2007

kitka, od nasich sme 100km, od svokrovcov asi 40km, ale ti su bezpredmetni, s nimi sme pohadani 😒
tak uvazujem, ze najdem nejaku pani, ktora byva blizko a dohodnem sa s nou, ze za nejaky poplatok vyzdvihne malu, ak nebudeme stihat, nic ine ma nenapada.
to dochadzanie nie je nejaka katastrofa zas, 30minut vlakom, pomaly menej, ako keby som v BA dochadzala z nejakej okrajovej casti do centra, ale ked meska vlak, tak mam smolu, lebo busy su oveeela pomalsie (cca 90min., stoja v kazdej diere totiz).
kitka, ty byvas priamo v BA alebo niekde pobliz? tiez ta caka dochadzanie do BA?

kitka123
10. okt 2007

My jsme v Rajke v Madarsku, ale na dojizdeni do BA je to asi ten nejlepsi smer, po dalnici jsem napr. za 15 min v Auparku, cez Rusovce za 10 min v Petrzalke, ale samozrejme kdyz jdeme nekam na druhy konec, tak je to tiez pulhodinka. Samozrejme tu vseci musime mit auta, MHD pres hranice nechodi (zatim). Ale ja budem aj tak malu vozit do skolky do BA, takze mi to zas tak nevadi, hlavne zatim netusim, co budu delat za praci. Ani se tim jeste nezaobiram, ja bych chtela byt tak ty 3 roky nejmene doma

kitka123
10. okt 2007

Ja mam svokru dokonce v BA, ale tiez bych tam malou nedala. No mozna az bude vetsi zmenim nazor, kdyz bych se dostala do takove situace jako ty popisujes (robota, skolka, ...), to pak clovek asi vyuziva kazdou moznost pomoci

kattum
10. okt 2007

Ahojte maminky, nestiham to vsetko precitat, co ste popisali, no rada sa pridam. Nas Brunko moc nerozprava, len prve slabiky slov. Nocnik sa dari, ked dlhsie sedi, no sam sa nepyta. Ja sa vobec nestresujem, na vsetko ma cas. No rada by som bola, keby to stihol do februara, to sa nam narodi dalsi chlapcek. Neviem, ci ste to tu uz spominali, odkedy planujete prejst na kravske mlieko? Ja uz rozmyslam, doktor mi povedal ze od 1,5 roka, no to sa mi zdalo skoro, ked vsade pisu do troch rokov. Tak spravim nejaky kompromis.

kitka123
10. okt 2007

Ahoj Kattum, koukam Slovenka v Cechach? Ja jsem presne obracene. Jak si tam dlouho? Ja jsem na SK uz skoro 2 a pul roku, uz pomalu mluvim vic slovensky nez cesky, ale psat slovensky moc neumim, tak to tak ruzne motam dohromady 🙂
Kravsky mliko u nas vubec nehrozi, nase rodina to je samej alergik - astmatik, ja ho sama nemuzu kvuli ekzemum, takze my jsme jiny pripad. Ja davam Adelce ryzove, ovesne, kukuricne, normalne se z toho da varit jak z obyc mlika, ze se to ani nepozna. A jeste to ma takovou nasladlou chut, takze detem to vetsinou chutna

kattum
11. okt 2007

kitka, ja som v Cechach uz 6 rokov, bola som v Prahe 4 roky a pred porodom som som prisla za manzelom do Brna. Cesky nerozpravam, lebo sa hambim, ze robim chyby, tak si slovencinu celkom drzim, no stale viac a viac pouzivam ceske slova. No pri malom sa snazimpeklne slovenky, vraj pri dvojjazycnych rodicoch si ma kazdy rodic vraviet svojim jazykom. Inak som z Bratislavy povodom. A ty? Co ta zavialo na SLovenkso?

lefika
11. okt 2007

ahoj kattum 🙂 no moja saska je na tom s rozpravanim tiez poslabsie: napriklad este vobec nespaja slova a s dlhsich slov povie prvu a poslednu slabiku. tiez si myslim, ze ma este cas, ved ona sa rozkeca 😉
mne dr. povedala, ze umele mlieko do troch rokov je akurat kvoli reklame, aby na tom zarobili 😠 pokial nemas alergika, moze od cca 18 mes. kravske, ale cerstve a plnotucne.

zdenkaamarosko
11. okt 2007

ahojte všetky, kattum už si tu dlllho nebola, pamätám si ťa ešte zo začiatku decembroviek. To máte s tým rozprávaním aj tak všetky dobré. Malý nieje ani tam. Už mi behajú iskričky v očiach, lebo predvčerom obohatil svojich desať slov o odo (ocko), atá(starká)a mne už nehovorí á ale abá (mama) 😀
Kattum druhé? 😉 tak to sa moc teším, gratulujem. Ja som sa toho veľmi bála, ako to budem stíhať, ako bude reagovať Martinko ... a teraz? Zdá sa mi to perfektné mať dve, až sa čudujem, kde som trávila všetok čas pri jednom. 😉 Ale určite záleží, aké sú deti.
Lefika, to ja si nedokážem ani predstaviť môj nástup do roboty. Minule sme o tom s mužom už rozmýšľali: kam dať deti do škôlky (odkedy Maroška), kde budem ja robiť, ako budeme dochádzať... no proste kopec otáznikov ...
Kitka, co si robila v CR?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre