Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

kitka123
11. apr 2007

Baby ted jsem si vsimla, ze uz je tu tema december 2007, to to leti co?

zdenkaamarosko
11. apr 2007

Ahoj, to slniečko a sviatky nás tuším vytiahli od internetu.Už som si začínala myslieť, že som "závislák".My sme sviatkovali tiež u rodičov. Nici, ako píšeš bol super relax.Mali ste vidieť malého. Brat mu uplietol korbáč a náramne sa mu zapáčilo s ním mávať - šibať. 😉 (Teraz doma ale trpím, lebo máme strašne veľa sladkostí. 🤐 ...a ja mám veľkú chuť na ne.Maroškovi čokolády a sladkosti nedávame.)
Kitka, prosím ťa, čo znamená český výraz "početek"?Segra sa učí filozofiu a tam sa to spomína a nevieme si to presne zadefinovať. ☹

nici
autor
12. apr 2007

ahojte,

lajalu: tak to si viem zivo predstavit, chudak pes 😀 a presne, u maminy je vzdy najsamlepsie. vsak ale tento vikend to ideme nahradzovat svokrovcom, ze sme tam cez sviatky neboli a uz sa "nááááramne tesím" 😝 😀

kitka tak to mas pravdu, ja som si to stihla vsimnut sama, a vlastne ked si uvedomuje, nebude trvat dlho a materska mi konci, asi by som mala nasledovat zdenku 😲 😀

zdeni myslim, ze početek je počiatok nie?

kitka123
12. apr 2007

Zdenka, nici, pociatok je pocatek. Pocetek je bud chybne napsane, nebo takove slovo v cestine neni. Nevis Zdenka v jake souvislosti? To neni ani nijaky zastaraly vyraz. A nebo jestli to je v nejakem filozofickem spise, tak jestli to neni nejaky "odborny nazev" pro neco, fakt nevim.

kitka123
12. apr 2007

Nici, a jak je dlouha materska na Slovensku? Ja beru v Cechach rodicovsky prispevek a ten mi budou vyplacet do 4 let veku ditete, pokud nebude chodit do skolky. Teda myslim, ze muze chodit na dopoledne akorat. Me se teda do roboty straaaasne nechce 😖 Nastesti jsme se doma dohodli, ze nemusim nijak spechat a muzu byt jeste nejaky rok doma.

nici
autor
12. apr 2007

kitka,
tu je materska tri roky, teda presnejsie ak sa nemylim 28 tyzdnov, ale tiez to tu je tak, ze keby si sa nahodou vratila este pocat troch rokov veku dietata do prace, tak ti popri platu bude štát este vyplacat stale matersky prispevok. a tiez pokial ho nedam do statnej materskej skolky. takze to je asi podobne.

ale tiez sa do roboty netesim, i ked este mam byt rok a pol doma, ale to ubehne ako voda, ako to ubehlo doteraz.

kitka123
12. apr 2007

No tak to sem rada, ze nejsem jedina kdo se netesi do roboty, ale uvidime za rok, treba se uz budeme nudit ne? Ted mi to sice pripada nerealny, velmi rada bych se nudila, ale deti budou cim dal samostatnejsi. Nasa uz ted zacina byt nebezpecne samostatna, odesla by s kymkoliv cizim pryc, s kazdym se hned skamaradi, kdyz jdeme na ihrisko tak se otoci, jde si hrat, ani raz se po me neohledne ci tam jsem ... a to byla do roka takova mamincina prdelka, nehla se ode me ani nakrok. Minuly tyden jsem byla v jednom materskom centre a kdybych odesla a nechala ji tam, tak si snad ani nevsimne. Normalne rozmyslam, ze bych ji tak od dvou let zacala davat aspon na par dopoludni do skolky, nech si pohra s detickami.

nici
autor
12. apr 2007

kitka ja som sa sekla, si si sice ani nevsimla, ale u nas je materska tri roky, to bolo spravne, ale nie 28 tyzdnov 😀 prvych 28 tyzdnov je u nas to, ze ti zamestnavatel vyplaca 55% vymeriavaceho zakladu z prijmu. tak som sa trochu sekla.

ale, idem reagovat na tu samostanost. presne, ako si napisala, aj ten moj, je presne taky. doma len okolo mna, stale len na ruky a mojkat sa, a ked prideme na ihrisko, tak ani nevie, ze som tam, a keby som tiez, ako si ty napisala, odisla, tak sa ani neobzrie. ale zase miluje deticky, vsetkych chce objimat a bozkavat. 🙂

zdenkaamarosko
13. apr 2007

Baby preklep, nie početek ale počitek. Tak snáď už toto slovo bude mať nejaký význam.
Mám pocit, že píšete aj o mojom malom a samostatnosti.Keď sme išli do klubu prvý krát medzi deti, ani si ma nevšímal. Skoro som mu nestihla prezuť ani papuče.A keď mu niekto podá ruku, tak by hneď išiel s ním.
Včera som bola na poradni.Čakala som tam 2,5 hod. Na porazenie. Ale mimi rastie ako z vody. Neverili by ste ako mi rastie bruško.Pri Maroškovi som ho nemala také veľké. Moj muž hovorí, že to bude macko.
Jéj Nici, bábo? Tak to sa pustite do toho.Odporúčam. 😉
Keď to tak rátam, tak Martinko bude mať rok, 8 mesiacov, keď sa narodí druhé.Už si to viem predstaviť, to bude blázninec. Určite nič nebudem stíhať. Musím sa už teraz na to psychicky pripraviť.A som zvedavá, ako si na seba budú zvykať súrodenci. (Ach, "súrodenci" - ako to pekne znie 😉 )Už teraz malému rozprávam, že mám v brušku bábätko, ale on to evidentne ešte neregistruje a nerozumie tomu.Zatiaľ si to ešte tak neuvedomujem, že budú dve, ale realita ma v septembri zobudí 😅 😲 🙂 😉

kitka123
13. apr 2007

Zdenka, slovensky zdravotnictvi bez komentare. Nechapu, jak muzou nechat cekat tehotnou maminku 2 hodiny a jeste predpokladam, ze si tam byla aj s malym. Ja jsem radeji jezdila cele tehotenstvi 250 km do Cech do poradny, aj rodit, protoze tady kdyz chce mit clovek dobrou peci, tak si ji musi zaplatit, prip. uplatit a v Cechach je to standart. Nastesti tu mam dobrou detskou doktorku a k jinym nechodime.
No hlavne ze je mimi v poradku, to si bola na ultrazvuku v 20 tt ne? A nenechala si si povedat co bude? A uz mate jmena?

kitka123
13. apr 2007

Jo jeste Zdenka, to tvoje zahadne slovo, jeste by sem chapala pocinek nebo pozitek, ale pocitek, no zkusim se zeptat nekoho v Cechach 🙂

zdenkaamarosko
13. apr 2007

Kitka, ja už som tam bola taká nervózna. Najhoršie bolo, že ma zobral dnu o 16.30 h. a o 17 h. išiel autobus a ďalší až 19.00. Len som třpla, či to stihnem. Ale ten pohľad na mimi ma upokojil. Našťastie malého varovala švagriná. Smola bola aj to, že mi muž zabudol nechať doklady od auta a musela som ísť tým autobusom. No nič. O dva týždne idem znova, lebo musí ešte prekontrolovať srdiečko a žalúdok.Som zvedavá, čo ma bude čakať. Ale už určite pojdem autom a nebudem mať nerváky z busu.

zdenkaamarosko
13. apr 2007

Baby, nemáte nejaké skúsenosti kupovania vecí z bazáru na nete? 😨 Ja by som si chcela objednať nejaké tehu veci, ale neviem sa rozhodnúť. Najviac ma hryzie to, že to mám vopred zaplatiť na účet dotyčnej a ona mi potom pošle balík. čo poviete na to?

kitka123
13. apr 2007

No teda s bazaru jsem jeste nenakupovala, ale jinak kupuju pres internet vsechno mozne pre malu, nabytek do detskej, darky na vanoce, autosedacku, hracky ,teraz pieskovisko, dokonce aj topanky, no spoustu veci, vyhovuje mi ze nemusim nikde behat a maji lepsi vyber aj ceny. Vzdycky jsem platila dopredu prevodem z uctu a nikdy se mi nic neprijemne nestalo. Nekdy to dele trvalo, ale vzdy jsem zbozi dostala. A nemuzou ti to poslat na dobirku, aby si se nebala?

nici
autor
16. apr 2007

ahojte,

zdeni, ja som tiez nakupovala viackrat cez internet, dokonca aj na nemeckych strankach som nakupila, ale nikdy som neposielala peniaze vopred, vzdy som objednavala na dobierku. tak ako pise kitka, neda sa to poslat aj tebe dobierkou?

kitka123
16. apr 2007

Ahojte maminy,
rada bych se vas zeptala, jaku letnu dovolenku planujete? Ja se porad nemuzu rozhodnout jestli k mori ci na hory, jestli autem nebo letadlem ... Znam spoustu pripadu, kdy isli k moru, dite zle snaselo to teplo a akorat byli vsichni zpruzeli (sorry za vyraz). Po letosni zkusenosti s cestovanim autem uz nemam chut nejakou dlouhou cestu s Adelou absolvovat, jedine snad pres noc a do letadla si zas neumim predstavit jak se zbalim, potahneme asi 50 kufru ne? No nakonec jsem dosla k zaveru, ze je to asi jedno kam, hlavne kdyz tam bude detsky koutek, detske ihrisko, detsky bazen, detske cokoliv ... to je hlavni zaruka uspechu. Tak ma prosim inspirujte jak planujete dovolenku vy, pripadne kde jste byli treba vloni.

nici
autor
17. apr 2007

ahoj kitka,
tak moja to je u nas este vo hviezdach, uvidime, kam sa vyberieme. 🙂 mozno len tu na Slovensku na chatu do Martina, tam maju svokrovci chatu a je tam super, ticho a sviezy vzduch, je to blizko Martinskych holi.
alebo mozno niekam poletime, ale to si musime sakramentsky rozmysliet. 😀 takze neviem ti poradit. a presne, ked sme sa s muzom bavili o cestovani lietadlom a niekam, kde je horko, tak len v tych mesiacoch, kedy tam nezahynieme aj my a aj maly, stacilo by taketo pocasie, ako je teraz tu 🙂

lasenka
17. apr 2007

nici
ahooooj moja 😉 ty este zijes? akosi ta malo vidim, alebo sa mylim? ako sa mas?

nici
autor
17. apr 2007

ahooooooooooooj lasenka,
jasne, ze zijem a dycham páranny cisty bratislavsky vzduch 😀 😀
chodim sem uz len tak trochu, maly ma neskutocne zamestnava, a to som si priala a myslela, ze ked zacne behat, tak mam pokoj a este vacsie peklo zacalo 😀 a ty ako? co nove?

lasenka
17. apr 2007

ja po starom 😉
ale tiez tu nechodim velmi casto, lebo vonku je uz teplo a tak vacsinou casu travime vonku... ale som velmi rada, ze som ta tu stretla 😉

nici
autor
17. apr 2007

no my tiez len bridame po vonku a ja este chodim aj cvicit - som si nalozila toho 😕 a tak padam vecer unavena jak svinucha do postele a som rada, ze som 🙂 a dnes to tiez velmi skoro zabalim, lebo inokedy spavam uz jak miminko od osmej 😅 origos

lasenka
17. apr 2007

chodis cvocit? maly ti dava malo zabrat, co? mas ho cely den pri sebe alebo ho davas do skolky na par hodin?

nici
autor
18. apr 2007

ahoj lasenka,

no tak vcera som to uz vzdala a preto som neodpisala. 🙂 lahla som a zaspala. uz som nevladala. hej, maly mi dava zabrat paradne, ale ked chodim cvicit, bud ho strazi moja mama alebo muz, pride skorej z prace a ja utekam s batohom cvicit.
a ty co? si stale doma? Matusko nepojde do skolky?

lajalu
18. apr 2007

Ahoj Kitka, ja planujem odlet do Irska, lebo manzel ide za pracou. Len neviem ako mi Lala vydrzi let 😒

zdenkaamarosko
19. apr 2007

Kitka, kuk sem o dovolenkách s detmi v lete: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
My budeme v lete určite doma očakávajúc našeho druhého drobca. Ufff, len aby nebolo príliš teplo. Kitka, super foto vo vizitke. Ja sa k tomu nemôžem dopracovať. Musím si v nejakom programe zmenšiť -upraviť fotku.
Baby s Maroškom je to zo dňa na deň zábavnejšie. Každým dňom viac rozumie a je šikovnejší. Pred niekolkými dňami keď ma stískal, tak mi dal normálne pusu. Ja som nechápala.My ho neučíme pusinkovať, tak to bol pre mna šok. Včera to spravil znovu. Ale len tak, niežeby som mu to hovorila.

zdenkaamarosko
19. apr 2007

Lajalu ahoj, ako sa mávate v TN? Kedy odlietate?

zdenkaamarosko
19. apr 2007

Nici, Kitka, dík za odpoved o bazare. Kitka ten nábytok do detskej izby ma zaujíma. Chceme Maroškovi do leta pripraviť detskú izbu. Teraz je s nami ešte v spálni aj so svojimi hračkami.Poradte nejaké stránky, kde nakupujete. 😉

kitka123
19. apr 2007

lajalu, a kedy letite? To neni az tak strasne daleko, tak to snad zvladnete 🙂 Vyhoda je, ze do dvou let nemusi mit dite samostatne sedadlo, takze ju muzes drzet. A das jej do pusinky neco zuvat, to pry pomaha na usi aby tolik nebolely.

kitka123
19. apr 2007

Zdenka s fotkou mi ani nemluv. Ja jsem si tam chtela nejakou dat uz davno, ale nemam zadnou spolecnou s Adelkou kedze fotim stale ja. A nakonec jsem tam dala toho somarika, protoze moj drahy nazyva modryho konika ze somar. Akorat jsme tam strasne maly, tak musim se odfotit a vymenit. Jinak na zmenseni fotky nepotrebujes zadny specialni program, jestli chces tak ti popisu jak se to dela.
Nase Aduska me taky chodi davat pusinky aniz bych o to rikala, je to strasne zlate. No ale zrovna tak me obcas prijde hryznout 😢
Internetove obchody ti moc neporadim, ja vsechno objednavam na ceskych a posilam si to k rodicum ... na tech slovenskych je toho strasne malo. Ale zkus dat novou temu, treba ti babule poradi

zdenkaamarosko
20. apr 2007

Kitka, s tou fotkou som samé ucho, ako to mám urobiť. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre