Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

zdenkaamarosko
15. jún 2007

Ahoj Laja, no tak sa to aj Tebe kráti. Už aby si to mala za sebou. Pamätám sa ako som aj ja do noci písala diplomovku a keď som to mala tak som si už len vydýchla ufff. Kedy ťa čaká obhajoba a štátnice?
Pôjdete aj vy za tatinkom do Írska (ak si dobre pamätám)? 🙂

zdenkaamarosko
15. jún 2007

Ešte som zabudla. My chceme ísť na začiatku prázdnin k mojim rodičom aspoň na štyri dni.Potom plánujem už oprať plienky, vecičky po Martinkovi a chystať všetko potrebné pre bábo. 😵
Maroškovi chceme urobiť dovtedy detskú izbičku a skúsime ho dávať spávať do nej. Uvidíme, ako to zvládneme. 😉

zdenkaamarosko
15. jún 2007

Kitka ahoj 🙂
Ty cestuješ s malou sama do Čiech? 😕 Ja dlhé trasy s malým nezvládam. Iba tu po okolí, keď potrebujem niečo vybaviť, lekára, obchod a tak. Mne by tam tak dloho neobsedel sám. Keď ideme na dlhšiu cestu, ja som s ním vzadu a muž šoféruje.
Inak s tou diaľnicou do Ba máš pravdu 😀 , že je ako súkromná. Keď sme to pozerali na mape, tak môj muž to zhodnotil tiež. Inak ti nezávidím. Určite je to náročné žiť medzi ľuďmi, ktorým nerozumieš. Prečo ste si tam vybrali bývanie? Existuje aj iný prechod cez Dunaj ako cez BA? Keby si chcela ísť napr. do Dunajskej Lužnej alebo Kalinkova, musíš ísť cez BA?
To je otázok 😎 , dlho sa neozvem a potom ťa tu zahrniem otázkami. 😉

zdenkaamarosko
15. jún 2007

Kitka mená som už doplnila aj do vizitky.
Hanka alebo Adamko 🙂 🙂 🙂

kitka123
15. jún 2007

Ahoj Zdeni,
to jsou pekna jmena, ja jsem taky chtela Adama, no je z toho Adela. Bude tech Adamkov ale docela dost, je to ted popularni jmeno jsem si vsimla.

S tim cestovanim, ja chodim vzdy po obede, aby Adelka prospala vetsi cast cesty a kdyz se nahodou vzbudi driv, tak proste podavam hracky, napit, keksiky atd. Trva nam cesta zhruba dve a pul hodiny, na delsi bych si asi netroufla, to bych uz musela udelat prestavku a potom se ji uz znova nikdy do auta nechce.

V Rajke jsme kupili dom, protoze tu boly polovicni ceny nehnutelnosti ako na slovensku. Porad tu slovaci kupuji, i kdyz uz to neni tak vyhodne jako na zacatku, ale porad o dost lacnejsi nez na SK. Vetsina s tech slovaku ani madarsky neumi, vsak aj tak vsichni chodi denne do BA a tu "iba" byvaji.
Do Dunajskej nechodim cez BA, ale kompou z Vojky cez Dunaj a potom prijedu z druhe strany. Neni to asi kratsi na cas, ale hezci cesta. Akorat nesmi mit kompa poledni prestavku 🙂

kitka123
15. jún 2007

Lajalu, a jak dlouho budete same bez ocina? My si toho naseho taky moc neuzijeme, ale aspon o vikendech, neumim si predstavit, ze bych byla uplne sama na Adelu, to bych asi zdrhla k rodicum 🙂

lajalu
15. jún 2007

Zdenkaamarosko, obhaobu mam v decembri aj statnice. Tak mam teraz kopec casu si uzit volna. Do Irska asi pojdeme, tata nam odchadza teraz tridsiateho a my ho pojdem pozret dakedy v auguste. A potom ked skoncim, decembri, tak asi na dlhsie ho navstivime 😀 Mate fotecku jeeeej 🙂

Kitka, dlho nie do augusta a potom od sebtembra do decem. To mam este skolu.
Ale uz teraz nam chyba, taketo lucenia mame za sebou dve len to bolo vzdy len na leto a teraz...

zdenkaamarosko
20. jún 2007

Ahojte, pár dní sme odpojení od internetu. A budeme ešte asi týždeň. Keď sa mi podarí, ozvem sa.
My si užívame teplých dní. Maroškovi sa pretláčajú stoličky, takže paráda. 😉 Víkendovali u nás rodičia, tak bolo veselo. 🙂
Kit, máš môj obdiv s cestovaním. Hoci mám rodičov "leň" 130 km, neodvážim sa cestovať s malý sama. No ale ty musíš byť už riadna šoférka. Ja som sa raz odvážila ísť do BA a zle som odbočila na dialnicu. A namiesto do Ikei som sa dostala kdesi do Dúbravky. 😕 No čo? Odtiaľ som volala mužovi, čo mám robiť a nech po mňa príde 😀
Keď by si mala opäť niekedy cestu do Dunajskej Lužnej alebo okolia, ozvi sa. Môžeme sa stretnúť. Ja to tam mám blízko z Miloslavova, nejakých 5 km. To ešte zvládam autom aj s bruškom. Napíšem ti moje číslo do IP.

zdenkaamarosko
20. jún 2007

Lajla, užívaj voľna. 😉 Však študovať popri rodine nie je žiadna hračka.
A ako sa darí Laurike? Už musí byť riadna parádnica. Niečo nám o nej napíš. 🙂

zdenkaamarosko
20. jún 2007

Baby, ešte ma napadlo. Odúčate drobcov od plienok? Ja by som veľmi rada. 😅 No stále mi odmieta sedieť na šerblíku. Žeby som pre zmenu skúsila rovno záchod s tým detským sedákom??? Ale keď sa ho opýtam, kde je kako, alebo kde sa pocikal, ukáže mi plienku. Svokrovci mi už dávno hovoria, že už by nemal mať plienky. Keď behá po dvore a záhrade, nechám ho bez plienky a keď ciká, tak sa pristaví a pozerá.
Dnes som vo fóre decembroviek 2005 na bábetku našla, ako jedna baba odučila dcérku cikať do plienok v priebehu týždňa:
"nemame na to nejaky grif, proste sme uz nezvladali, jej sustavne davanie plienky dole a neustaly boj pri zakladani plienky. tak som to jeden vikend nevydrzala a bolo, postupne sme jej hovorili, ze sa cika do zachodu(na nocnik nechcela ist), nehanili ju ked sa pocikala , az raz to prislo a odvtedy uz necika po byte ani do plienky, len v noci, ale prve 3 dni som koberec viacej mokry ako suchy."
Ja si na to moc netrúfam, aby som mala pocikané koberce. Keď sa vycikal na dlažbu tak OK, utrela som, ale koberca je škoda. 😒 No možno aj to bude treba.????
Inak tie baby tam písali, ako im tie deti už rozprávajú. 😅 Tak to ich majú super šikovné.

kitka123
22. jún 2007

Ahojte baby, tak my mame akorat dneska rok a pul, take male vyroci ... 🙂
Normalne trochu zavidim vsem kamoskam co maji narozene deti v lete a ted robi super oslavy narozenin a zahradni party a nevim co jeste ... no kdo ma cas na nejakou detskou party dva dny pred vanocema? 😢

Zdeni na tvuj dotaz ohledne oduceni od plen ... u nas jeste vubec nehroziiii 😀 Tiez beha venku bez pleny a cika po zahrade a vzdy prekvapene pozera ze co ji to tam tece 😀 Na nocnik si seda velmi ochotne (i oblecena), ale nikdy tam nic neudela. A kako v plenke ji vubec neprekazi. Celkove si myslim, ze my jeste nejsme zrale byt bez plen, to by bylo akorat trapeni, nechavam tomu volny prubeh, ted nas cekaji dovolenky a ruzne cestovani, tak to necham az na jesen.

zdenkaamarosko
28. jún 2007

Ahoj Kitka, no tak to Adelke moc, moc gratulujeme obaja. Hlavne nech je zdravučká, veselá a robí vám radosť.
Detská párty dva dni pred vianocami 😀 a my zase deň po Vianociach 😀 .Ja som na to aj zabudla, že mame rok a pol. Az na druhý deň som si spomenula 😅
Teraz trochu zažívame hnačky, tak je chudák poblednutý a mrzutý až, až 😢 Musí byť na čiernom čaji a chýba mu jeho mliečko, mňam mňam, ... 😢
Kam idete na dovolenku?

kitka123
28. jún 2007

Jaj Zdenka, tak to je mi lito ze takto trpite, citala jsem to na batolatach v tvojej teme ... ja bych asi varila hlavne zeleninove vyvary, to ho posilni a bude mit aj dost tekutin. Jinak nevim, neumim si predstavit, ze by mi Adelka jedla napriklad suchu ryzu atd. Treba ti baby neco poradi, my jsme zatim takovy problem nemeli. Daj vedet kazdopadne jak jste na tom 🙂

Na dovolenku jedeme do Krkonos, mame radi hory a tady je dost postradame, a taky dovolenka v Cechach je pro me ted nejvetsi luxus, casto se tam nepodivam a aspon si tam z nekym i pokecam (na rozdil od Rajky 😀 )A taky nechceme s Adelkou zatim na nejakou dlouhou cestu, letadlo, exotika to neni myslim nic moc pro male dite, i kdyz nekteri to zvladaji. Ale myslim, ze dovolena neni o tom to zvladat, ale i si to trochu uzit.

zdenkaamarosko
28. jún 2007

Kitka, s tou dovolenkou sme na tom podobne. My ideme k rodičom o týždeň na štyri dni. Strašne sa teším na zmenu vzduchu, lesy a tiež na ľudí, s ktorými som bola celý život a máme si o čom povedať. Len škoda, že tam nechodíme častejšie, lebo potom máme strašne nabitý program. 😉
Ja by som tiež s malým nechcela cestovať k moru alebo tak, radšej by som chcela pochodiť Slovensko, však je také krásne. Najmä keď som tu na rovine, tak potom si vážim aj malý kopček. 🙂

zdenkaamarosko
28. jún 2007

Nechcem robiť reklamu, ešte som to sama nepozerala, vložím sem link 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Keď budem mať čas, pozriem si to.

kitka123
3. júl 2007

Zdenka a odkud si puvodne? A jak se ma miminko, pozeram, jak ty tydny pribyvaji, uz 32 tt, to uz aj chystas vecicky ne?

zdenkaamarosko
10. júl 2007

Aaahoj 🙂 ,tak sme doma. Predĺžený víkend u našich bol super. Konečne chvíľu doma. Ešte by som tam vydržala aj týždeň. Maroškovi sme ostrihali kučierky, taký je zlatý. 😉 Zdá sa mi, že nejako moc rastie. Úplne sa vyšvihol.
Kitka pôvodne som z Lubiny, to je blízko Nového Mesta nad Váhom.
Týždne pribúdajú, pribúdajú, veď už je to 33 tt. Vecičky som zhromaždila do veľkej tašky a keď sa znovu vyčasí 😎 , tak
poperiem, nech mi ich slniečko vysuší. 😵

Ako sa máte vy? A čo Adelka?

zdenkaamarosko
10. júl 2007

ˇčo je s Nici? 😕 Už dlho sa tu neukázala.

lajalu
10. júl 2007

Ahojte bambulky, my smutime za tatinkom a pritom sa radujem, ze sa nasa Laurika pyta na nocnik. Stale zacne opakovat KAKOO taka je pritom zlatunka a tiez uz vie povedat KAVA no co sa tie deti nenaucia no a pritom sme samozrejme skoncili 😒 😀

zdenkaamarosko
11. júl 2007

Lajalu ahoooj 😉, no super, tak sa rozbiehate. a ako si docielila ten nočník? A to sú vaše prvé slová 😀 , alebo už máte aj širší repertoár? 😉

lajalu
11. júl 2007

Dookola puvame "mama, tata, havo, kako, kava" najnovsie uz aj "tava a tapa".
S tym nocnikom sme zacali este nez mala rok. Len tak sme ju tam obcas posadili pripadne sme ju na nom nakrmili (ja viem asi je to nehygienicke) ale aspon si nan zvykla.

A vy ako sa mate? Tehu v pohode?

kitka123
17. júl 2007

Ahojte maminy, tak my jsme nazpet z dovolenky, byli jsme tyden v Krkonosich, strasna zima tam byla a 3 dny v kuse prselo, ale jinak bylo super, aj nejaku turu jsme zvladli, chodili na houby atd. Dneska jsme byly v Alve na plavani, Adelka se naucila sama plavat s rukavkama v hlubokej vode, mam z toho radost, myslim ze si toho koupani letos jeste uzijeme ...

U nas nocnik stale jeste nehrozi, kaka v plienke nam vubec nevadi, teraz je stale bez pleny a cika na travicku 🙂

Zdenka lituju te v tom teple s bruchom ... ☹ ☹ ☹

zdenkaamarosko
18. júl 2007

ahojte mamuľky, včera som sem prispela dosť dlhy príspevok a ono mi ho neodoslalo 😠 Už som nemala viac trpezlivosti písať odznovu.

Lajalu super, ono to hovorenie nejak začína, čo? Lajla si zobrala k srdcu vaše slová 😀 no je super. Však je to milé, keď ju počuješ?
naše začiatk stále spočívajú v slovách bum, toto, tata,nono, brrrm (všetko čo má motor a hučí), ham, hav, tadá (starká alebo aj starký), dlllhé áááááááááá (to je mama) a svojsky napodobňuje zvuky zvieratiek - čomu rozumiem snáď len ja 😅
S nočníkom sme pokročili asi toľko, že keď mu nedám plienku, tak robí mláčky všade možne a šerblík využíva ako stoličku. Keď sa niekde vyciká v dome, zavolá ááááá (akože mama), uteká ku kúpeľnovým dverám, tam ma čaká, aby som zobrala handru a utrela jeho mláčku 😒 Stále mu pritom opakujem, že cik sa robí na nočník a ukazujem mu naň.

Vitaj Kitka 🙂dovolenku ste si krásne užili.Prišla si zo zimy do extrému tepla ... Aj u vás je také teplo? 😎 . Minulý týždeň aj tu bolo ochladené a aj upršané počasie. Chodíš s Adelkou do Alvy na tie kurzy pre detičky alebo len tak plávať?

kitka123
18. júl 2007

Ahoj Zdenka, tak to jsme na tom s nocnikem stejne, akorat ze nasa kdyz se vycika v dome tak me nevola, jde do svoji skrinky, tam zobere uplne vsechny latkove pleny a jde to sama utirat. Tolik plen jsem snad neprala ani kdyz byla babetko 😀
V Alve ted v juli neprobihaji normalni kurzy, ale muzes se prihlasit na jednotlive hodiny, vyberes si ktery den ti vyhovuje, takze my jdeme dohromady asi 5x za mesic, jenom takove zpestreni aby mela Adelka nejakou zmenu. A hlavne jsem chtela aby si tam vyzkousela ty nafukovaci rukavky, protoze ona jak nekde vidi vodu se do ni vrha a vubec ji nezajima jak je hluboka ... takhle ji nandam rukavky a budu klidnejsi. Oni tam maji takove specialni pro batolata, jsou vyplnene nejakou penou aby hodne nadnasely.
Jinak okrem tohto plavani se nehnem z domu, jakekoliv presuny v tomhle pocasi jsou narocny, na zahrade s bazenkem je nam nejlip 🙂

zdenkaamarosko
20. júl 2007

ahoj kitka, no tak to si Adelka s Maroškom môžu podať ruky. On by neváhal mi poumývať aj celý dom alebo aj povysávať či pozametať. 😀
Adelke prajem nech sa jej darí v plávaní 😎 , to je super,že sa nebojí vody. Kde ta Alva v BA je?

Keď spomínaš tie plienky, tak nejako vážne začínam uvažovať, či nenabehnem pri druhom na látkovky. Len neviem, či ma to nebude držať tak mesiac. 😒 Plienok mám dosť, už by som musela dokúpiť len tie plienkové nohavičky. Dokonca bambino mio vyrába také separačné vložky, čo sa vkladajú do plienok. Keď sa bábo vykaká, tak len zoberieš tú vložku a spláchneš a plienku dáš oprať. 😅

A čo tvoj sliz na pranie? Ja som vyrobila už druhú dávku a dokonca aj svokre. Len neviem čo s tou avivážou? Skúšam levandulový olej, ale poviem ti nič moc. Ja ho v tom prádle necítim. 😖

kitka123
20. júl 2007

Alva je kousek od Ikea, to je Trnavka tusim?

Na ceskym konikovi jsem cetla nejake diskuze o latkovych plenach, ani jsem nevedela ze nejake popolini ci bambino mio existuje, asi bych do toho byvala sla. Taky jsem chtela pouzivat latkovky, ale vydrzela jsem jenom v sestinedeli, davala jsem latkovou plenu a na to pampersku misto plenkovych nohavicek. No pak jsem to stopla protoze to bylo moc prani a zehleni. Ale kdybych vedela o separacnich plenach a tech peknych plenkovych nohavickach, tak bych asi vydrzela dele. Urcite je to dobre reseni, me ty "igelitovy" jednorazovy plenky vadi celou dobu, kupuju si obcas v Cechach ekologicke pleny ktere se daji hazet na kompost, ale jsou dost drahe a tady na Slovensku jsem je nevidela.

kitka123
20. júl 2007

Jinak sliz jeste stale nemam, vzdycky si zapomenu koupit to mydlo ☹ Kupuju nejaky ekologicky prasek, avivaz nepouzivam. Ani nevim, jestli se nejaka eko-avivaz vyrabi, musim to zjistit.

Jinak tezce prezivame to teplo, Adelka vubec nechce pres den spat, vcera zaspala az o piatej a potom vecer byla hore dost dlouho a nemohla zaspat a dneska se to opakuje. Ideme pristi tyden zase do Cech, tam nam snad bude lip, preci jen v tech kopcich se to lepe snasi. A co ty, jak to snasis? Hlavne aby nebylo takove teplo az pujdes rodit vid?

zdenkaamarosko
24. júl 2007

Ahoj, ja som uvarená. Neviem ako vy, ale tie teplá sú už neznesiteľné. Aspoň že začali byť chladnejšie noci. Aj Maroško tie teplá znáša už trochu podráždene. Našťastie mi raz za deň spí a to si krásne potiahne dve hodinky.
Najnovšie ho všade učím chodiť peši. Kočík sme už odstavili. Sama sa čudujem, ale ide to. Najviac času trávime dnu. Len ráno sa snažím byť s ním vonku do tej pol jedenástej a potom vyliezame až o piatej za dom, na záhradu...
Bábetku musí byť tiež teplo. Mrví sa a krásne vidieť pohyby na brušku. Len mňa teraz trápi to teplo a nejaká som "zavzdušnená". Minule som sa bála, či nemám kontrakcie, tak mi tvrdlo bruško. Bola to hrozná predstava odísť od malého, do tepla nemocnice - blee, a nebodaj rodiť v tom teple, tak to teda nie.Pekne som oddychovala a prešlo to. Ešte že je Martinko z tých kľudnejších detí. No občas nie 😅

Kitka, super nápad s tou pamperskou na látkovku. A ako často si jej musela meniť tú pampersku? Ja by som to pre začiatok asi tak skúsila. Aspoň uvidím, ako dlho ma budú držať tie látkovky. Aj tak sa prvé mesiace nosie tie poštolkové nohavičky.

kitka123
4. aug 2007

Ahoj Zdenka, tak jsem ani nasu temu nemohla najit, az na druhe strane ... uz sem nikdo krome nas nechodi?

Ptas se na ty plenky, tu jednorazovku jsme menili podle potreby, nekdy vydrzela dlouho, jindy po kazdym kaka trebalo novou ... vsak vyzkusas. S postolkami nemam zkusenosti, my jsme je vubec nenosili. V Cechach chodi ortoped uz do porodnice a nam tehdy rekl, ze netreba.

No a jak se citis? Vydrzis do terminu nebo to bude driv?

kitka123
4. aug 2007

Kazdopadne jestli se tu dlouho neukazes, tak si budu myslet, ze uz rodis 🙂 Kdyby nahodou to bylo driv, tak preju at je to co nejrychlejsi, bezbolestne, bez komplikaci. Trosku ti i zavidim, preci jen je to neopakovatelny, jedinecny zazitek ... tak si ho hezky uzij 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre