Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

lefika
7. jan 2008

zdenka, my mame s tymi plienkami tiez chaos: saska si zvykla, ze ked je oblecena na von, tak ma plienku a moze cikat ako ju napadne. tak teraz neviem co s tym: nemozem ju nechat bez plienky teraz v zime, ked sme vonku napr. 3 hodiny, neviem co by som urobila, keby ze povie, ze sa jej chce 😒
inak aj u nas cisty lad. mama mi vcera vola, ze ako krasne u nich nasnezilo a tu cely den prsalo a hned to mrzlo 😠 aspon mi nie je luto, ze kvoli chripke nemozeme ist von 😝

kitka123
7. jan 2008

Ani my ted ven nechodime, vcera jsme vysli pred dum, Adelka se hned rozplacla na tom ledu a sla zpatky domu. a dneska cele odpoledne prselo. Uz jsem nevedela jak ji zabavit, je to docela tezke, kdyz nemuzeme cely den jit ven. A jeste k tomu pres den opet nespala ... poradte nejake zabavky, co delate cele dny kdyz jste doma? U nas je nejvetsi hit ta tabule z Ikei, stridame pastelky, fixky a vodovky, akorat na kridy si jeste netroufam, protoze vsechno ochutnava. Taky mam v zaloze plastelinu, ale tu vytahnu az bude fakt nejhur.
Lefi, na jake jdete ockovani? Asi nejake nepovinne? Pokud vim, tak nas ceka dalsi az ve trech letech.
Zdenka, dobry obchod je na Karpatskej, jen to je v takove casti BA kam normalne vubec nechodim a dost zle se tam parkuje, takze smula. Neco nakoupim v Ternu, velke zasoby si delam jednou za mesic v Cechach (kvuli cenam hlavne), neco nakoupim v DMdrogerii a ked uz fakt neco surne potrebujem, tak v Auparku. Ale je mi lito tam platit ty jejich prehnane ceny. Zkusim tu Slnecnicu. Na tu kukichu se jeste podivam. S Tahini zadne recepty neznam, maximalne to napatlam na chleba. Ale beru to spis jako doplnek stravy, vylozene ucelove ze je to vyzivne, takze sem tam supnu Adelke par lzicek jen tak.

No kdyby my jsme byli s plenkami aspon tak daleko jako vy ☹ ☹ ☹ Me se Adelka stale nevycika do nocnika. Doma je bez pleny a ked chce cikat, tak si vypyta plenu, nebo se pocika do gati. Ach jo, nevim, jak ji to mam naucit

lefika
8. jan 2008

ahojte, tak my stale rovnako: chripkujeme ☹ aspon my prechodne znova spava aj cez den 😝
kitka, sasku momentlne na dost dlho zabavi puzzle, ked musime byt takto doma, tiez ma uspech tabula a citanie kniziek. knizky by som jej vlastne mohla citat aj cely den, keby bolo po jej, ale ja to nejako nezvladam ani s hlasivkami ani s nervami 😔
a to ockovanie je povinne, my sme boli naposledy ockovani v 15.mes. inak viem o tom, ze to nie je u vsetkych dr. rovnako, lebo vznikol trochu chaos, ked sme sa stahovali 😒
baby, nejaky bioobchod je aj oproti vub, ako sa ide na nivy, len si teraz nespomeniem, ako sa vola. maju fajn vyber, ale tie ceny 😕
kitka, s nocnikom neponahlaj, ja som tiez bola zufala a potom to prislo same, ze sa zacala pytat. ja som jej vysvetlovala, ze uz je velka a ze do plienok cikaju male babetka. neviem, ci pochopila, asi ani nie, ale doslo jej , ze ked sa vycika do nocnika, zozne ovacie od celej rodiny 😀

zdenkaamarosko
8. jan 2008

baby hurá, Maroško sa od rána nepocikal. Možno za to môže moja mama. 😀 Vždy keď spolu telefonujeme, Maroško jej ukazuje do telefónu všetko čo má, čo robí v nádeji, že babina to vidí a pozerá sa na neho. Večne mi nosí všetky hračky pred telefón, keď telefonujem 🤐 Tak sme ho dnes namotali, aby ukázal babine ako ciká a ono to zabralo. Dokonca som bola s ním asi hodinu vonku pred domom bez plienky. Adamko zatiaľ spal vnútri. Ke´d sme prišli domov, vypýtal sa "cik, baba baba" - tak sme museli volať babine a ukazovať do telefónu, koľko nacikal do šerblíka. 😀 😝

kitka123
8. jan 2008

Teda baby, vy navymyslate ine story, abyste deticky donutily na nocnik, budu muset taky neco vymyslet 😉
Me se do nocnika vycikala jen jednou a tiez sme okolo nej tancovali, aka je uzasna a sikovna, ako nas potesila, no nezabralo to

lefika
8. jan 2008

kitka, tak my sme zrovna doplastelinovali 😉 uz som nevedela, co s nou, nic ju uz nebavi, co sme od piatku len doma, tak som teda vytiahla plastelinu. a uz jej to islo lepsie ako minule, aj s vykrajovatkami uz vedela co robit, aj s valcekom. prvykrat pred par mesiacmi len trhala 😀
zdenka, my sme pri prvych uspechoch s nocnikom museli vsetko odkladat, ked nebol ockodoma, aby sme mu to mohli ukazat 😅 vies, aky cirkus robila, ked som jej raz splachla, co nakakala? nevedela som ju hodinu ukludnit, lebo tata to nevidel 😲
ja ked telefonujem, tak saska si vezme svoj telefonik a krici do neho" ahoj baba papa" potom manzel pinda, ze aj ja by som mala byt taka strucna, boli by mensie ucty 😝

zdenkaamarosko
11. jan 2008

Ja len na chvíločku. Kitka, prosím ta nevieš, či sušenú srvátku Amálka môžu piť deti, napr. namiesto mlieka?
Z tých popisov na internete stále nerozumiem, z čoho je to vyrobené. Pôvodne som myslela, že z kravského mlieka. Alebo sa mýlim?
Amalku som počas tehotenstva pri Adamkovi.

zdenkaamarosko
11. jan 2008

ešte odpoveď pre Kitku: ergo som kúpila na nosime.sk, + sme tam kúpili plienky na skúšku Haipa-Daipa, Disanu zaväzovačku. Adamkovi sa tak pačia, že sa do nich pravidelne vyk... 😅

lefika
13. jan 2008

ahojte, tak my sme uz konecne zdrave 🙂
zdenka, pozerala som si tie nosice na nosime.sk, na stranke som stravila asi pol hodinu a vazne zacinam nad niecim uvazovat 😎
skusala si do toho erga dat aj maroska?

kitka123
13. jan 2008

Lefi, je to lakave vsak? A ktere nositko se ti nejvic pozdava?

Zdeni prosim te zkus se opytat na tu srvatku (syrovatku) v teme makrobiotika, baby tam urcite budu vedet. Me by to taky zajimalo, jeste jsem si ji nikdy nekoupila.

lefika
13. jan 2008

kitka, pozdava sa mi patapum a ergo 😉
baby, mne sa uz o tych puzzle aj sniva a saske urcite tiez: normalne sa nechce s nicim inym hrat. sama zlozi 30kuskove 😕
manzel zadrel, ze vytiahneme tisicovku a mame na tyzden pokoj 😎
tak zajtra ideme do mc, nech prideme na ine myslienky. ved sme cely tyzden trcali doma 😒

kitka123
13. jan 2008

Tak to ziram s tim puzzle, u nas absolutni nezajem. Adelku to vubec nebavi. A jake mate puzzle? Je tam vespod ten obrazek co se sklada, nebo to slozi i bez predlohy? Zrovna tak knihy u nas nic moc. Sranda, jak je kazde dite jine 😉
My mame tento mesic MC jen kazdy ctvrtok, taky uz se tesim 😉 U vas kazdy den?

lefika
15. jan 2008

ahojte 🙂
kitka, puzzlov mame spustu. najvcsie ma 48 kuskov bez predlohy, s tym este potrebuje pomoct. a najmensie ma 15 kuskov a je s predlohou, to sklada na uvolnenie po tom obrovskom intelektualnom vykone, ked zlozi 48 😀
u nas byva mc v pondelok, stredu a stvrtok, ale az tak casto nechodime, vacsinou 1-2x tyzdenne.

ako ste na tom s jedenim? jedia uz vase deturence same? lebo my s lyzickou nejake uspechy nemame: vacsina obsahu konci na stole a nohaviciach 😒 akurat s vidlickou to saske ako-tak ide, napichuje si tuhe kusky....este sa nam to komplikuje tym, ze jej tak strasne vadi, ked je zaspinena, bez coho sa asi naucit jest neda ☹

kitka123
15. jan 2008

Porad se sem nemuzu dostat, tak nevim, jestli mi blbne internet, nebo kon tak zle funguje 😒
Lefi o jedeni jsme se akorat bavili tento vikend, ze to jeste potrva, nez budeme moc jit s nasi dceruskou na obed do restaurace 😀 U nas po jidle treba vymenit tricko, poumyvat dlazku okolo stola ... 😀 Adelka ji sama lzickou a podle toho taky vypada okolo, vetsinou ji zaroven krmim i ja, sama spapa cely talir jen kdyz je opravdu veeelmi hladna

lefika
15. jan 2008

kitka, kon nefungoval skoro cely den 😖
ale no vidis, take nieco by som chcela aj ja, aby sa snazila, nevadi ze je bordel vsade okolo. ale ona akonahle zisti, ze robi bordel,odmietne sama jest a musim ju krmit 😠
inak my do restauracie sem-tam zajdeme 😀 ale saske dame opekane zemiaky, to si ponapichuje 😎

kitka123
16. jan 2008

My taky sem tam zajdeme, nebo spis na kafe jako na obed, ale kdyz jsme na nu dvaja, tak se to da. Sama s ni do restaurace nejdu, parkrat jsem byla s kamoskou na kafe, ale nic z toho nemam, akorat nervy, protoze ji porad nekde nahanim. Ona absolutne nevydrzi sedet pri stole. Vlastne vubec nikde nevydrzi sedet. A potom ju mam naucit na nocnik, kdyz neposedi ani 5 minut ☹

lefika
16. jan 2008

kitka, no ja si najcastejsie asi zajdem so sestrou na pizzu a ti poviem, ze ako chodim so saskou, tak lamem rekordy v jedeni: 5 minut a pizza fuc. saska chvilu obsedi, ale tak max.10 minut ale to je akurat kym donesu jedlo. ked uz chcem jest, tak ona beha a mrnci, lebo nechcem behat s nou 😒 takze tiez nic moc.
inak s cim sa teraz hravate? ja uz neviem, cim by som ju zabavila okrem toho puzzle. kreslit vydrzi len chvilu, s plastelinou sa viac-menej hram ja a ona sa pozera, kocky ju nebavia, babiky tiez nie....chcelo by to sneh a sankovacku. ale tu asi tazko. tu ani kopec nie je v celom meste a sirokom okoli 😖

zdenkaamarosko
16. jan 2008

ahojte, tak pozerám, že sme tu všetky tri. 😉

zdenkaamarosko
16. jan 2008

Maroško sa tiež snaží s jedením. Ale sme na tom podobne ako Kitka. Po jedení musíme meniť tričko, pančuchy a umývať dlažbu ☹ Ale keď je hladný, tak pekne zje bez jedinej kvapky aj polievku. Zatialľ je iba lyžičkou. Niekedy odsunie tanier ku mne a povie "mama". To akože ho mám nakŕmiť 😀

lefika
16. jan 2008

ahoj zdenka 😉 ako sa mate?

zdenkaamarosko
16. jan 2008

Ahoj Lefika, trávime veľké úspechy v cikaní 😀 tlieskame, radujeme sa ... však to poznáš ... Dokonca sa dnes vycikal pred vychádzkou a von sme išli bez plienky a "sláva nášmu výletu, nedocikal sa a sme tu" 😉
Vymyslela som na neho fintu. Keď mu chcem dať plienku, tak mu poviem, že to preto, keby sme náhodou stretli "tetu príhodu". Nemôžem mu hovoriť, teraz ti dávam plienku, tak môžeš do nej čúrať. Má to zlý efekt.

Tak čítam, aká je Saška šikovná. Klobúk dolu. Obdivujem, aká je vytrvalá a že to vôbec dokáže. 😉

lefika
16. jan 2008

zdenka, ja som sa od tej nestastnej prihody na navsteve este neodvazila vyjst s nou von bez plienky. ja sa jej snazim vysvetlit, ze aj maminka nosi nohavicky a nie plienku, zasli sme az tak daleko, ze kontroluje, aky obrazok tam mam a aky ma ona 😅 😅 😅 ale aj tak, pochopila, ze plienka je pohodlna 😠
saska posledne prisla na to, ze v obchode tata kupuje veci, tak ho posiela pre vsetko. na moje nervozne odvrknutie: pockaj nemam 10 ruk, mi odpovedala: "tata kupi uky" 😀

kitka123
16. jan 2008

Lefi u nas jsou hracky uplne zbytecne ☹ Jeste celkem malovani, ale jenom s vodovkami. Nejlepsi zabava je vytirat podlahu, umyvat riady, zalivat kvetinky, utirat prach, varit se mnou ... Jinak s plastelinou si tiez hraju sama 🙂 Taky uz nekdy nevim co vymyslet za zabavu, zitra nastesti mame MC. Uz se tesim na jaro, ze budeme chodit aspon na ihrisko

zdenkaamarosko
16. jan 2008

Náš klučina sa teraz dobre prehrá so stavebnicou Wader (nazvala by som to zväčšené lego). Také auto si z toho vymyslí, že my len kukáme.A samozrejme celé dni behá s autíčkami a traktorom. Pre zmenu potom kŕmi všetkých plyšákov s lyžičkou od Sunaru. On je stále v pohybe. Ke´d sa nehrá, tak určite behá, alebo sa schováva. To sa na ňom vždy nasmeje, strčí hlavu pod stoličku a pýta sa Kde je?
Kreslenie má rád. To využívam vdety, keď potrebujem niečo urobiť v kuchyni. Pripútam ho do stoličky a on si kreslí. No niekedy to dopadne tak, že mu musím kresliť ja.
A tiež rád číta knižky a ešte radšej moj časopis. 😀

zdenkaamarosko
16. jan 2008

lefika 😀 😀 😀

kitka123
16. jan 2008

Jo a byli jsme v nedeli v ZOO a to ju bavilo, naposledy pred tim jsme tam byli v auguste a to jeste velky zajem nejevila, ale ted uz se ji to libilo. Tak budeme asi chodit casteji

arabeska
16. jan 2008

zdeni ,veru marosko je male sidielko 😵 😵 je strasne krasny a sikovny 😵

lefika
16. jan 2008

z kreslenia ma saska uplne najradsej, ked jej drzim ruku a kreslime spolu, takze to ma plne zamestnava. este ma velmi rada pracku: normalne sama nalozi pradlo, zavrie, prach dam ja, lebo to ma vysoko a ona potom zapne. ked doperieme, ideme spolu vesat....ale to sa neda 3x denne 😀
zdenka, to zvacsene lego mame aj my (tusim megabloks) a sasku to nejak velmi nechytilo....
kitka, to normalne s vodovymi farbami maluje? a ako? prstami alebo skusate stetec? ja som sa na to neodvazila, predsa len, mame pomerne cerstvo vymalovane 😅
my ideme tiez zajtra do mc, trosku sa rozptylit 😉

kitka123
16. jan 2008

Zdenka hra na schovavacku je perfektni zabava aj u nas, ja se vzdycky schovam a volam at me jde hledat, no a Adelka se vetsinou po ceste zaujme necim jinym a zapomene na me 🙂 A sama se tiez schovava tak smesne, ze mam problem se nesmat a tvarit se ze ju vazne hledam 😀

zdenkaamarosko
16. jan 2008

ahoj jani 😵 tak mi bolo lúto Davidka. On si asi myslel, že ho Maroško chce asi byť, keď ho stále tlapkal. Ku koncu by sa snáď už aj zahrali 😅 Maroško sa potom do večera stále prehánal po dome ako spiderman 😀 .. a ešte na druhý deň stále hovoril kde je? ... teta Ja, dai (davidko)?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre