Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

zdenkaamarosko
28. mar 2008

Lefika, aj nás čaká kupovanie jarných topánok. Kde ste nakoniec kúpili?
Kitka, do škôlok sa deti nahlasujú preto teraz, lebo sa musí hlásiť počet detí na ministerstvo. To potom prideľuje na základe toho balík penazí. Myslím, že teoreticky by som mohla učiť aj vlastné deti. Ale prakticky by som to neuprednostnila. 😎

Urobila som si veľkonocčný album, mrknite 😉

aallee
28. mar 2008

zdenkaamarosko, dakujem dobre, je ich plny dom.... 😀 a ta velka noc? viac menej sme ju stravili doma, lebo nas volake choroby premohli..... ale ani mi to neprekazalo, pocasie bolo pod psa a predsa len je to tu ine na velku noc, u nas na slovensku je to vacsia zabava.... 😉

zdenkaamarosko
1. apr 2008

ahojte, aj u vás sú také slnečné dni? Určite ste všetky roztrúsené po rodičoch. My sme pomaly začali s prácami na záhrade. Už sa teším ako to bude všetko schádzať. Teraz ma baví sadiť a siať oveľa viac, keď si pomyslím koľko zdravej zeleninky dáme potom chlapcom. 😝 Keď budem zbehlejšia záhradkárka, chcem skúsiť sadiť niekoľko druhov spolu a úplné blaho som sa dočítala na internete je permakultúra. To som len zírala 😕 . Lenže nemám šajnu ako sa k takému niečomu dopracovať a ku konkrétnym návdom som sa nikde nedopracovala. 😀
Baby tak sa teším, Maroško čoraz viac a viac rozpráva. Aj teraz sa už zobudil a vykríka na mna "mama, Adam hore". To akože sa tiež už zobudil. 🙂 Tak mi teda začína šichta 😀 Ešteže posunuli čas a namiesto šiestej - pol siedmej je teraz pol ôsmej.
Tie malé oči, len čo sa rozlepia a zbadajú tú nádheru vonku hneď referujú "von, von, ..." Toto slovo počujem doma x-krát. On by snáď chcel byť stále vonku. 😅 😉

zdenkaamarosko
2. apr 2008

Ahojte. Kde ste kto?
Halóóó Kitka, Lefika, Lajalu, Allee, ....?

lefika
2. apr 2008

ahoj, zdenka 🙂
no ja som bola na operacii oci, takze 5 dni som na monitor ani nepozrela, aj teraz este zmurim 😉
topanky sme kupili v rene v auparku, manzel tam mal poukazku na 500sk, tak sme ju isli minut...

vitam aallee, moja saska je tiez 20ho 🙂

zdenkaamarosko
4. apr 2008

ahoj lefika. Operácia očí? 😨 To je náročná operácia. Kto ti pomáha so Saškou?
Prajem skoré zotavenie. Šetri očká 😉

lefika
5. apr 2008

zdenka, dakujem 🙂
teraz uz mi nepomaha nikto ☹ ale prve 4 dni som tu mala mamu

este som sa chcela spytat, ako skladne je to ergo? tj kolko miesta zaberie v batohu, ked sa to zlozi? rozmyslame nad nosicom na leto na turistiku a krosnicku urcite nechceme...nosis adamka aj na chrbte? vies ho tam bez problemov dat sama?
ja som rozmyslala aj nieco uplne jednoduche, typu mei tai, ale to sa mi zas zds nepohodlne pre dieta...ale neviem. nechce sa mi moc investovat 3000, ked je druhe dieta zatial v nedohladne, ale zatial si ergo vsetci velmi pochvaluju...

zdenkaamarosko
7. apr 2008

lefika, ako sa máš? Saška poslúcha.naš Maroško je ako vymenený. Posledné dni zostal taký poslušný. Dokonca začal spávať bez plienky. V noci sa zobudí okolo 12 tej, zavolá na mna a ideme sa vycikať. Potom vydrží až do rána. Len tak sám od seba to začal robiť. Veľmi ma prekvapil a tešššším sa. 😨 🙂
S Adamkom je ťažká pohoda 😎 .Veľmi sa tešíme , že máme dvoch chlapcov. Veľmi im to pasuje a je to super ich pozorovať ako si rozumejú.
Ergo je dobre skladné. Originál bolo zabalené v zazipsovanej taštičke (práve ju nemôžem nájsť 😝 ). Vždy ked niekam idem si ho tam skladám. Rozmery to potom má zhruba 40 x 30 x 12 cm.
Adamko je najradšej vpredu, to mi môže hladieť do tváre. Ked sme vonku, je v pohode aj na chrbáte, lebo má čo vidieť a stále sa mu to mení. Ale v kuchyni ho to nebaví na chrbte. Tam je všetko stále - nábytok a tak. Vtedy sa mi stále vyklána do bokov, aby videl čo robím. Alebo si nájde nejakú šnúrku na žužlanie.
Na chrbát sa mi zdalo ho dať, že je to amatersky kusok. To si ho tam musim tak zvláštne vyhodiť okolo pása popod pazuchu dozadu 😅 Teraz to už zvládam. Je ho to vždy rozosmeje, ke´d ho tak natriasam.
Veľké deti sa tam davajú najlepšie. To si dáš ergo okolo pásu. Dieta ta objíme okolo krku zozadu, nohami oblapí ako kliešť a ty si dáš už len traky. 😉

lefika
7. apr 2008

ahoj zdenka, tak ja som vcera cumela asi 2 hodiny do diskusie na nosenideti.cz a uz som aj objednala 😉 kedze sa nam rozlamal kocik, co som pouzivala na cestovanie a mam uz len velku 3kombinaciu, na ktoru sada prach v pivnici, pokusim sa takto riesit presuny 😎 uvidime, co na to saska.
inak ked som sasku nosila v satke a mala okolo po roka, tiez mi v byte pistala, vydrzala tak 5 minut. a vonku sa ozvala, ked som zastala na dlhsie ako par sekund: proste potrebovala pozorovat svet okolo seba 🙂
gratulujem k odplienkovaniu. my sme akurat minuly tyzden uplne prestali davat plienku na von a na obednajsi spanok.
no, u nas je hnusne, leje ako z krhly...a to som chcela ist po dlhej dobe do mc 😖

lefika
7. apr 2008

a este: v piatok idem na kontrolu s ocami a chcem sa spytat, ci nahodou neviete, ci je na trnavskom myte v trznici este taka mliekarnicka, co tam bola pred par rokmi. boli hore na poschodi a predavali vyyyborne maslo a syry tusim zo zvolenskej slatiny. posledne som tam bola, ked este saska nebola na svete, tak neviem, ci mam vobec vystupovat z trolejbusu alebo kaslat na to 😔

zdenkaamarosko
8. apr 2008

ahoj lefika, tak ergo je už na ceste? Aj ja som sliedila v diskusii na nosenideti. Ešteže existuje internet 😀 Okrem toho, že požiera čas, je to výborný zdroj informácii. Som rada, že sme pri Maroškovi nekupovali kadejakú klokanku. Ergo sa fakt oplatí. Maroška momentálne prešla mánia nosenia v Ergu. Sem tam sa vypýta na ruky, aby som ho trochu ponosila.
S mliekarničkou v tržnici ti nepomôžem. Ale dík za tip. Keď tam niekedy budem, mrknem sa tam. 😉
AJ ja gratulujem k bezplienkovaniu cez deň. A ako ste to zvládli?
My máme najnovšiu vychytávku. Maroško sa nevypýta cikať, ale bude prešlapovať a prešlapovať,.... až milá mama musí zaveliť ideme cikať.Vtedy sa rozbehne a ide. Je ako na povel 😀

lefika
8. apr 2008

zdenka, za ako dlho ti prislo? ja sa uz nemozem dockat 😉
tak pojdem v piatok teda na tu trznicu pozriet, ale velku nadej tomu nedavam, lebo maju nejake vyrobky v tescu, tak neviem, ci este stale prevadzkuju taketo obchodiky. u nas tiez bola taka mliekarnicka a pred pol rokom ju zrusili, ze nemali trzby (co sa necudujem, lebo boli otvoreni do 14.30).
ja ked idem von so saskou, musim ju niekolkokrat dorazne upozornit, ze ma nohavicky, nie plienku, aby to zo zvyku nepustila 😅 ale nadsena tym nie je: ked jej vecer davam, plienku, je stastna ako blcha 😀
minule si raz nestihla dat dole pancusky a pocikala sa a odvtedy jej musim davat dole nohavice ja, je schopna nariekat pri nocniku, pokial nepridem 🙄

zdenkaamarosko
8. apr 2008

lefika, už si presne nepamätám. Myslím že v priebehu týždňa nám ho dodala.Báli sme sa , aby to do Vianoc prišlo. Akej farby si si objednala? 🙂
Aj Maroško čaká, kým ho povyzliekam. Ja si za to môžem sama. Vždy som sa bála, aby stihol, tak som ho rýchlo vyzliekala ja. 😖 A on teraz vždy čaká. Učím ho ale, nech sa pekne sám vyciká. Chválim ho, aký je šikovný, tak nech sa ukáže 😀
Do BA ideš so Saškou? Ako s ňou zvládaš nákupy?

lefika
8. apr 2008

zdenka, praveze vynimocne idem sama: manzel je v piatok doma, tak to vyuzijem 🙂 normalne si pisem, kam vsade chcem ist 😀 dufam, ze nepridem domov az vecer 😅
ergo budeme mat bezove. keby sa neujalo, posuvam sesternici. akurat vcera som sa dozvedela, ze caka babo 🙂 konecne nebude saska jedine dieta v celej sirokej rodine.

kitka123
10. apr 2008

Ahojte, my jsme byly minuly tyden v Cechach a uz je zase ctvrtek a nedostala jsem se driv k pocitaci, nejak mi stale chybi ta hodinka - dve denne co Adelka spavala po obede. Lefika uz ma Ergo? Jsem zvedava jak se bude Saske libit, ja uz jsem to vzdala, nase Adelka uz se nechce nosit ani na rukach, kocik uz jsme tez odstavili. Instalace ditete do Erga je celkem jednoducha, obzvlast kdyz dite spolupracuje 🙂
Zdenka ja nakupy s Adelkou zvladam jen kdyz sedi na voziku, v Tescu atd, nebo kdyz je tam detsky kutik, treba v Ikee se ji velmi paci. Nejvic nesnasi shopping centra, tam ju vubec nedostanu do zadneho obchodu, tak to uz jsem vzdala. Takze kdyz neco surne potrebuju, tak jedu o vikendu sama, no ale moc casto to neni, me nakupovani totiz taky moc nebavi. No nic, my se jdeme chystat do MC.
Lefi, uzij si volny den zajtra 🙂 urcite se tesis, ze si sama vyrazis na nakupy

lefika
10. apr 2008

ahoj kitka 🙂
ergo este nemame, tak sme dnes behali po vonku pesi. a bola som prekvapena, kolko nakoniec saska vydrzala. poobede sme boli vonku takmer 4 hodiny, vacsinu z toho sme slapali, sedela akurat v bille vo voziku a na ruky sa pytala az kusok od domu. asi ked videla, ako sa rozlamal kocik, pochopila, ze nema na vyber 😝
saska nakupuje inak dost rada, nemam s nou problem chodit po obchodoch, horsie ju dostat ju odtial 😅 ale take knihkupectvo sa s nou absolvovat neda, treba na nu davat pozor, co chyta do ruky a nemam sancu si nieco pozriet sama.

zdenkaamarosko
12. apr 2008

ahoj kitka 🙂 Adelka ti teraz prestala spávať poobede? Maroško spí poobede striedavo oblačno 🙄 Vždy si veľmi pajem, aby zaspal. 😖
lefika, v piatok som na teba myslela. Nakoniec som skončila aj ja v BA s deťmi na nákupoch. Samozrejme, že nie sama. Cestovali sme autobusom a v Ba nas čakala sestra. To je taka pohoda cestovať s Ergom. Lepšie než kočík. Ruky voľné, dieťa spokojné, hocikam sa zmestíme, rýchlo nastúpime do MHD. 🙂 Kúpili sme topánky a ja som sa nechala uniesť nákupom v Slnečnici. 😎

kitka123
12. apr 2008

Zdenka, Adelka uz nespi pres den od noveho roku, akorat obcas se stane, ze zaspi v aute kdyz se odnekud vracime. Bohuzel vetsinou o vikendu, pres tyden kdy jsem na ni prakticky sama, tak ani nahodou. No uz jsem si celkem zvykla, aspon chodi vecer driv spat

lefika
13. apr 2008

zdenka, ja este stale na ergo cakam. dufam, ze buduci tyzden uz pride, lebo chcem ist k nasim.
na tom trnavskom su tie mliekarnicky uz dve: jedni maju syry zo zvolenskej slatiny a druhi odniekial z oravy. tak som doniesla domov plnu termotasku syrov a nepasterizovanej bryndze, ktoru mi dr. zhrozene zakazal, ked som otehotnela 😅 a odvtedy som ju nemala.
kitka, u nas podobne: ked je manzel doma, saska spi aj do pol deviatej a zdiemne si cez obed a ked som s nou sama, vstane o siedmej a obednajsi spanok nehrozi 🙄

zdenkaamarosko
14. apr 2008

lefiika, a prečo ti doktor zakázal nepasterizovanú bryndzu? Ani neviem, či som už niekedy takú mala. Chutí ako pasterizovaná? 😕
Tak vidím, že so spaním to máme všetky boj. Mne práve obaja spia 😉 , tak si užívam. Doobeda sme mali návštevu, tak ich to asi oboch skolilo. 😀 Najhoršie je ich dávať spať oboch večer. To som niekedy na nich sama a to je zážitok.To musím mať všetko naplánované, kedy ktorému dať jesť, umyť, zarobiť mlieko .... nakoniec to skončí tak, že pri kojení došmíruje Maroško za nami do postele a tam všetci spíme.Večer som už taká hotová, že zaspávam pri kojení oblečená, neumytá... tak sa o polnoci budím aby som sa poludštila na spánok. 😎
Aj u Vás je tak krásne slnečno?

kitka123
14. apr 2008

Zdenka to se aj me obcas stane, ze zaspim s Adelkou oblecena ... dokud jsem kojila tak dost casto, ted uz min.
Baby to je expert ta nase Adela, dopoledne jsem poupratovala cely dum a ona si ted nosi ze zahrady hlinu ve svych kyblickach do baraku a prisipava ji do kytek. Hlina uplne vsude. Zdenka nechapu, jak muzes neco pestovat. Ja jsem si zasadila bylinky a Adelka se mi v tom porad rype, sype do toho pisek ze svyho piskoviste, prehazela vsechny cedulky, takze aj tak uz nevim co v kterym mam ... 🙄 Minuly tyden zas delala babovicky v chodbe, pekne si venku nabere pisek a jde to vyklopit nekam do baraku 😒

lefika
14. apr 2008

baby, pisem vam so saskou na chrbte v ergu 😀 odkedy som ju tam dala, nechce ist dole 😉 akurat ze som akasi moc krpata, vsetky popruhy nadoraz a este by sa to trosku zislo dotiahnut ☹

lefika
15. apr 2008

no, ako som uz vcera pisala, ergo ma uspech 🙂 tie popruhy som nakoniec predsalen dotiahla, ked mi saska konecne dovolila si to dat dole. len skoda, ze je vonku tak skaredo a nemozeme skusat vonku 😒
zdenka, moj dr. ma zenu mikrobiologicku a vraj v bryndzi su okrem su okrem mnozstva prospesnych aj vela skodlivych bakterii, najma pre plod v 1.trimestri. a chuti o dost lepsie ako pasterizovana, aspon teda nam 😉
kitka 😀 adelka je mala zahradkarka. ja som sa este neodhodlala na kvety, odkedy sme sa prestahovali. teda nejake som tu aj mala, ale uhynuli mi 😢 a neviem, ci mali zle ovzdusie alebo to je mojou "sikovnostou" 😅 ale teraz na jar uz asi trosku ozivim aspon obyvacku.

zdenkaamarosko
15. apr 2008

Lefika super, tak už sa vytešujete. 😉 Musíš byť riadne tintítko, keď tak uťahuješ popruhy. Ja som s tým problém nemala 😀 Ale zase nemám ich ani na doraz 😎 U vás je škaredo?
Bryndzu niekedy vyskúšam. My vačšinou nakupujeme v Metre z Agrofarmy. Bryndzu máme radi.
Kitka, vysadiť záhradu sme zvládli tento rok docela v pohode. Maroškovi som kúpila detské náradie také veľké lopatu a hrable. Máte ho vidieť, ako s tým maká. Ale najradšej robí aj tak s našimi motykami, hrablami... Kvety okolo domu dostaali zabrať. Niektoré tulipány mám pošľapané. A ešte stále ho baví otvárať kvetom púčiky 😠 . Ďalšou zálubou je sypať na kríky hlinu. To vždy čakám, aby zapršalo a obmylo ich 😀 Na kvety v dome som sa ešte neodvážila. Ešte počkám, kým vyrastie Adamko. 😎 Ale už sa veľmi teším, ako si o taký rôčik začnem pestovať aj izbové kvety.

lefika
16. apr 2008

zdenka, az take tintitko nie som, len som mala poprekrucane popruhy, tak mi to neslo 😅 😀
my mame dnes nejaky lenivy den:chcela som ist so saskou do mc, ale ona, ze von nejde, ze sa bude doma hrat..navarene mame zo vcera, nakupovat poslem vecer manzela...no proste vooobec nic sa mi dnes nechce 😔

kitka123
16. apr 2008

Lefi, tak to je parada, ze se Saske v Ergu paci 🙂 Nasa zacala byt teraz trochu leniva na chozeni, tak mozna zase Ergo nenapadne vyzkousim. Vloni jsem hodne pouzivala trojkolku s tyci a myslela jsem, ze uz ji to letos nebude bavit, ale dama se rada vozi, takze to je momentalne u nas nejoblibenejsi dopravni prostredek po dedine.

Jinak nase Adelka nechce nikdy jit ven, kazde rano ji musim premlouvat a nakonec reknu, ze teda jdu sama a az tehdy souhlasi. Presne to same co u vas, rekne, ze nikam nejde, ze si jde hrat, nebo si pusti devedecko a jde pozerat rozpravky

lefika
16. apr 2008

kitka, u nas som to vacsinou ja, komu sa moc nechce von, najma ak ideme do mc: to mi saska pili usi uz den predtym,ze sa chce ist hrat s detmi(vlastne tam chce skoro stale), ale je to daleko a jej tempom sa tam tmolime skoro hodinu 😒 zajtra skusime v ergu, co na to povie moja chrbtica 😔 ....takze ja som privitala, ked na moju ponuku, ze ideme za detmi, mi odvetila, ze sa bude hrat s vlacikom, ale bola som riadne prekvapena 😕

zdenkaamarosko
22. apr 2008

ahojte 🙂
my sme mali pekný víkend. Boli u nás naši a bolo veselo. Maroško dostal detskú motyku, tak teraz stále kopeme 😀 , hrabeme, nakladáme... roboty je vyše hlavy 😀 .
Adamko robí pokroky. Sám si sadne, v ohradke si klakne a snaží sa nadvyhovať. Vyšiel mu tretí zub.Do pol roka nič, ani sa neprevaloval a teraz robí pokroky zo dna na den.
Lefika, ako ste zvládli cestovanie v Ergu? Už som zvedavá, napíš.
U nás je situácia opačná. Martinko, len čo sa ráno zobudí, jeho prvé je "mama, ideme von" 😀 Začala som ho nechávať samého na dvore, stále ho kontrolujem oknom. Samozrejme všetky bráničky musím mať pozamykané.

lefika
28. apr 2008

ahojte, tak sme dnes dovyletovali 🙂 boli sme u nasich vyse tyzdna.
zdenka, islo sa dobre, pokial som isla s manzelom, on mal batoh a ja sasku vzadu. dnes som ale naspat isla sama, takze vpredu saska, vzadu batoh a prisla som straaasne unavena a uvidime zajtra, ako ma bude boliet chrbat. ale do mc v ergu sa ide v pohode: to nemam ziadne dalsie veci 😉 uz mi tam saska aj zaspala: raz vpredu a raz vzadu. vpredu to je ok, ale vzadu som ani nevedela, kedy zaspala, len som citila, ze zrazu ma hlavu polozenu na mne a nereaguje, ked jej nieco hovorim 😕 by som potrebovala spatne zrkadielko 😅

kitka123
29. apr 2008

Lefi, tak to je fajn, ze vam Ergo tak pekne funguje a pouzivas aj tu kapucu na zafixovani hlavy ked zaspi? Nebo uz je na to moc velka? Ja jsem Ergo nakonec posunula dal v rodine, protoze u nas by se momentalne nevyuzilo.

A co mate jinak noveho? U nas uz uplne odeznelo obdobi vzdoru, najednou se da na vsem s Adelkou domluvit, tak mame ted spolu pohodu. No a nejvetsi zabava jednoznacne zahrada a piskoviste 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre