Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

titkovamiriam
autor
28. máj 2009

tak nastastie toto uz marek pochopil ze nesmie dat ruku na plot-moze tam byt pes,k jazierku moze ist len z niekym a pod.

z.g.
28. máj 2009

ahojte,
jašteričku sme nenašli, tak neviem, či je stále niekde zalezená alebo už išla von...

Nikola, Agia Napa je od nás cca 45-50 min. cesty, sú tam najkrajšie pláže ostrova, ale napr. okolo Larnacy na juhu sa mi nepáči..., takže radšej chodíme tam ďalej...
Cyprus je fakt pekný ostrov...teda vnútrozemie je také nijaké, v lete vyprahnuté, ale zase sú tu hory, kde sa v zime lyžuje, v lete tam je príjemne, tam sa chystáme v lete, takisto aj na sever do tureckej časti, aj tam je vraj pekne...

hlavne, že to dobre dopadlo, Miriam...

ja už mám aj cestovnú horúčku, už nech máme cestu za sebou, idem s deťmi sama, a šte k tomu v noci, takže asi ani nebudem spať...

pozerla som počasie, tak sa vrátime do peknej zimy...17 st.C... brrrr, ale od utorka sa má znovu vyčasiť, našťastie...

tak pekný dník

nikola21
28. máj 2009

ahojte ..
no keďže sa včera ochladilo o dosť veľa.. malá má už brutálny soplisko.... takže opäť bez škôlky zajtra..a uvidíme čo ´dalej.... 😕

z.g. - a čo vlastne robí manžel?? teda ak môžem byť taká zvedavá 😎

lucinda - ako sa máte???

z.g.
28. máj 2009

nikola IP

no, aby sme aj my neochoreli

nemáte niekto detskú trojkoku s rúčkou?...http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4864120
hocijaký typ, dá sa to použiť napr. do mesta?, ako sa s tým "šoféruje", keď by som chcela zmeniť smer? predpokladám, že malá ešte nebude viedieť, kam chcem ísť a tak...alebo je lepší kočík? díky...

minkak
28. máj 2009

z.g. my ju mame uz 2 roky,mala na nej pekne slape,pekne si ide,obcas ju trosku potlacim do kopca alebo tak,riadi sa dobre 😉 akurat na nejaky ten obrubnik vyskocit...musim ju nadvihnut 😒 ale v pohodke 😉
tiez som s nou s tym chodila do obchodu ,alebo tak miesto kocika 😉 teraz sa vzdy len rozhoduje co si zoberie co bike alebo trojkolku a neboj bude vediet zmenit smer,mala mi na tom raz dva utecie 😅 a niekedy sa na tom len tak odraza ako na odrazadle 😉
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tu bola este malinka ked sme to len kupili 😉

z.g.
28. máj 2009

minka, vďaka za postrehy, malá je tam strašne zlatá...
...tuším jej takú trojkolečku fakt kúpim...

...a ešte nejaké fotečky z poznávania ostrova... 😎
http://www.nasefoto.estranky.cz/fotoalbum/rodin...

minkak
28. máj 2009

z.g. no este takaaaa malinkaaaa,zeeee,to uz ani pravda nieje 😵 ako to letiiiii 😉
no inak ak Ti mozem doporucit su lesie tie kde su normalne pedale ako na biku 😉
lebo takto v predu s tym maju dost problem aj sliapat aj drzat ten spravny smer,my sme to kupvali viac menej,ze kym je taka mala tak na vozenie,kym bol ten plastik pod nozkami 😉 alebo potom uz rovno bike aj tie su s tou vodiacou tycou 😉

no inak kraaaaaasne fotecky babule ake kocicky ,ale teda mamina ty si ina hviezda 😵 normalne az taka radost z tych fotiek ide,fakt sa dobre pozeraju clovek az zavidi ale v dobrom samozrejme,len si to tam pekne uzivajte 😉
a coze idete domkov na dovcu?ci?ved kolko ste tam uz?som teraz z toho nejako mimo..... 😕

minkak
28. máj 2009

z.g. este som Ti aj nasla taky bicyklik skus popozerat aj take nieco.....http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=5652372 😉

z.g.
29. máj 2009

minkak, vďaka za pochvalu aj za odkazy, si zlatá, najmä ten z babyweltu je taký "coolový" 😎, dobré je sa takto spýtať, aby človek vedel, čo kúpiť...

my sme tu 2 mesiace, ideme naspäť, aby bola natálka ešte v kolektíve, pripravila sa na školu, budú mať rozlúčkovú slávnosť v škôlke,
inak by bola 5 mesiacov doma a už teraz sa nudíííí a ešte má angličtinu, tak aj tam nech ešte trochu pochodí...nevedela som, na kedy vlastne objednať tie letenky späť, ja by som tu ešte zostala, ale dobre, že už ideme, malým už je dlho...
ideme sem ešte v auguste...

z.g.
29. máj 2009

..zatiaľ to plánujeme tak, že my budeme na SVK kvôli Natálkinej škole- ide do 1.ročníka a budeme sem chodiť na dovolenky,
ak sa zadarí, ešte asi aj budúci rok budeme takto fungovať, a potom už tatko príde domov...
...svokra vždy zavaruje Natálku v SI a ja môžem sem prísť na nejaké 2 týždne aspoň s Adrikou...
...no, ťažké rozdovanie, že ako to urobiť...ja by som tu aj zostala ten rok, ale zase tá škola...a už keď je tu tatko, tak to chcemem využiť...

nikola21
29. máj 2009

ahojte ....

z.g. - nááááádhera 😎 až mi je do plaču ☹ ...k ostrašne by som išla za vami 😅 ...
a teda máte to rozhodovanie zaujímavé 😕 a babulky sa tam už nudia ??? alebo nebodaj aj ty ??

minkak -ako bruško?? rastie???

my sme u dnes doma.... bez škôlky, lebo sopel jej ide aj z očí pomaly 😠 ...
a je hrozné očasie... breutálna zima, vetrisko, a asi aj pršať bude...

z.g. - prines nám sem teplo ..a samozrjeme slanú vodu, a trochu piesku .... 😀 diki moc 😵

minkak
29. máj 2009

ahojte 😉
z.g. nemas za co 😉 🙂 fakt si kocicka 😵 a tie odkazy pohoda 😉 rado sa stalo 😉 no veru ten je coolovy 🙂ta sa aj mne paaaci 🙂

bozinku ze 2 mesiace to ale letiiii,to je fakt sila 😉 tak uz vas niekedy prideme aj ku ,ked uz budete domka😉
dame stretko v Maxe 😅 😉 rada by som vas spoznala 😉
no tak super v auguste si este spravite dovcu 😵 😵 😵

no ved ano treba to vyuzit,to je jasne 😵 a odlklad do skoly nehrozi???to by si nechcela?Ved sa to ak tak niekedy robieva.... 😉

nikol rastie ,rastie ved zase prihodim nejake tie foto 😉 vsetko v poriadku,bud.tyzden idem uz do porande tak sa neviem dockat 😵 a potom uz pojdem aj na sono do nemocky co sa chodi v 20tt 😉 tak som zvedava
ale uz mi aj moja dr.snad povie nieco viac teraz u nej na sone,som zvedavaaaaaa 😅

juuuj tak laurika taky marodik och drzkajte sa ,no to pocko veru moc nepomaha,aj u nas bola v noci riadna leja..
a teraz tie pod chvilou poprskava,riadne sa to otocilo to pocko ako bolo teplo....a teraz brrrr 😖
no ale uz bolo treba aj trosku dazdu,len uz by aj stacilo 😅

nikola21
29. máj 2009

minkak - diki...ak onič vážne jej neni..len ked ona nevie byť nromálne chorá, že chrpka alebo prechladnutie... ona hneď hlieny... a tak.. tak dúfam až tak ´dalek onezájde tentokrát...
ja som s atiež nidky nevedela dočkať poradne 😅 ....ale viac menej len kvôli strachu..ke´dže so mmala trošku komplikácie, a bola som na rizikovom...

keď tak na to pozerám minkak, z.g. - ste priamo z TN??? čo tak stretko??? ja so mtam za chvíľk uz HC... po ceste ešte aj Lucindu7 vyzdvihnem 😀 ...a bude....
čo vy na to????
a titkovamriiam - kde to presne bývaš???

z.g.
30. máj 2009

ahojte, hlásim za už zo slovenska, no, pekná zima tu je...

nikola, ja som z SI..., ale rada by som vás spoznala, minkak, jasné , ak budeš v SI, tak pošli IP...

nechcem dávať natálke odklad, je vyspelá, vysoká, veľavercí už vie z 1.ročníka...a tam by sa doma nudila...rok by strávila len pri telke...
skôr sme uvažovali, že by sme ju dali tam do anglicekj školy...ešte sme to úplne neuzavreli...

minkak, tak držím palce s s tým uzv...

nikola, tak ťa pribalím do kufra, bolo by nám veselšie...
natálka sa nudila neskutočne ku koncu a veru už aj ja...ale ja by som tam ešte vydržala a adrike stačíme zatiaĺ my...
... a sakra, nejdú mi tu vkladať smajlíky, sme u našich...

tak zatiaľ..., som unavená, lietadlo meškalo 3 hodiny, takže sme nespali celú noc...

minkak
30. máj 2009

Juuuuuj z.g. vitajte doma 😵 😵 😵
urcite sa ozvem😉
aaaha tak to teda mate celkom fajn myslienku,no drzkam palceky nech sa rozhodnete co najspravnejsie 😵
dakujem uz sa tak tesim 😵
tak dobru nocku ,dobre si oddychnite 😉

Nikola no ja som priamo z TN 😉 ale teda z.g. uz vysvetlila ....ale ja som za stretko😉
a ako uz je Laurike lepsie?

a kde mame elri?????????dlho sa neukazala 😕 😕 😕

nikola21
31. máj 2009

ahoj ....
tak na tento výkend nidky nezabudnem ☹ ☹ ...aj by som to sem napísala, ale kvôl ijednej dotyčnej (svagrinke) nemôžem...

z.g. - vitajte na SK

minkak - mal áje taká ukašľaná...a tak .... idem vám hodiť IP

lucinda7
1. jún 2009

aaaaahojte 😝

Nika,tu som 😝 😝 😝

my sme strávili super víkend na stretku s julovčatami 06 na Liptove 😝 😝 😝 😝
zatial čo tu bolo to počko des,tam sa dalo,aj slniečko svietilo,aj bola večerná grilovačka na terase....no pohodička 😵

z.g,vitajte doma.....to musel byť riadny teplotný šok 😀 😀 😀 😀 😀

Laurike želáme skoré uzdravenie...veru toto hnusné počko tým chorobám napomáha 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Nika,aj po mne hod IP-čkou 😝

a všetkým detičkám želáme všetko naj k ich dnešnému sviatku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

elri
1. jún 2009

ahojte

aj ja zelam detickam vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku 😵

Ako som tu nebola ale ste sa rozpisali 😀 Zijem 😀 Len som nemala cas prispievat. Najprv sme boli chori, potom sme robili nejake upravy v byte, kym som to dala vsetko do poriadku.....a tak presiel cas.
Matej uz tiez spi na velkej posteli a celkom dobre to zvladol. Konecne v noci nepyta pit a prespi celu noc. 😵 😵

Citam, ze sa chystate vsetky na stretko, tak vam drzim palce, nech sa vam podari stretnut a mne ho priblizite aspon fotkami 🙂

z.g. tak vitaj na Slovensku, rychlo presli dva mesiace, ako keby ste tam isli "vcera" 😲 Fotky su krasne, mas pravdu, ze v tom letovisku su najkrajsie plaze 😵 Aj ja uz chcem ist na dovolenku 😨 😀 😀

minka, uz mas polovicu tehotenstva za sebou 😲 drzim ti palce, aby bolo v poradni vsetko v poriadku a na usg uz mozno lekar uvidi aj pohlavie babetiek 🙂

Prajem vam pekny dnik, aj ked asi bude uprsany 😖

z.g.
1. jún 2009

ahojte, dobré ránko

vďaka za privítanie

no, teplotný šok máme riadny, 20-stupňový rozdiel !!! a riadne depresívne počasie...už nech sa vyčasí...
...a všetko sa mi tu zdá neeeeeskutočne zelenééééé, tam je to skôr pustatina, je teda aj nejaká zeleň ale málo oproti SK...

naši prikúrili kvôli nám, ale včera sme prišli na byt... a to je teda kosa!!!
tak len čakám, či malé ochorejú...

nikola, odpísala som ti na IP

veru, deň detí je dnes, aj ja blahoželám, ani som si to nestihla ráno uvedomiť,
natálku som odviedla do škôlky, už sa veĺmi tešila medzi deti...

ja mám ešte kufre plné, ani neviem, či sa to oplatí vybaľovať... 😀, veď v auguste ideme znovu...

idem do mesta niečo vybavovať, tak zatiaľ, ešte sem prídem...ak malá dovolí... 😀

minkak
1. jún 2009

Ahojte kocky aj ja sa pripajam vseeeetko najlepsie vsetkym detuencom 😵 😵 😵
my sme pobehali cez vikend trosku akcie k MDD,teraz sme prave zagratulkovali malej ani spat nechcela ist,ze sa chce hrat,popridavala som nejake fotecky na ten link co som tu predtym davala ,tak mozte kuk 😉 ako nam bolo faaaaaajn 😵

elri no konecne si sa ukazala!!!!!!to uz nam nerob 😅 ved som uz dumala co je s Tebou 😉 a dakujem ,no veru polka to je srnada,starsne to leti 😵 tesim sa veru na tu stredu 😵

nikola drzkaj sa!!!!!snad uz je aspon malej lepsie 😉

Lucinda tak aj Vy ste si krasne uzili vikendik 😉

z.g.,no drzkam palceky nech len nepoprechladate 😉 snad uz sa vycasi,lebo toto je fakt des 😒
no snad sa natalke dnes pacilo 😵 to je super,ze sa tak tesila 😵
veru ani vybalovat nemusis 😅

pekny dnicek vam prajem aj ked uprskany 😉 pekne si to uzite s detickami 😵

nikola21
2. jún 2009

ahojte ...
nejak onemôžem ráno spať... už od 5. hod straším 😲 .... a vyberám ,čo malej k narodeninám.... od babky, krsnej, od nás... a tak...
no malink áuž aj bola trošku dobre,a včer avečer už jej to zase rerastá do toho hlienového kašla... ja to už se....m 😠 vo štvrtok idem zase k tej doktorke do PN..a asi už tú žiaodsť o tú materskú vypíšeme.....lebo takto s ato nedá.. opäť je cel ýtýžden doma , čo mne osobne síce nevadí ,som rada.... ale kvôli robote, že ani robiť ani nič... 😕

peký dník kočky....
my ideme teraz doobed ado MAXU - do TT, nech sa malinká vyblázni trošku na ihrisku detksom, ked už sme neboli včera nikde ... na obed prdíeme, si pospí, a otom zas eja idem trošku makať do TT...

titkovamiriam
autor
2. jún 2009

ahojte! bola som bez netu a nestiham 😠 ,cez vikend som jahodovala od vymyslu sveta.

z.g.
3. jún 2009

ahojte,
no, slniečko sa ukazuje, hneď sa mi vylepšila nálada...

nikola, dobre robíš s tou materskou, ak je malá stále chorá...neboli ste na alergo-imunológii, teda napoznám celú vašu anabázu...?
natálka tak bývala často chorá, išli sme tam, niečo sa poriešilo, dostávala preparát na imunitu, lebo mala trochu zníženú bunkovú imunitu a myslím, že jej to pomáhalo...a má aj nejaké alergie...takže tie jej kašle boli aj na alergickom podklade...

miriam, už máte jahody?

minkak, ako na ultrazvuku? či vlastne dnes ideš..., tak držím palce...

natálka sa teší do škôlky medzi deti, chodia teraz do skalických hôr na ozdravovací pobyt, majú tam vždy program, dobre im je...

no, veru s tým kufrom, vyberiem len čo teba oprať, čo nebudem potom optrebovať, ináč to tam nechám, aby som nemusela baliť potom... 😎
a musím sa priznať, že sa tam už teraz teším...má to tam niečo do seba, v írsku sa mi až tak nepáčilo, teda aj to bola krásna krajina a tak, alebo asi to bude hlavne tým slniečkom, kúpanie v nádhernom moríčku, pláže...

...a už končím, nejako som toho popísalal veľa...
sledujem tú havíriu lietadla, no hrozné, keď už také relatíven nové lietadlo po prehliadke a od takej spoločnosti havaruje, tak už neviem...

nikola21
3. jún 2009

ahojte

z.g. - chodíme na imuno - alergológiu do PN... a tam vlastne mala všetky diagnózy , najprv nábeh na stmu - bola na inhalátoroch, potom zase velmi znížená imunita a obranyschopnosť organizmu...a vlastne ide oto, že akýkoľvek vírus alebo bacil, ktorý s ak nej dostane s ajej zmení na nejakú hnusobu, a z toho sú tie kašle hnusné alebo to vracanie hlienov... teraz už nevacala cca mesiac - chvalabohu.... ale z mesiaca byť v škôlke necel édva týždne, tak to je podla mna blbosť ju tam nechávať.. veď poto man iracovať nemôžem normálne, a to ma štve najviac.... takto by so maspon dostávala materskú nadalej, a mal ámôže zbehnúť za deťm ina dvor aj každý deň, lebo to máme pár metrov z domu.... a popri tom môžem aspon trošk uniečo privyrobiť ...

z.g.
3. jún 2009

no, s deťmi ešte bude habadej...
tak super, že to je pochytené...

ja idem spať s malou, dnes sme mali budíček o 6.00, včera som išla neskoro spať...

elri
3. jún 2009

ahojte

konecne je vonku slnecno len u nas fuci vetrisko 🙄
Ako spava Matej na velkej posteli, tak zacal skoro vstavat. 🙄 Vsetkych nas zobudi uz pred 6 😨 Je presny, takze ani budik nemusime nastavovat 😝 😀 potom uz doobeda je mrzuty a o pol 11-11 uz spi 😒
Aj ja si niekdedy zvyknem zdriemnut s nim, dobre to padne 😅

Miriam, posli trosku jahoood, poslem ti do IP adresu 😀 😀

z.g. ani sa ti necudujem, ze by si uz isla hned nazad. More a plaz je tam nadherna 😵 A Natalka ako v skolke? Uz vyrozpravala detom zazitky?
S tou havariou lietadla je to strasne 😨

Minka, ako?

Nikola, mas to tazke, ked je mala stale chora ☹ V piatok ma meniny, uz mas pre nu vymysleny darcek? A kedy bude mat 3 rocky?

titkovamiriam
autor
4. jún 2009

😀 😀 priatel doniesol z madarska za 80 centov kilo-no nenazbieraj si!!!!inak aj v zahradkach u nas uz su. 😀 nemam nic moc nove .michal sa nechce ucit milan si este uziva v holandsku 😀 a marecek by chcel svoj pocitac,no nie niaky stary na hranie ale funkcny 😅 .
v nedelu bude mat tri tak dufam nebude z bicykla sklamany 😀

nikola21
4. jún 2009

ahojte..
elri - ahoj... mal áan inie, že yb bola horá,ted auž mesiac nevracia hlieny, takž esuper..akurát zase sopel, kašel.. ale diem si vybavovať tú predĺženú materskú.... tak potom skúsime o rok..
na meniny jej idem dne srobiť taký vláčik z perníkov - pridá mfoto zajtra... a narodky má 23.6. a tak sme jej slúbil iprvý bicyklík.... tak teraz vyberáme všeličo...

titkovamiriam- tiež ste kúpil ibicyklík na narodky??? určite sa poteší, neboj nič .... ja s azase bojím ,a neviem vybrať že aký... lebo naš dieť aje zváštne, nič na hranie ju nebaví... žiadna hračka, an ipisok, no nič.. akurát kpa detí, a vymýšľať , behať, tancovať... alebo pozerať rozprávky ako madagaskar, atď.... takže aj mi je ľúto vyhadzovať peniaze za ten bike.... a to ešte nemám darčeky pre mamu, babku, krsných..... 😠 lebo máme takú dohodu, že oni pvoedia za koľko, a ja pokupujem, čo my chceme a oni zaplatia 😎 .. je to lepšie ak okeby dostávala stále nejaké somarinky nepotrebné...

a rozmýšlala so mže aj korčule, tie pre najmenších, aj so mnašla, krásne.. ale zas eneviem, či to nie je skoro....

minkak
4. jún 2009

Ahojte kocky,nejako Vas nestiham....

u dr.vsetko,vseticko OK 😵 😵 😵 tak som isla odtial cela vytesenaaaa 😵

dnes sme mali s babami od nas stretko tak prikladam fotecky mozte kuk-je to na poslednych stranach-6-7-8 😉

http://www.facebook.com/album.php?aid=2021221&i...

my sa tiez jahodkujeme-mnam-mnam 😵

bike ja vrelo odporucam ,teda urcite nebudu sklamane deturence 🙂 my sme malej kupili na Vianoce a lieta na nom ajaaaajaaaj 😵

no teda Vy mate ine budicky,my vstavame okolo 8:30 😉

z.g. to verim,ze sa uz tesis,aj ja by som sa a tiez mi je jasne,ze tam sa Ti teraz pacilo viac 😎 😎 😎

elri ja uz skoro pravidelne spavam s malou poobede 😅 no a co ved treba,ved kedy ,ked nie teraz no nie? 😅 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre