Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

elise
4. dec 2008

ahojte čítam o kojení my ešte kojíme ale závisláci na gigi nie sme 😉 😀 mne tovyhovuje a malému tiež zatial umelé mlieka odmieta všetky druhy a značky dostupné na sk ale plnotučné kravské očas popije.

minkak
4. dec 2008

babulky,ale ste sa rozbehli 😵 my sme sa kojili do roka,boli by sme sa aj dlhsie,ale Veronika,mala na jazycku taky fliacik a opuchnute dasienka....tak odmietala vsetko...trvalo to 2 tyzdne...dost sme sa natrapili,aby sme do nej dostali tekutiny-chudatenko
tak sa oducila aj od dudky a kojit sme tiez uz nezacali....tak sme uz nemali problem s odstavovanim...
elise tak super,ze sa este kojite 😵

my mame plienocku tiez iba na spanie,poobede je povacsine sucha a v noci ju mala len parkrat suchu....tiez si neviem predstavit ako sa budeme odnaucat..........

titkovamiriam
autor
4. dec 2008

plienka od roka len na noc a vobec to nesilim ,lebo marek spi v kuse aj 11-12 hodin,kojeny bol 18m a chory este nebol 🙂

titkovamiriam
autor
4. dec 2008

od 18m pije plnotucne mlieko 😀 a stou plienkou sa netrapim-zacnem davat na postel igelit ,prestane pit kakao pred spanim a odnauci sa no este mame cas aj do 4r.

z.g.
4. dec 2008

stariša dcéka mala na noc plienku skoro do 4 rokov, a nijako to nie je na nej teraz vidieť 😀 😀 😀

ja ešte trochu kojím adriku, tiež je taký "závislák", má ro skôr na upokojenie, ale dávam jej aj kravksé mlieko, keď je hladná
ale chorá teda býva, vždy to chytí od strašej sestričky

elise
4. dec 2008

my máme ešte plienočky, ale vieme sa aj spýtať (občas) ale na nočníčku lukasko sedí. ved sa budeme zdokonaľovať 😀 zato dudlujeme ked zaspávame dudku aj ked je nervozny, alebo ked ideme autom občas dudka je dobrá. viem že ju téma koľko merajú a vážia dvojročné deti ale všetci vravia že lukasko je strašne vysoký my sme ho odmerali a má 92 cm je to veľa? 😕 😅

elri
4. dec 2008

ahojte,

deti su este stale chore, boli sme u lekarky , tak to vyzera na virozu 😝 Dnes este stale teplotuju, snad zajtra uz bude lepsie 😨

My mame plienku na poobedne spinkanie, na von a na noc. Cez obed zvykne mat suchu aj ked prideme z vonku, ale rano je poriadne tazka 😀
Maleho som kojila do 13 mesiacov, potom sa "odstavil" 😀 sam, aj tak sme dlho vydrzali ...Teraz mlieko velmi nemusi, som rada, ked vypije aspon flasku na noc. 😒 Zato ma pestru stravu...tak mu to mlieko velmi nenutim.

miery ma 95 cm a 12,5 kg, tiez je taky dlhy, ludia mu tipuju 3 roky 😅

bubba
4. dec 2008

vidim ze tu sa veselo dava detom kravske mlieko 🙂 🙂 no mna tu nazvali v jednej teme ze som sedliak a zaostalec,lebo malej davam kravske sice od 10 mesiacov,ale ja som ten typ,ze ja stale radej verim tomu cerstvemu a nie tym zasratym praskom s prepacenim vsetko je teraz len praskove,eckove,farbene a pod...proste ja som taky anti veriaci typ na tieto mlieka,ale zasa pre istotu po vsetkych kampaniach a letakoch a reklamach som davala 7 mesiacov vyhradne UM a to bebu...ked som povedala detksej ze uz davam kravske tak nepovedala nic ani sa nezatvarila nijako sokovane alebo nahnevane a to sa nasa detska dr vie teda poriadne rozcertit ked volaco neviete o svojich detoch.... 😀 😀 opytala sa ma len ako to znasa a ci nema problemy.samozrejme ze v 10 mesiacoch papavala uz syry,jogurty a pod..tak som proste myslela ze asi nebude problem a takisto v rozhodovani u mna bolo aj to ze u nas v rodine ale ani len v dalekeeeeeeeeeeeeej rodine sa nenachadza alergia na kravsku bielkovinu.a okrem otho ak sa tato alergia prejavi,tak sa moze prejavit aj pri susenych mlickach kedze su vyrabane z kravskej bielkoviny 😔 .moja suseda musela davat volake sojove ci ake dake specialne drahe jak svina 😅 cisty bussiness taketo veci by mali byt na predpis a nie liecebne pobyty pre dochodcov 😠

z.g.
4. dec 2008

buba, teraz hrozne propagujú, že UM až do 3 rokov, nie kravské, ja som to riskla, aj keď sú alergie v našej rodine, vraj to nemusí byť alergia len na krvské mlieko
moja detská tiež na to nič nepovedala, alergologička by sa asi nepotešila, tej som sa nepýtala
-je to asi trochu aj vec názoru
neviem, snáď sa nám to nevypomstí
a s tým sušeným mliekom je to presne tak, ako píšeš- samá chémia
tak si vyber

z.g.
4. dec 2008

...a staršej dcérke som dávala nutrilon od 2. mesiaca, kravské až v 3,5 roka, to na mńa detská kukala, že už dávno môže kravské
a aj tak jej zistili alergiu na kravské mlieko na jeden +, nič závažné
keď som sa pýtala v BA alergologičky, či jej mám stále dávať nutrilon, či by nebol lepší hypoalergénny, tak povedala, že ho vymieňa deťom s horšími príznakmi

druhá alergologička mi zas povedala, že nesmie nič, ani syry, jogurty,

sto lekárov-sto názorov

ja jej aspoń mliečne výrobky dávam, to by mala zase nedostatok bielkovín a stopových prvkov, hlavne calcia

z.g.
4. dec 2008

a pozerala som reláciu, kde hovoril jeden odvňborní a výživu o tých éčkach, že vreaj nie sú také škodlivé, ako sa píše, aspoň sa nič nedokázalo v experimentálnych štúdiách

martina236
4. dec 2008

ahojte, aj my sme 2006, september 🙂

z.g., karolinka ma tiez alergiu na BKM. vysledky posledne na mlieko 0,6, ale pokracujeme v diete, nepije nutrilon HA, ved vlastne sa tymto druhom lieka tato alergia ani nelieci, nie? pijeme nutrilon alergy care 2. a ani ziadne mliecne vyrobky nie.

z.g.
4. dec 2008

martina, to je aké to alergy? už strácam prehľad v tých mliekach, voľakedy to bolo tak, že u alergických detí sa dávalo H.A.
ako sa prejavovala u vás alergia?
a ako nahrádzate KM? lebo tá staršia mi nechcela ani sójové ani kukuričné ani nijaké, ona všeobecne nechce papať
/ju prehnalo kravské mlieko a teraz máva soplíky, ale má súčasne aj alergiu na roztoče/
mladšia v pohode aspoň zatiaľ

martina236
4. dec 2008

to je byvaly nutrilon pepti a je pre deticky s alergiou na BKM. je hydrolizovany.
co sa tyka prejavov, v 3. mesiaci to zacalo riedkymi stolicami s primesou krvi a hlienu. v desiatom mesiaci sme opat presli na klasicky nutrilon, lebo klinicke priznaky sa upravili. do toho casu ale krv negativna. az v nejakom 16-17 mesiaci sa objavil ekzem okolo ust a nie anie ho zahnat, urobili vysetrenia krvi a pozitivna BKM.
nahradou krav ml je vlastne nutrilon alergy care, plus ziskavame vapnik a bielkoviny zo strukovin, masa a pod. robili kontrolne vysetrenia, co sa tyka vapnika atak, vsetko OK.

netusim, ci davnejsie ten pepti nebol, ci len HA, ale tam je zlozka mlieka ako v klasickom nutrilone, tak neviem.

martina236
4. dec 2008

aj na soju mala vysledky take na hrane, dala som jej sojovy jogurt, vyhadzala sa.

mirrinka
4. dec 2008

ahojte...tak ked ste už začali túto tému - tak sa pridám....mojej Lianke asi pred mesiacom zistili intoleranciu na kravské mlieko - je to niečo menej ako alergia,ale aj tak jej ho neodporúčajú.mali sme ho nahradiť sójovým,no to zo začiatku,že bléééé....absolútne ho odmietala....tak namiesto mlieka sme teraz len na čajíkoch...ale aspoň že môže mliečne výrobky ako jogurty a syryb,lebo tam je to mlieko už vraj upravené.... a čo sa týka tých éčiek,tak budte si isté,že škodlivejšie sú potraviny bez nich ako s nimi...mám to od inžinierky chémie,ktorá sa tým dosť dlhú dobu zaoberala a aj to študovala....
zo začiatku som si nevedela predstaviť,aké to bude bez mlieka,lebo malá dá sa povedať do nedávna "žila iba z neho",ale v pohode sme to zvládli...síce s menšími problémami,ale už to máme za sebou,a mliečko si už nepýta..neviem čím je to spôsobené,ale švagriná dávala svojej malej kravské mlieko od troch mesiacov a nič sa jej nestalo,moja ho začala piť skoro ako dvojročná a hned takéto výsledky.... 😒

bubba
4. dec 2008

mirrinka to je podla mna bud,alebo.ak to dieta tu alergiu ma mat,tak mu nepomoze ked bude pit UM do 3 rokov,ked potom sa tak ci onak alergia prejavi 😅 😅 tak ja uz neviem.a jedna moja znama zacala davat KM uz v 4 mesiacoch a tiez zatial v pohode..mne sice detska dr.povedala,ze tato alergia nie je ziskana,cize uz ked s aneprejavila tak sa neprejavi,ale kamoskin syn to dostal vo veku 7 rokov alebo sa tu unho len nejako spustilo ja neviem ja sa v tom nevyznam,ale teraz proste neviem comu mam verit,pretoze nasa detska je byvala primarka dd.oddenenia a ja jej na 99 percent zozerem vsetko co mi povie,ale zasa na druhej strane tento pripad ma zmiatol 😅 😅

jacka
4. dec 2008

Baby ja tiež poznám jednu čo dávala kravske mlieko od 3,mes.My sme začali len asi od roka a pol.Dovtedy vobec nechcel a ani nemal potrebu pit niečo také.AJ teraz mal také obdobie že za den vypil aj 4.poháre kakaa a teraz nechce mliečko ani vidiet.ALe my máme tu vyhodu,že bereme domáce od susedky a to sa s tým v obchode neda porovat.To je samá voda.

Bubba možno len tá alergia spinkala a zrazu sa zobudila 🙂 🙂

wladka
4. dec 2008

cafte, vidim ze o mliecku pisete.. 😉 ja som kojila 18mes., presli sme na francuzke mliecko, lebo ked sme okostovali nutrilon, to bolo brrrrrrrrrrrr 😝 ..francuzke sa dalo pit, 😀 skusala som..a od 2 rokov sme na plnotucnom kravskom 😉 ..

inak, poznam aj ja mamu, co piatemu dietatu, su zo socialne slabsej rodiny, davala malemu od COOP jednota mliecko uz od tyzdna 😲 .. a to male, je veru zdraveeee 😀 ..akurat take bojazlive.. 🙂

martinka, ahoj 😉 🙂 ..

martina236
4. dec 2008

caaaw, wladi 🙂 . mate sa?

martina236
4. dec 2008

este ta hadam do vianoc pridem mrknut, resp ti mrknes mna 😀 , zvem sa
si predstav ze som na resekciu nebola, doktorko PN 😠 . som uz taka pripravena psychicky bola, esteze som rano cinkla a netrepkali sme sa zbytocne.

wladka
4. dec 2008

martinka, to vazne 😝 .. jaja, a kedy najblizsie??.. do vianoc dojdi, dame pokec, kafe a kludne aj malinku dones.. 😉

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

AHOJTE!inak za kravske mlieko aj mne nadavali tie ,,zodpovednejsie,,mamy 🙂 akokeby sa to umele vyrabalo z niecoho ineho 😀 a ja mam tiez kamosky co sa s ,,kojenim ,,nesrali do 6m davali nutrac a potom sup na kravske.to je podla mna skoro ale tym detom nic nieje a naopak mam kamosku co umele davala do 3 a mala je alergicky snad aj samam na seba ☹ .
dnes mam v praci frmol dufam ze vas este kuknem ak nie tak kraaasneho mikulasa detickam 😀 😀

martina236
5. dec 2008

bre ranko...
tak ja som vyhradne za UM. ale je to vec nazoru a osobneho presvedcenia. takze je na matke... a kazda, chce pre dieta to najlepsie. ono zase tie vyskumy, statistiky a pod o niecom hovoria a predsa len veda o nieco pokrocila. isteze aj v UM mlieku je zlozka BKM a aj daleko inych podstatnych latok, kt sa dietatu v kravskom nedostanu. kravske je plnotucne, straaaasne bohate na tuky. zatazuje to detsky organizmus, od traviaceho traktu, kde enzymy este daleko tak "nepracuju" ako u dospeleho cloveka az po oblicky. ale tot len moj laicky nazor. nie su tu za mudru ani odbornika, len moje skromne info.

juj wladka, no to by bolo super, ak by sme mohli obe. aspon by sa malinke spoznali

mirrinka
5. dec 2008

pekného mikuláša všetkým 🙂

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

mertina suhlasim no ja mam na um tazke srdce -mam brata o 10 rokov mladsieho a bol priotraveny sunarom,tak som svoje deti kojila jak diva a potom hned presla na kravske 🙂

bubba
5. dec 2008

tit cooooooooooooo?a to ako prosimta??? 😅

michalag
5. dec 2008

Ahojte 🙂 ,
tak my sme zacali davat kravske az po 1 roku ale ciste mi nevypije, vypije bud len kakao, alebo spravenu krupicu. Vam deti vypiju aj ciste?
Mimochodom krasneho Mikulasa 🙂
Inak kedy davate detom do cizmiciek?

titkovamiriam
autor
5. dec 2008

bubba bol v nom strojovy olej!! a bracho ma nasledky do dnes-alergik na vela veci,v 12 fuc zlcnik a od 14 diabetik ☹ 😠

marek pije ciste ako aj chalani a studene z chladnicky ,len obcas teple kakao
mikulas dnes vecer!!!! 😀

mirrinka
5. dec 2008

moja predtým tiež vypila aj čisté,kým sme ešte nevedeli,že ho nemôže piť vôbec...a tiež mala radšej chladnejšie ako teplé... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre