Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

elri
25. mar 2009

Minka, nemame nic nove, teda okrem Mateja, ten ma na cele poriadnu hrcu 😖 Behal ako splaseny zajac a posmykol sa a narazil celom do obyvackovej steny. 😝
Zabudla som pochvalit tvoju princeznicku. 😵 Podarena je v tej velkej posteli. Taka je drobnucka, ze ju v nej poriadne na jednej foto ani nevidiet. A zvykla si uz spinkat vo velkej posteli?
Ozaj, co je to pecatenie zubkov? Preco sa to vlatne robi? Nechce sa mi googlit, pockam si na vysvetlenie 😅 😀

z.g.
25. mar 2009

pečatenie by malo predísť alebo aspoň oddialiť vznik zubného kazu a týmpádom následným komplikáciám, bolesti atď...
svokra zub neobrusuje, priamo naň dá takú hmotu, potom vytvrdzuje lampičkou, ktorá sa dáva pri bielej plombe, niektorí tzub najprv obrusujú, ale to je už podľa mňa zásah do zuba,
chcela pečatiť malým aj mliečne zuby /napr. natálka má vysokú kazivosť zubov/, neviem, či sa to bežne robí, musím sa jej spýtať...
pri jednom sedení max. 2 zuby, aby to dieťa vydržalo, jeden zub cca 5-10 min?
je dobré dať to hneď, ako sa prerežú trvalé zúbky- teda aspoň podľa mńa..
no napr. adrika- tá menšia- si nechcela ani dať pozrieť zúbky, tak až bude trochu väčšia a bude spolupracovať, tak jej chcem dať zapečatiť aj mliečne...
...lebo natálka mala dosť problémov sú zúbkami, aj ju boleli, museli sme často chodiť "na opravu", až babku raz pokúsala 😀 😀 😝
niektorí na to pečatenie nemajú moc dobrý názor, ale keby mali zažívať tie problémy so zúbkami s mojou natálkou, tak by možno zmenili názor... 😀 😝

bola tu aj diskusia o tom, teda nečítala som ju..., tak poštudujte, ak chcete, skúsim nájsť link,
cenu za pečatenie neviem, je to rôzne- ale bolo to, myslím, tiež v tej diskusii,

svokra má amb. v BA

tieto info berte plus mínus s rezervou, nie je to môj odbor, sú to len také moje útržkovité info... 😀 😝 hlavne od svorky, pardon svokry 😀 😀 😀 / dobrý preklep, ten som nechala 😀/

z.g.
25. mar 2009

tak robí sa to aj na mliečne zúbky
tu sú dobré info...
http://www.vasazubarka.sk/index.php?html=TemaPe...

z.g.
25. mar 2009

aj tu je niečo o tom pečatení a detajlnejší postup
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=604

minkak
26. mar 2009

ajojky 🙂

z.g. velmi pekne dakujem za taku vycerpavajucu odpoved,dakujem,ze si si nasla cas-tak uz je uplne jasne-uz som sa rozhodla 😉
lebo ja ani MM zuby teda nic moc,ved viete.....ako tu vypisujem.....este je sice sanca,ze by mala zubky aj po mojom ockovi,ale na to spoliehat nebudem-ten ma krasne ,zdrave zuby 😉
dakujeeeeeeeem moc,moc aj za tie linky 😉 som si hned popozerala aj ine veci 😉
nasla som aj tu tú temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

preklep je super-som sa zasmiala 😅
a este som zvedava,ked si to uz nacrtla ... a aky je teda Tvoj odbor?

elri, juuuuj tak to mi je luto,ze ma Matko hrcu,fukame ho na dialku 😵

no dakujeme,na postel si hned zvykla,cela je stastna az sa tam tak vaaaaala,jasi ,skace,blazni... 😅
no podarena je 😵
zatial klop-klop sme stale bez padu 😉 pekne si tam buvka,ziadne vrtenie ako bolo v postielke,ze bola kazdu chvilu inde.....som rada,ze sme tu postel uz kupili 🙂
asi bude fakt velka,nam sa to az tak nezda,lebo aj sused tak vtipne poznamenal,ze sme jej este skoro kupili taku sroku postel 😀 😀 😀
no ,ale tak neviem ved je to standart 90-tka 😉

z.g. este raz velkeeee Ď!!!! 😵

titkovamiriam
autor
26. mar 2009

DOBRE RANKO!tak ja som zubky pecatit nedavala ani jednemu dietatu a to mal michal mliecnu stolicku este v lani a aj prvy raz ho plombovali.obaja starsi si presli strojcekmi,hoci nemali ani cumal ani palec 😠 ,no uz teraz maju krasne zuby a michal ich ma normalne na reklamu 😀 😀

marecek ma drobne piele perlicky,u zubarky sme boli 2 krat tusim ich florizovala ci co-marek sa nebal,ved nic ho nebolelo a este dostal aj kefku a pastu.

inak ani ja niak nemam problemi so zubami,chodim na preventivky,zuby mudrosti som si dala von hned ako visli,takze okrem kamena ma nic netrapi-tuk-tuk

z.g.
26. mar 2009

tak super, že máte dobré zuby...

elri
26. mar 2009

ahojte,

z.g. Veru, aj ja som zvedava aky je tvoj odbor 😉 😀
....tak s tym preklepom si pobavila aj mna 😀 stane sa, ze sa obcas vymenia pismenka a je z toho sranda 😀
Mne to pecatenie zubkov nic nehovorilo, tiez mame klop-klop zdrave zubky. Takisto moja aj manzelova rodina.
Mne ako narastli zuby mudrosti, tak sa mi dost zuby pokrivili, pretoze mam male usta 😅 😀 ale uz rok a pol mam zubny strojcek a zuby sa narovnali 😵 Tak sa tesim, ze uz aj tie moje budu ako na reklamu 😀

Minka, my tiez uz uvazujeme nad kupov postele pre maleho. Urcite si na nu zvykne, len neviem, ci si zvyknem ja 😅 Teraz sa narodil a uz je taky velky
...a ta Veronikina postel urcite nie je dvojpostel 😀 to len na tej jednej fotke my v nej Veronika pripadala taka drobnucka. 🙂

z.g.
27. mar 2009

vám sa ešte deti budia?
adrianka ešte áno, pýta mliečko, niekedy aj dvakrát resp. čaj, a mlieko musí mať teplé, takže ho chodím ešte aj ohrievať, predtým vypila aj vlažné, opica... 😝
...takže ani spanie v detskej ešte u nás neprichádza do úvahy, natálka sa bojí tmy a adrika to od nej "chytá" 😝 😀
majú v detskej poschodovú posteľ, dole je dvojlôžko, ale je to hlavne pre návštevu a na hranie- zatiaľ..
keď bol manžel doma, tak niekedy tam spí natálka, ale naposledy sme spali všetci natlačení v spálni a uprostred noci, keď už sa na mňa obideve enromne lepili, tak som išla do detskej s adrikou

no ja mám zaplombovaný skoro každý zub a natálka to zdedila po mne,
manžel má tiež dobrý chrup, tak som zvedavá, ako adrika...

elri
27. mar 2009

z.g. moj maly sa tiez este budi. Prejde tyzden a nezobudi sa ani raz a potom pridu noci, kedy sa zobudi aj dvakrat a pyta si pit. Ked nechcem aby zobudill revom cely panelak, tak mu to pitie dam, ale na druhy den mu vysvetlujem, ze v noci sa nepije... 😀 Tak potom mam zase par dni pokoj 😉

elri
30. mar 2009

😲 😲 tu nikto od stvrtku ☹

titkovamiriam
autor
30. mar 2009

ahojte!!! 😀 sobota bola krasna slnecna,bola som z marekom pri jazere a na strelnici.v nedelu zasa cely den doma,lebo lialo tak sme citali knizky a skladali lego 😀

z.g.
30. mar 2009

to vstávanie ma niekedy dosť unavuje, ale je to podstatne lepšie, než to bolo do 2 rokov... klop-klop,
teraz majú obidve obdobie, že ráno skoro vstávajú, raz jedna, potom druhá...

my sme mali na návšteve svokru v sobotu, potom sme išli k našim, včera na MY na oslavu neter- mala meniny, nedávno sme sa vrátili domov, prší tu v kuse od včera- fuj, už mám kufre prichystané a pomaly tam dávam veci, ešte si idem vybavovovť kaderníčkiu, nechty...atď, dokúpiť niečo...
...tak v skratke o mne... 😅

z.g.
30. mar 2009

ahoj, miriam, písali sme skoro naraz...
škoda, že to počasie nevydržalo..

elri
3. apr 2009

ahoj z.g. neviem kedy cestujes, ale ak by si este nakukla, tak zi zelam stastnu cestu 🙂 Ak sa ti bude dat napis ako sa vam dari v dalekom svete

titkovamiriam
autor
3. apr 2009

ahojte!uz dnes vam prajem krasne sviatky lebo do 20 mam dovolenku!!!

z.g.
3. apr 2009

...aj tebe krásne sviatky

minkak
3. apr 2009

Ahojte kocky 🙂
ja som sa dlhsie neukazala,robili sme balkon-celo presklenny-tak sme tu mali blazinec,este som si pritom navymyslala blbostky,taky hacik a toto navrata a toto.....ked uz tak uz....
tak spratavania az -az 😅
ale uz to mame krasnucke,podla mojich predstav-tak som spokojna 😵

elri,chapem,chapem ako to myslis s tou postelou 😉 nebojkaj zvyknete si 😉
z.g. sa nam vyhla odpovedi 😉

z.g. tak uz sa chystate v plnom prude akedy teda idete?my sa obcas zobudime ,ale to len prebehne k nam a spi 😵az sa tak zlaknem ,len pocujem suchot,tak ju k nam vzdy ulozim,idem pozriet ci si zasvietila,lebo niekedy ide aj po tme 😅zoberiem nocnicek cajik,podusku milovanu a macikov a spime

miriam aj Tebe krasne sviatky,tak si pekne oddychni 😉 teda Ty mas zase dovolenky-waaaaau 🙂

Ako si uzivate slniecka?My uz sme take spokojne 😵 uz sme boli aj vonku 1x na bicykliku 😵 islo nam to supeeeer,mala slapala ako o zivot 😅

Prajem Vam krasny vikendik 🙂

z.g.
3. apr 2009

minkak, nie je lepšie mať otvorený balkón? teda aspoň po bokoch by som to možno dalal ohradiť- kvôli súkormiu... aké to má výhody, keď je celý presklený?...

teraz neviem presne, akej odpovedi som sa vyhla...neúmyselne, ja to tu teraz čítam len tak jedným okom...že kedy ideme?... tak v utorok večer
internet tam budeme mať, tak sa ozvem...
teraz furt čosi balím, periem, vybavujem, už ma to nebaví..., to sa nezdá, ale je toho veľa...ako keby sme išli na rok... 😝 😝 😝 😝 😝

krásne počasíčko, malé lietali len po vonku,
natálka sa naučila bicyklovať, síce trochu neskôr než niektorí rovesníci, ale samam a mala z toho veľkú radosť, predým ju nebolo možné nahovoriť na to...

tak aj vám krásny víkend...

minkak
4. apr 2009

dobre krasne slnecne ranko Vam prajem 🙂

z.g. robili sme okna,teda tu stenu mame celo preslennu,nie nad zabradlim 😉 asi som to zle napisala,dam fotecky 😉

no ja som sa v tej mojej dakovacke k tym zubkov pytala,aky mas teda odbor,ked si tam spomenula,ze to nieje Tvoj odbor....a potom aj Elri napisala,ze aj ona je zvedava...

ooo,tak to je super,ze tam budes mat net 😉
takze v utorok,no teda tak to uz ozaj za chvilocku 😉
Natalke teda gratulko,ked uz sa bicyklikuje 🙂
Krasny vikendik 😵

z.g.
4. apr 2009

miniak, tak daj fotky...

robila som kožné, ale po materskej ešte neviem kam nastúpim a aký odbor budem robiť...,rada by som v tom pokračovala, ale uvidím podľa situácie...

dnes som odskočila domov, periem ešte, balím, v detskej som trochu robila poriadok, ešte idem vysávať, utrieť prach...

minkak
4. apr 2009

tak uz som pridala tie fotecky,tak mozte kuk 😉
z.g. tak uz mame jasno 😉 tak na koznom a neuvazujes o sukromnej ambulancii?

elri
5. apr 2009

Minka, vsetko najlepsie k dnesnym meninam ti zelam. 🙂

elri
5. apr 2009

ideme teraz von, neskor popozeram fotky a aj nieco napisem. Peknu nedelu vam zelam 😵

minkak
5. apr 2009

Jeeeeeej Elri dakujem velmi pekne,si zlata,ze si si zmyslela,mooooc dakujem,strasne si ma prekvapila,ako vies ,ze som Miroslava?
Aj Vam peknu nedelu 😵

michaela2410
5. apr 2009

citam, ze tu mate celkom peknu diskusiu 🙂 hladala som deti narodene v aprili2006 a nic, az dnes som nadabila na tuto temu, tak ak vam nevadi, mozem sa sem sem-tam vtrepat? Nechodim casto, ked som v robote, ale teraz som uz dlho doma, tak bludim. 😉

michaela2410
5. apr 2009

aj by som sa mala predstavit? Ved nejake to info ste nasli na mojom pase 😉
Inak, oboch chlapov mam aprilovych - baranov, este aj muza, takze to tu mam vesele 😅

elri
6. apr 2009

Vitaj Michaela, jasne, ze nam nevadi, ak sa ku nam pridas. 🙂 Teda april budete mat v znameni oslav 😀

elri
6. apr 2009

Miriam, tak si uzi tie dva tyzdne dovolenky 🙂

Minka, vsak zo stranky Lovela, kde som za vas hlasovala viem tvoje meno 😀 😀 A ako ste dopadli?
Citam, ze aj Veronika spava s takou vybavou ako Matejko. Vankusik, maciky, caj, len maly spava este s dvomi autami 😀 Nechapem ako sa zmesti s tym vsetkym do postielky 😝
Pozrela som fotky, velmi pekne ste si to urobili. Vzdy sa mi to pacilo, ked je stena cela presklenna, a je v izbe viac svetla. Tak si mala vela roboty, kym si to vsetko dala do poriadku. Ale este raz musim napisat, ze je to veeelmi pekne 😵

z.g. tak uz balis, a asi sa uz dostavila aj cestovna horucka. Super, ze sa Natalka naucila bicyklovat. Ono to musi prist same, netreba ich nutit. Aj moja Gabika je taka. Tiez sa naucila bicyklovat v 6 rokoch. Teraz mame zase problem s plavanim. Vobec nema zaujem naucit sa, mozeme sa snazit ako len chceme. Tak som to nechala tak, ved teraz ide na plavecky vycvik, tak snad sa nauci 🙂 Inak ma vodu velmi rada.

Aj my sme prevazne vonku, konecne je teplo. Vcera bolo az horuco 😲 Ked si predstavim, ze este pred tyzdnom nasnezilo, tak je to strasny teplotny rozdiel.

Pekny dnik vam zelam.

minkak
6. apr 2009

michaela vitaj medzi nami 🙂

elri-aaaaha 😀 aj ma to potom napadlo,ze asi odtial 😉 no nedostali sme sa dalej,aj som tam ku koncu trosku viac strasila a cim viac som tam bola,tym viac som klesala 😅 .......no co budem pisat......mozno keby som sa tam neukazovala aj by som sa niekde dostala 😀 aaaaaaale nevadi,bola to len hra 😉
No veru veronika ma riadnu vybavu,neboj aj my mame niekedy pri sebe aj auticka,len sa jej to snazime vyhovorit,predsa len to nieje take makke ako macovia....
Dakujem,no veru roboty bolo ajajaaaaj,vsade prach.......uffff 😖 a mas prvadu s tym pocasim 😉 my v ten den ako sme to robili vo stvrtok26-ho-tak snezilo a cela stena dole,vsetko otvorene......no radost 😅 no kto to mohol vediet 😅 a tyzden na to je teeeeeeeplo,co tyzden par dni 😉

Drzim palceky,nech sa Gabika do leta nauci,ale presne tak setko ma svoj cas 😉
Aj ja Vam prajem pekny start do noveho tyzdna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre