Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

hasleerka
12. jún 2009

ahojte, tiež sa k vám pridám 🙂 ... mám doma ja školáčku aj budúcu škôlkárku 🙂

z.g.
14. jún 2009

ahojte, ja som vás tu čítala, ale nestihla som napísať...tak smo teraz stratila niť... 😒

hasleerka, vitaj, aj ja mám budúcu školáčku a škôlkárku /do MŠ ideme od decembra/
vy idete do škôlky už od septembra?, staršia dcérka sa teší do školy?, už aj nakupujete pomôcky?
ja začnem už budúci týždeň kupovať, lebo pôjdeme na polku prázdnin do zahraničia za manželom,
v júli pôjde natálka k babke do BA, budeme chodiť k našim...dúfam, že počasie bude pekné...

hasleerka
14. jún 2009

z.g. ahoj, ja už mám školáčku, ale cez prázdniny nás čaká opäť nakupovanie, lebo môj likvidátor všetko poničil ... ale našťastie taška je OK ... Miška ide do škôlky už od sept. , lebo neskôr ju už nechceli zobrať, vraj kvôli príspevku od štátu

a tašku už máte, baby tu hodne radili o taškách, ja osobne by som tú moju neodporučila 😒

titkovamiriam
autor
15. jún 2009

😀 ahojte.milan si bude robit maturu,teraz sa len vyucil-bol lenivy sa ucit tak mu to dlhsie trva 😀 😀 cez vikend sme boli na otvoreni leta v bratislave a v nedelu na zeleznici pozriet stare masinky. 😀
skolku cakame do 1 septembra tak cele leto adrenalin ci bude alebo nebude ,vo stvrtok ideme s marekom na preventivku mame doniest aj moc tak dam vediet ake ma miery. 🙂

z.g.
16. jún 2009

kooonečne, že to funguje...ale aspoň som včera nesedela toľko pri počítači 😀 😀 😀

haslerkaa, akú máte tašku?
ja som kupovala tašku v lete min. rok v TESCU s 50%-nou zľavou,
aj ju už máme vyskúšanú, dcérka chodila chvíľu do školy v írsku /tam chodia od 4 rokov/ a vcelku sa dá, len je zvytočne hlboká tá taška, a keď sa nalží, tak bude aj pekne ťažká, ale veď ju budem vodiť do školy---
...akurát ju musím nejako vyčistiť...je tam síce, že neprať...ale asi to osprchujem...

miriam, sím, kde v BA je dobrý výber perčníkov a dosiek na zošity? asi niekedy skočíme k svokre do BA...u nás v TESCU nič moc, ešte sa pozriem v SE...
musím to už pomaly dávať dohromady, lebo sa vrátime v lete domov 30.8...

mne zase zobrali adrinku do MŠ až od 3 rokov, už sa aj nudím doma...ale veď ešte budem nadávať...zase od septembra by som aj tak nenastúpila do roboty, lebo to začne akurát natálka školu, tak nech mám na ňu čas...

pekné počasie je zase dnes..., konečne...

lucinda7
16. jún 2009

ahojte....
Mirka,my sme boli na vláčikoch na Rendezi v sobotu 😝
a cez víkend sme tu mali Letecké dni tak celú nedelu sme strávili na letisku 😵

my ideme tiež na preventívku budúci týžden....mali sme ísť minulý štvrtok ale sa mi zdal nejaký zasoplený tak som ho preobjednala 😝

školák....tak náš má 2 tašky školské na streidačku-jednu origoš takú pevnú vystuženú MARVEl so Spidermanom a druhú TOPGAl....S OBOMA SME SPOKOJNí....len chudáci aké ich majú furt napratané 😠

minkak
17. jún 2009

ahojte kocky 😉
nikola,z.g. ved nebojte ja to este isto dobehnem 😀 ved pri malej som pribrala17kg a potom este aj pri kojeni 😒
ale uz mam dalsie kilecko naviac 😅 takze ide to 😀 ja to este dobehnem 😀
elri no veru je,ale tak co uz....a co tie co maju trojcata.... 😖 no je to tak.... 😖 co uz....
presne tak hlavne ze je vsetko OK 😉
trosku sme marodovali,tak tu boli place.....uz je ale lepsie uz len sopliky a sme fit 😉 hlavne ,ze celu zimu nam nic nebolo.....

hasleerka vitaj medzi nami 🙂

titkovamiriam
autor
17. jún 2009

ahoooj! tak milan je vyuceny odod dnes a zajtra idem s marekom na trojrocnu prehliadku.

hasleerka
17. jún 2009

z.g. je dobbre že budeš doma, ked pôjde Natálka do školy ... ja som ju ráno vyprevadila, odniesla tú ťažkú tašku a poobede zas išla pre nu, lebo chcela chodiť do družiny a robili sme potom spolu úlohy ... tašku máme disney - tri pincezné, ale nie som spokojná ... predávali ich aj na MMB

titkova, ja reku že tvoj chlap sa učí, až potom kukám v pase, že ty už máš takého synátora ... tak ste aj oslavovali?

minkak, dík za vítanie

z.g.
18. jún 2009

ajote, ja som tu len na skok, idem niečo poupratovať a dospať noc...od víkendu sa furt budíme pre sople...

...my kiahňujeme od utorka, staršia dostala...

...adrianka zase soplí o 106, mrzutá je, teraz zaspala, v noci bola hore...tak si to "užívam"...

hasleerka
18. jún 2009

z.g. už budeme mať aspoň po nich a mať pokoj ... leto si budete potom užívať

grevab
18. jún 2009

ahojte,

zajtra Matej končí plavecký kurz 🙂
som zvedavá, ako budú mať záverečné "preskúšanie", keď doteraz plávali maximálne 5-6 metrov 🙂

MAtej končí 1.ročník - vlani som s ním prešla celé mesto, aby si vybral aktovku a peračník. Žiadna taška sa mu nepáčila, peračník iba jeden jediný - ten najdrahší, bol prázdny a stál cez 300,-Sk.
A jeden zo zipsov sa mu na ňom pokazil dosť rýchlo.
Aktovku si nakoniec vybral na sídlisku takú s detským motívom. A dokonca lacnú - 750,-Sk.
Vydržala celý rok a musí aj ďalší 😀
Ale nemá žiadne vrecúška na fľašu a desiatu, občas si to niesol v ruke..

A kiahne - jájájáj, tie sme si pretrpeli pred 2 rokmi.
Bola som s oboma deťmi v infikovanom prostredí - Evka mala vtedy 6m a bola plne kojená. Matej ochorel a Evka nie - moje mliečko ju uchránilo. Lenže potom sme to mali doma a na to už bolo mliečko slabé - chytila to 2t po Matejovi, chúďatko-bábätko, bola strašne vysypaná, hlava samý pupiak, tvár, vlasová časť, telo nebolo až také strašné, mala to aj na chodidlách, v ústach, v ušiach, medzi nohami..... ☹
Obaja majú jazvy po tvári...
No, ale keď nie je nič horšie, tak nevadí. 🙂

titkovamiriam
autor
19. jún 2009

ahojte marek 98cm-15kg,moč isla do labaku,no dufam ze bude vsetko ok 😀 .

zajtra doma robime mega grilovacku-oslavime vsetko mozne s nasimi kamartmi-mareka,milana aj priatelove maniny.milan inak este stale sem tam oslavuje 18 😀 😀 -od aprila 😅

z.g.
19. jún 2009

haslerka, tak veru, dobre, že to budeme mať z krku a do prázdnin...
...aj také kiahne vedia potrápiť...hlavne, aby komplikácie neboli...

natálka sa v noci škrabala, už jej to zasychá...

adrika sa mi zdá lepšia, aj v noci sme dobre spali...

videla som pekné peračníky a dosky na MMB, ale ešte počkám, ešte dostanú šk. potreby, zatiaľ nakúpim to ostatné...zošity, farby...

hasleerka
19. jún 2009

z.g. máte kupovať zošity?.. my sme dávali pri zápise 300,-sk a všetko pokúpili ... a od mesta budete niečo dostávať ... naši dostali tričko, peračník-no ale hrozný (možno niekto v zlej situácii sa potešil aj takému), pastelky, farebné papiere, temperky, nožničky, pravítko, gumu a viac ma nenapadá ... a zoznam od triednej čo treba nakúpiť ... my sme mali peračník kúpený

titkovamiriam
autor
19. jún 2009

u nas tiez skola kupuje zosity aj s logom obce 😀 az do 9 tr.

z.g.
19. jún 2009

ja som zostala v pomykove, išla som pozrieť zoznam...
...áno, zošity si máme kúpiť, aj ostatné pomôcky...pero, ceruzku, farbičky, štetce, výkresy, farebné papiere, farby, atď, atď...neplatili sme zatiaľ nič...
dostaneme v septmebri akurát zošity s predtlačou /neviem, aké to sú/ a pracovné zošity, to sa bude platiť potom...

v írsku deti nepotrebovali nič, všetko mali v škole, nosili sme akurát zošit s domácimi úlohami a peračník...títo malí ani úbor na telesnú, akurát prezúvky...

miriam, kde majú v BA pekné peračníky a dosky na zošity?

z.g.
19. jún 2009

...a ako s krúžkami, na koľko vám deti chodia resp. budú chodiť? a ako to máte s vodením na krúžky?

grevab
19. jún 2009

aj my sme museli všetko kúpiť, mesto nič nedalo.
Veeeeľa zošitov (ale nám aj ostalo dosť prázdnych, nepoužitých) a kopu vecí na výtvarnú (ani to všetko nepotrebovali), na telesnú..
Na predtlačené zošity a pracovné zošity sme sa skladali až v septembri, to zabezpečila škola.

Krúžky pre deti zaujímajú aj mňa - náš Maťko chodil ešte v škôlke - som ho vodila na výtvarnú.
Ale keď nastúpil do školy - pre prvákov žiadne krúžky na škole nie sú a asi ani pre druhákov.
A keď teraz pôjdem do práce - a manžel je tiež v robote do večera - vôbec si neviem predstaviť niekam ho vodiť...

titkovamiriam
autor
19. jún 2009

to nam nedali ale mali sme lepsiu ponuku ked to takto objenava cela skola.

pekne veci do skoly maju snad vsade od tecsa,hypernovy,carefuru...a pod.chalani su uz velky tak uz chcu len obycajne veci a ruksaky kupujem tak raz za tri roky-vlani som nakupila super ruksaky v metre zanckove a mali aj peracnik.inak skoro vsetko nakupujem v metre-ma super ceny akcie aj vyber .

na kruzky chodili deti sami-michal ked bol mansi mal stolny tenis,hadzanu na skole a milan sa naucil na judo chodit do bratislavy.nic im ine nezostavalo bola som na nich sama mala som obdobie ze som chodila z roboty do roboty 😅 😲 .

inak cca pred dvoma rokmi jedna firma mala ponuku nakupenia vsetkych veci len ich bolo treba zaskrtnut v objednavke a vsetko doniesli do skoly a michal aj vyral niake cd od nich,no to bolo len jeden raz

grevab
19. jún 2009

Mirka, ty si naša studnica skúseností - rada si vypočujem, ako si riešila výchovu a pod. Ty so svojimi veľkými chlapcami - a vezmem si z toho, čo sa mi bude hodiť 🙂
Koľko mali rokov, keď si ich nechala slobodne chodiť po Bratislave? Autobusom a pomedzi autá, ja mám z toho hrôzu. Možno, že to príde samé, teraz by som syna samého nepustila..

titkovamiriam
autor
19. jún 2009

ffiiiiiha-fakt?!milan mal osem ked sam cestoval u nas nastupil a centrum mal hned od zastavky-prechadzal len jednu krizovatku,nemusel cestovat uz bratislavskou dopravou.chodil tak 4 roky potom ho to uz nebavilo zacal s fotbalom.
inak ja som s deckami chodila do blavy kazdy vikedn tak ju poznaju-sama som bratislavcanka-na dedine som ,,len,,13 rokov 😀 .ja som mala strach ked sa aj bicyklovali na ceste uz ked mali tych 6-7 a chodili po kamosoch,potom ked chodili do nakupnych centier -to tak od12-14 rokov a milan teraz chodi aj na par tyzdnov do zahranicia a bojim sa no zvykla som si.ved musia spoznavat zivot. 😀 a nemozu byt len pri mne.

grevab
19. jún 2009

Veru tak, deti potrebujú slobodu. Primeranú k veku.
Tiež sa budem musieť naučiť nebáť sa o nich, keď nie som s nimi 🙂

z.g.
20. jún 2009

ahojte...
ja by som sa ešte bála nechávať natálku samú chodiť na krúžky aj do školy...ja som už taká... ale ešte má len 6 rokov...ale neskôr to tak budeme tiež praktizovať, alebo sa dohodne ešte s nejakými rodičmi...ja som ju nahlásila od sept. na výtvarnú, hudobnú, budeme pokračovať v angličtine, takže 4x do týždňa krúžky...no...asi to potom vyselektujeme...
...ani na bicykel ju samú ešte nepúšťam, lebo u našich sú neprehľadné cesty a ešte je trochu pobláznená...tak len pred domom...ale určitú slobodu treba, to súhlasím...ale až trochu vyrastie...ja som sama chodila na hudobnú od 1.triedy... ale dnes je taká premávka a tak jazdia na autách ako blázni...

kiahne už zasychajú, ale má toho veľa na tvári, viečkach, perách, v puse, tak vyzerá, chú´da...
...tak sa teším, ako to zase dostane adrianka...
😝

cez víkend zostávame zavraté doma, zajtra príde svokra s tetou...

z.g.
20. jún 2009

ozaj, miriam, aké to je mať takých veľkých synov? ako prebiehala puberta? mne už teraz natálka papuľuje, neviem, čo bude potom...ale máš ešte maznáčika, tak to je taká kompenzácia...

hasleerka
20. jún 2009

z.g. aj ja mám doma papulnicu, tuším je niaka nová diagnozna predpuberta 😀 ... mne Zuzka chodí na krúžky v rámci družiny 2xdo týždna a potom ju ešte 2x vodím na spevácky a tanečný ... školu máme síce za domom a bez cesty, ale vodili sme ju asi až do apríla ... potom raz musela ísť sama, čumela som z okna či ide a trpla som či ju poobede najdem v družine a jej sa to zapáčilo, že chce chodiť sama tak odvtedy ju púšťam, začala chodiť so susedkou tretiačkou a kukám z okna či idú

maca793
20. jún 2009

a to ste kedy založili túto tému? nevšimla som si ju predtým. chodila som na májovky 2006 ale tam sa to nehne od začiatku roka

lucinda7
21. jún 2009

ahojte....

no naši v škole nedostávali nič....

zošity popredu nekupuj,sú dva druhy šlabikárov od rôznych autorov a tým pádom aj dva druhy písaniek....a každá škola má iné....
jedine tak prázdne 511 s pomocnými čiarami pre prvákov...tie sú super 😝

kružky...náš chodí na výtvarnú...ale je to v škole tak tam vždy len z družiny "odskočí" 😀 😀 😀 😀

kiahne sme ešte nemali 😒 😒 😒 😒 😒 aj sme sa raz boli so starším "nakaziť"u kamošky ktorej dcery mali,ale nedostal ich 😒

lucinda7
21. jún 2009

a ešte ked ti mám poradiť farbičky kup tie hrubé MAPEDy tie sú super 😝
a Moje prvé čiary sa tiež dajú kupiť...my sme mALI jedny v škole a do druhých cvičil doma... 😵

grevab
21. jún 2009

..náš prvák mal pastelky / farbičky výborné - dostal ich od našich kamarátov -
sú trojhranné, hrubé, nelámu sa. Colour´peps MAPED
asi sú to tie isté, ako píše Lucinda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre