Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

grevab
10. sep 2009

No tak naša Evka plakala. Každé ráno, nechce ísť do triedy.
Tento týždeň je na doobedie, ráno plač, až histerické scény, ale asi sa ukľudní potom, lebo pekne papá aj sa hrá, aj vonku na dvore v pohode. Tak len dúfam, že si zvykne.
Mne trhá srdce, ale nie je iná možnosť. ☹

titkovamiriam
autor
11. sep 2009

tak marek skolku,,žere,,-normalne do nej rano uteka a poobede sa este hrame s detmi na ihrisku 😀 .ja som sa tak bala ako to zvladne a fakt ma to prekvapilo 😀 😀 ako je tam rad 😀

titkovamiriam
autor
22. sep 2009

a kde ste vsetky?

hasleerka
26. sep 2009

miriam ja som všade len nie tu ... už som myslela že sem ani nikto nechodí

grevab
28. sep 2009

nahoďte nejakú tému.
Každý deň sa pozerám, či pribudol nový príspevok.
Nenapadá ma nič iné, len písať o škôlke.
Naša Evka sa už asi zmierila s tým, že už nie je non-stop s mamou a po úvodných 3 týždňoch ranného plaču je už OK.
Teda dúfam, že som to teraz nezariekla.
V škôlke sa jej celkom páči. 🙂

hasleerka
28. sep 2009

grevab aj nám sa už celkom v škôlke páči ... od štvrtka ideme už aj spať ... ja dúfam, že robota bude a nebudem sedieť doma

gravab a ty máš prváka či druháka v škole? ... a Evku máš prečo na modro???

grevab
28. sep 2009

Evku mám na modro? Ja som si ani nevšimla.
Idem to opraviť 😀

Matejko je už skúsený druhák. Ako prváčikovi sa mu veľmi v škole páčilo, že mal asi od prílišného nadšenia až zdravotné problémy, bolelo ho brucho skoro 2 mesiace (september, október), ráno tak 2x do týždňa. Bolo to dosť nepríjemné, keď sadol na WC o 7:00 a sedel tam s plačom do 8:00, potom som ho samozrejme nechala doma a o 9.00 mu nič nebolo. Toto sa zopakovalo viac krát. Doktorka usúdila, že je to stres. V jeho prípade by som povedala, že sa nevedel vysporiadať s tým, ako VEĽMI sa mu škola páči.
To super nadšenie ho prešlo asi po pol roku.
Teraz je druhák a berie to úplne normálne, žiadna eufória 😀
Úlohy sa mu už nechce robiť 😀
Už je z neho "normálny" školák. 😀

A Tvoja Zuzka je prváčka? Ako sa jej páči?

hasleerka
28. sep 2009

grevab aj my sme už druháci a nadšenie máme stále ... dokonca som sa pýtala na rodičku, či nebudú mávať v stredu zase úlohy ako min.rok a učiteľka nám zahlási že naša Zuzka si sama pýta úlohy 😀 😀 😀

grevab
29. sep 2009

Konečne som si založila album.
Naše pokladíky.
Niekedy sa bijú a naťahujú, inokedy sa veľmi ľúbia.
🙂

hasleerka
29. sep 2009

grevab aký sú zlatí ... ja mám skoro ten istý vekový rozdiel ...

grevab
30. sep 2009

ďakujem za pochvalu 🙂

Ako ste plánovali deti? S akým vekovým rozdielom?
Ja som si vzala samozrejme vzor z našej rodiny - my sme 3 sestry a vekový rozdiel máme 2 roky a potom ešte menej než 2 roky.
Keďže som tak vyrastala, som si myslela, že takto je to najlepšie, tak som aj ja chcela deti po 2 rokoch.
Že keď toi zvládla moja mama, zvládnem to aj ja - len akosi som už zabudla, ako bola mama dosť často nervózna a na nás kričala - to mi došlo oveľa neskôr a úplne ju chápem - teraz 😀

No, takže my sme plánovali - lenže človek mieni, Pán Boh mení.
Na prvé dieťa sme čakali 2 roky, kým nám bolo dopriate.
No a o druhé sme sa začali pokúšať,keď mal Matejko 1 rok.
Mala som 2 potraty a keď sa Evka konečne narodila - majú vekový rozdiel 4 roky a 1 mesiac - Matej je júl a Evka august.
A spätne si myslím, že 4 roky je super ideálny rozdiel. Možno už aj 3 roky je dobre.
Lebo každé dieťa si užije mamu pre seba, keď je malé a ju veľmi potrebuje, druhý súrodenec je už väčší, dokáže sa o seba aspoň trochu postarať (plienky, jedlo..) a som nakoniec veľmi spokojná a šťastná, že mám mojich zbojníkov takých, akí sú -
hahahaha - keby boli po sebe 2 roky, asi by som tiež spievala chválospevy, však?
Milujeme svoje deti predsa také, aké sú.
🙂

hasleerka
30. sep 2009

grevab ja mám rozdiel 4 roky aj dva mesiace, Zuzka je júl a Miška oktober ... a ja som s tým rozdielom veľmi spokojná ... Zuzku som si úžasne užila, ona bola super dieťa a ked sme mali Mišku, tak mi aj pomáhala ako veľká sestra ... Zuzku sa nám podarila hned, dalšie sme skúšali po troch rokoch, len tiež to nevyšlo, musela som na potrat, ale potom sa zadarilo do 4mesiacov

grevab
5. okt 2009

A pozerám, že aj Mirka má prvých veľkých chlapcov 4 roky po sebe 🙂

titkovamiriam
autor
5. okt 2009

ahojte-konecne -uz som si myslela ze ,,zahynieme,,
Ja som milana mala tak necakane 😀 a druhe som chcela do 2r-no ked clovek chce sa nezadari ,az ked som presla na meranie teploty za dva m. som bola tehu. 😀 😀

grevab
5. okt 2009

A tretie dieťa ste plánovali?
Mne sa to zdá veľmi pekné, keď dvaja starší odrastajú a rodičia majú malé bábätko, lebo to dieťatko donesie také nové veselé mladistvé radostné nálady do celej rodiny.
Aj rodičia omladnú 🙂

ja to však nestihnem 🙂 začali sme neskoro 🙂

titkovamiriam
autor
5. okt 2009

Marek bol total nahoda-dovolenkova 😀 a tehu mi zistili az 30t!!!! 😀

nikdy nehovor nikdy ja by som sa este dala ukecat no priatel uz nie-inak starsich mam z prveho manzelstva

grevab
7. okt 2009

Až v 30t ??!! 😨
Ale veď si musela cítiť pohyby oveľa skôr...
Aj tak to asi bolo prekvapko 🙂

Veru - Nikdy nehovor Nikdy

titkovamiriam
autor
7. okt 2009

jasne bo to prekvapko ja som mala menzes az do 5m potom ked mi vynechal tak som sa hned neplasila-mala som stresy -milan isiel na strednu a pod no ked neprislo an dalsi m isla som k dokimi a on...tehu to nieje a poslal ma na ultrazvuk 😀 😀 😀 -s kamoskou som uz aj pila od prechodu po nador....,no a na sone kuk zabery jak valibuk 😀 😀 ,dokonca som predbehla aj tu kamosku lebo ona mala termin v oktobri a ja som sa v aprili dozvedela ze v juny 😀 -bola som taka mala pikoska pre lekara aj pre okolie a inak som sa ako tehu vobec necitila 😀 😀 😀

hasleerka
7. okt 2009

grevab ja som tiež mala také plány že dve vychovám a potom na starosť ešte tretie, len to nevyšlo, bo som tiež neskoro začala 🙂

grevab
8. okt 2009

Mirka, to je fakt zaujímavé, tehuľka, čo nezapadla do klasického scenára. Lekári museli byť dosť vyhúkaní 😀
A aj ty !

My sme síce začali neskôr, ale v mojom prípade to bolo vhodné, lebo ja som k deťom od mladosti nemala blízko, boli to pre mňa "mimozemšťania", vôbec som im nerozumela a nevedela som sa s nimi ani rozprávať.
Musela som dozrieť - a ten veľký prelom nastal až keď sa mi narodilo vlastné, niečo sa stalo, prebudil sa vo mne ten materinský cit a porozumenie k všetkým deťom, čo niektoré ženy a mladé dievčatá majú vo vienku od malička.
Takže tým menším odkladom (prvé dieťa sa mi narodilo mesiac pred mojimi 29.narodeninami) som nič nestratila.
Skôr si myslím, že keby som mala dieťatko ako 19-20-ročná, bola by to pohroma, bola som nedozretá a nevedela by som sa asi správne starať o takého človiečika.
🙂

z.g.
8. okt 2009

ahojte, ja som tu nebola 100 rokov,
u nas nie je az ta nic nove, v polke novembra uz nastupujem do prace a mala do skolky od zacaitku mesiaca, takze tak..
miriam a necitila si pohyby predtym?, fiha az v 30tt...
ani ja som sa necitila na deti skor...ale zase keby to pirslo, tak sa zena dokaze prisposobit podla mna...vacsinou...

titkovamiriam
autor
8. okt 2009

a vies ze ani som niak nevnimala ja som prve dve tehu pregrcala snad od prveho dna a teraz nic a baby a to som normalne robila natahovala sa z vecami doma a vlastne som bola v praci este 7 dni pred porodom -som sa na rodenie vobec necitila 🙂 .

minkak
10. okt 2009

Ahojte kocky 🙂
Teeeeda ja sa ospravedlnujem ,ze som tu tak dlho nebola....ale ten FB....ma zamestnava 😀
teraz som sa stretla s Haslerkou v inej teme,tak si hovorim,ze Vas musim ist kuk a este sa Vam ukazat,vsak v pondelok uz zacinam 39tt 🙂 tak potom uz vobec neviem ,kedy sa sem dostanem 😅
tak pozeram,ze uz tu mame skolkarov-no ja som dala nakoniec malej odklad-tak nas to caka o rok 😉

miriam v 30tt 😕 😕 😕 no waaaau 😅 to je teda sranda 🙂

Majte sa krasne,pa 🙂

titkovamiriam
autor
11. okt 2009

ja idem zajtra konecne do prace aj ked 100 percent zdrava,marek do skolky-ten je nou uplne uneseny.
tak ti drzim palce ku krasnemu a rychlemu porodu 🙂 🙂

minkak
12. okt 2009

Mirka dakujeeeem 🙂
tak to je super,ze sa mu v skolke tak paci 😵

hasleerka
17. okt 2009

no neviem či aj táto téma pomaly nezanikne, ved sa všetky stretáme v iných témach 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
24. okt 2009

caute trosku ozivujem aj ked nemam niak nic moc nove-skolka ok do piatka potom zasa kasel,tak bude marek doma tyzden s otcom-antibiotikam zatial odolavame.a gratulujem k dvojickam... 😀

hasleerka
24. okt 2009

nesiem info ... minkak má už dve dievčatká Vierku a Soničku ... moooooooooooc ti blahoželáme ... a Veronike dodatočne želáme všetko naj naj k narodkám

minkak
25. okt 2009

Ahojte 🙂
dakujem kocky 😵
narodli sa nam 15.10. bola to jedna velka rychlovka-rodila som normalne 😉 Vieroslava -2890g- 46cm o 8:21,Soňa -2400g- 46cm o 8:23 😵
V utorok na narodeninky nasej Veroniky nas pustili domkov 😵
Ocko nam ide zajtra uz do prace-zatial zvladame babulky su uzasne-stale len buvkaju a buvkaju 😵

hasleerka
26. okt 2009

minkak a kedy nám ukážeš krásavičky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre