Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

wladka
30. nov 2008

boli sme.. svetovo bolo 😀 😎 emi herecka, zvlada ten klz len pravou nohou.. tak sme chodili nasiroko.. 😀 .a.le inak super.. 😀

teraz chodi po dome, ze ja som sa bola korculovat, a ukaze to pohybom: nohy nasiroko, balancuje.. 😀 herecka je ta moja...po mne 😉

minkak
30. nov 2008

wladka no tak super 😵 ste sa teda riadne vysantili,takze o tyzden idete zase? 😉

wladka
30. nov 2008

zg, moja tiez 😝 .. ale pustim, ked potrebujem upratat dom alebo navarit, inak sa pri nej neda.. 😉

minkak, ideme na oslavu 30tky.. v sobotu.. v nedelu je fraj, mozno pojdeme 😉

minkak
30. nov 2008

no ved uvidite.....a fotecky budu?

titkovamiriam
autor
1. dec 2008

AHOJTE !dobre rano!

bureškine medovníky: 1kg hladkej muky.500g medu,300g cukru,1/4l vody,namlete pernikove korenie/klinceky,skorica,aniz,muskatovy oriesok/,lyzicka soda bikarbony 2 vajcia

med cukror a voda sa prevaria,po vychladnuti sa pridaju do muky korenia sody bik. a vajec -vypracuje sa cesto ,ktore sa neha 24h v chlade,potom sa na vymucnenej doske vykrajuju rozne tvary potru sa vajcom a upecu ,hned po vybrati sa opet potru vajcom a este teple odlozia do dozy -u nas sa medovnicky nezdobia polevou,ale ked ich dam na plech tak tam dam orech,lieskovec,mandlu,hrozienko,alebo ine dobroty,lentilky a pod.

tieto medovnicky odpocivaju v dozech asi 3 t.-potom ked robim niake koleaciky s polevou niektore polejem cokoladou-vydrzia aj do velkej noci - pri mojich detoch ich musim strazit aby vydrzali do vianoc 😀

inak vsetci chalani poctivo vykrajovali a vajcovali tak sme dvojitu davku pecenia zvladli tak za 1 1/2h.

lucinda7
1. dec 2008

ja už mám po víkende napečenú dvojitú dávku medovníkov a dvojitú lineckého 😝 😝 😝
už pekne "makne "na balkone 😀 😀 😀 😀

elri
1. dec 2008

ahojte, vy ste teda sikulky, ked uz mate napecene medovnicky a Lucinda aj linecke. 😲 😉
My budeme piect medovnicky tuto sobotu a ostatne kolaciky tesne pred vianocami, lebo by sme to hned vsetko zjedli. 😝

Miriam, tebe sa pecie, ked mas tolko pomocnikov 😀

wladka
1. dec 2008

jej baby, to vazne ste uz piekli 😝 ..

elri, my podobne 😉

minkak, budu.. len ich mam velke.. musim zmensit, a hodit.. vecer urcite 😉

lucinda7
1. dec 2008

no ja pečiem dosť vela tak nech to postupne postíham 😝 😀 😝 😀
a tiež mám pomocníka Lexika s tým nám to išlo od ruky 😝 ale piekli sme radšej ked krpatý spal 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
1. dec 2008

jasne tento vikend malijeme tak nepeciem a potom uz nabieham dovcu tak to vidim tento rok na 20 druhov 🙂

elri
1. dec 2008

Miriam, vy toho do vianoc vela stihate. 😉 Ze 20 druhov? 😲 My pecieme tak naj viac 4-5. Tiez my pomaha dcerka a tento rok bude urcite chciet aj maly. Tak to bude sranda 😀 ale nech sa zabavy 😀

mirrinka
1. dec 2008

neupečiete niečo aj mne? 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
1. dec 2008

tak ja tak po veceroch-chyti ma to a peciem linecke,medvedie labky,strojove pecivo a potom pred sviatkami vianocku,orechovnik,makovnik,kokosky a rozne nepecene -inak vela super receptov je ma www.mimibazar.sk

z.g.
1. dec 2008

miriam, si šikulka a aj ťa obidivujem, že sa ti tak chce vypekať, asi ťa to aj baví, však?

titkovamiriam
autor
1. dec 2008

jasne ze bavi! a hlavne vianoce!!! 😀

wladka
1. dec 2008

minkak, foto som uz dala.. 😉

titi, 20 druhov?? to ja by som nemohla 😲 , ale u vas sami chlapi, to sa spapaaaa 😀 .. u nas ee, to by som potom vypadala, hlavne ked uz mesiac drzim oddelenu stravu 😲 ..

u nas tiez, 4-5 druhov.. medovnicky, vanilkove rozky, dute labky - polka kokosova, polka orechova, suhajdy, a linecke 😉 .. a vsetko len polovicne porcie.. nerobievame vela.. vzdy nas vystava.. 😝

bubba
1. dec 2008

titi(inac wladi beriem,dobra prezyvka 😀 😀 )ty si titi sisi ze 20 druhoooooooooooov.mne stacil aj jeden a uz je z neho manzel 😀 😀 ale nie trepem,boze ja ekd si predstavim 20 pekacov s 20 roznymi cukrovinkami(a to nie je garancia,ze jedna davka vyde na jeden pekac)je mi zleeeeeeeeeeeeeee 😀 😝 😀 😝 😀 😝 ja som presne ten typ,ze cim viac jedla tym mi je z toho horsie,stala by sa zomna pri tebe zarucene bulimicka 😀 😀

z.g.
1. dec 2008

wladka, tvoja malá je už hotové dievčatko

minkak
1. dec 2008

wladka pekne fotecky 😵 ,ale tam bola nejako vela ludi,ze?no oproti mojim fotkam to je ina divocina 😅

elri
2. dec 2008

Wladka, mala je zlata na tych korculiach 😵 Mojho maleho by som na toto nenahovorila 😀 On je strasny bojko...

titkovamiriam
autor
2. dec 2008

wladka fotecky hlavne tie umelecke su nadherne 😀

baby mozem aj viac 😀 -upiect no tych 20 je najoblubenejsich 😀 😀 😀 😀

wladka
2. dec 2008

minkak, ved sme boli na verejnom.. ked som zbadala auta na parkovisku, chcela som zaradit spiatocku 😲 ..reku kuuurnaaak.. ale dobre bolo, ze deti mali svoju vyhradenu cast,a dospeli tu vacsiu.. 😉

zg, hotove dievcatko to teda je.. aj tolko rozumu ma, ze az az 😲 😀 .. velku hubu tiez.. teraz sa akurat modli sama 😀 .. a vyprava, ze co by chcela na vianoce 🙂 v posunkovej reci.. 😀 ..

elri, ved skusit to mozes.. za to nic nedas 😉 ..emi bojko nie je, je dost odvazdna, vsade sa dostane, vylezie..ale vsimla som si, ze poslednu dobu si uvedomuje strach, ked je tma.. povie, maminka, ja sa bojim.. a rychlo zapne svetlo.. 🙂 ..uz si zacina uvedomovat rizika tmy.. 😀 ..

minkak
2. dec 2008

wladka ved viem ,ze na verejnom ,ale aj tak....tak to Ti verim ,ze by si najradsej zaradila spiatocku 😉
tak ale aspon super,ze ste to mali vyhradene 😉

veru mas pravdu aj nasa sa uz obcas vrati,ze je tam tma...predtym jej to nerobilo problem....,ale teraz si uz sikulka zasvieti 🙂 ale nie vsade... 😅 tam kde nedociahne si donesie vahu 😀 😀 😀 to je napad,ze? 😀
prvykrat ked som ju videla bola za fotelkou a len som videla ze si tam vyblikuje 😕 😕 😕 nechapacky 😕
isla som sa pozriet a ona herecka si stoji na vahe 😀 😀 😀
a tak si ju prenasa po celom byte 😅

wladka
2. dec 2008

minkak 😀 😀 bude modelka 😉 .. nasa zas tu najvacsiu stolicku z kuchyne 😀 😀 ... po celom dome nie, ale kde sa da, tak tam vylezie, a zapne si..

asi si uz uvedomuju 😀

minkak
2. dec 2008

wladka tak vy stolicku? 😅 a hned tu najvacsiu 😅 😵 😵 😵
to ma nenapadlo,ze modelka 😀 normalne som rozmyslala ako to myslis 😀 😅

no ale inak foti sa rada 😀 ked zoberiem fotak do ruk,hned uteka a uz hadze pozy 😀 a hned si to ide kontrolovat ako vyzera 😀 ci je to v poriadku 🙂
pred zrkadlom sa zvrta presne ako ja 😀 vsetko odkukava 😀
a ked sa malujem.....no to uz ani nekomentujem 😅

wladka,veru ano uvedomuju a riadne 😉 je to super 😉 ale ten cas letiiiiii,ze 🙂 su z nich uz riadne spekulantky 😵 😵 😵

minkak
2. dec 2008

wladka inak dobre motto 😉

titkovamiriam
autor
3. dec 2008

dobre ranko!vcera sme od obeda boli bez netu ☹ ,nechapem ze nam to v praci stale vypadava-hlavne ked clovek caka na maily od dovozcov surovin ☹

inak doma ok -v piatok zacinam malovat izbu chalanom tak uz vcera to vyzaralo ako keby nam v byte vybuchla bomba 😀

elri
3. dec 2008

Ahojte
my sme chory... Deti v noci teplotovali, bolia ich bruska a hlavky, mala teraz mala 39,5 tak som jej dala zabaly z mineralky, pretoze nam dnes netecie voda. 😠 Uz to kleslo na 37,7 aspon nieco. Maly sa zase pred chvilkou pozvracal, no uzas. Vyzera to na nejaku virozu. 😒 Dnes budeme doma zajtra skocim s nimi ku lekarke, ak im nebude lepsie. Takze nas caka uzasny den.

Wladka, skusim, ako pises, nic zato nedam, mozno budem milo prekvapena a korculovanie sa mu zapaci. Aj mala dostane na Vianoce korcule, tak hura na lad. 🙂

Aj moj maly vsetko opakuje po mne a po sestre, aj on sa chce malovat, ked ma mala kabelu aj on musi mat a tak... 😅 Dufam, ze ho to prejde 😅

Miriam, ty si super zena. 😉 Ako to vsetko zvladas a este ku tomu aj pracujes? 😕

z.g.
3. dec 2008

miriam, chcela by som mať toľko energie...
ja vždy čakám, čo mi malá zaspí, a potom aj tak väčšinou nič neurobím 😝

elri, tak sa opatrujte

wladka
3. dec 2008

zg, ja podobne.. 😀 ale vacsinou sa prinutim aspon nieco.. sice to nie je ziadna slava.. ale aspon nieco 😀

elri, rychle uzdravenie 😉

minkak, modelka.. tie si strazia vahu.. a tvoja uz teraz 😀 , na vahu 😀 .. inak, s fotakom my podobne.. chce vidiet ci to je dobre odfotene 🙄 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre