Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

lucinda7
12. nov 2008

wladka,myslíš ELMOOOOO??? 😀 😀 😀 sezame street tiež môžme 😝

wladka
12. nov 2008

luci, jooooo.. ten elmo.. 😀 .. 😉

bubba
12. nov 2008

ahojte,my tiez ficime na krave connie a este "busy busses"a najnovsie je zamilovana do rozpravky chip a dale 😅 😅 rehce sa na tom jak diva sak oni tam len vystrajaju 😀

bubba
12. nov 2008

jaj wladi,ja som si ani nevsimla ze si pisala,pojdem to docitat... 😅

elri
12. nov 2008

ahojte, ak mozem aj ja sa ku vam pridam 😉
my mladsi sme narodeny 09/2006
maleho oblubena rozpravka Lazy Town, dobra haluz 😅 😀 Hlavne sexi Sportakus 😀

bubba
12. nov 2008

sexi sportakus? 😀 😀 to znie brutalne 😀 😝

elri
13. nov 2008

Bubba, to sexi malo byt v uvodzovkach 😀 😝

elri
13. nov 2008

Co sa tyka rozpravania, tak maly je dost ukecany rozprava pekne a veeeela. Akurat, ze si na seba hovori v zenskom rode. 😝 Povie buvala som, papala...Myslim, ze je to tym, ze si vela berie od svojej starsej sestry. Dufam, ze mu to nezostane. 😅
Mate s tym niektora skusenost?

wladka
13. nov 2008

elri, nic si z toho nerob.. myslim, ze sa pretransformuje 😉 ..lepsie bude, ked ho budete opravovat, s tym, ze ona to tak povedala, lebo je dievcatlko.. a ty si chlapcek, tak povies tak... chapenzi?

stane sa, ze aj mala tak isto, ale maaaaaalo.. povie na seba: emka malo spinkala. potom keca keca, a v televizi padne auto, a povie: auto hapalaaa. 😀 .. tak u opravim, bystra je, uci sa rychlo.. ked je nove slovicko, tak povie.. la 😀 .. vzdy ju opravujeme.. 😉 .. lepsie teraz, ako to potom napravat... 🙂

sportakus? 😲 a tro je co?

inak, ked sme uz pri rozpravkach, kolko vase deti pozeraju?

elri
13. nov 2008

Wladka, dufam, ze sa pretransformuje. Zvykneme ho opravovat a uz mu to celkom ide a snazi sa, ale ked chce rychlo nieco povedat, tak zase povie namiesto toho, ze napr. bol - bola a on to este tak pekne mäkko zdôrazni to la. 😀

https://www.youtube.com/watch?v=P0CHAZJr3OE

tu je video tej rozpravky Lazy Town a s tou dievcinou co vyskakuje chlapik v modrom, to je sportakus 😀 😝

Môj maly pozera tuto rozpravku, ale nie kazdy den, lebo bezi na jetixe o takom case, ked poobede spinka.
Rano zvykne pozerat este na DVD o tucniacikoch, to je tiez jeho oblubena. Takze cca tak 10-15 min denne kuka telku ak neratam reklamy. Tie ked bezia v telke, ani nedycha 😀

z.g.
13. nov 2008

moja malá pozerá odhadom 3/4 hodinky denne, moc pri tom nevydrží, ale to je dobre, tá stariša, to je rozprávkový maniak 😠

danona
13. nov 2008

maminky, ktore mate deticky nad 2 roky.. potrebujem poradit... dcerka mala 20.10 2 roky, vcera ju Dr. ockovala /diteper/, este som si priplatila vakcinu co vraj nema take vedl. ucinky a v pohode... no pisem si s maminami /oktobrove babetka 2006/ a vraj toto ockovoanie ma byt az v 3 rokoch dietata? 😕 - nie som Dr., neviem co si o tom /alebo nasej pediatricke/ mysliet.. 😕 pls, poradte, ci aj vase deticky ockovali..
Na nete je takyto ock. kalendar, toto ockovanie je tam pisane po dovrseni 2.roku zivota... 😒 tak neviem...

Očkovací kalendár

Vek: 4. deň - 6. týždeň života: tuberkulóza

Vek: 6 týždňov: vakcína proti rotavírusom, opakuje sa o mesiac, neočkovaní proti tuberkulóze

Vek: 8 týždňov: vakcína proti pneumokokom, opakuje sa podľa veku dieťaťa, kedy dostalo 1. dávku

Vek: 12 týždňov: šesťvakcína proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, hemofilom, žltačke typu B, detskej obrne, opakuje sa v 1. roku života trikrát

Vek: 15. mesiac života: vakcína proti osýpkam, ružienke a mumpsu. Ako novinka prichádza očkovacia štvorvakcína, ktorou je možné nahradiť povinnú trojvakcínu proti osýpkam, mumpsu a rubeole. Obsahuje aj zložku proti ovčím kiahniam. Vakcína sa aplikuje podľa rozhodnutia rodiča, príp. zákonného zástupcu. Nie je hradená zo zdravotného poistenia.

Vek: po dovŕšení 2. roku života a dovŕšení 5. roku života: vakcína proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu

Vek: po 10. roku života: tuberkulóza, iba tuberkulín negatívnym deťom

Vek: 11 rokov: osýpky, mumps, ružienka, žltačka typu B

Vek: v 13. roku života: záškrt, tetanus, detská obrna

Preočkovanie proti tuberkulóze sa vykonáva na základe kontroly vykonanej tuberkulínovej skúšky. Od roku 2002 všetky deti po dovŕšení 10. roku života v kalmetizačných ambulanciách.

U dospelých preočkovanie proti tetanu a záškrtu po 10 rokoch od posledného očkovania.

Nové, nepovinné, ale odporúčané očkovania sú proti:

rotavírusom
očkovanie proti žltačke typu A, prípadne očkovanie kombinovanou vakcínou proti žltačkám A a B
očkovanie proti kliešťovej encefalitíde
očkovanie proti chrípke a pneumokokom
očkovanie proti meningokokom
očkovanie proti rakovine krčka maternice, HPV
očkovanie proti ovčím kiahniam (varicella)
O očkovaní týmito odporúčanými očkovaniami sa treba radiť s lekárom, ktorý vypracuje očkovací program a poučí žiadateľa o potrebných ďalších termínoch preočkovania.

Od 1.4.2008 deti do dovŕšenia druhého roku života majú nárok na dávky penumokokovej vakcíny s minimálnym doplatkom. Deti so zdravotnou indikáciou, dispenzarizované pre chronické ochorenia majú nárok na vakcináciu bez doplatku.

elri
13. nov 2008

Danona, v septembri mal maly 2 roky. My sme boli ockovany v 15 mesiaci tusim hexa vakcinou a potom este 2 x vakcinou proti pneumokokom Prevenarom pred dovrsenim dvoch rokov. Nam lekarka povedala, ze najblizsie bude ockovany ako 3 rocny. Ja som tiez toho jelen, pretoze viacero deticiek vo veku mojho maleho ockovali v dvoch rokoch. 😒

danona
13. nov 2008

elri - to 15mes. a 2xprevenar sme tiez mali, no teraz este aj toto.. 😒 dik za info ako je to u vas.. 😉

bubba
13. nov 2008

heeeeeeeej???budem musiet volat detskej dr,lebo naposledy ked sme tam boli(v2rokoch-prevenar)tak som sa jej pytala a povedala mi,ze az v 3 rokoch mame dojst a ja ze tak sa toho drzim,rok sa neuvidime...a to vysiel nejaky novy zakon alebo co??

lucinda7
13. nov 2008

Alri,tiež poznáme Lazy TOwn.....náš starší to pozeráva a mladší len tancuje ked je pesnička 😀 😀 😀

Danone,hej,malo byť to byť očkovanie až v 3 rokoch....ale poznám kočky ktorým tiež drobcov očkovali v 2...naša to očkovanie robí tak nastred-v 2 a pol 😵

danona
13. nov 2008

lucinda-dik za info, uz som trocha kludnejsia... som normalne zostala z toho paf ze co s nami dr. experimentuje.. 😅

ikulka
13. nov 2008

ahojkyjte dievčatá aj my sa k vám pridáme teiž k vám patríme.... večer vás prečítam aby osm vedela kto je všetko tu

elri
14. nov 2008

Lucinda7, malemu sa strasne paci ta pesnicka bing bang dance, uz sa to naucil aj spievat, ale vo svojej verzii 😀

Danona, asi to ockovanie po 2 roku je individualne, podla uvazenia kazdeho pediatra. 😒 Aspon uz mate pokoj od ockovania. 😉

lucinda7
14. nov 2008

Elri,hej,tá je dobrá......spííívam si když tančíííím 😀 😀 😀 😀 😀

siwike25
14. nov 2008

Danona 😉 😉 awoj my sme boly včera tiež očkovany na 2 r. ale sa nam to presunulo o 3 mes. lebo bol chory a tiež na záškrt,tetenus a čierny kašel. 😉 .Ako sa mate?

siwike25
14. nov 2008

My mame doma maniu na shreka 1,2,,3 a stale dookola.Už to viem naspamet,xixixxii 🙂 🙂

mirrinka
14. nov 2008

...my zase na Bambuľku...ked nesedím pri počítači ja,tak sedí Lily a kuká Bambuľku 😀 najhoršie je však to,že jedna čast nemá ani 1O minút,tak jej musím furt chodit púštat dalšiu...musím ju naučit robit s notebookom 😀
ale už vie naspamať tú úvodnú pesničku a tiež niekedy vraví dopredu to,čo povie dedo jozef alebo bambuľka 😀

bubba
14. nov 2008

moja mala sa shreka boji 😀 😀 😀 neviem preco lebo nikdy ju nikto shrekom neplasil a ked sa ho zacala bat tak mala jednu hracku plastovu figurku ,tora nic nerobi..takze u nas rozpravaka nehrozi 😀 😀
mirri ver tomu,ze by stacilo vysvetlit raz a uz by to ovladala 😀 😀

siwike25
14. nov 2008

Tak simonko si sam zapne dvd a pozera,dobre čo?A vie aj vipnut 😉 😉

danona
14. nov 2008

siwike-ahooj 🙂 sa mame ok, ak mi prave decka nerozbombovavaju dom.. 😀 😝
mirrinka-aj u nas fici o.i bambulka.. mala to pozerava na telke, mne lezu na nervy tie holuby/vzdy ked je po tych 10min. koniec a zaciatok/ - vzdy ta ista zvucka, vyletia holuby.. 😅 ked uz ide taky 4-ty diel, som zrela na psychiatriu.. 😀

bubba
14. nov 2008

kde ste kupili bambulku?my sme este neskusali,mozno bude mat aj u nas uspech 😀 napalte mi to baby 😀 😀 zaplatim cez paypal 😀

siwike25
14. nov 2008

Danona mohla by si aj mne napalit bambulku ?ak by si mohla ,hm?došla by som si preto. 😉 😉 😉 .Viskušaly by sme aj my,možno sa mu zapači. 😉

lucinda7
14. nov 2008

http://sk.svajdlenka.com/vblog/index.php?topic=FRY 😝
baby tu sú rôzne rozprávky,je tam aj bambulka 😵

danona
14. nov 2008

my to mame odtialto, no len tu jednotku.. 😉 http://www.stv.sk/obchod/zlaty-fond/pre-deti-a-...
siwike- to ja take nevieem 🙄 , no mozem ti pozicat a napal si 😉
lucinda-idem kuk, ja chcem malej na vianoce borka stavitela niekde kupit.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre