Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

minkak
11. mar 2009

ahojte 🙂
z .g. dakujem 😉
tak to mi je luto,ale snad bude vsetko v poriadku,mohla sa zmylit,drzim palce mam s tym vlastnu skusenost,ze sa dr.pomylila 😉
a na a na akom ockovani ste boli?

Natalke srdecne gratulujeme vseeeeetko len to najlepsie prajeme🙂)))) 😵
a ako to dnes deturence v skolke oslavuju?
tak uz mate tatina aj prec a ved 4 tyzdne zvladnete,to Vam ujde ako voda 😉

no na tom karnevale ste teda mali veselo 😅

z.g. drzkaj sa este raz,myslim na Vas,nech je vsetko OK!!!!!

a veru to pocasie uz by sa mohlo umudrit!!!!!

z.g.
11. mar 2009

minkak, milé od teba, vďaka...

ja som dnes zmorená z detí, zaspali až pred chvíľou,
dnes bolo kopec kriku, to malé sa teda vie brániť 😀 😝,

zajtra ich vezmem asi poobede von, aj keď neviem, či nemá adrika močový infekt-
tak som zvedavá, ako sa mi zajtra podarí odobrať jej ten moč- sterilne!!! 😝 😝 😝 😝 😝

elri
12. mar 2009

ahojte

z.g. Natalke zelam vsetko najlepsie ku vcerajsim narodeninam. 😵 😵 Tak uz je z nej velka slecna. 🙂
Drzim palce Adrianke, a potom nam daj vediet co vam povedali na kardiologii. ☹ Hadam bude vsetko v poriadku.
U dievcatiek je problem s odobratim mocu. To som ani ja Gabike nikdy nevedela odobrat tak, aby bol sterilny. My co mame chlapcekov, tak to mame o cosi jednoduchsie 😀

Minka, super, ze vas prijali do skolky. Tak mas o starost menej. Ja tiez cakam rozhodnutie, som zvedava, ci nas vezmu. Zevraj maju uz vela deti zapisanych a maju otvorit dve triedy, tak snad mame nejaku sancu. 😒

z.g.
12. mar 2009

Elri, tak nech vám to vyjde s tou škôlkou. držím palce...
A vďaka za blahoželanie aj za povzbudenie, aj ja dúfam, že to nebude nič závažné.

Moč sme nakoniec odobrali v pohode.
/Natálka ,keď bola menšia, tak nechcela cikať nikam inam, než do nočníka. /
Postavila som ich obidve do vane, umyla som ích, a keď začali cikať, tak som im šupla skúmavku.

Včera večer sa Adika bála kakať, hodinu pochodovala po byte, revala, chúďa malé, nakoniec sa jej to podarilo.
A dnes večer to isté, ale bez výsledku. Nakoniec zaspala, zrejme od únavy.
Musím jej upravť stravu, dnes napríklad nechcela skoro nič okrem mlieka. Trošku ovocia som do nej dostala, ale iank nič moc...

elri
13. mar 2009

z.g. tak si to dobre vymyslela s tym odobratim mocu 🙂
Aj Matejko ma problemy s kakanim. Raz mal dost tvrdu stolicu a od vtedy sa boji kakat. Je to uz asi mesiac co sa trapime. 😨 Ked to na neho pride, tak place, ze sa boji a nie a nie si sadnut na nocnik. Nakoniec sa vykaka s bolestami po 3-4 dnoch. On papa dobre, stravu ma pestru aj vela pije, davam mu aj actimel, acidko, takze myslim si, ze z toho to nebude. Skor ma v hlavke nejaky blok. Uz som bola z neho zufala, tak sme zasli ku lekarke. Berie sirup na zmekcenie stolice a nejake lieky. Toto som nechcela, ale snad je to len docasne. Teraz kaka kazdy den, ale stale sa este boji. Dufam, ze sa to casom upravy a on zabudne... Ved este pred vyse mesiacom sme sa na nom zabavali, ze je v kakani presny ako hodinky. Kazde rano, len co sa naranajkoval, sadol na nocnik pred rozpravku a bolo....

elri
13. mar 2009

este ma napadlo, ze zacal sa aj pocikavat, prestal sa pytat, lebo sa bal, ze ked bude cikat, tak pride na neho aj kakanie. 😔 Ale dnes si uz sam doniesol nocnik a pekne sa vycikal. Takze snad sa coskoro vratime zase do starych kolaji. 🙂

titkovamiriam
autor
16. mar 2009

ahojte!tak aspon sobota bola pekna.bola som s marekom a priatelom na snezienky,chceli sme ist aj vcera no zasa prsalo ☹

z.g.
16. mar 2009

v sobotu deti hneď vybehli von, škoda, že sa to pokazilo

elri, tak aj vy sa trápite...
teda, to bol zážitok vo štvrtok a v piatok, chúďa malá,
včera celý deň len chodila po špičkách, hovorila stále "bobo", ale večer sa už vykakala 3x a aj dnes ráno sama, tak som zvedavá...
celá rodina teraz sledujeme, ako adrianka kaká a keď sa jej to podarí, tak sa tešíme, ako keby vykakala zlatý dukát 😀

elri
16. mar 2009

ahojte,

u nas dnes bolo pekne okolo 12 stupnov a teraz poobede sa rozfukal taky hnusny vietor 😠

z.g. aj u nas je to tak, vsetci sledujeme ako Matej kaka a potom mu vsetci tlieskakame a on je cely happy. 😀 😀
Zacina sa to lepsit, klo-klop, dnes sa uz sam pytal kakat. 🙂

z.g.
16. mar 2009

elri, dobré znamenie, že išiel už sám kakať...
mne doporučila detská lekárka probiotiká napr. nutrolin b tbl, neskúšali ste?

moč máme, našťastie, bez infekcie, takže o ďalšiu starosť menej, ešte zostáva to kardiologické vyš...

aj my sme dnes išli na snežienky, urobili sme si taký malý výletík k hradu korlátko resp. zrúcanine, ale predčasne sme ho ukončili, lebo malej vadilo, že má topánočky od blata 😀 😝, neivem, po kom je taká fajnovka 😀 a aj tam hodne fúkalo

lusic
16. mar 2009

ahojťe náš Majko sa narodil v maji 2006 a je velky čert a neposlušny aj vy maťe problemy zo spravanim a stale nosime cumliky

elri
17. mar 2009

lusic, vitaj 😉 Moj maly je september 2006, on bol vzdy kludnucky, dobrucky ale nedavno zacal byt taky certisko 😀 A zasluzil by si medailu za trucovanie a odvravanie 😝
Cumel uz nema, s tym nebol az taky problem s oducenim. My mame problem zbavit sa flasky s cumlom. Maly pije este na noc mlieko s flasky a zacal ju vyhladavat aj cez den. 😒 Nechce pit z pohara, co uz pekne pil, ale z flase 😠

z.g. tak je dobre, ze moc mate negativny. Snad aj na tej kardiologii to bude v poriadku. 😉 A kedy tam idete?
Matejkovi davam probioticke kvapky biogaia, ten nutrolin B je tiez dobry, ten som mu davala, ked uzival ATB.
Tak ste mali pekny vylet. Inak moj maly je tiez taky fajnovy. Jemu vadi aj ked ma spinave ruky, trebars od chlebika a masla 😀

elri
17. mar 2009

Minka a Miriam, vy sa ako mate? Co mate nove? 🙂

z.g.
17. mar 2009

Elri, aj tie kvapky pomáhajú?

Chúďa Adrika, keď si spomeniem, ako plakala, spotená, triasla sa, v piatok ráno som už chcela ísť na pohotovosť, myslela som, že to ani nepočká, kým začne pediatrička ordinovať. A to je u mňa už čo povedať, keď chcem ísť na pohotovosť...
Ale potom to vytlačila a bolo dobre... V brušku mala hmatnú tú stolicu...Tak to postupne odchádzalo v nedeľu.
No, snáď tu ostatné nenudím s tým 😀 😝

Kde ste?

titkovamiriam
autor
17. mar 2009

ahojte,nove nemame nic,netrpezlivo ocakava cela rodina ako dopadneme so skolkou-ma to stve ze sa musim nervacit ci ho vezmu ci nie.marek si uziva dni na zahradke/ked neprsi/-hojdacku,pieskovisko,snazi sa zapamatat si basnicky a stale viac je lavak. 😀 .nechce sa mi dat ostrihat tak je strapos vlasaty 😠 -inak vonku by vydrzal kludne cely den,v zahrade a na ihrisku s detmi 😀 -babka s nim chodi kade tade 😀

starsi školuju a hnevaju viac ako ten ich maly brat 🙂

z.g.
17. mar 2009

u nás zase prší 😠 😠 😠

miriam, malého ti stráži babka? tuším si to aj písala, ale už si nepamätám a bývate v rodinnom dome?
to máte super, stále snívam tiež o RD, a záhradke, kam by deti mohli kocikedy vybehnúť...ale než my budemem mať dom, tak malé vyrastú... 😝
ale aspoň cez víkedny chodíme k našim, majú tiež rodinný dom, ale až teraz v dobotu išli deti von, dovtedy väčšinou boli len doma, ináč tá zima je nenormálne dlhá, ešte furt nosíme čižmy a už je druhá poloviaca marca

tak držím palce s tou škôlkou...

aj my budemem asi ľaváci, väčšinou všetko chytá malá do ľavej ručičky, MMCH aj ja som ľaváčka

minkak
17. mar 2009

ahojte kocky 😉

elri tak aj Vy sa trapite s kakanim,to mi je luto ☹ teda ,ale ako pises smeruje to k lepsiemu ,tak drzim palceky nech uz to mate OK 😉

z.g. no super,ze to mate v poriadku 😉 drzim palceky aj Vam s tym kakanim a kedy Vas caka to vysetrenie?

aj u nas prsi a prsi 😒 akurat som muzovi hovorila,ked bol doma na obede,ze toto je hotovy april 😖 som zvedava co bude v april......
aj my este stale nosime cizmy,ved je stale ziiiima a este ked tak fuuuka...no otras...
inak my nic nove,vsetko po starom,v piatok sme boli korculkovat,tento tyzden zase nemame je tam nejaky turnaj 😖
jaaaj a neviem ci som spominala 7-ho sme kupili Veronike uz veeeelku postel,pekne si na nu zvykla a rano sa vacsinou budime traja 😅
musim dohodit fotecky 😉

minkak
17. mar 2009

tak uz som aj pridala fotecky 🙂

z.g.
17. mar 2009

manika, malá je podarená, postieľka krásna

na to vyš. ideme o týždeň v utorok, no, nech už je to za nami a s dobrým výslekom...

my ešte spíme všetky tri v spálni, natálka /tá väčšia/ nechce spávať v detskej, bojí sa tmy, zatiaľ to nechávam tak...

aj u nás prší, tak sme len doma zvreté, ani sme neboli vonku, akurát na nákupe

minkak
17. mar 2009

z.g. dakujeme 🙂
Veronika spinka sama od oktobra,ked mala 2 rocky,len uz som sa bala aby nezacala spekulovat v postielke(vyliezat...)
nehodu este nemala-naspadla,pekne na nej spinka akurat dnas v noci,chuda isla na nocnik zasvietila si a ked sa vycikala tak si asi lahla ,tak aby sme ju utreli a zaspala tak,rano ju tak muz nasiel s holou otrcenou ritkou-chudatenko moje ☹ musela byt ospata,ked nas ani nevolala....lebo vzdy ked tak dobehne za nami...

tak teda v utorok,drzkame palceky 😉 nebojkaj 😉 budem na Vas mysliet 😉

titkovamiriam
autor
18. mar 2009

fotky su krasne hlavne ta postel 😀

hej byvam vo velko rodinnom dome a mareka strazi priatelova mama 😀

minkak
19. mar 2009

ahojte 😎

miriam dakujeme🙂)))

dnes je u nas krasne slnieckovo,ale dost pofukuje miestami,boli sme doobeda na prechadzke ,Veronika si zobrala svoj kocik s babikou,no ale riadne nas vyfukalo 😖
prajem vam pekny dnicek 😎

z.g.
21. mar 2009

aj tu je dnes pekne,
tak sa trochu deti vyvetrajú, lebo v poslednom čase sú poriadne mrzuté...a hádajú sa o všetko, malá piští... a susedia sa radujú 😀 😝

titkovamiriam
autor
24. mar 2009

ahojte! vikend bol pekny no co je zasa od vcera des-vetrisko,dazd 😠 a zima.

inak decka ok.marem ma novu ,,uchylku,, čita vsetky mozne katalogy.miluje knizky no ked pride metro a podobne tak listuje a cita,,toto kupime na papapanie,toto kupime na umyvanie.....az po pracku a vysavače,,
inak perfekne sa naucil pesnicku kukulienka.nieje v nej ziadne r tak ju tak krasne spieva 😀 😀 😀 -zozrala by som ho. 😀

z.g.
25. mar 2009

my zase máme tiež zábavku- strihanie letáčikov dráčika 😀

včera sme boli v tej blave na kardio vyšetrení, malá tam revala ako tur, nechcela sa ani vyzliecť, takže ekg jej nenatočili,
na echo vyš. tiež revala, dve sme ju držali, ale keď jej priložili sondu, tak zistila, že to nič nie je, bola ticho, ale za chvíľu znovu rev...chúďa malé...
našťastie, im to stačilo, tak netreba prísť znovu s uspaním, čo mi teda poriadne odľahlo...
má tam maličkú komiunnkáciu medzie predsieňami- foramen ovale, ktorá sa normálne uzatvára pri pôrode, ale 20% populácie ju má aj potom,
takže je to v pohode, máme prísť o 2 roky na kontrolu s tým, že objdnať sa máme ROK DOPREDU- sranda...

potom sme ešte išli na zubnú amb. k sovkre dať si skontrolovať zuby pred odchodom, natálke aj pečatila zúbky, prišli sme až večer domov...
večer som zaspala pri adrike v teplákoch, unavená, bez ústnej hygieny, lebo aj predtým sme málo spali,
zobudli sme sa až ráno... 😝

a natálka má streptokoka v hdrle, takže sa preliečujeme, ale adrika má, našťastie, výtery v poriadku...

no, ešte nás čaká jedno očkovanie a už sa môžem pomaly začať baliť...ale dnes sa mi ešte nechce, tak zajtra... 😀, budúci týžden si chcem ešte vybaviť strihanie vlasov, kozmetiku...atď...už príjemnejšie záležitovsti...

titkovamiriam
autor
25. mar 2009

chvala bohu ze mate vsetko ok.

koho budu ockovat?

z.g.
25. mar 2009

lekárka nám doporučila očkovanie proti meningokoku c, keďže ideme do zahraničia /inde patrí medzi základné očkovania/, ale naťka má teraz ATB, takže aspoň tú menšiu dám zaočkovať, ale až budúci týždeń, teraz má toho, chúďa, dosť, aj ja 😀 😝
/rozmýšľam, že sa dám aj ja zaočkovať..., len sa dopláca cca 1000 sk.../
ale včera potom u babky na amb. adrianka behala, decká jej to tam prevrátili hore nohami, nesmierne sa adrike páčilo, ako som si vyplachovala ústa vodou a dolievala, keď mi babka robila zub, takže to aj ona potom praktikovala 😀 😀 😀 😀 a ešte sa im páčil taký prístroj, čo fúka vzduch a vodu, takže si to fúkali do puse a striekali po nás vodu... 😀

idem si na chvíľu ľahnúť k malej, prečítam si chvíľu knižku, zaslúžim si odpočinok..., kašlm na nporiadok v byte, vždy, keď odchádzam, tak sa snažím necať to tu pouptratované, ale náhle prídeme naspäť, tak znovu všade bordel a špina...neviem, kde sa to berie... 😕 😀 😝

z.g.
25. mar 2009

pardon za preklepy

elri
25. mar 2009

ahojte,

mam nejaku pracu, takze nejako MK nestiham.

z.g. To je dobre, ze mala ma srdiecko takmer v poriadku, ze to staci sledovat. Asi vam rastie v rodine mala zubarka 😀 😀 Ked sa jej u babky v ambulancii tak pacilo. Kedy vlastne odchadzate? Viem, ze niekedy v aprili. Tesite sa? 🙂

minkak
25. mar 2009

ahojte 😉
z.g. som na Vas veru myslela 😉 tak bidis vsetko dobre dopadlo,tesim sa s Vami 😉
Natalke prajeme skore uzdravenie 😉
no babka z Vas musela mat radost v ambulancii,to musela byt sranda,to si ani neviem predstavit taka zabavicka u zubarky,musi to byt fajn mat babku zubarku,to ma ambulanciu v SE ci v SI?
Tak ste aj pecatili zubky,no super v akom veku sa to doporucuje?kolko to stoji.....to uz je asi na trvale zubky,ze?
Ja som nad tym tiez uvazovala....kolko zubkov sa tak robi pri jednom vystreni?A ako to prebieha?

Ale jasne,len si chod pekne oddychnut ved musis mat dost aj po vcerajsku....upratovanie pocka 😉

Miriam tak Marek musi byt podareny ,ked tak vyspevuje aj nasa mala si stale pospevuje tiez kukulienku,kolo-kolo...kominar....a vsetko no podarena je 😵

Elri veru dlho si sa neukazala,co nove?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre